Справа №760/31055/19 2-а/760/667/26
28 квітня 2026 року м. Київ
Солом'янський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Верещінської І.В., за участю секретаря судового засідання Негари А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування постанови Київської міської митниці ДФС від 31.10.2019 у справі про порушення митних правил №0674/10000/19, -
Позивач звернувся до Київської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування постанови Київської міської митниці ДФС від 31.10.2019 у справі про порушення митних правил №0674/10000/19.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11 листопада 2019 року визначено головуючого суддю ОСОБА_2.
Ухвалою Солом'янського районного суду міста Києва від 18 листопада 2019 року відкрито спрощене позовне провадження.
Розпорядженням керівника апарату Солом'янського районного суду міста Києва від 08 квітня 2024 року №1006, призначено проведення автоматизованого розподілу судової справи у зв'язку із неможливістю продовжувати розгляд справи суддею ОСОБА_2. у зв'язку з її звільненням у відставку, відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 19 березня 2024 року №797/0/15-24.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08 квітня 2024 року визначено головуючого суддю Верещінську І.В.
Відповідно до ст. 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2019 року № 858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» (далі - Постанова) утворено Київську митницю Держмитслужби, шляхом реорганізації в тому числі Київської митниці ДФС.
Суд наголошує, що процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав та обов'язків від однієї особи, яка була в процесі стороною або третьою особою, до іншої особи у зв'язку з переходом до неї суб'єктивних матеріальних прав.
Крім того, підставами для процесуального правонаступництва є:
1) перехід суб'єктивних матеріальних прав і обов'язків в результаті: смерті громадянина (окрім спорів, пов'язаних з особою); припинення діяльності юридичної особи (реорганізації); уступки вимог; переведення боргу;
2) наявність порушеного процесу до моменту настання фактів, вказаних вище;
3) вибуття з процесу певних суб'єктів: сторін і третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору. Вибуття інших суб'єктів не приводить до виникнення процесуального правонаступництва.
Суд звертає увагу, що здійснення заміни відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником може відбуватися у зв'язку з припиненням діяльності або реорганізацією такої особи та до вирішення винесення рішення по справі.
Враховуючи, що Київська митниця Держмитслужби розпочала свою роботу , реорганізацію відповідача, суд вважає за необхідне замінити відповідача з Київської митниці ДФС на Київську митницю Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43997555, адреса: м. Київ, бульв. Вацлава Гавела, 8-А).
На підставі викладеного, керуючись ст.. 241 - 243 КАС України , суд, -
Замінити відповідача з Київської митниці ДФС на Київську митницю Держмитслужби.
Направити Київській митниці (код ЄДРПОУ 43997555, адреса: м. Київ, бульв. Вацлава Гавела, 8-А) копію позовної заяви та копію цієї ухвали.
Встановити Київській митниці строк для подання відзиву на позовну заяву - 5 днів з дня вручення даної ухвали, роз'яснивши, що у зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, що має відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає .
Суддя І.В.Верещінська