Ухвала від 27.04.2026 по справі 562/813/26

Справа № 562/813/26

УХВАЛА

27.04.2026 року слідчий суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м.Здолбунові клопотання старшого дізнавача сектору дізнання відділення поліції № 6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Здолбунівської окружної прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Старший дізнавач сектору дізнання відділення поліції № 6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Здолбунівської окружної прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , звернулася з клопотанням до слідчого судді в рамках кримінального провадження № 12026186130000024, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 березня 2026 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання дізнавач зазначає, що 18.03.2026 до відділення поліції №6 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 про те, що 18.03.2026 невідома особо представившись працівником « ІНФОРМАЦІЯ_2 », під приводом збереження грошових коштів від шахраїв, заволоділа грошовим коштами заявниці у сумі 28766 грн., які потерпіла самостійно перерахувала з банківської карти карти № НОМЕР_1 на банківську карту № НОМЕР_2 .

Відповідні відомості по даному факту 19 березня 2026 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026186130000024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Під час проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації, яка знаходиться у володінні АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (юридична адреса: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Вказана інформація має істотне значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, а також встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, та в подальшому може бути використана як доказ. Іншим способом встановити вищевказані обставини неможливо.

Розгляд клопотання дізнавач просить провести без виклику особи, у володінні якої перебуває вказана інформація.

Старший дізнавач сектору дізнання відділення поліції № 6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітан поліції ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, подала заяву про розгляд клопотання без її участі, просить клопотання задовольнити.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання може бути розглянуто без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, відповідно до ч.2 ст.163 КПК України та приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання з огляду на наступне.

Частиною 1 ст.131 КПК України встановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

У відповідності до п.5 ч.2 ст.131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно положень ст.132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст.60 Закону України "Про банки та банківську діяльність" інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Пунктом 5 ч.1 ст.162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

У відповідності до ч.1 ст.62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Слідчим суддею враховується, що в інший спосіб одержати відомості, які містять банківську таємницю, в межах досудового розслідування неможливо.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що інформація, яка знаходиться в АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", є банківською таємницею, містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, має суттєве значення для з'ясування важливих обставин у кримінальному провадженні, підлягає аналізу і дослідженню та, приймаючи до уваги неможливість отримання відомостей в інший спосіб, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.

Керуючись ст.ст.159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_6 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , начальнику сектору дізнання відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_8 , старшому оперуповноваженому СКП відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області старшому лейтенант поліції ОСОБА_9 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому оперуповноваженому СКП відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_11 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , оперуповноваженому СКП відділення поліції №6 Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (юридична адреса: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) що стосується банківської карти НОМЕР_2 , а саме про рух грошових коштів по банківській карті НОМЕР_2 , щодо фіксації здійснення операцій за період часу з 00:00 год. 18.03.2026 по 00:00 год. 20.03.2026, з зазначенням контрагентів, їх повних даних (вказавши по фізичним особам - П.І.Б., ІПН, номер рахунку, суму, дату, МФО банківської установи; юридичним особам - повна назва, код ЄДРПОУ установи, номер рахунку, дату, суму, МФО банківської установи), анкетні дані, паспортні дані, власника банківської карти НОМЕР_2 , угоди до приєднання до умов банківських послуг (з наданням копій договорів), фото/відео з камер банків, банкоматів при користуванні банківською картою № НОМЕР_2 , щодо фіксації здійснення операцій за період часу з 00:00 год. 18.03.2026 по 00:00 год. 20.03.2026, інформації про ІР-адреси, ідентифікатор, пристрій входу, час входу та виходу, відомості щодо логінів, прив'язані мобільні номери телефонів, інші наявні дані щодо особи, які були використані банківської карти № НОМЕР_2 , щодо фіксації здійснення операцій за період часу 00:00 год. 18.03.2026 по 00:00 год. 20.03.2026 (доступ до системи клієнт-банк), із можливістю ознайомитися та виготовити копії вказаних документів, фото- та відеозаписів на електронному носії інформації - оптичному диску у відділенні АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " за адресою: АДРЕСА_3 .

Роз'яснити, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали встановити до 27 червня 2026 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
136027800
Наступний документ
136027802
Інформація про рішення:
№ рішення: 136027801
№ справи: 562/813/26
Дата рішення: 27.04.2026
Дата публікації: 29.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Здолбунівський районний суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (27.04.2026)
Дата надходження: 24.04.2026
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШУЛЯК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ШУЛЯК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ