Ухвала від 24.04.2026 по справі 645/1893/26

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Єдиний унікальний номер 645/1893/26

Номер провадження 22-ц/818/3501/26

УХВАЛА

24 квітня 2026 року Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді (судді-доповідача) - Мальованого Ю.М.,

суддів - Маміної О.В., Яцини В.Б.,

розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 -адвоката Сич Марії Віталіївни, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Немищлянського районного суду м. Харкова від 10 березня 2026 року у відкритті провадження по цивільній справі за ОСОБА_1 до Немишлянського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про зняття арешту з майна - відмовлено.

На вказане судове рішення 23 березня 2026 року через систему «Електронний суд» ОСОБА_1 , в інтересах якої діє Сич Марія Віталіївна до суду апеляційної інстанції подала апеляційну скаргу.

Справу призначено до розгляду у судовому засіданні на 14 травня 2026 року об 13 год. 50 хвилин в приміщенні Харківського апеляційного суду, у зв'язку з чим представником позивачки - адвокатом Сич М.В. подано заяву про забезпечення її участі у вказаному судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами суду за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».

Судова колегія вважає, що клопотання заявника про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.

Згідно із положеннями ч. 1 та 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. При цьому учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Також частиною четвертою статті 212 ЦПК України підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Указом Президента України № 40/2026 від 12 січня 2026 року, затвердженим Законом України № 4757-IX від 14 січня 2026 року, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин з 03 лютого 2026 року на 90 діб.

Оскільки процесуальне право на участь сторони у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачено законом, з урахуванням воєнного стану, суд вважає можливим використовувати наявні технічні засоби для проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Враховуючи викладене, клопотання представника ОСОБА_1 -адвоката Сич М.В. про розгляд справи в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» підлягає задоволенню.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (частина п'ята статті 212 ЦПК України).

Керуючись ст. ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника ОСОБА_1 -адвоката Сич Марії Віталіївни про забезпечення участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

Розгляд справи 14 травня 2026 року об 13 годині 50 хвилин проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», з представником ОСОБА_1 -адвокатом Сич Марією Віталіївною, яка зареєстрована у системі «EasyCon» за реквізитами: ІНФОРМАЦІЯ_1

Подальші судові засідання у справі № 645/1893/26 проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» з представником ОСОБА_1 - адвокатом Сич Марією Віталіївною.

Роз'яснити представнику ОСОБА_1 -адвокату Сич Марії Віталіївні, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий Ю.М. Мальований

Судді О.В. Маміна

В.Б. Яцина

Попередній документ
135963209
Наступний документ
135963211
Інформація про рішення:
№ рішення: 135963210
№ справи: 645/1893/26
Дата рішення: 24.04.2026
Дата публікації: 27.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Харківський апеляційний суд
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (13.04.2026)
Дата надходження: 24.03.2026
Предмет позову: а/скарга у справі за позовною заявою Литвиненко Олени Михайлівни до Немишлянського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про зняття арешту з майна
Розклад засідань:
14.05.2026 13:50 Харківський апеляційний суд