Справа № 761/14667/26
Провадження № 1-кп/761/3683/2026
28 квітня 2026 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , перевіривши матеріали кримінального провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Володимирець Рівненської області, громадянина України, неодруженого, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018) (внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017100100012796 від 29.10.2017)
В провадження Шевченківського районного суду м. Києва надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018).
Захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_3 , в день розгляду справи, повідомив суд, в телефонному режимі, про неможливість його участі в судовому засіданні.
В той же час відносно обвинуваченого ОСОБА_2 в межах вказаного кримінального провадження застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком до 02.05.2026 р.
Враховуючи викладене суд має вирішити питання про зміну, скасування чи продовження строку дії запобіжного заходу до 02.05.2026 р., відповідно до вимог ч. 3 ст. 315 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 КПК України, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд залучають захисника для проведення окремої процесуальної дії в порядку, передбаченому статтею 49 цього Кодексу, виключно у невідкладних випадках, коли є потреба у проведенні невідкладної процесуальної дії за участю захисника, а завчасно повідомлений захисник не може прибути для участі у проведенні процесуальної дії чи забезпечити участь іншого захисника або якщо підозрюваний, обвинувачений виявив бажання, але ще не встиг залучити захисника або прибуття обраного захисника неможливе.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника.
У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката негайно направляється відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, і є обов'язковою для негайного виконання. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
На підставі вище викладеного, з метою не порушення права обвинуваченої на захист та для вирішення судом питання в порядку ч. 3 ст. 315 КПК України, головуючий вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_2 , захисника для проведення окремої процесуальної дії в порядку ст. 53 КПК України, поклавши обов'язок виконання ухвали, відповідно до ст. ст.15, 17, 19 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" від 02.06.2011 року, на Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги.
Керуючись ст. ст. 48, 49, 52 КПК України, ст. ст. 15, 17, 19 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" від 02.06.2011 року, суддя
Призначити захисника за рахунок держави обвинуваченому ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (в редакції Закону № 2617-VIII від 22.11.2018) (внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017100100012796 від 29.10.2017), для проведення окремої процесуальної дії - вирішення питання в порядку ч. 3 ст. 315 КПК України.
Виконання ухвали покласти на Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги.
Зобов'язати директора Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги забезпечити належну явку захисника у підготовче судове засідання до Шевченківського районного суду м. Києва, за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, по зазначеному вище кримінальному провадженню, яке призначене на 12 год. 10 хв. 28.04.2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1