Рішення від 29.04.2026 по справі 320/40782/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2026 року Київ справа №320/40782/25

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бі-Трейд Груп» до Головного управління ДПС у Київській області та Державної податкової служби України про визнання протиправними і скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

до Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Бі-Трейд Груп» із позовом до Головного управління ДПС у Київській області (відповідач-1, ГУ ДПС), Державної податкової служби України (відповідач-2, ДПС України), в якому просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Київській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 21.04.2025 № 12771637/44934936, яким відмовлено в реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1215 від 01.01.2025; від 21.04.2025 № 12771636/44934936, яким відмовлено в реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1216 від 01.01.2025; від 21.04.2025 № 12771635/44934936, яким відмовлено в реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1217 від 01.01.2025;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 1215 від 01.01.2025, № 1216 від 01.01.2025, № 1217 від 01.01.2025 датою їх фактичного подання на реєстрацію позивачем.

Ухвалою суду від 02.10.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що оскаржувані рішення прийняті з порушенням норм чинного законодавства України, оскільки на вимогу податкового органу після зупинення реєстрації податкових накладних, у тому числі і після отримання повідомлення про необхідність надання додаткових документів і пояснень, платником податків надано всі необхідні пояснення та документи щодо підтвердження реальності здійснених операцій. Однак, останні не були взяті контролюючим органом до уваги, натомість податковий орган як на підставу для відмови у реєстрації податкової накладної вказав на ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.

Від відповідачів надійшов спільний відзив, згідно змісту якого стверджено, що наданими позивачем копіями документів та поясненнями неможливо встановити реальність здійсненої господарської операції, що знайшла відображення в спірних податкових накладних. При цьому, ТОВ «Бі-Трейд Груп» не надало контролюючому органу усіх визначених документів та додаткових пояснень, що сформувало передумови для контролюючого органу для відмови у реєстрації спірних податкових накладних. Наголосили, що повноваження по реєстрації податкових накладних є дискреційними. Так, деталізували, що не надано підтвердження транспортування товару та задокументованих фактів його отримання кінцевим одержувачем; а на дату розгляду повідомлення ТОВ «Бі-Трейд Груп» віднесено до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платників податку відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платника.

Позивач надіслав відповідь на відзив та просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Вказали, що обсяг документів, наданих як додатки до пояснень, додаткових пояснень та до скарг на рішення про відмову у реєстрації податкових накладних дозволяє у повному обсязі встановити ланцюг придбання та отримання передплати від покупця за відповідний товар, а можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання накладних для реєстрації прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів. Вважають, що ГУ ДПС не довели правомірності оскаржуваних рішень, при цьому, приймаючи рішення стосовно реєстрації податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет реальності. Зазначили про необґрунтованість твердження про виключно дискреційні повноваження відповідного податкового органу з реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

Крім того, звернули уваги, що доводи податкового органу про ненадання підтвердження транспортування товару та задокументованих фактів його одержання кінцевим отримувачем, не відповідають дійсності, оскільки позивач на замовлення контрагента надав послугу зі зберігання основної продукції в грудні 2024 року на складі у місті Дніпро, за результатом чого були складені акти здачі-приймання послуг, на підтвердження фактичного виконання ТОВ «Бі-Трейд Груп» вказаної послуги за цими актами до податкового органу та до суду надані копії накладних та ТТН, за якими продукцію ТМ «КОКА-КОЛА» було переміщено зі складу в Київській області до складу в м. Дніпро. Наголосили, що питання того, як та кому було реалізувало отриману на зберігання продукцію ТМ «КОКА-КОЛА» виходить за межі компетенції та відповідальності позивача, а також не є предметом вказаної послуги. Пояснили, що ці посилання не є обґрунтованою та законною підставою для відмови у реєстрації ПН, а податковий орган має можливість перевірити ці питання шляхом направлення відповідних запитів замовнику послуги зберігання продукції. Підкреслили, що жодних вимог про надання вказаних додаткових документів оскаржувані рішення не містять.

Також відповідачі у змісті відзиву заявили клопотання про розгляд справи у відкритому судовому засіданні з викликом сторін. Обґрунтували таке клопотання метою недопущення втрат Державного бюджету України та задля захисту економічних інтересів держави.

Так, за нормами частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Тобто, за загальним правилом, відкриті у спрощеному позовному провадженні справи розглядаються судом без виклику сторін за наявними у справі матеріалами. Однак суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони може призначити судове засідання за наявності достатніх для цього обґрунтованих підстав.

За приписами частини шостої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Згідно із частиною сьомою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Частиною шостою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Предметом позову у цій справі є питання правомірності рішень про зупинення реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Такі рішення не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У той же час, лише посилання на наявність у учасника процесу бажання щодо здійснення розгляду справи у судовому засіданні не є достатньою підставою для задоволення відповідного клопотання, оскільки характер спірних правовідносин та предмет доказування у справах незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, як і не вимагають обов'язкового розгляду справи саме у судовому засіданні лише з урахуванням викладеного волевиявлення учасника процесу про це. У протилежному випадку суди б мусили розглядати в обов'язковому порядку у судових засіданнях усі справи, в яких учасником процесу повідомлено про важливість для нього такої справи, що зводило б нанівець власну оцінку судом обставин справи щодо необхідності чи доцільності проведення судового засідання, та не відповідало б меті ефективності інституту спрощеного провадження. Тим більш, в умовах надмірного навантаження Київського окружного адміністративного суду це б не сприяло процесуальній економії.

Суд вважає, що обставини цієї справи не потребують обов'язкового проведення судового засідання, так як повний та всебічний розгляд справи є загальною процесуальною вимогою для кожного судового провадження, незалежно від його форми або того, проводиться судове засідання у справі чи ні. Крім того, суд зауважує, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання не позбавляє учасника процесу можливості надати будь-які докази чи письмові документи чи надати пояснення, виклавши їх у письмовій формі. До того ж, суд наголошує, що про проведення просить суб'єкт владних повноважень відповідач, який зобов'язаний надати суду усі докази, на підставі яких приймалися оскаржувані рішення.

У зв'язку із наведеним, суд резюмує відсутність підстав для задоволення відповідного клопотання.

Розглянувши подані документи та матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Бі-Трейд Груп» зареєстровано в Єдиному державному реєстрі з 29.03.2023, є платником ПДВ з 01.05.2023, що підтверджується витягом з реєстру платників ПДВ.

Основним видом економічної діяльності ТОВ «Бі-Трейд Груп» є 52.10 Складське господарство; іншими, у тому числі, оптова торгівля напоями (код КВЕД 46.34); вантажний автомобільний транспорт (код КВЕД 49.41), інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (код КВЕД 52.29), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код КВЕД 68.20) тощо.

Як убачається з матеріалів справи, між ТОВ «Бі-Трейд Груп», як виконавцем, та Іноземним підприємством «КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА ЛІМІТЕД», як замовником, укладено договір про надання логістичних послуг №LOG-100-06-23 від 29.05.2023.

За умовами пункту 1 додаткової угоди № 1 від 29.05.2023 до вказаного договору (з урахуванням змін внесених до цього додатку додатковою угодою № 2 від 10.04.2024 до вказаного Договору) сторонами було погоджено виконання послуг транспортування та зберігання основної продукції на складі в м. Дніпро.

Вартість зберігання однієї одиниці вантажу на складі у м. Дніпро (1 умовний ящик, 1 unit case) складає 12,76 грн, без ПДВ.

У грудні 2024 року на виконання вказаного договору ТОВ «Бі-Трейд Груп» надало ІП «КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА ЛІМІТЕД» послуги зі зберігання основної продукції на складі у місті Дніпро, про що було складено:

- акт здачі-приймання послуг від 01.01.2025 № LGН-000015, яким підтверджено виконання ТОВ «Бі-Трейд Груп» в грудні 2024 року вказаних послуг вартістю без ПДВ - 295 144,88 грн, ПДВ 20% - 59 028,98 грн, загальна вартість послуг з ПДВ 354 173,86 грн;

- акт здачі-приймання послуг від 01.01.2025 № LGН-000016, яким підтверджено виконання ТОВ «Бі-Трейд Груп» у грудні 2024 року вказаних послуг вартістю без ПДВ - 296 605,48 грн, ПДВ 20% - 59 321,10 грн, загальна вартість послуг з ПДВ 355 926,58 грн.

- акт здачі-приймання послуг від 01.01.2025Р. № LGН-000017, яким підтверджено виконання ТОВ «Бі-Трейд Груп» у грудні 2024 року вказаних послуг вартістю без ПДВ - 294 964,87 грн, ПДВ 20% - 58 992,97 грн, загальна вартість послуг з ПДВ 353 957,84 грн.

Фактичне виконання ТОВ «Бі-Трейд Груп» послуг зі зберігання вказаного обсягу продукції ТМ «КОКА-КОЛА» у грудні 2024 року на складі в м. Дніпро підтверджується доданими копіями накладних та ТТН, за якими продукцію ТМ «КОКА-КОЛА» переміщено зі складу в Київській області до складу в м. Дніпро.

Відповідно до норм пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України на дату складання вказаних актів здачі-приймання послуг (за правилом першої події) ТОВ «Бі-Трейд Груп» були складені податкові накладні:

- № 1215 від 01.01.2025 на загальну суму 354 173,86 грн, ПДВ 20% - 59 028,98 грн;

- № 1216 від 01.01.2025 на загальну суму 355 926,58 грн, ПДВ 20% - 59 321,10 грн;

- № 1217 від 01.01.2025 на загальну суму 353 957,84 грн, ПДВ 20% - 58 992,97 грн.

Зазначені податкові накладні були подані засобами електронного зв'язку до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН.

За результатом направлення податкових накладних позивачем отримані повідомлення (квитанції) про зупинення їх реєстрації з тих підстав, що: «Відповідно до пункту 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок)затверджений постановою Кабінету міністрів України від 11.12.2019 року № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 01.01.2025 року № 1215 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару /послуги та обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=2.0607%, «Рпоточ»=49067.76 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

08.04.2025 підприємство направило засобами електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області повідомлення № 3 з письмовими поясненнями стосовно підтвердження інформації, зазначеної в ПН № 1215 від 01.01.2025 та копії документів в кількості 29 додатків за переліком вказаним у пункті 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затв. наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520 (Порядок № 520), зокрема:

- копію Договору про надання логістичних послуг № LOG-100-06-23 від 29.04.23 та додатки до нього;

- копію додаткової угоди № 2 від 10.04.2024 до вказаного Договору,

- копію рахунка-фактури № LGН-003491 від 01.01.2025,

- копію акта здачі-приймання робіт (надання послуг) № LGН-000015 від 01.01.2025, додаток до Акта № LGН-000015 - економічне обґрунтування наданих послуг від 01.01.2025;

- копії документів на підтвердження наявності у підприємства орендованого складського приміщення у м. Дніпро, а саме - копію Договору оренди № 1309/1 від 13.09.23 з додатками, акта приймання-передачі майна, актів про надання послуг оренди, рахунків на оплату та платіжних інструкцій про оплату оренди;

- копії документів на підтвердження наявності у підприємства 22 штатних працівників, а саме - штатного розпису та податкової звітності

- копії документів на підтвердження фактичного виконання підприємством послуг зі зберігання визначеного обсягу продукції ТМ «КОКА-КОЛА» в жовтні 2024 на складі в м. Дніпро, а саме накладних та ТТН, за якими продукцію ТМ «КОКА-КОЛА» було переміщено зі складу в Київській області до складу в м. Дніпро;

- банківську виписку від 17.03.2025 на підтвердження часткової оплати послуг.

У письмових поясненнях було зазначено, що станом на момент направлення цих пояснень замовник частково оплатив вказані послуги ТОВ «Бі-Трейд Груп» у сумі 295 144,88 грн (сума без ПДВ).

11.04.2025 ТОВ «Бі-Трейд Груп» отримало Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН № 12742068/44934936, в якому запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, а саме: копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній /розрахунку коригування; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг/зберігання продукції /транспортування продукції/навантаження продукції /розвантаження продукції; складських документів; інших документів ,що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній.

11.04.2025 ТОВ «Бі-Трейд Груп» на виконання вказаного повідомлення направило засобами електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області додаткові пояснення із 25 додатками, в яких були зазначені детальні пояснення щодо специфіки послуг, зазначених в акті здачі-приймання послуг від 01.01.2025 № LGН-000015, які були надані підприємством на виконання договору про надання логістичних послуг № LOG-100-06-23 від 29.05.2023, як предмета господарської операції, за результатом якої була складена ПН № 1215 від 01.01.2025.

Крім того, підприємство повторно направило до Головного управління ДПС у Київській області копії вказаних вище документів за переліком, вказаним в пункті 5 Порядку № 520 (договір з додатками; банківську виписку; договір оренди; звітність; лист контрагента; штатний розпис; рахунок-фактуру; акт наданих послуг; товарно-транспортні накладні; акт списання; накладні по складу у м. Дніпро тощо).

Проте, рішенням комісії Головного управління ДПС у Київській області від 21.04.2025 № 12771637/44934936 про відмову в реєстрації в ЄРПН податкової накладної №1215 від 01.01.2025 через ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.

Графа «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи» у такому рішенні не заповнена.

08.04.2025 підприємство направило засобами електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області повідомлення № 4 з письмовими поясненнями стосовно підтвердження інформації, зазначеної в ПН № 1216 від 01.01.2025, та копії документів в кількості 30 додатків за переліком вказаним в п. 5 Порядку № 520), зокрема:

- копію Договору про надання логістичних послуг № LOG-100-06-23 від 29.04.23 та додатки до нього;

- копію додаткової угоди № 2 від 10.04.2024 до вказаного Договору;

- копію рахунка-фактури № LGН-003492 від 01.01.2025;

- копію акта здачі-приймання робіт (надання послуг) № LGН-000016 від 01.01.2025;

- додаток до Акта № LGН-000016 - Економічне обґрунтування наданих послуг від 01.01.2025;

- копії документів на підтвердження наявності у підприємства орендованого складського приміщення у м. Дніпро, а саме - копію Договору оренди № 1309/1 від 13.09.23 з додатками, акта приймання-передачі майна, актів про надання послуг оренди, рахунків на оплату та платіжних інструкцій про оплату оренди;

- копії документів на підтвердження наявності у підприємства 22 штатних працівників, а саме - штатного розпису та податкова звітність;

- копії документів на підтвердження фактичного виконання підприємством послуг зі зберігання визначеного обсягу продукції ТМ «КОКА-КОЛА» в жовтні 2024 року на складі в м. Дніпро, а саме накладних та ТТН за якими продукцію ТМ «КОКА-КОЛА» було переміщено зі складу в Київській області до складу в м. Дніпро.

- банківську виписку від 17.03.2025 на підтвердження часткової оплати послуг.

У письмових поясненнях було зазначено, що станом на момент направлення цих пояснень замовник частково оплатив вказані послуги ТОВ «Бі-Трейд Груп» в сумі 296 605,48 грн (сума без ПДВ).

Однак, 11.04.2025 ТОВ «Бі-Трейд Груп» отримало Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН № 12742066/44934936, в якому запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, а саме: договорів, у тому числі зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг; актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

Однак, в розділі цього Повідомлення від 11.04.2025 «Додаткова інформація» не зазначена будь-яка інформація, яка б уточнювала та визначала конкретний перелік документів, які необхідно додатково надати платнику податків.

17.04.2025 ТОВ «Бі-Трейд Груп» на виконання вказаного повідомлення направило засобами електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області додаткові пояснення, в яких були зазначені детальні пояснення щодо специфіки послуг зазначених в акті здачі-приймання послуг від 01.01.2025 № LGН-000016, які були надані підприємством на виконання договору про надання логістичних послуг №LOG-100-06-23 від 29.05.2023, як предмета господарської операції, за результатом якої була складена ПН № 1216 від 01.01.2025.

Однак, рішенням комісії Головного управління ДПС у Київській області від 21.04.2025 № 12771636/44934936 про відмову в реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1216 від 01.01.2025 з тих самих підстав, що і назване вище, без зазначення, яких документів не подано.

Крім того, 08.04.2025 підприємство направило засобами електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області повідомлення № 5 з письмовими поясненнями стосовно підтвердження інформації, зазначеної в ПН № 1217 від 01.01.2025 та копії документів в кількості 30 додатків за переліком вказаним в пункті 5 Порядку № 520, зокрема:

- копію Договору про надання логістичних послуг № LOG-100-06-23 від 29.04.23 та додатки до нього;

- копію додаткової угоди № 2 від 10.04.2024р. до вказаного Договору;

- копію рахунка-фактури № LGН-003493 від 01.01.2025;

- копію акта здачі-приймання робіт (надання послуг) № LGН-000017 від 01.01.2025, Додаток до Акта № LGН-000017 - Економічне обґрунтування наданих послуг від 01.01.2025;

- копії документів на підтвердження наявності у підприємства орендованого складського приміщення у м. Дніпро, а саме - копію Договору оренди № 1309/1 від 13.09.23 з додатками, акта приймання-передачі майна, актів про надання послуг оренди, рахунків на оплату та платіжних інструкцій про оплату оренди;

- копії документів на підтвердження наявності у підприємства 22 штатних працівників, а саме - штатного розпису та податкова звітність;

- копії документів на підтвердження фактичного виконання підприємством послуг зі зберігання визначеного обсягу продукції ТМ «КОКА-КОЛА» в жовтні 2024 року на складі в м. Дніпро, а саме - накладних та ТТН за якими продукцію ТМ «КОКА-КОЛА» було переміщено зі складу в Київській області до складу в м. Дніпро;

- банківську виписку від 17.03.2025 на підтвердження часткової оплати послуг.

У письмових поясненнях було зазначено, що станом на момент направлення цих пояснень замовник частково оплатив вказані послуги ТОВ «Бі-Трейд Груп» в сумі 294 964,87 грн (сума без ПДВ).

Проте, 11.04.2025 ТОВ «Бі-Трейд Груп» отримало Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН № 12742065/44934936, в якому запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, а саме: договорів, у тому числі зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг; актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

11.04.2025 ТОВ «Бі-Трейд Груп» на виконання вказаного повідомлення направило засобами електронного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області додаткові пояснення в яких були зазначені детальні пояснення щодо специфіки послуг зазначених в акті здачі-приймання послуг від 01.01.2025 № LGН-000017, які були надані підприємством на виконання договору про надання логістичних послуг №LOG-100-06-23 від 29.05.2023, як предмета господарської операції, за результатом якої була складена ПН № 1217 від 01.01.2025.

Однак, рішенням комісії Головного управління ДПС у Київській області від 21.04.2025 № 12771635/44934936 про відмову в реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1217 від 01.01.2025.

В якості підстави прийняття вказаних рішень зазначено про «ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку». Знову ж таки, графа «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи» у такому рішенні не заповнена.

Не погоджуючись з цими рішеннями позивач оскаржив їх в адміністративному порядку до Комісії з питань розгляду скарг ДПС України.

За результатами розгляду скарги позивача, Комісія з питань розгляду скарг ДПС України прийняла рішення, якими вказані скарги залишила без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.

Позивач вважає протиправними рішення про відмову в реєстрації в ЄРПН податкових накладних, а тому звернувся з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами у справі, суд виходить із такого.

За правилами статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно із пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (Податковий кодекс, ПК України) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (Порядок №1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

За положеннями пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, яка набула чинності з 01.02.2020, серед іншого, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

За нормами пунктів 4, 5 Порядку з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (Порядок №1165), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 3-1 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2), платник податку, який склав та/або подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, які складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

За змістом пунктів 6, 7, 10, 11 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів «б» і «в» підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність») встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

У ході розгляду справи встановлено, що підставою для зупинення реєстрації спірних податкових накладних слугувала відповідність вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, адже обсяг постачання товару/послуги 49.41 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

Пунктом 1 Додатку 3 до Порядку №1165 до ознак ризиковості здійснення операцій віднесено наступні: обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування (зокрема обсягом постачання за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»), зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

У квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою; у них фактично відображено невичерпний перелік документів, при цьому стосовно частини із деталізованого переліку не є зрозумілою вимога з їх надання у взаємозв'язку із господарськими операціями, які мали місце.

Згідно із пунктом 2 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (Порядок №520), рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «;Про електронні довірчі послуги». У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування (пункт 6 Порядку №520).

За нормами пункту 9 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «;Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.

Судом з'ясовано, що позивачем, окрім надіслання пояснень і документів за наслідками зупинення реєстрації спірних податкових накладних, направлені повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку. Вказані повідомлення містили пояснення та відповідну цим поясненням первинну документацію.

Під час розгляду справи податковий орган не спростував доводів товариства позивача про надання контролюючому органу достатніх документів для реєстрації податкових накладних № 1215 від 01.01.2025, № 1216 від 01.01.2025, № 1217 від 01.01.2025 в ЄРПН. У ході розгляду справи судом не встановлено наявності дефектів форми чи змісту таких документів.

Також суд зазначає, що повна змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу, що також відображено у правовому висновку Верховного Суду у постанові від 16.02.2023 у справі №380/7648/22.

Тобто суд у межах спірних відносин повинен перевірити правильність та правомірність зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної.

При цьому, доводи у відзиві про віднесення позивача до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платників податку у квітні 2025 року суд не бере до увагу, оскільки воно не стосується досліджуваного випадку, так як зупинення реєстрації спірних податкових накладних мало місце раніше і з інших підстав.

Суд зазначає, що у спірних рішеннях про відмову у реєстрації в ЄРПН податкових накладних не наведені мотиви неврахування чи відхилення наданих позивачем пояснень та документів. Так само не зазначено, які документи не подані, які є необхідними для реєстрації спірних накладних.

Крім того, аналіз змісту оспорюваних рішень дає підстави стверджувати, що Комісія ГУ ДПС у м. Києві, розглядаючи подані позивачем документи, чітко не визначала перелік документів, який є необхідним для підтвердження наявності підстав для реєстрації в ЄРПН поданих позивачем податкових накладних, так, у квитанціях про зупинення реєстрацію податкових накладних фактично наведено невичерпний перелік документів, фактично такий же перелік відображено і у повідомленнях про необхідність надання додаткових пояснень і документів. При цьому, у оскаржуваних рішеннях не деталізовано, яких саме документів не подано, графа «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» не заповнена. У відзиві відповідачі, у свою чергу, посилалися на ненадання підтвердження транспортування товару і отримання його кінцевим одержувачем.

У той же час, у спірних рішеннях не відображено цього.

При цьому такі доводи також не узгоджуються із наданими платником до контролюючого органу документами на підтвердження здійснених господарських операцій. До того ж, відповідачі не довели, що надані позивачем документи мали недоліки, які виключали можливість реєстрації податкових накладних.

При цьому, суд вважає, що подані позивачем документи для реєстрації податкових накладних підтверджують зазначені у них дані та є достатніми для прийняття рішень про їх реєстрацію в ЄРПН. Зворотного відповідачами не доведено.

Таким чином, зважаючи на наявність достатніх документів для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операцій, копії яких наявні в матеріалах справи, та на те, що податковий орган не надав доказів їх невідповідності вимогам чинного законодавства, останній фактично не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації спірних податкових накладних.

У ході розгляду справи відповідачами не надано жодних доказів, які б досліджувались під час засідання комісії, та які слугували підставами для прийняття оскаржуваних рішень, як і не надано доказів, які б вказували на наявність ознак ризиковості здійснення операцій по поданій на реєстрацію податковій накладній, що зумовило б включення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

При цьому, за змістом частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

За правилами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У той же час відповідачі у межах спірних відносин не виконали свого обов'язку по доведенню правомірності оскаржуваних рішень.

За наведеного у сукупності, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог у цій частині і констатує протиправність оскаржуваних рішень та, відповідно, необхідність їх скасування.

Щодо позовних вимог у частині зобов'язання ДПС України зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає таке.

За змістом пунктів 19-20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, законодавством не передбачено іншого належного способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах, ніж зобов'язання ДПС України зареєструвати спірні податкові накладні в ЄРПН, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог і у цій частині.

Оскільки під час розгляду справи позивачем доведено надання документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН і не встановлено обставин, які б унеможливлювали реєстрацію відповідних податкових накладних у такому реєстрі, суд вважає, що у відповідача відсутня дискреція як можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, у зв'язку з чим повний та ефективний захист порушеного права позивача потребує зобов'язання ДПС України здійснити реєстрацію спірних податкових накладних в ЄРПН.

У зв'язку із викладеним, позов у частині зобов'язання зареєструвати спірні ПН в ЄРПН також підлягає задоволенню.

За правилами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як видно із квитанції від 31.07.2025, позивачем сплачено судовий збір у сумі 7267,20 грн.

Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 7267,20 грн підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області як суб'єкта владних повноважень, який прийняв оскаржувані рішення.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 159, 162, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бі-Трейд Груп» - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Київській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.04.2025 №12771637/44934936, від 21.04.2025 №12771636/44934936 та від 21.04.2025 №12771635/44934936.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №1215 від 01.01.2025, №1216 від 01.01.2025 та №1217 від 01.01.2025 датою їх фактичного подання на реєстрацію.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бі-Трейд Груп» (код ЄДРПОУ: 44934936; місцезнаходження: 08130, Київська область, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Соборна, буд. 14Б) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ ВП: 44096797; місцезнаходження: 09117, Київська область, Білоцерківський район, м. Біла Церква, вул. Героїв 72-ї Бригади, буд. 12) судовий збір у розмірі 7267 (сім тисяч двісті шістдесят сім) грн 20 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Скрипка І.М.