73000, м. Херсон, вул.295 Херсонської стрілецької дивізії, 1-а, тел.+380731316005
E-mail: inbox@ksa.court.gov.ua, web: http://court.gov.ua/sud4819/, код ЄДРПОУ 42261148
Єдиний унікальний номер справи: 766/17484/25
Номер провадження: 22-ц/819/417/26
про відкриття апеляційного провадження у справі
28 квітня 2026 року Херсонський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючий: Бездрабко В.О. (суддя-доповідач)
судді: Базіль Л.В.,
Приходько Л.А.,
вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 13 січня 2026 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські фінансові операції» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
встановив :
13 січня 2026 року Херсонський міський суд Херсонської області постановив у зазначеній справі заочне рішення.
Не погоджуючись з заочним рішенням суду, 23 березня 2026 року ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» подав апеляційну скаргу.
Встановлено, що апеляційна скарга подана в межах строків, визначених статтею 354 ЦПК України, за формою та змістом відповідає вимогам, встановленим статтею 356 ЦПК України, судовий збір сплачено в розмірі визначеному законодавством, підстав для повернення скарги особі, яка її подала, не вбачається, а тому відсутні перешкоди для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 369 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду у справах з ціною позову менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Враховуючи, що апеляційна скарга подана на рішення суду у малозначній справі (стаття 19 частина шоста пункт 1 ЦПК України), то вона відповідно до частини першої статті 369 ЦПК України підлягає розгляду судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи, в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без проведення судового засідання, згідно положень частини тринадцятої статті 7 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 360,367,368, 369 ЦПК України, суд
ухвалив:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 13 січня 2026 року у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські фінансові операції» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Сторонам направити копію ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Для реалізації учасниками справи права на подання до суду апеляційної інстанції відзиву на апеляційну скаргу в письмовій формі встановити строк у п'ять днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі та роз'яснити, що відзив повинен відповідати вимогам статті 360 ЦПК України і до нього мають додаватися докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відзив на апеляційну скаргу може бути поданий учасниками справи шляхом направлення його за адресою: АДРЕСА_1 , або на електронну адресу: inbox@ksa.court.gov.ua, з посиланням на номер провадження№22-ц/819/417/26.
Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до вимог частини тринадцятої статті 7, частини другої статті 33 та частини другої статті 369 ЦПК України розгляд апеляційної скарги буде здійснений Херсонським апеляційним судом у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Бездрабко В.О. (суддя-доповідач), Базіль Л.В., Приходько Л.А., без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами; відповідно до частини 3 статті 39 ЦПК України відвід у справі може бути заявлений протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий: В.О. Бездрабко
Судді : Л.В. Базіль
Л.А. Приходько