ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
27.12.2007В р. № 5/212
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
ОСОБА_1
до
Генеральної прокуратури України
про
визнання протиправними дій,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Генеральної прокуратури України з вимогами про визнання неправомірними дій працівників Генеральної прокуратури України при розгляді скарги на незаконні дії та рішення прокуратури Київської області та про зобов'язання Генеральної прокуратури України перевірити діяльність прокуратури Київської області при здійсненні нагляду за діяльністю працівників міліції Фастівського МРВ під час розслідування кримінальної справи № 24-7152.
Позовні вимоги мотивує наступними доводами. У квітні 2007 року він звернувся до голови комітету з питань правової політики Верховної Ради України та до голови комітету з питань виконавчого забезпечення правоохоронної діяльності із скаргами на незаконні дії з боку працівників міліції Фастівського МРВ та на бездіяльність з боку прокуратури Київської області щодо поновлення порушених прав.
Листами від 17.04.2007р. зазначені скарги були направлені до Генеральної прокуратури України для всебічної, повної та об'єктивної перевірки викладених в скаргах фактів.
Генеральною прокуратурою було скеровано зазначені скарги із зверненнями голів комітетів Верховної Ради України до прокуратури Київської області.
Прокурором Київської області № 09/1-386-05 від 25.05.2006р. надано відповідь, де зазначено, що скарги позивача розглянуті та перевірено хід кримінальної справи.
Позивач не погоджується з такою відповіддю та вважає, що прокуратурою Київської області не розглядалися скарги по суті, а у відповіді відображені загально відомі процесуальні дії по кримінальній справі.
Дії Генеральної прокуратури України про передачу скарг для розгляду до прокуратури Київської області вважає протиправними, оскільки саме прокуратурою Київської області порушувалися його права, а отже об'єктивно провести перевірку його скарг вказаний орган не може.
Оскільки позивач перебуває під вартою, справа слухалася у його відсутності.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог. Пояснив, що відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про прокуратуру" звернення представників влади, інших посадових осіб до прокурора з приводу конкретних справ і матеріалів, що знаходяться у провадженні прокуратури, не можуть містити будь-яких вказівок або вимог щодо результатів їх вирішення. Тому вказані звернення з контролем від 24.04.2007р. та відповідно від 26.04.2007р. були направлені на розгляд прокурору Київської області про що і було повідомлено позивача.
Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.
Листами від 17.04.2007р. № 06-1/20-669 та № 06-19/12-942 скарги позивача, які направлені до голови комітету з питань правової політики Верховної Ради України та до голови комітету з питань виконавчого забезпечення правоохоронної діяльності на незаконні дії з боку працівників міліції Фастівського МРВ та на бездіяльність з боку прокуратури Київської області щодо поновлення порушених прав, були скеровані до Генеральної прокуратури України для всебічної, повної та об'єктивної перевірки викладених в скаргах фактів.
Генеральною прокуратурою України було скеровано скарги ОСОБА_1 із зверненнями голів комітетів Верховної Ради України до прокуратури Київської області.
Прокуратурою Київської області скарги позивача розглянуті, перевірено хід кримінальної справи та надано відповідь, що позивачем у даній справі не заперечується.
Відповідно до п. 7.4. Регламенту Генеральної прокуратури України начальникам структурних підрозділів та їх заступникам передаються на розгляд віднесені до їх компетенції документи, звернення громадян щодо рішень, прийнятих підлеглими працівниками або керівниками прокуратур обласного рівня. Звернення громадян та посадових осіб щодо порушень законів не передбачені п. 7.2, 7.3 Регламенту, які надійшли до Генеральної прокуратури України вперше і по них не приймалися рішення прокурорами обласного рівня, розглядаються в управліннях (відділах) і за підписом їх керівників можуть направлятися у відповідні прокуратури областей (без встановлення контролю) на адресу заступників прокурорів.
Згідно з ч. 3 ст. 7 Закону України "Про прокуратуру" звернення представників влади, інших посадових осіб до прокурора з приводу конкретних справ і матеріалів, що знаходяться у провадженні прокуратури, не можуть містити будь-яких вказівок або вимог щодо результатів їх вирішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.
Таким чином, Генеральною прокуратурою України при розгляді звернень ОСОБА_1, які надійшли від голів комітетів Верховної Ради України з питань правової політики та комітету з питань виконавчого забезпечення правоохоронної діяльності, не допущено порушень вимог Закону України "Про звернення громадян" та прав скаржника.
На підставі викладеного та керуючись ч. 3 ст. 7 Закону України "Про прокуратуру", п. 7.4. Регламенту Генеральної прокуратури України, ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Кочан В.М.