Рішення від 28.04.2026 по справі 291/1436/25

Справа № 291/1436/25

Провадження №2/291/799/25

Р І Ш Е Н Н Я (З АОЧНЕ)

іменем України

28 квітня 2026 року селище Ружин

Ружинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Митюк О.В.,

за участю секретаря - Кащук Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в с-щі Ружин Житомирської області цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 , представник позивача Диких Діана Валеріївна

до ОСОБА_2

про розірвання шлюбу,-

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача - адвокат Диких Діана Валеріївна в інтересах позивача ОСОБА_1 звернулася з вищеназваним позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Позовні вимоги мотивує тим, що 27 січня 2023 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданим Яремчанським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Надвірнянському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (актовий запис від 27.01.2023 №9).

Від шлюбу вони мають малолітню доньку: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Наразі сторони фактично припинили спільне проживання та ведення спільного господарства, спільного бюджету, позивачка вважає, що подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливе. На підставі наведеного, просить розірвати шлюб.

В судове засідання позивач та його представник не з'явились, представник позивача направила до суду заяву про розгляд справи у її відсутність та у відсутність позивача, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити, не заперечують проти заочного розгляду справи та винесення судом заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та дату розгляду справи повідомлений належним чином. Відзив на позов до суду не подав.

Судом ухвалено проводити заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Факт перебування сторін у шлюбі підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , який зареєстрований 27 січня 2023 року Яремчанським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Надвірнянському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (а.с.12).

Від спільного шлюбу у сторін є неповнолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , який зареєстрований 03 січня 2024 року Солом'янським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) (а.с.13).

З пояснень представника позивача, викладених ним в позовній заяві, вбачається, що позивачка з відповідачем на даний час не підтримує шлюбних відносин, і примирятись з ним та проживати однією сім'єю не бажає.

Згідно зі статтею 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає статті 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя (ст.110 СК України).

Оскільки представник позивача, який діє в інтересах позивачки, наполягає на розірванні шлюбу, то відповідно відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

За таких обставин, суд приходить до впевненості, що подальше збереження сім'ї сторін є неможливим, оскільки суперечить їхнім інтересам, а тому їх шлюб суд розриває.

Відповідно ч.2 ст.141 ЦПК України, суд, стягує на користь позивача понесені ним судові витрати при зверненні до суду, а саме судовий збір в розмірі 1211,20 грн..

Керуючись ч.1 ст.110, ст.112 , ст.113 Сімейного Кодексу України, ст.ст. ст. ст. 141, 258, 259, 264, 265, 351, 352, 354 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 27 січня 2023 року Яремчанським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Надвірнянському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис №9 - розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , судові витрати по справі в сумі 1211 грн. 20 коп.

Відомості про учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію рішення після набрання законної сили надіслати органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Ружинського районного суду

Житомирської області О. В. Митюк

Попередній документ
136058645
Наступний документ
136058647
Інформація про рішення:
№ рішення: 136058646
№ справи: 291/1436/25
Дата рішення: 28.04.2026
Дата публікації: 30.04.2026
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (08.12.2025)
Дата надходження: 03.12.2025
Предмет позову: про встановлення факту родинних відносин, та визнання права власності на спадкове майно