Справа № 752/10354/26
Провадження №: 3/752/3571/26
22 квітня 2026 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Єсауленко М.В., здійснюючи підготовку до розгляду адміністративного матеріалу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіцера мобілізаційного відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, -
встановив:
21 квітня 2026 року на розгляд Голосіївського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії КИ-17 від 20.04.2026, складений офіцером відділення розгляду звернень відділу запобігання вчиненню, виявлення і припинення правопорушень ВЧ НОМЕР_1 капітаном ОСОБА_2 , стосовно ОСОБА_1 .
У порядку автоматизованого розподілу справ між суддями від 10.10.2023, протокол переданий на розгляд судді Єсауленко М.В.
Суд, здійснюючу перевірку матеріалів, які надійшли на розгляд, встановив їх невідповідність вимогам ст.ст. 254-255 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП передбачено, що у справах про адміністративні правопорушення, зокрема передбачені ст. 172-15 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
Також п. 14 ч.1 ст. 255 КУпАП передбачено, що у справах про адміністративні правопорушення, зокрема передбачені ст. 172-15 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати командири (начальники) військових частин (установ, закладів), командири підрозділів, які уповноважені на те командирами військових частин.
Так з протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що він складений офіцером відділення розгляду звернень відділу запобігання вчиненню, виявлення і припинення правопорушень ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_2 . Між тим документів, які свідчать про те, що вказана особа є уповноваженою посадовою особою органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, командиром військової частини або командиром підрозділу, який уповноважений на те командиром військової частини, до матеріалів справи не додано.
Також у матеріалах справи відсутні про те, що військовослужбовці та інші службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 підпорядковані командиру військової частини НОМЕР_1 .
Крім того, у порушення положень ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення не містить даних про місце та час вчинення адміністративного правопорушення.
Вищенаведені обставини унеможливлюють розгляд вищевказаного протоколу судом і є підставою для повернення матеріалів до Військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення матеріалів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 257, ст.278 КУпАП, суд, -
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, повернути до Військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення з урахуванням викладеного у мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Єсауленко