Ухвала від 24.04.2026 по справі 420/30374/25

Справа № 420/30374/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 квітня 2026 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бездрабко О.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в якій з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог просить:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка полягає у не направленні за належністю до ІНФОРМАЦІЯ_5 моєї заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, поданої 18.08.2025 р. через "Урядовий контактний центр", та у наданні формальної відповіді про необхідність особистого прибуття до ІНФОРМАЦІЯ_5 , що суперечить законодавству.

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 передати заяву ОСОБА_1 за належністю до ІНФОРМАЦІЯ_5 та забезпечити її розгляд по суті з урахуванням поданих документів.

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та за наслідком розгляду прийняти рішення у строки, визначені законом, про надання відстрочки або мотивовану відмову.

Ухвалою від 10.09.2025 р. позовну заяву позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення її недоліків.

12.09.2025 р. позивач подав до суду оновлений варіант позовної заяви, в якій у якості відповідачів визначено ІНФОРМАЦІЯ_8 й ІНФОРМАЦІЯ_2 , та заявлено наступні позовні вимоги:

"- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка полягає у не направленні за належністю до ІНФОРМАЦІЯ_5 заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, поданої 18.08.2025 р. через "Урядовий контактний центр", та у наданні формальної відповіді про необхідність особистого прибуття до районного територіального центру комплектування" для подання заяви, що суперечить законодавству;

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка полягає у не розгляді та залишенні без відповіді моєї заяви від 26.03.2024 р, направленої цінним листом та отриманої відповідачем 04.04.2024 р., у встановлені законом строки;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 передати заяву за належністю до ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та за наслідком розгляду такої прийняти рішення у строки, визначені законом, про надання відстрочки або мотивовану відмову в її наданні та повідомити мене у встановленому порядку".

Ухвалою від 17.09.2025 р. продовжено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви та зазначено, зокрема, про необхідність подання мотивованої заяви про поновлення строку звернення до суду.

23.09.2025 р. від позивача надійшла заява про поновлення строку звернення до суду.

Ухвалою від 25.09.2025 р. визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду, поновлено позивачу строк звернення до суду, у справі відкрито спрощене провадження та надано відповідачам п'ятнадцятиденний строк для подані відзиву на позовну заяву.

Під час розгляду справи встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.161 КАС України.

За змістом ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон №3674-VI).

Згідно ст.1 Закону № 3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст.2 Закону № 3674-VI).

Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить 3028,00 грн.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст.4 Закону № 3674).

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, ОСОБА_1 заявив дві вимоги немайнового характеру, судовий збір за які складає 2422,40 грн.

Відповідно до ч.3 ст.4 Закону № 3674 при поданні до суду процесуальних документів, передбачених ч.2 цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Позивач реалізував своє право на звернення до суду в електронній формі, а тому з урахуванням приписів ч.3 ст.4 Закону № 3674, мав сплатити судовий збір в розмірі 1937,92 грн.: 1211,20 грн. х 0,8 х 2 = 1937,92 грн.

Однак, до позовної заяви позивачем додано платіжне доручення про сплату судового збору лише у розмірі 968,96 грн.

Відповідно до ч.13 ст.171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

З огляду на викладене позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме позивачу необхідно надати до суду платіжний документ про сплату судового збору в сумі 968,96 грн.

Керуючись ст.ст. 161, 171, 248 КАС України, суддя -

ухвалив:

Залишити позовну заяву без руху.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи № 420/30374/25 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя О.І. Бездрабко