Ухвала від 28.04.2026 по справі 910/7171/25

УХВАЛА

28 квітня 2026 року

м. Київ

cправа № 910/7171/25

Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суд Баранця О. М.,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук"

про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції

з розгляду касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноблок"

на постанову Північного апеляційного господарського суду

у складі колегії суддів: Барсук М.А., Руденко М.А., Пономаренка Є.Ю.

від 17.02.2026 (повний текст складено 23.02.2026)

у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноблок"

про розірвання договору та стягнення 1 865 810, 86 грн,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Верховного Суду від 07.04.2026 відкрито касаційне провадження у справі № 910/7171/25 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноблок" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 17.02.2026; призначено розгляд касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноблок" на 30 квітня 2026 року о 14:00, у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, зал судових засідань № 2 (каб. №209).

27.04.2026 до Верховного Суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук" надійшла заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, згідно якої заявник просить провести судове засідання 30 квітня 2026 року у справі № 910/7171/25 за позовом ТОВ "Крук" до ТОВ "Техноблок" у режимі відеоконференції з Лебединським районним судом Сумської області (42200, Сумська область місто Лебедин вул. Петропавлівська, 2), а у разі відсутності технічної можливості провести судове засідання у режимі відеоконференціїї з Лебединським районним судом Сумської області з використанням власних технічних засобів.

Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції урегульоване статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частин першої - третьої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.

Згідно з частиною шостою статті 197 Господарського процесуального кодексу України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Враховуючи те, що право сторони на участь у розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук" про участь в судовому засіданні у цій справі в режимі відеоконференції в приміщенні суду та провести судове засідання Верховного Суду, що відбудеться 30.04.2026 о 14:00 у приміщенні Касаційного господарського суду, за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук" у режимі відеоконференції, проведення якої доручити Лебединському районному суду Сумської області.

Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук" про участь в судовому засіданні у справі № 910/7171/25 в режимі відеоконференції у приміщенні суду задовольнити.

2. Доручити Лебединському районному суду Сумської області забезпечити 30 квітня 2026 року о 14:00 год проведення відеоконференції засідання Верховного Суду з розгляду касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноблок" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 17.02.2026 у справі № 910/7171/25, у приміщенні Лебединського районного суду Сумської області за адресою: вулиця Петропавлівська, 2, м. Лебедин, Сумська область, 42200, зал (свідок), за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Крук".

3. Копію ухвали надіслати Лебединському районному суду Сумської області та Товариству з обмеженою відповідальністю "Крук".

4. Довести до відома учасників справи, що їх представники мають право з'явитися до зали судового засідання суду касаційної інстанції та брати участь у судовому засіданні у загальному порядку.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О. Баранець

Попередній документ
136077508
Наступний документ
136077510
Інформація про рішення:
№ рішення: 136077509
№ справи: 910/7171/25
Дата рішення: 28.04.2026
Дата публікації: 30.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення; купівлі-продажу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (07.04.2026)
Дата надходження: 25.02.2026
Предмет позову: про розірвання договору та стягнення 1 865 810, 86 грн
Розклад засідань:
16.07.2025 10:20 Господарський суд міста Києва
13.08.2025 11:30 Господарський суд міста Києва
10.09.2025 11:30 Господарський суд міста Києва
08.10.2025 14:00 Господарський суд міста Києва
22.10.2025 14:00 Господарський суд міста Києва
05.11.2025 12:50 Господарський суд міста Києва
19.11.2025 12:15 Господарський суд міста Києва
17.02.2026 14:40 Північний апеляційний господарський суд
30.04.2026 14:00 Касаційний господарський суд