Постанова від 09.04.2026 по справі 488/1626/26

Справа № 488/1626/26

Провадження № 3/488/276/26

ПОСТАНОВА

09.04.2026 року м. Миколаїв

Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Федорченка А.А., при секретарі - Сімаковій Т.В., за участю прокурора Чуйкова К.Е., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого на пекарні «Рум'яний хліб»,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративні правопорушення № 203 від 01.04.2026 року, 09.07.2024 року ОСОБА_1 , будучи головним державним виконавцем Корабельного відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язане з корупцією, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, а саме щодо своєчасного подання декларації типу “при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КупАП.

Прокурор у судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримав у повному обсязі; просив визнати ОСОБА_1 винним в інкримінованому правопорушенні та призначити покарання у вигляді штрафу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснив, що несвоєчасно подав декларацію, яку повинен був подати до протягом місяця з дати звільнення, оскільки отримав повідомлення від в.о. начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в якому було зазначено, що він повинен подати декларацію при звільненні протягом 3-х місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши докази, суд приходить до такого.

Згідно наказу Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 14.08.2023 року № 6069-к ОСОБА_1 призначено головним державним виконавцем Корабельного відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з 21.08.2023 року.

Наказом Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 04.06.2024 № 3169-к ОСОБА_1 , головного державного виконавця Корабельного відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), з 06.06.2024 року звільнено з посади.

Таким чином, обіймаючи посаду головним державним виконавцем Корабельного відділу державної виконавчої служби у м. Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_1 є посадовою особою інших державних органів та відповідно суб'єктом, на якого поширюється дія Закону відповідно до пп. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, і на нього поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

ОСОБА_1 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, "при звільненні", за період не охоплений раніше поданими деклараціями несвоєчасно - 09.07.2024 року, без поважних причин.

Незважаючи на невизнання вини, факт скоєння інкримінованого правопорушення ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 203 від 01.04.2026 року, рапортами від 07.04.2026 року, скрін-шотом подачі декларації суб'єкта декларування з сайту НАЗК, копією листа ДСР № 9419/02-2026 від 04.03.2026 року, копією листа НАЗК № 47-05/11890-26 від 26.02.2026 року, повідомленням до НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією наказу № 3169-к від 04.06.2024 року, копією супровідного листа № 39485/34-10 від 11.07.2024 року, послідовністю дій користувача, копією запиту Уср до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції № 30097-2026 від 11.03.2026 (555130), копією листа Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції № 8525/12.1-12 від 18.03.2026 року з додатками, копією письмових пояснень ОСОБА_1 , копіями листів НАЗК № 47-07/21165-24 від 01.04.2024 року та № 70-09/27860-24 від 22.04.2024 року.

Щодо повідомленняв.о. начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) № 33236/12-31 від 04.06.2024 року, в якому зазначено що особа, яка припинила виконувати функції держави або місцевого самоврядування за 2023 рік може подати щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня, 12.10.2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суд зауважує, що обов'язок вчасно подати декларацію покладений саме на суб'єкта декларування, що утворює необхідність самостійного відстеження законодавчих змін таким суб'єктом.

Надавши оцінку представленим доказам, суд находить доказаною вину ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП - несвоєчасне, без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відповідно до постанови Верховного Суду від 28.02.2019 року у справі №149/2498/17, початок перебігу строку накладення адміністративного стягнення слід пов'язувати з днем виявлення правопорушення органом, який уповноважений на складання відповідного протоколу про адміністративне правопорушення, як початкового етапу процедури притягнення особи до адміністративної відповідальності. Днем виявлення правопорушення слід також вважати і день, коли до уповноваженого органу надійшли будь-які відомості про можливе вчинення адміністративного правопорушення.

В даному випадку, відповідно до ст. 255 КУпАП, органом, уповноваженим на складання протоколу про адміністративне правопорушення є відповідний підрозділ Нацональної поліції.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України отримав лист НАЗК № 47-05/11890-26 від 26.02.2026 року, щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - 02.03.2026 року, з вказаної дати суд рахує строк, визначений ст. 38 КУпАП (6 місяців з моменту виявлення).

Керуючись ст. ст. 33-35, 172-6 ч. 1, ст.ст. 183, 284 КупАП, Законом України «Про запобігання корупції»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. Штраф перерахувати в державний бюджет на користь держави (р/р UA438999980313010149000014001, одержувач: Миколаївське ГУК/Микол.обл./21081300, ЄДРПОУ: 37992030, Банк: Казначейство України (ЕАП), МФО ДКСУ: 21081300).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 665,60 грн. в дохід держави (№ рахунку UA908999980313111256000026001, одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код класифікації доходів 22030106, Банк: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ: 37993783).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А.А.Федорченко