Постанова від 28.04.2026 по справі 380/6144/25

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2026 рокуЛьвівСправа № 380/6144/25 пров. № А/857/9518/26

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,

суддів Глушка І.В., Затолочного В.С.,

за участі секретаря судового засідання Грищук В.Б.,

представник позивача: не з'явився,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2026 року про прийняття звіту про виконання судового рішення у справі № 380/6144/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

суддя в 1-й інстанції - Гулкевич І.З.,

час ухвалення рішення - не зазначено,

місце ухвалення рішення -м. Львів,

дата складання повного тексту рішення - не зазначено,

ВСТАНОВИВ:

У Львівському окружному адміністративному суді перебувала на розгляді справа за позовом ОСОБА_1 (далі також позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі також відповідач) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі №380/6144/25, яке залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.09.2025, позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо проведення нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 після її індексації з 01.03.2025 з обмеженням максимального розміру.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.03.2025 нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням індексації, установленої постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році», без обмеження загального розміру пенсії максимальним розміром, за вирахуванням фактично сплачених сум.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

01 жовтня 2025 року Львівський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист у справі № 380/6144/25.

11.11.2025 до суду надійшла заява представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у цій справі на підставі статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) шляхом зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області - подати до суду звіт про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі №380/6144/25.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 01.12.2025 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати до Львівського окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення у справі №380/6144/25 протягом двох місяців з моменту отримання ухвали.

30.01.2026 та 02.02.2026 на адресу суду надійшли звіти аналогічного змісту Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про виконання рішення суду від 24.04.2024 у справі №380/6144/25.

Представник відповідача зазначив, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі №380/6144/25 проведено нарахування з 01.03.2025 з урахуванням індексації, установленої постановою КМУ від 25.02.2025 №209, без обмеження максимальним розміром. Станом на 01.03.2025 підсумок пенсії з надбавками становить 33210,16 грн та не обмежується максимальним розміром. Станом на 01.12.2025 підсумок пенсії становить 33210,16 грн та не обмежується максимальним розміром. Доплата пенсії за період з 01.03.2025 по 30.11.2025 становить 38089,71 грн.

Щодо виплати коштів нарахованих на виконання рішення суду зазначив, що згідно з обліком рішень суду, що набрали законної сили, зазначене рішення, а саме: рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі № 380/6144/25 включене до обліку рішень суду. Нараховані на виконання рішень суду кошти виплачуються в межах затверджених бюджетних призначень. Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821. Виплата коштів нарахованих на виконання судового рішення залежить від отримання Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області коштів для фінансування відповідної виплати позивачу та проводиться відповідно до вимог вказаного порядку. Зазначив, що ОСОБА_1 додатковими відомостями відповідно до вимог Порядку виплачено кошти в наступних розмірах : у жовтні 2025 року - 187,35 грн (відкладена заборгованість) 2064,52 грн (поточна заборгованість), у листопаді 2025 року - 187,35 грн (відкладена заборгованість) 8043,40 грн (поточна заборгованість), у грудні 2025 року: 187,35 грн. (відкладена заборгованість), 3242,44 грн (поточна заборгованість).

З огляду на викладене відповідач стверджує, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі № 380/6144/25 виконано.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2026 року прийнято звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в адміністративній справі №380/6144/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Не погодившись із ухвалою з питань прийняття звіту про виконання судового рішення позивач подав апеляційну скаргу. В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що суд першої інстанції приймаючи звіт відповідача не врахував ту обставину, що останнього судовим рішенням у справі № 380/6144/25 крім зобов'язання здійснити перерахунок пенсії апелянту, також зобов'язано здійснити йому виплату пенсії з урахуванням індексації, установленої постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році», без обмеження загального розміру пенсії максимальним розміром, за вирахуванням фактично сплачених сум.

Апелянт наполягає на тому, що відповідач не виконав рішення суду від 24 квітня 2025 року у справі № 380/6144/25, а саме в частині здійснення виплати пенсії позивачу без обмеження загального розміру пенсії максимальним розміром.

Вказує, що заходи, які вживалися керівництвом відповідача для виконання судового рішення у справі № 380/6144/25, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення, що в свою чергу слугувало підставою відмовити у прийнятті звіту від 29 січня 2026 року.

Просить скасувати ухвалу суду першої інстанції від 03 лютого 2026 року про прийняття звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в адміністративній справі № 380/6144/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії та постановити нову ухвалу про відмову у прийнятті звіту відповідача про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2025 року у справі № 380/6144/25 і встановити відповідачу новий строк для подання звіту.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому заперечив проти задоволення апеляційних вимог. Зазначає, що згідно з обліком рішень суду, що набрали законної сили, зазначене рішення, а саме: рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі № 380/6144/25 включене до обліку рішень суду. Нараховані на виконання рішень суду кошти виплачуються в межах затверджених бюджетних призначень. Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821. Виплата коштів нарахованих на виконання судового рішення залежить від отримання Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області коштів для фінансування відповідної виплати позивачу та проводиться відповідно до вимог вказаного порядку. Зазначив, що ОСОБА_1 додатковими відомостями відповідно до вимог Порядку виплачено кошти в наступних розмірах : у жовтні 2025 року - 187,35 грн (відкладена заборгованість) 2064,52 грн (поточна заборгованість), у листопаді 2025 року - 187,35 грн (відкладена заборгованість) 8043,40 грн (поточна заборгованість), у грудні 2025 року: 187,35 грн. (відкладена заборгованість), 3242,44 грн (поточна заборгованість).

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, хоча належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи в порядку ст.126 КАС України, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ст.313 КАС України.

Частиною 4 ст.229 КАС України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Частиною 1 ст. 308 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши суддю доповідача, пояснення стороні, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, апеляційний суд при розгляді цієї справи виходить з наступних міркувань.

Приписами статті 129 Конституції України встановлено, що однією з основних засад здійснення судочинства є обов'язковість судового рішення.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

На виконання приписів статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Аналогічні положення містяться в статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Обов'язковість судових рішень, що набрали законної сили, для їх виконання на всій території України передбачена також приписами Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

З метою забезпечення виконання судового рішення статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено дві форми судового контролю за виконанням судового рішення: 1) зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення суду; 2) накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, згідно з положеннями частин 1 та 2 статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Колегією суддів із поданого звіту відповідача та долучених доказів встановлено, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду ГУ ПФУ у Львівській області здійснило перерахунок пенсії.

Зі змісту перерахунків пенсії ОСОБА_1 вбачається, що:

з 01.03.2025 підсумок пенсії з надбавками становить 33210,16 грн, у тому числі: основний розмір пенсії (80% * 23325,22) 18660,18 грн; з урахуванням індексації 2022 (18660,18 * 0,1400) 2612,43 грн; з урахуванням індексації 2023 (21272,61 * 0,1970) 1500 грн; з урахуванням індексації 2024 (22772,61 * 0,0796) 1500 грн, з урахуванням індексації 2025 (24272,61*0,1150) 1500,00 грн; збільшення основного розміру пенсії (25%) від суми 25772,61 - 6443,15 грн; підвищення як інваліду війни 2 групи 944,40 грн; доплата 50,00 грн. Підсумок пенсії (з надбавками): 33210,16 грн та не обмежується максимальним розміром;

з 01.12.2025 підсумок пенсії з надбавками становить 33210,16 грн, у тому числі: основний розмір пенсії (80% * 23325,22) 18660,18 грн; з урахуванням індексації 2022 (18660,18 * 0,1400) 2612,43 грн; з урахуванням індексації 2023 (21272,61 * 0,1970) 1500 грн; з урахуванням індексації 2024 (22772,61 * 0,0796) 1500 грн, з урахуванням індексації 2025 (24272,61*0,1150) 1500,00 грн; збільшення основного розміру пенсії (25%) від суми 25772,61 - 6443,15 грн; підвищення як інваліду війни 2 групи 944,40 грн; доплата 50,00 грн. Підсумок пенсії (з надбавками): 33210,16 грн та не обмежується максимальним розміром.

Доплата пенсії за період з 01.03.2025 до 30.11.2025 становить 38089,71 грн.

З огляду на викладене відповідач виконав рішення в частині зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з 01.03.2025 згідно з рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 у справі №380/6144/25 без застосування понижуючих коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209»Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» , з урахуванням раніше проведених виплат.

Водночас суд першої інстанції встановив, що ГУ ПФУ у Львівській області рішення суду у справі №380/6144/25 повністю не виконано, а саме не сплачено заборгованість за спірний період. Часткове невиконання рішення суду сталося з незалежних від ГУ ПФУ у Львівській області причин, а саме через відсутність фінансування пенсійних виплат Пенсійним фондом України.

Колегія суддів звертає увагу, що згідно з ч. 2 ст. 382-3 КАС суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Зазначені норми означають, що з метою гарантування правового порядку в Україні кожен суб'єкт приватного права зобов'язаний добросовісно виконувати свої обов'язки, передбачені законодавством, а у випадку невиконання відповідних приписів зазнавати встановлених законодавством негативних наслідків.

Водночас суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснює виплати виключно за рахунок коштів Пенсійного фонду України та з інших джерел, визначених законодавством.

Згідно зі ст. ст. 23, 116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI (далі БК України) будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено Законом України «Про Державний бюджет України». Бюджетні призначення встановлюються Законом України «Про Державний бюджет України» (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи Законом України «Про Державний бюджет України» є порушенням бюджетного законодавства.

За правилами частини першої статті 87 далі БК України, до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 5 частини другої статті 67-1 цього Кодексу), належать видатки на, зокрема: 9) соціальний захист та соціальне забезпечення: а) виплату пенсій військовослужбовцям та іншим особам (включаючи осіб, яким пенсія призначена на пільгових умовах та за вислугу років, що виплачується до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»), що відповідно до визначених законом порядку та умов встановлено здійснювати за рахунок коштів державного бюджету; виплату суми, якої не вистачає для повного покриття підприємствами та організаціями за своїх працівників витрат на виплату та доставку пенсій; виплату доплат, надбавок, підвищень до пенсій, додаткових пенсій, щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсій за особливі заслуги перед Україною, а також цільової грошової допомоги на прожиття відповідно до Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни"; виплату державної соціальної допомоги на догляд особам, зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 7 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю"; виплату допомоги на поховання та оплату послуг з доставки виплат, визначених у цьому підпункті цієї статті Кодексу; покриття різниці між розміром пенсії, обчисленим відповідно до абзаців першого та третього частини першої, частини третьої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та розміром пенсії, обчисленим відповідно до статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"; сплату до Пенсійного фонду України єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за окремі категорії осіб та покриття Пенсійному фонду України недоотриманої суми коштів від застосування пільгового розміру цього внеску відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до частини першої статті 22 БК України, за обсягом наданих повноважень розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 №821 затверджено Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень (далі Порядок №821).

Пунктом 3 Порядку №821 визначено, що судові рішення та виконавчі документи, що надходять на виконання до Пенсійного фонду України та його територіальних органів реєструються та зберігаються відповідно до правил, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 Деякі питання документування управлінської діяльності (Офіційний вісник України, 2018 р., № 23, ст. 770).

Облік нарахованих на виконання рішень суду сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за минулий час та перерахованих пенсій за рішенням суду ведеться в базах даних одержувачів відповідних виплат (електронних пенсійних справах/електронних справах одержувачів) на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду України про призначення (перерахунок) відповідних виплат та у сформованому на їх підставі переліку одержувачів виплат на виконання судових рішень (далі - перелік).

Агрегована та знеособлена інформація з переліку, що містить відомості про вид пенсії (іншої виплати), суму, що належить до виплати, та джерела фінансування відповідних витрат, розміщується у загальному доступі на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України із актуалізованою інформацією станом на 1 число кожного місяця, а також в особистому кабінеті стягувача на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

За приписами пункту 4 Порядку №821, видатки на виплату нарахованих пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за рішеннями суду за минулий час (тобто за період, визначений за рішеннями суду, які набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень, на виконання яких визначено зобов'язання органу Пенсійного фонду України здійснити нарахування/перерахунок/виплату сум пенсії, доплат, надбавок тощо до пенсії, довічного грошового утримання суддям у відставці, за час, що передує даті набрання законної сили такими рішеннями суду) та перерахованих пенсій за такими рішеннями суду здійснюються за окремими напрямами, передбаченими в бюджеті Пенсійного фонду України на таку мету, за джерелами виплати відповідних сум, визначених законодавством.

Відповідно до пункту 5 Порядку №821, виплати нарахованих на виконання рішень суду сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за минулий час проводяться щомісяця одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата. На забезпечення таких виплат щомісяця спрямовується частина бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік.

Пунктом 6 Порядку №821 визначено, що видатки на виплату перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюються в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата.

Для забезпечення виплат за рішеннями суду, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на зазначені цілі бюджетним асигнуванням відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, але не більшій від належної до виплати суми, що обліковується в переліку (пункт 7 Порядку №821).

Стосовно ж доводів скаржника з приводу необхідності встановлення відповідачу нового строку для подання звіту про виконання судового, то колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що за відсутності бюджетного фінансування для виплати заборгованості за судовим рішенням, багаторазове встановлення відповідачу обов'язку щодо подання звіту в частині виплати такої заборгованості є формальним заходом, оскільки не впливає на поведінку відповідача та не призводить до повного виконання судового рішення, яке, як встановив суд, судове рішення у цій частині не виконується з незалежних від відповідача причин.

Отже, в такому випадку мета судового контролю відповідно до приписів статей 382 382-3 КАС України не досягається, а відповідно суд не убачає підстав для повторного встановлення відповідачу строку з приводу подання звіту про виконання судового рішення у частині виплати, нарахованої заборгованості внаслідок здійсненого перерахунку пенсії за названим рішенням суду, позаяк таке за відсутності бюджетного фінансування відповідача не призводить до бажаного результату.

За встановлених обставин, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо наявності підстав для прийняття звіту про виконання судового рішення.

Згідно зі ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи судом апеляційної інстанції, спростовані зібраними по справі доказами та встановленими обставинами, з наведених підстав висновків суду не спростовують.

Керуючись ч. 4 ст. 229, ст., 241, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2026 року про прийняття звіту про виконання судового рішення у справі № 380/6144/25 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.

Головуючий суддя Н. М. Судова-Хомюк

судді І. В. Глушко

В. С. Затолочний

Повне судове рішення складено 30.04.26