Справа № 592/6513/26
Провадження № 1-кс/592/2908/26
27 квітня 2026 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Окружної прокуратури міста Суми ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024205520000977 від 20.06.2024, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
Дізнавач звернулася до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, у якому зазначила наступне:
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Сумського РУП надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що 15.06.2024 вона замовила товар, та здійснила передоплату 20% та із власної банківської картки перерахувала грошові кошти у сума 4440 грн на банківський рахунок « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_1 . Даний товар так і не отримала. (ЄО 3401 7 від 19.06.2024)
Вказаний факт внесено до ЄРДР № № 12024205520000977 від 20.06.2024 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
На підставі викладеного, відомості, отримані від АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , за вказаним вище фактом можуть містити інформацію щодо доведення винуватості особи, яка вчинила вказаний кримінальний проступок, а також можуть бути доказами, які самостійно або в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для з'ясування обставин кримінального проступку.
На підставі викладеного, дізнавач просить надати тимчасовий доступ до вищезазначеної інформації.
Дізнавач в судове засідання не з'явилася, в клопотанні просила розглядати справу без її участі.
Дослідивши докази по матеріалах клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Слідчим суддею встановлено, що 20.06.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024205520000977, були внесені відомості за ч.1 ст.190 КК України, кримінальне провадження перебуває в провадженні підрозділу дізнання Сумського РУП ГУНП в Сумській області.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Так, відомості зазначені у клопотанні знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ: НОМЕР_2 .
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України стороною кримінального провадження, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
З огляду на викладене, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,
Надати дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_6 ; дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_7 , старшому дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_8 , старшому дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_9 , старшому дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_10 , дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_11 , дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_12 , дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_13 , дізнавачу СД Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 та/або іншим членам групи в даному кримінальному провадженнітимчасовий доступ до тимчасовий доступ до копій документів, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 . Україна, ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки) у вигляді роздруківки інформації чи у електронному вигляді шляхом запису на матеріальний носій інформації в Сумській філії за адресою АДРЕСА_2 , а саме: відомості про особу, на чиє ім'я емітований банківський рахунок АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_1 : прізвище, ім'я, по-батькові, із зазначенням її банківської картки; адреси проживання; паспортних даних: серія та номер паспорту, ким і коли виданий; коду ДРФО; місця роботи, а також відомості щодо відділення АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в якому відкрита картка по даному рахунку, дані працівника, який відкрив вказану картку, та цифровий підпис особи, яким було завірено анкету/заяву про приєднання договору, та інші документи, на яких містяться підписи особи, на ім'я якої емітована банківський рахунок АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 ; деталізовані відомості про рух коштів по вказаній картці за період часу з 14.06.2024 по час ухвалення рішення суду, із зазначенням рахунків, з яких та на які були переведені грошові кошти, контрагентів, кодів СДРПОУ, призначень платежів, залишку на рахунку; матеріали фото-, відео фіксацій зняття грошових коштів за вказаний період часу в паперовому та електронному вигляді; інформацію про спосіб авторизації при використанні віб-банкінгу із зазначенням ІР-адреси; номери операторів мобільного зв'язку, які були використані, як фінансовий номер до вказаної картки; детальна інформація щодо дати, часу, місця розташування банкоматів чи терміналів, за допомогою яких здійснювалась зміна фінансових та контактних номерів телефонів, закріплених за банківським рахунком вказаної картки; адреси розташування банкоматів, з яких проводились зняття грошових коштів з банківського рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 , дати та час здійснення вказаних банківських операцій; адреси розташування відділення банку, у яких проводились зняття банківського рахунку картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », дати та час здійснення вказаних грошових коштів з НОМЕР_3 банківських операцій, дати та часу здійснення вказаних банківських операцій, дані про особу, якою здійснювалось зняття коштів.
Тимчасовий доступ до документів має надати - відповідальна особа АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 . Україна, ЄДРПОУ: НОМЕР_2 .
Строк дії ухвали - 45 днів з дня постановлення ухвали.
Роз'яснити, що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження.
Примірник 2 та завірені копії - надано слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_14