Справа № 948/384/26
Номер провадження 3/948/83/26
про направлення адміністративного матеріалу
для належного оформлення
29.04.2026 суддя Машівського районного суду Полтавської області Косик С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
28.04.2026 до Машівського районного суду Полтавської області надійшов зазначений адміністративний матеріал, який автоматизованим розподілом судової справи між суддями, визначений для розгляду судді Косик С.М.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення 21.04.2026 о 23 год 15 хв на 12 км а/д Полтава - Красноград водій автомобіля МАН днз НОМЕР_1 ОСОБА_1 під час зустрічного роз'їзду з автомобілем МАН днз НОМЕР_2 не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу, що призвело до зіткнення. Внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальних збитків. Чим порушив п. 13.3 ПДР України.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці справи до розгляду встановлено, що матеріали не містять всіх необхідних даних для його розгляду.
Так, згідно з вимогами ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, у т.ч.: прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, інші відомості необхідні для розгляду справи.
На порушення цієї норми у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про потерпілих.
Потерпілим у розумінні ст. 269 КУпАП - є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
Відсутність зазначених відомостей не дають можливості суду прийняти законне та обґрунтоване рішення.
Також судом установлено, що відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення механічні пошкодження отримали автомобілі, тоді як у схемі місця ДТП, на зворотній її стороні, зазначена інформація щодо пошкоджень лише одного автомобіля, власником якого є сам особа, який притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до змісту ч. 4 розділу ІX Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі на зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються: 1) марка (модель) пошкодженого транспортного засобу; 2) номерний знак транспортного засобу; 3) власник (співвласник) транспортного засобу; 4) серія та номер полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та назва страхової організації, яка його видала, а у разі його відсутності - посвідчення відповідної категорії осіб, для яких наявність полісу не є обов'язковою; 5) перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП; 6) вид пригоди; 7) кількість учасників ДТП; 8) порушення пункту Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306; 9) результати огляду на стан сп'яніння (у випадку його проведення); 10) тип транспортного засобу. Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.
Крім цього, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення подія мала місце 21.04.2026 о 23 год 15 хв, при цьому у схемі місця ДПТ зазначено, що 22.04.2026 о 03:40 год, а в рапорті інспектора - чергового ВП № 3 - що 22.04.2026 о 02:51.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Згідно з абз. 2 п. 12 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин цей адміністративний матеріал потрібно повернути для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, -
матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП - повернути до Сектору поліцейської діяльності № 1 Відділу поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області для належного оформлення, в ході якого усунути зазначені у цій постанові недоліки.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя С. М. Косик