Ухвала від 30.04.2026 по справі 360/1737/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

30 квітня 2026 року м. ДніпроСправа № 360/1737/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали заяви адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/1737/25 за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

07 квітня 2026 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/1737/25 за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування вказаної заяви заявник посилається на те, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2025 року у справі № 360/1737/25 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 у відповідності до частини другої статті 42 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії ОСОБА_1 за 2018-2020 роки в розмірі 9118,81 грн, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0575 (з урахуванням коефіцієнтів збільшення 1,14, 1,197 та 1,0796) відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

На виконання рішення суду Головне управління повідомило позивача, що з 01.03.2025 розмір пенсії складає 10291,37 грн, однак листом від 01.04.2026 позивача повідомлено, що виплата пенсії на виконання рішення суду здійснюється з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821 про «Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень» ( далі - Постанова 821). З огляду на вищезазначене, позивачеві пенсія виплачується у попередньому розмірі, період з березня 2025 по квітень 2026 виплачено 96043,64 грн, заборгованість, що залишилась станом на квітень 2026 року становить 40555,26 грн.

Тобто, з моменту набрання рішенням законної сили позивач ні разу не отримував перерахований розмір пенсії (10291,37) на виконання рішення суду.

Посилання відповідача на Постанову №821 позивач вважає неправомірним, оскільки Кабінет Міністрів України фактично встановив інакший порядок виконання судових рішень, боржниками за якими є органи ПФУ, відмінний від установленого законами України №1404-VIІІ та №4901-VI, тим більш такий, що обтяжує права громадян на отримання соціального захисту.

Закон №4901-VI, у свою чергу, встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом №1404-VIІІ, про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, установа, організація та юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.

Аналіз наведених положень свідчить, що означеними законами врегульовано порядок виконання судових рішень, у тому числі тих, боржником за якими є державний орган.

Порядок №821 підлягає застосуванню до спірних правовідносин виключно в частині, що стосується виплати позивачу ретроспективної заборгованості (до набрання рішення законної сили), однак не може застосовуватись до виплати поточних сум пенсії після набрання рішенням суду законної сили.

На даний час затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2026 рік постановою Кабінету Міністрів України № 127 від 05.02.2026 «Деякі питання бюджету Пенсійного фонду України на 2026 рік».

У бюджеті Пенсійного фонду України на 2026 рік, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 05.02.2026 № 127 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2026 рік», передбачено кошти на фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових рішень на 2026 рік затвердженні в розмірі 500 000 грн.

Разом з тим, заявник звертає увагу, що згідно з пунктом 3 розділу VII Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21- 1 (далі - Порядок № 21-1 в редакції на час виникнення спірних правовідносин), проект бюджету Пенсійного фонду на плановий рік протягом двох тижнів з дня прийняття закону про Державний бюджет України на відповідний рік надсилається Міністерству соціальної політики України для погодження Міністром соціальної політики України відповідно до вимог Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950.

Заявник акцентує увагу, що матеріали справи не містять будь-яких відомостей про те, що Відповідачем вживались додаткові заходи для забезпечення виконання рішення суду у даній справі, зокрема шляхом ініціювання перед Пенсійним фондом України питання про внесення змін до відповідного бюджету Пенсійного фонду України, а за потреби - і до Державного бюджету України, з метою забезпечення фінансування для погашення заборгованості з виплати пенсії.

Вважає, що обмежене фінансування відповідача жодним чином не може впливати на право позивача на отримання пенсії у належному розмірі після проведеного на виконання судового рішення перерахунку.

На підставі вкладеного просив встановити судовий контроль за виконанням рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2025 року у справі № 360/1737/25 з поданням відповідачем звіту.

Ухвалою суду від 22.04.2026 заяву адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/1737/25 за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії призначено до розгляду в порядку письмового провадження на 30 квітня 2026 року.

Запропоновано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Луганській області у строк до 30 квітня 2026 року включно подати суду через підсистему (модуль) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд»: відзив на заяву адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/1737/25 за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії; документально підтверджену інформацію щодо повного та фактичного виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі № 360/1737/25 в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 у відповідності до частини другої статті 42 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії ОСОБА_1 за 2018-2020 роки в розмірі 9118,81 грн, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0575 (з урахуванням коефіцієнтів збільшення 1,14, 1,197 та 1,0796) відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

29.04.2026 від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надійшов відзив щодо заяви про встановлення судового контролю, в якому відповідач зазначає наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та з 06.08.2021 отримує пенсію за віком, призначену за нормами статті 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25, яке набрало законної сили 22.01.2026, відразу, після надходження до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганської області, постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2026 у справі №360/1737/25 (вхідний №321/7 від 23.01.2023), тобто після набрання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25 законної сили, відповідно до рекомендації щодо організації взаємодії структурних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області під час виконання рішень судів Юридичне управління службовою запискою №288/09-16 від 26.01.2026 інформувало Управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг та Управління з питань виплат (структурні підрозділи, до компетенції яких належить виконання рішення) про набрання законної сили рішення суду, з одночасною передачею копії рішення (постанови), що підлягає виконанню.

Управлінням пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25, проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 у відповідності до частини другої статті 42 Закону України №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії ОСОБА_1 за 2018-2020 роки в розмірі 9118,81 грн, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0575 (з урахуванням коефіцієнтів збільшення 1,14, 1,197 та 1,0796) відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

26.01.2026 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25 та постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2026 у справі №360/1737/25 внесені до підсистеми «Реєстр судових рішень» інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (ІКІС ПФУ: РСР), реєстраційний номер 821-78601.

Заборгованість по перерахунку пенсії на виконання рішення суду за період з 01.03.2025 по 31.05.2026 у сумі 43366,35 грн обліковано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області, включено до Переліку боргів відповідно до Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 №821.

Бюджет Пенсійного фонду України на 2026 рік, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.02.2026 №127 «Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2026 рік» на фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, що здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету.

Бюджет враховує видатки на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) призначених або перерахованих на виконання судових рішень, що розподілені за джерелами їх виплати (фінансування) з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 №821 “Про затвердження Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) призначених (перерахованих) на виконання судових рішень», на загальну суму 2,0 млрд грн.

Відповідно до пункту 7 Порядку №821 частину заборгованості нараховано та виплачено на розрахунковий рахунок (IBAN), банківської установи ПАТ КБ “Приватбанк»: у березні 2026 у сумі 4939,06 грн, у квітні 2026 у сумі 6181,09 грн (загальна сума виплати склала 11120,15 грн).

Залишок боргу на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25 станом на дату подання відзиву (28.04.2026) складає 32246,20 грн.

Подальша виплата буде виплачуватися відповідно до Порядку №821 в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата.

Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області вважає, що відповідачем вжито всіх можливих заходів для виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі № 360/1737/25.

Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області вчинило усі, передбаченні чинним законодавством, залежні від нього дії для забезпечення виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі № 360/1737/25 вини або умислу Головного управління на навмисне невиконання в повному обсязі рішення суду немає.

За таких обставин, в задоволенні заяви від 21.04.2026 адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25 за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, з поданням відповідачем звіту належить відмовити.

Розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною першою статті 382-1 КАС України суд розглядає заяву про зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої частиною п'ятою статті 382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду.

За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення (частина друга статті 382-1 КАС України).

Частиною третьою статті 382-1 КАС України передбачено, що встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Ухвала суду про задоволення заяви та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є остаточною і оскарженню не підлягає. Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 382-3 цього Кодексу (частина шоста статті 382-1 КАС України).

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі № 360/1737/25 (залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2026) позовні вимоги адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (Луганська область, м. Сіверськодонецьк, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 21782461) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково;

визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії ОСОБА_1 , на коефіцієнти у розмірі 1,14, у розмірі 1,197, у розмірі 1,0796, та у розмірі 1,0575, починаючи з 01.03.2025, для забезпечення індексації пенсії;

зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 у відповідності до частини другої статті 42 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії ОСОБА_1 за 2018-2020 роки в розмірі 9118,81 грн, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0575 (з урахуванням коефіцієнтів збільшення 1,14, 1,197 та 1,0796) відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році»;

у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання рішення суду Управлінням пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 у відповідності до частини другої статті 42 Закону України №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії ОСОБА_1 за 2018-2020 роки в розмірі 9118,81 грн, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0575 (з урахуванням коефіцієнтів збільшення 1,14, 1,197 та 1,0796) відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

26.01.2026 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі №360/1737/25 та постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2026 у справі №360/1737/25 внесені до підсистеми «Реєстр судових рішень» інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (ІКІС ПФУ: РСР), реєстраційний номер 821-78601.

Оцінивши доводи заявника щодо неправомірності застосування відповідачем положень постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821, суд зазначає таке.

Предметом розгляду адміністративної справи № 360/1737/25 були правовідносини, пов'язані з правомірністю непроведення перерахунку пенсії позивача та обов'язком відповідача здійснити відповідний перерахунок і виплату пенсії з урахуванням визначених коефіцієнтів індексації.

Водночас, питання порядку та механізму фінансування і виплати сум, нарахованих на виконання судового рішення, зокрема із застосуванням постанови Кабінету Міністрів України № 821, не було предметом судового розгляду у цій справі, не досліджувалося судом та не отримало правової оцінки у рішенні суду від 29.10.2025.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем виконано рішення суду в частині проведення перерахунку пенсії позивача, здійснено нарахування відповідних сум заборгованості, розпочато часткову виплату заборгованості, обліковано залишок заборгованості та включено його до відповідного переліку для подальшого фінансування.

Отже, рішення суду перебуває у стадії виконання, а дії відповідача свідчать про вжиття заходів, спрямованих на його реалізацію.

Суд звертає увагу, що інститут судового контролю, передбачений статтями 382, 382-1 КАС України, застосовується у випадках, коли наявні обґрунтовані підстави вважати, що суб'єкт владних повноважень ухиляється від виконання судового рішення або не вживає жодних дій для його виконання.

Натомість у даному випадку такі обставини відсутні.

Доводи заявника фактично зводяться до незгоди із застосуванням відповідачем постанови Кабінету Міністрів України № 821 при виконанні судового рішення, що виходить за межі предмета розгляду заяви про встановлення судового контролю та може бути предметом окремого судового оскарження у разі наявності підстав.

За таких обставин суд дійшов висновку, що відсутні підстави для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, оскільки рішення суду не є таким, що не виконується, відповідачем вживаються дії, спрямовані на його виконання, спір щодо порядку виплати (з урахуванням постанови № 821) не був предметом розгляду у цій справі.

До надання оцінки судом правомірності застосування при виконанні судового рішення постанови № 821 судовий контроль за його виконанням не буде ефективним, оскільки наразі рішення виконується у відповідності з урядовим нормативно - правовим актом, підстав застосування штрафу до керівника відповідача не вбачається, а застосування інших заходів процесуального впливу при здійсненні судового контролю КАС України не передбачено.

Натомість, суд роз'яснює представнику право звернення з заявою про зміну способу і порядку виконання судового рішення на стягнення всієї суми заборгованості у разі, якщо вважатиме такий спосіб виконання більш ефективним.

У зв'язку з викладеним у задоволенні заяви адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Луганського окружного адміністративного суду від 29.10.2025 у справі № 360/1737/25 слід відмовити.

Керуючись статтями 246, 248, 256, 382 Кодексу адміністративного судочинства, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/1737/25 за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Суддя А.Г. Секірська