28 квітня 2026 року м. Київ справа №320/64319/25
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Готель «Прем'єр Палац» до Державного агентства України ПлейСіті, за участі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Ніко5» про визнання протиправним та скасування рішення,
Приватне акціонерне товариство «Готель «Прем'єр Палац» звернулось з позовом до Державного агентства України ПлейСіті, в якому просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення Державного агентства України ПлейСіті від 03.12.2025 №177-р «Про результати розгляду заяви ПрАТ «Готель «Прем'єр Палац» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», яким вирішено:
- не видавати ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» дозвіл, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» у встановленому порядку;
- визнано такими, що втратили чинність:
1) рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 05 квітня 2021 року № 136 «Про результати розгляду заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»;
2) рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 19 квітня 2021 року №159 «Про результати розгляду заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.12.2025 відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Ніко5".
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю прийняття оскаржуваного рішення.
Відповідачем до суду подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує.
Третьою особою до суду подані письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог, відповідно до яких позовні вимоги підтримує повністю.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що у ПАТ «Готель «Прем'єр Палац» на підставі рішень Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей №136 від 05.04.2021 та №159 від 19.04.2021 наявні дозволи №23 та №26 про підтвердження відповідності вимогам до приміщення для грального закладу встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» приміщення, розташованого за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, №5-7/29, яке планується використовувати для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі.
Між позивачем (Орендодавець) та ТОВ «Ніко5» (Орендар) 12.06.2025 укладено Договір оренди нерухомого майна (окремих приміщень) №1-12/06/25, відповідно до якого Орендодавець передає, а Орендар приймає у строкове платне користування (оренду) нерухоме майно (нежилі приміщення), що є власністю Орендодавця з метою здійснення господарської діяльності Орендаря у відповідності з чинним законодавством України, в тому числі ліцензованої, за умови отримання Орендарем визначених законодавством України ліцензій.
Приватне акціонерне товариство «Готель «Прем'єр Палац» 21.10.2025 звернулось до Державного агентства України ПлейСіті із заявою №270 про одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», розташованого за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, №5-7/29 до якої були додані: належним чином засвідчена копія свідоцтва про право власності серія САЕ №300145, виданого 25.06.2011 Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на підставі наказу Головного управління комунальної власності м. Києва №402-В від 25.06.2011; належним чином засвідчена копія витягу про державну реєстрацію прав серія СЕА №717315; належним чином засвідчена копія свідоцтва про встановлення категорії готелю чи іншому об'єкту, що призначається для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) серія КО №5; належним чином засвідчена копія технічного паспорта на громадський будинок Готель (А), який розташований в м. Києві, бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, №5-7/29 (літера А); супровідний лист до заяви на одержання дозволу.
За результатами поданої позивачем заяви, відповідачем 23.10.2025 на підставі ч. 1 ст. 43 Закону України «Про адміністративну процедуру» прийнято рішення №130-Р «Про залишення заяви ПрАТ «Готель «Прем'єр Палац» на одержання дозволу без руху» у зв'язку з поданням заяви, яка не відповідає вимогам пунктів 4 та 5 Порядку видачі дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», затвердженого наказом Міністерства цифрової трансформації України від 03.09.2025 №152, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.09.2025 за №1337/44743, а саме:
1) Заява не містить найменування спеціальної гральної зони (назви готелю) та містить суперечливі дані щодо місцезнаходження приміщення, зокрема зазначено адресу: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, № 5-7/29, та додатково повідомлено, що будівля розташована за адресою: Україна, 01004, м. Київ, Шевченка Тараса бульвар / вулиця Пушкінська, буд. № 5-7/29 (літера А), що не відповідає вимогам підпункту 2 пункту 4 Порядку;
2) копії документів, долучених до Заяви, не засвідчені належним чином відповідно до вимог пункту 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01 липня 2020 року № 144, а також глави 11 розділу IІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року № 1000/5, оскільки відсутній обов'язковий елемент відмітки про засвідчення копії документа - дати засвідчення копії, що не відповідає вимогам пункту 5 Порядку.
Вказаним рішенням встановлено ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» строк для усунення виявлених недоліків тривалістю десять робочих днів з дня отримання цього рішення.
Позивач 30.10.2025 звернувся до Державного агентства України ПлейСіті із заявою №278 про усунення недоліків заяви про одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» до якої додано заяву з додатками до неї у новій редакції.
Рішенням Державного агентства України ПлейСіті від 31.10.2025 №141-Р «Про зупинення адміністративного провадження в справі з розгляду заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу» зупинено адміністративне провадження в справі з розгляду Заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (місцезнаходження: бульвар Тараса Шевченка/вул. Пушкінська, буд. № 5-7/29, м. Київ, 01004, код згідно з ЄДРПОУ 21660999) на підставі пункту 5 частини другої статті 64 Закону України «Про адміністративну процедуру» у зв'язку з виникненням інших обставин, що перешкоджають вирішенню справи.
На запит позивача щодо надання інформації про підстави зупинення адміністративного провадження, листом Державне агентство України ПлейСіті від 27.11.2025 №6-8/2435 повідомило, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у структурі власності ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» зазначені Компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс ЛТД» та фізична особа - ОСОБА_1 , відносно яких рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12.05.2023 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 12.05.2023 №279/2023, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), зокрема щодо:
1) блокування активів - тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;
2) обмеження торговельних операцій (повне припинення);
3) запобігання виведенню капіталів за межі України;
4) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
5) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.
Також за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвалами Вищого антикорупційного суду у справі № 991/5746/23 відкрито провадження за позовом Міністерства юстиції України про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», та стягнення активів у дохід держави, а також встановлено заборону на вчинення будь-яких реєстраційних дій (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо: 62,2315 % від загальної кількості акцій ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (знаходиться за адресою: Україна, 01004, місто Київ, Бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, будинок №5-7/29, ідентифікаційний код 21660999), якими володіє компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс Лтд» (Кіпр);
24,2486 % від загальної кількості акцій ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (знаходиться за адресою: Україна, 01004, місто Київ, Бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, будинок № 5-7/29, ідентифікаційний код 21660999), якими володіє Товариство з обмеженою відповідальністю «Східноєвропейська готельна компанія» (ідентифікаційний код 38150620).
У зв'язку з викладеним, з метою належної реалізації державної санкційної політики Агентство ПлейСіті в рамках адміністративного провадження звернулось до Міністерства юстиції України, Ради національної безпеки і оборони України та Експертної групи з питань формування та реалізації санкційної політики при Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики щодо питання можливих ризиків видачі ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (з урахуванням того, що в його структурі власності наявні компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс Лтд» та фізична особа - ОСОБА_1 , до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкцій), в тому числі щодо анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності).
Рішенням Державного агентства України ПлейСіті №177-Р від 03.12.2025 «Про результати розгляду заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» вирішено:
1. Не видавати ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (місцезнаходження: бульвар Тараса Шевченка/вул. Пушкінська, буд. № 5-7/29, м. Київ, 01004, код згідно з ЄДРПОУ 21660999) дозвіл, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом, у зв'язку з положеннями абзацу першого частини третьої статті 5 Закону України «Про санкції», відповідно до яких рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій є обов'язковим до виконання, враховуючи, що у структурі власності ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» зазначені КОМПАНІЯ «ПУМОРІ ЕНТЕРПРАЙЗЕС ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» та фізична особа - ОСОБА_1 , відносно яких рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12 травня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 12 травня 2023 року № 279/2023, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) зі строком дії - 10 років, у тому числі щодо анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.
2. Враховуючи інформацію, зазначену у пункті 1 цього рішення, визнати такими, що втратили чинність:
1) рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 05 квітня 2021 року №136 «Про результати розгляду заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»;
2) рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 19 квітня 2021 року №159 «Про результати розгляду заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Позивач, вважаючи оскаржуване рішення відповідача протиправним, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Правові засади здійснення державного регулювання господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні, визначає правові, економічні, соціальні та організаційні умови проведення азартних ігор визначено Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» від 14.07.2020 №768-IX (далі по тексту - Закон № 768-IX).
Відповідно до частини першої статті 2 Закону №768-IX на території України дозволяється організовувати та проводити виключно такі види діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор:
1) організація та проведення азартних ігор у гральних закладах казино;
2) організація та проведення азартних ігор казино в мережі Інтернет;
3) організація та проведення букмекерської діяльності в букмекерських пунктах та в мережі Інтернет;
4) організація та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів;
5) організація та проведення азартних ігор в покер в мережі Інтернет.
Визначені цією частиною види діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор на території України можуть проводитися виключно за наявності у суб'єкта господарювання відповідних передбачених цим Законом ліцензій із використанням сертифікованого відповідно до цього Закону та підключеного до Державної системи онлайн-моніторингу грального обладнання та онлайн-систем організаторів азартних ігор.
Згідно з частинами другої та четвертої статті 3 вказаного Закону ліцензування азартних ігор, видача власнику приміщення дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів, у тому числі щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу, у сфері організації та проведення азартних ігор регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Частиною другою статті 8 Закону №768-IX визначено, що підтвердження відповідності приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам цього Закону Уповноважений орган здійснює шляхом видачі власнику приміщення дозволу, що підтверджує відповідність такого приміщення встановленим цим Законом вимогам (далі - дозвіл) до приміщення для грального закладу.
Для отримання дозволу до Уповноваженого органу подається заява та додаються такі документи:
1) правовстановлюючий документ на приміщення;
2) свідоцтво про встановлення готелю певної категорії;
3) технічний паспорт.
Зазначений перелік документів є вичерпним.
Рішення про видачу дозволу приймається Уповноваженим органом у строк не пізніше п'яти робочих днів з дня, наступного за днем прийняття заяви та доданих до неї документів.
Особа, яка отримала дозвіл, може використовувати приміщення самостійно або передати його в користування іншій особі.
Порядок видачі дозволу встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерейній сфері, з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру".
Порядок видачі дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», затверджений наказом Міністерства цифрової трансформації України від 03.09.2025 №152, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.09.2025 за №1337/44743 (далі по тексту - Порядок) визначає механізм видачі Агентством ПлейСіті власнику приміщення, в якому планується провадити господарську діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор, дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі - дозвіл).
Згідно з пунктами 3 - 11 Порядку Агентство ПлейСіті видає дозвіл власнику приміщення (далі - заявник) за заявою про видачу дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі - заява), що подається особисто або через уповноважену ним особу.
Заява викладається в довільній формі, підписується заявником або уповноваженою ним особою власноручно або з використанням електронного підпису з дотриманням вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, та повинна містити:
1) відомості про заявника:
для юридичної особи - найменування юридичної особи, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) керівника, номер телефону, адреса електронної пошти;
для фізичної особи - прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), номер телефону, адреса електронної пошти (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія (за наявності) паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
2) найменування та місцезнаходження спеціальної гральної зони (назва та адреса готелю), місце розташування приміщення (поверх, номер приміщення) та його загальна площа;
3) зміст вимоги заявника;
4) дата складання заяви.
До заяви додаються належним чином завірені копії таких документів:
1) правовстановлюючого документа на приміщення;
2) свідоцтва про встановлення готелю певної категорії;
3) технічного паспорта;
4) у разі подання заяви та визначених цим пунктом документів уповноваженою особою, подається оригінал або належним чином завірена копія документа, що підтверджує повноваження такої особи.
Заява та документи, визначені пунктами 4, 5 цього Порядку, подаються:
у паперовій формі шляхом особистого звернення або надсилаються поштовим відправленням на поштову адресу місцезнаходження Агентства ПлейСіті;
в електронній формі на адресу електронної пошти Агентства ПлейСіті з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг та у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Рішення про видачу дозволу приймається Агентством ПлейСіті відповідно до частини другої статті 8 Закону.
У разі невідповідності приміщення вимогам, встановленим статтями 26, 36, 38 Закону, Агентство ПлейСіті повідомляє про це заявника із посиланням на порушені вимоги цих статей Закону.
У разі зміни документів, визначених пунктом 5 цього Порядку, власник приміщення невідкладно повідомляє про це Агентство ПлейСіті.
Видача дозволу здійснюється безоплатно.
Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження, виконання та припинення дії адміністративних актів щодо видачі власнику приміщення дозволу регулюються Законом України «Про адміністративну процедуру» з урахуванням особливостей, визначених Законом.
Так, відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-IX (далі по тексту - Закон № 2073-IX) цей Закон регулює відносини органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, інших суб'єктів, які відповідно до закону уповноважені здійснювати функції публічної адміністрації, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ шляхом прийняття та виконання адміністративних актів.
Відповідно до частини першої статті 38 Закону № 2073-IX особа має право в порядку, встановленому цим Законом, подати до адміністративного органу заяву з вимогою прийняти адміністративний акт з метою забезпечення реалізації її права, свободи або законного інтересу, виконання нею визначеного законом обов'язку, якщо вважає, що розгляд і виконання такої вимоги належить до компетенції адміністративного органу.
Згідно із статтею 47 вказаного Закону під час підготовки справи до розгляду та вирішення, крім невідкладного розгляду та вирішення справи (стаття 60 цього Закону), адміністративний орган встановлює наявність та достатність матеріалів у справі, а також за необхідності: 1) витребовує додатково документи та відомості, що перебувають у володінні органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, що належить до сфери його управління; 2) залучає до участі в адміністративному провадженні адресата, повідомляє йому правові підстави початку адміністративного провадження та можливі наслідки прийняття адміністративного акта; 3) повідомляє заінтересованим особам про початок адміністративного провадження та про їхні права на участь в адміністративному провадженні; 4) повідомляє учасникам адміністративного провадження порядок ознайомлення з матеріалами справи, їхні права і обов'язки; 5) надає учасникам адміністративного провадження можливість подати документи, клопотання, пояснення та зауваження, довести обставини, що мають значення для вирішення справи; 6) вирішує питання про необхідність залучення до участі в адміністративному провадженні осіб, які сприяють розгляду справи, призначення експертизи, проведення огляду на місці або огляду речей, проведення слухання у справі; 7) виконує інші передбачені законом обов'язки в рамках адміністративного провадження.
Витребування необхідних документів та відомостей, збирання доказів, проведення слухання у справі та інші процедурні дії під час адміністративного провадження здійснюються відповідно до вимог цього Закону.
Частинами першою та другою статті 48 Закону №2073-IX визначено, що адміністративний орган витребовує документи та відомості, необхідні для вирішення справи, з дотриманням принципу офіційності.
Орган державної влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, що належить до сфери його управління, зобов'язані за запитом адміністративного органу надати йому необхідні для вирішення справи документи та відомості, що перебувають у його володінні, протягом трьох робочих днів з дня отримання запиту, якщо інший строк не визначено законом або відповідним запитом адміністративного органу.
Подання особою заяви (особисто або через свого представника) вважається наданням такою особою згоди на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про неї, що міститься у витребовуваних документах та відомостях, в обсязі, визначеному законодавством для вирішення відповідної категорії справ.
Згідно із статтею 52 Закону № 2073-IX адміністративний орган досліджує обставини, що мають значення для вирішення справи, виходячи з принципів законності та офіційності.
Адміністративний орган визначає відповідно до законодавства способи та обсяг встановлення обставин справи. При цьому адміністративний орган не обмежений доводами учасників адміністративного провадження, наданими ними доказами та клопотаннями.
Адміністративний орган повинен неупереджено дослідити всі обставини справи, у тому числі ті, що є сприятливими, а також ті, що є несприятливими для учасників адміністративного провадження.
Забороняється вимагати від учасника адміністративного провадження надання доказів, які не стосуються обставин справи, а також всупереч принципу офіційності, згідно з яким обов'язок збирання доказів покладений на адміністративний орган.
Відповідно до частин першої-третьої, сьомої статті 53 №2073-IX доказами в адміністративному провадженні є будь-які фактичні дані, на підставі яких адміністративний орган у визначеному законодавством порядку встановлює наявність чи відсутність обставини, що має значення для вирішення справи.
Засобами доказування в адміністративному провадженні можуть бути: 1) пояснення учасників адміністративного провадження; 2) документи; 3) дані відповідних національних електронних інформаційних ресурсів; 4) результати обробки (перевірки) даних в автоматичному режимі; 5) речі; 6) пояснення свідків; 7) висновки або пояснення експертів, консультації або роз'яснення спеціалістів.
Належними є докази, які містять інформацію про обставини, що мають значення для вирішення справи.
Якщо законодавством не визначено докази та/або засоби доказування, якими можуть підтверджуватися обставини справи, адміністративний орган на власний розсуд визначає належність, допустимість, достовірність та достатність зібраних ним чи наданих учасниками адміністративного провадження доказів.
У той ж час, відповідно до пунктів 1, 2, 3 Положення про Державне агентство України ПлейСіті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України віз 02.05.2025 №505 (далі по тексту - Положення №505) Державне агентство України ПлейСіті (Агентство ПлейСіті) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра цифрової трансформації і який реалізує державну політику у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерейній сфері.
Агентство ПлейСіті у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Основними завданнями Агентства ПлейСіті є: 1) реалізація державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерейній сфері; 2) здійснення державного нагляду (контролю) за ринком азартних ігор, а також за проведенням лотерей в Україні; 3) внесення на розгляд Міністра цифрової трансформації пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерейній сфері.
Відповідно до пункту 4 Положення №505 Агентство ПлейСіті відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: у сфері організації та проведення азартних ігор:
виконує функції органу ліцензування господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, приймає рішення про залишення заяви про отримання ліцензії без руху або без розгляду, видачу ліцензії або відмову у видачі ліцензії, припинення дії ліцензій, а також здійснює інші повноваження органу ліцензування в межах та порядку, встановлених Законом України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" (далі - Закон);
видає дозволи, що підтверджують відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом;
вносить на розгляд Міністра цифрової трансформації пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), що вносяться Кабінетом Міністрів України на розгляд Ради національної безпеки і оборони України відповідно до Закону України "Про санкції", та бере участь у реалізації та проведенні моніторингу ефективності реалізації державної санкційної політики з питань, що належать до його компетенції.
Так, з матеріалів справи встановлено, що Приватне акціонерне товариство «Готель «Прем'єр Палац» 21.10.2025 звернулось до Державного агентства України ПлейСіті із заявою №270 про одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», розташованого за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, №5-7/29 до якої були додані: належним чином засвідчена копія свідоцтва про право власності серія САЕ №300145, виданого 25.06.2011 Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на підставі наказу Головного управління комунальної власності м. Києва №402-В від 25.06.2011; належним чином засвідчена копія витягу про державну реєстрацію прав серія СЕА №717315; належним чином засвідчена копія свідоцтва про встановлення категорії готелю чи іншому об'єкту, що призначається для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) серія КО №5; належним чином засвідчена копія технічного паспорта на громадський будинок Готель (А), який розташований в м. Києві, бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, №5-7/29 (літера А); супровідний лист до заяви на одержання дозволу.
Державним агентством України ПлейСіті 03.12.2025 прийнято рішення №177-Р «Про результати розгляду заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», яким відповідно до пункту 23 частини першої та частини другої статті 8 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі - Закон), Закону України «Про адміністративну процедуру», пункту 6 частини першої статті 4, абзацу першого частини третьої статті 5 Закону України «Про санкції», абзацу одинадцятого підпункту 3 пункту 4 та абзацу першого пункту 8 Положення про Державне агентство України ПлейСіті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 травня 2025 року № 505, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 336 «Про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей», Порядку видачі дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», затвердженого наказом Міністерства цифрової трансформації України від 03 вересня 2025 року № 152, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 вересня 2025 року за № 1337/44743, за результатами розгляду заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом, від 21 жовтня 2025 року № 270 (вх. № 70/8/Д від 21 жовтня 2025 року) та доданих до неї документів, а також заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» від 30 жовтня 2025 року № 278 (вх. № 2069/10 від 30 жовтня 2025 року) про усунення недоліків на виконання рішення Державного агентства України ПлейСіті від 23 жовтня 2025 року № 130-Р «Про залишення заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу без руху», зважаючи на витяг з протоколу засідання Експертної групи з питань формування та реалізації санкційної політики при Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики від 17 листопада 2025 року (вх. № 11/ДСК від 26 листопада 2025 року), вирішено:
1. Не видавати ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (місцезнаходження: бульвар Тараса Шевченка/вул. Пушкінська, буд. № 5-7/29, м. Київ, 01004, код згідно з ЄДРПОУ 21660999) дозвіл, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом, у зв'язку з положеннями абзацу першого частини третьої статті 5 Закону України «Про санкції», відповідно до яких рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій є обов'язковим до виконання, враховуючи, що у структурі власності ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» зазначені КОМПАНІЯ «ПУМОРІ ЕНТЕРПРАЙЗЕС ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» та фізична особа - ОСОБА_1 , відносно яких рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12 травня 2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 12 травня 2023 року № 279/2023, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) зі строком дії - 10 років, у тому числі щодо анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.
2. Враховуючи інформацію, зазначену у пункті 1 цього рішення, визнати такими, що втратили чинність:
1) рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 05 квітня 2021 року № 136 «Про результати розгляду заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор»;
2) рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 19 квітня 2021 року № 159 «Про результати розгляду заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Отже, з оскаржуваного рішення вбачається, що воно прийнято на підставі того, що у структурі власності ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» зазначені Компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс ЛТД» та фізична особа - ОСОБА_1 , відносно яких рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12.05.2023 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 12.05.2023 №279/2023, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), зокрема щодо:
1) блокування активів - тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;
2) обмеження торговельних операцій (повне припинення);
3) запобігання виведенню капіталів за межі України;
4) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
5) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.
Крім того, відповідачем під час розгляду поданої позивачем заяви встановлено, що за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвалами Вищого антикорупційного суду у справі № 991/5746/23 відкрито провадження за позовом Міністерства юстиції України про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції», та стягнення активів у дохід держави, а також встановлено заборону на вчинення будь-яких реєстраційних дій (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо:
62,2315 % від загальної кількості акцій ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (знаходиться за адресою: Україна, 01004, місто Київ, Бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, будинок № 5-7/29, ідентифікаційний код 21660999), якими володіє компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс Лтд» (Кіпр);
24,2486 % від загальної кількості акцій ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» (знаходиться за адресою: Україна, 01004, місто Київ, Бульвар Тараса Шевченка/вулиця Пушкінська, будинок № 5-7/29, ідентифікаційний код 21660999), якими володіє Товариство з обмеженою відповідальністю «Східноєвропейська готельна компанія» (ідентифікаційний код 38150620).
Відповідно до частин другої, третьої статті 5 Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо іноземної держави або невизначеного кола осіб певного виду діяльності (секторальні санкції), передбачених пунктами 1, 2-5, 13-15, 17-19, 24-1, 25 частини першої статті 4 цього Закону, приймається Радою національної безпеки та оборони України, вводиться в дію указом Президента України та затверджується протягом 48 годин з дня видання указу Президента України постановою Верховної Ради України. Відповідне рішення набирає чинності з моменту прийняття постанови Верховної Ради України і є обов'язковим до виконання.
Рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо окремих іноземних юридичних осіб, юридичних осіб, які знаходяться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, суден, повітряних суден, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність (персональні санкції), передбачених пунктами 1, 2-21, 23-25 частини першої статті 4 цього Закону, приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом Президента України. Відповідне рішення набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов'язковим до виконання.
У зв'язку з викладеним, з метою належної реалізації державної санкційної політики Агентство ПлейСіті в рамках адміністративного провадження звернулось до Міністерства юстиції України (лист від 28.10.2025 №6-4/2045), Ради національної безпеки і оборони України та Експертної групи з питань формування та реалізації санкційної політики при Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики (лист від 11.11.2025 №6-4/2230) щодо питання можливих ризиків видачі ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (з урахуванням того, що в його структурі власності наявні компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс Лтд» та фізична особа - ОСОБА_1 , до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкцій), в тому числі щодо анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності).
Матеріалами справи підтверджено, що на засіданні Експертної групи з питань формування та реалізації санкційної політики при Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики розглядалося питання щодо можливих ризиків видачі ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Відповідно до пункту 1 Положення про Міжвідомчу робочу групу з питань реалізації державної санкційної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №967 від 30.08.2022 Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики (далі - Міжвідомча робоча група) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.
Згідно пунктів 3, 4 вказаного Положення основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з питань:
1) підготовки пропозицій про застосування, скасування та внесення змін до спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій);
2) моніторингу ефективності реалізації санкцій;
3) моніторингу ефективності управління Фондом державного майна активами, стягнутими у дохід держави за рішенням суду відповідно до Закону України "Про санкції".
Міжвідомча робоча група відповідно до покладених на неї завдань:
1) проводить аналіз стану реалізації застосованих санкцій та моніторинг їх ефективності;
2) визначає причини, що призводять до неналежної підготовки пропозицій про застосування, скасування та внесення змін до санкцій та реалізації застосованих видів санкцій, вивчає результати діяльності у зазначеній сфері;
3) готує та подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції;
4) проводить моніторинг ефективності управління Фондом державного майна активами, стягнутими у дохід держави за рішенням суду відповідно до Закону України "Про санкції", та аналізує стан управління такими активами, за результатами якого надає Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна відповідні рекомендації;
5) вносить Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо розроблення проектів нормативно-правових актів санкційного законодавства України, в тому числі спрямованих на виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції, адаптацію санкційного законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС);
6) за результатами наданого МЗС офіційного документального підтвердження щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо іноземної держави або невизначеного кола осіб певного виду діяльності (секторальні санкції) надає пропозиції Кабінетові Міністрів України стосовно визначення органу (органів) державної влади, до повноважень якого (яких) належить забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері, в якій настали підстави для застосування секторальних санкцій.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 Положення Міжвідомча робоча група має право: утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи.
На своїх засіданнях Міжвідомча робоча група розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Міжвідомчої робочої групи. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації Міжвідомчої робочої групи фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається всім членам Міжвідомчої робочої групи та Кабінетові Міністрів України.
Член Міжвідомчої робочої групи, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до протоколу засідання (п. 9 Положення).
Суд зазначає, що при прийнятті оскаржуваного рішення відповідачем були враховані рекомендації Експертної групи з питань формування та реалізації санкційної політики при Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики, оформлені Протоколом засідання від 17.11.2025 щодо забезпечення реалізації санкцій, застосованих до ОСОБА_1 та компанії «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс Лтд».
Підстав для не врахування відповідачем таких рекомендацій матеріали справи не містять. Таких підстав не вказано і позивачем у позовній заяві.
Крім того, з матеріалів справи встановлено, що ухвалою Вищого антикорупційного суду від 30.06.2023 у справі №991/5746/23 за позовом Міністерства юстиції України забезпечено позов шляхом заборони органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, державним реєстраторам органів місцевого самоврядування, особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії (реєстрацію прав власності, скасування реєстрації права власності та інших речових прав, у тому числі реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам та інше) щодо акцій ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ».
Відповідно до частини третьої статті 5-1 Закону України «Про санкції» судове рішення про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 цього Закону, в день набрання ним законної сили надсилається Фонду державного майна України для здійснення повноважень у сфері управління активами, щодо яких ухвалено судове рішення про застосування такої санкції, а також до апарату Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України.
Активи, щодо яких ухвалено рішення про застосування такої санкції, підлягають передачі Фонду державного майна України протягом п'яти робочих днів з дня набрання законної сили вищезазначеним судовим рішенням.
Фонд державного майна України здійснює повноваження у сфері управління (у тому числі шляхом реалізації) активами, щодо яких ухвалено судове рішення про застосування такої санкції, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Грошові кошти, отримані в результаті реалізації таких активів, зараховуються до Державного бюджету України та спрямовуються до фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Разом з тим, пунктом 11 частини першої статті 14 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» визначено, що організатором азартних ігор може бути виключно юридична особа - резидент України: яка не є особою, стосовно якої (власників істотної участі та/або кінцевих бенефіціарних власників якої) застосовано спеціальні економічні та/або інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції".
Відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 14 вказаного Закону для цілей цього Закону критеріями бездоганної ділової репутації також є: відсутність протягом останніх п'яти років фактів перебування у статусі кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, щодо якої було застосовано спеціальні економічні та/або інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції" та/або яку включено до переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції.
Отже, оскільки до кінцевих бенефіціарних власників ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ», а саме: компанія «Пуморі Ентерпрайзес Інвестментс Лтд» (Кіпр) та фізична особа - ОСОБА_1 , рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12.05.2023 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 12.05.2023 №279/2023, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), позивач у відповідності до норм п. 11 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» не може бути організатором азартних ігор.
Пояснення позивача з посиланням на постанови Верховного Суду від 19.02.2025 справа №904/3057/22, від 05.12.2023 справа №910/4052/22, від 21.11.2023 справа №910/14552/22, від 08.11.2023 справа №915/18/23, від 10.02.2025 справа №990/176/23 та Великої Палати Верховного Суду від 01.02.2024 справа №990/270/23, від 07.07.2020 справа №910/10647/18 та інші, щодо неправомірності застосування до позивача положень Закону України «Про санкції» відповідно до яких застосовані санкції є індивідуальним актом, суд відхиляє, оскільки висновки, викладені у вказаних судових рішеннях не є подібними та не стосуються предмету спору, що розглядається у межах цієї справи.
Таким чином, з підстав викладеного вище, суд приходить до висновку, що Державним агентством України ПлейСіті правомірно прийнято рішення №177-Р від 03.12.2025 «Про результати розгляду заяви ПрАТ «ГОТЕЛЬ «ПРЕМ'ЄР ПАЛАЦ» на одержання дозволу, що підтверджує відповідність приміщення для організації та проведення азартних ігор у гральному закладі вимогам, встановленим Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Згідно з ч. 1 ст. 9, ч. 1 ст. 72, ч. 2 ст. 73, ст. 76, ч.ч. 1, 2, 5 ст. 77 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Із системного аналізу вище викладених норм та з'ясованих судом обставин вбачається, що позов не підлягає задоволенню.
У зв'язку із тим, що у задоволенні позовних вимог відмовлено, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Щавінський В.Р.