65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"13" квітня 2026 р.м. Одеса Справа № 916/2489/25
Господарський суд Одеської області у складі судді Невінгловської Ю.М.
при секретарі судового засідання Задорожному А.О.
за участі представників:
від позивача - Кемінь В.В.;
від відповідача - не з?явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, код ЄДРПОУ 40121452);
до відповідача Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ,,ПЕРЕМОГИ 91» (68091, Одеська область, місто Чорноморськ, селище міського типу Олександрівка, вулиця Перемоги, будинок 91; код ЄДРПОУ 40444889);
про стягнення 517 115,57 грн,
1. Суть спору.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ПЕРЕМОГИ 91» заборгованість у загальній сумі 517115,57 грн, з яких 445681,57 грн основного боргу, 4892,84 грн 3% річних, 49151,79 грн пені, 17389,68 грн інфляційних втрат.
В обґрунтування позову Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» посилається на невиконання відповідачем умов типового договору постачання природного газу постачальником ,,останньої надії» в частині оплати вартості спожитого в листопаді-грудні 2024 р. природного газу.
2. Заяви, клопотання та інші процесуальні дії по справі.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.06.2025 р. (суддя ОСОБА_1 ) прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 916/2489/25, призначено підготовче засідання за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 09.09.2025 р. (суддя ОСОБА_1 ) закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
Розпорядженням керівника апарату суду від 23.10.2025 р. №237 призначено повторний автоматизований розподіл справи №916/2489/25 на підставі п.10.6.4 Засад використання автоматизованої системи документообігу в Господарському суді Одеської області, затверджених рішенням зборів суддів від 20.03.2025 р. №17-01/2025, у зв'язку з прийняттям Вищою радою правосуддя рішення від 21.10.2025 р. № 2163/0/15-25 «Про звільнення ОСОБА_1 з посади судді Господарського суду Одеської області у зв'язку з поданням заяви про відставку у зв'язку з поданням заяви про відставку».
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 23.10.2025 справу №916/2489/25 передано на розгляд судді Господарського суду Одеської області Лічману Л.В.
13.11.2025 від відповідача надійшов відзив на позов (вх.№36209/25).
17.11.2025 від відповідача надійшла відповідь на відзив (вх.№36626/25).
28.11.2025 від відповідача надійшло клопотання (вх.№38031/25) про поновлення строку на подачу відзиву.
01.12.2025 від відповідача надійшло клопотання (вх.№38077/25) про розгляд справи без участі представника, зокрема, в якому просить задовольнити клопотання про поновлення строку на подачу відзиву.
Розпорядженням Керівника апарату суду від 16.12.2025 №280 «Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу справи», у зв'язку з відрахуванням наказом голови суду №28-к від 16.12.2025 судді Лічмана Л.В. зі штату суду, відповідно до Указу Президента України №942/2025 від 13.12.2025 "Про призначення судді", статті 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", пункту 9 статті 32 Господарського процесуального кодексу України та на виконання пункту 10.6.4. Засад використання автоматизованої системи документообігу в Господарському суді Одеської області, затверджених рішенням зборів суддів від 20.03.2025 №17-01/2025, призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №916/2489/25.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.12.2025 визначено суддю Невінгловську Ю.М.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.12.2025, суддею Невінгловською Ю.М. було прийнято до свого провадження справу №916/2489/25 та призначено підготовче засідання.
Судове засідання 26.01.2026 не відбулось, у зв'язку з відсутністю доступу до підсистеми ВКЗ та її нестабільної роботи та втрати з'єднання.
Ухвалою суду від 26.01.2026 розгляд справи №916/2489/25 призначено на 12.02 2026.
У судовому засіданні 12.02.2026 суд, без оформлення окремого процесуального документа постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті на 12.03.2026 о 15:30.
У судовому засіданні 12.03.2026 суд, без оформлення окремого процесуального документа оголосив перерву в розгляді справи по суті до 13.04.2026 о 15:00.
У судовому засіданні 13.04.2026, суд проголосив скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення у справі та відклав складення повного рішення на строк до 23.04.2026.
3. Аргументи учасників справи.
3.1. Аргументи ТОВ «ГК «Нафтогаз України».
В якості обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що будучи постачальником природного газу, як постачальник «останньої надії» поставив ОСББ «ПЕРЕМОГА 91» природний газ на суму 445 681,26 грн за період листопад-грудень 2024, а саме з 01.11.2024 по 30.11.2024 - 6,07900 тис. м. куб. та з 01.12.2024 по 30.12.2024 - 7,61700 тис. м. куб.
Як зазначає позивач, відповідачем такої оплати здійснено не було.
Також позивач вказує, що у зв'язку з невиконанням грошового зобов'язання за Договором відповідачем, позивачем на суму боргу здійснено нарахування 3 %річних у сумі 4 892,84 грн, пені в сумі 49 151,79 грн та інфляційні втрати в сумі 17 389,68 грн, які разом із сумою основного боргу ТОВ «ГК «Нафтогаз України» просить суд стягнути з відповідача.
У відповіді на відзив позивач вказує, що цілком обґрунтовано застосував до відповідача умови Типового договору постачання природнього газу постачальником "останньої надії" та вказав, що позивач проводить нарахування вартості спожитого споживачем природного газу виключно на підставі даних Оператора ГРМ про об'єм (обсяг) розподіленого/спожитого споживачем природного газу, які отримує в процесі доступу до інформаційної платформи оператора ГТС.
Позивач зазначає, що наявні в матеріалах справи відомості з інформаційної платформи та довідка форми 10 свідчить про те, що відповідача було віднесено до категорії непобутових споживачів з цифрою - « 1».
ТОВ «ГК «Нафтогаз України» також стверджує, що позивач і відповідач є лише користувачами інформаційної платформи, відомості до якої вносяться оператором. Отже, у разі, якщо відповідач вважає, що внесені до платформи відомості є недостовірними чи містять помилку він не був позбавлений права та можливості звернутись до оператора системи, який наділений відповідними повноваженнями, для уточнення чи виправлення інформації на платформі, подавши для цього відповідний пакет документів.
На думку позивача, відповідач безпідставно взяв за основу ціни на газ по актам постачання природнього газу за березень, квітень, травень 2022 року, які складені з іншою особою ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», у рамках договору від 29.11.2021 №3642-НГТ-23, і застосував такі ціни до постачальника «останньої надії», коли останній керується Типовим договором №2501.
При цьому позивач вказує, що відповідачем до матеріалів справи не додано як договору від 29.11.2021 №3642-НГТ-23, так і актів, якими фіксувалося у тому числі споживання газу за обсягом ІІ.
Водночас, за твердженням позивача, відповідачем не застосовано ч. 4. ст.15 Закону України «Про ринок природного газу», у якій передбачено, що ціна природного газу, що постачається постачальником "останньої надії", не повинна обмежувати конкуренцію на ринку природного газу і встановлюється на підставі правил для визначення ціни природного газу, що постачається постачальником "останньої надії", що затверджуються Регулятором.
3.2. Аргументи ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91».
В якості заперечень проти позовних вимог ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» зазначає, що відповідач є об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку, основним та єдиним видом діяльності якого є комплексне обслуговування об'єктів.
На думку відповідача, ОСББ має особливий статус, відмінний від інших юридичних осіб, оскільки створюється та функціонує як непідприємницьке товариство згідно окремого спеціалізованого Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, має статус неприбутковості, та не є суб'єктом господарювання, не використовує воду та теплову енергію для власних потреб.
У зв'язку з чим, відповідач вказує, про помилковість застосованого тарифу, для визначення вартості обсягу спожитого газу як для комерційних споживачів
Також відповідач вважає, що оскільки ОСББ є побутовим споживачем, то це виключає можливість застосування до нього положень п.4.5. Договору.
Крім того відповідач зазначає, що згідно Акту прийому-передачі природного газу 28.02.2022 за 1000 куб.м. ціна була 6183,33 грн та на послуги транспортування 124,16 грн за 1000 куб.м без ПДВ. Аналогічні вартості вказані і в Актах за березень 2022 та квітень 2022. Поруч із цим, згідно наданих до позову документів, за заявлені до стягнення періоди вартість за 1000 куб.м. складала від 33 тис. до 42 тис. грн за окремі дні.
Також відповідач стверджує, що встановлена Кабінетом Міністрів України заборона нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги, поширюється на об'єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридичну особу, що створена та діє виключно в інтересах фізичних осіб - власників квартир та приміщень у житловому будинку.
Враховуючи викладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову.
4. Фактичні обставини справи встановлені судом.
Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) від 04.07.2017 №880 ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ України» здійснює ліцензійне постачання природного газу на території України.
За результатами державного конкурсу та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 917-р ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ України» визначено постачальником «останньої надії» на ринку природного газу.
01.11.2024 між ТОВ «ГК «Нафтогаз України» та ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» було укладено Типовий договір постачання природного газу постачальником "останньої надії", який затверджено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 2501 від 30.09.2015 (далі - Типовий договір).
Відповідно до п. 1.2 Типового договору, умови цього Договору розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» та Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року №2496 (далі Правила постачання), та є однаковими для всіх споживачів України.
Пунктом 1.3. Типового договору визначено, що даний договір є договором постачання. Договір вважається укладеним зі Споживачем з дня, визначеного на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи (Оператор ГТС) днем початку постачання газу споживачу в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» відповідно до Кодексу газотранспортної системи.
Відповідно до п. 2.1 Типового договору, за цим Договором Постачальник зобов'язується постачати природний газ Споживачу в необхідних для нього об'ємах (обсягах), а Споживач зобов'язується своєчасно сплачувати Постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку. що визначені цим Договором.
Згідно з п. 2.2 Типового договору, обов'язковою умовою для постачання природного газу Споживачу є наявність у Споживача укладеного в установленому порядку з Оператором ГРМ договору розподілу природного газу або Оператором ГТС договору транспортування природного газу (для прямих споживачів).
За пунктом 3.1 Типового договору, Постачання природного газу Споживачу здійснюється з дня, визначеного інформаційною платформою оператора газотранспортної системи днем початку постачання в Реєстрі споживачів Постачальника відповідно до Кодексу газотранспортної системи.
Пунктом 3.3 Типового договору визначено, що період безперервного постачання природного газу Постачальником не може перевищувати шістдесят діб протягом календарного року та триває до кінця календарного місяця, що настає за місяцем початку фактичного постачання природного газу Споживачу Постачальником, крім випадків дострокового розірвання договору.
Згідно з п. 3.4 Типового договору, Постачальник не має права вимагати від Споживача будь-якої іншої плати за природний газ, що не визначена відповідно до пункту 4.1 розділу IV цього Договору.
Постачання природного газу здійснюється за ціною, оприлюдненою постачальником на своєму сайті; така ціна визначається постачальником відповідно до розділу VI Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496; нова ціна є обов'язковою для сторін з дня, наступного за днем її оприлюднення постачальником на власному сайті (пункт 4.1 Типового договору).
Відповідно до п. 4.2 Типового договору, об'єм (обсяг) постачання природного газу споживачу за розрахунковий період визначається за даними Оператора ГРМ/Оператора ГТС (для прямих споживачів) за підсумками розрахункового періоду, що містяться в інформаційній платформі оператора газотранспортної системи та надані споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.
Згідно з пунктами 4.3-4.4 Типового договору, Постачальник зобов'язаний надати споживачу рахунок на оплату природного газу за даним договором не пізніше 10 числа календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу, в обумовлений постачальником і споживачем спосіб (поштою за замовчуванням, через електронний кабінет споживача тощо - якщо сторонами це окремо обумовлено).
Споживач зобов'язаний оплатити рахунок, наданий постачальником відповідно до пункту 4.3 договору, до закінчення календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу.
Пунктом 4.5 Типового договору, у разі порушення Споживачем, що не є побутовим, строків оплати за даним договором він сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. У разі порушення побутовим Споживачем строків оплати за цим Договором він сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.
Відповідно до п. 5.1 Типового договору, Споживач має право, зокрема, вільно обирати іншого постачальника та розірвати цей договір у встановленому ним та чинним законодавством порядку; оскаржувати будь-які несанкціоновані, неправомірні чи інші дії постачальника, що порушують права споживача, та брати участь у розгляді цих скарг на умовах, визначених чинними нормативно-правовими актами та даним договором.
За пунктом 11.1 Типового договору, він набирає чинності з дня, визначеного інформаційною платформою Оператора ГТС днем початку постачання природного газу споживачу в реєстрі споживачів постачальника відповідно до Кодексу газотранспортної системи; дія даного договору не може перевищувати шістдесят діб протягом календарного року та триває до кінця календарного місяця, наступного за місяцем, в якому почалося фактичне постачання природного газу постачальником.
Згідно з п. 11.3 Типового договору, протягом строку дії договору споживач має право укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником; у такому випадку цей договір достроково припиняється по завершенню газової доби, що передує газовій добі початку постачання новим постачальником (згідно з даними інформаційної платформи Оператора ГТС); якщо споживач бажає в інших випадках відмовитися від договору, він має право розірвати його без сплати будь-яких штрафних санкцій чи іншої фінансової компенсації постачальнику шляхом надання йому одностороннього повідомлення щонайменше за три дні до дати розірвання.
Відповідно до листа ТОВ «Оператор ГТС України» №ТОВВИХ/25-8791 від 03.06.2025, представнику ТОВ «ГК «Нафтогаз України» у відповідь на адвокатський запит повідомлено, що споживачу ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» присвоєно ЕІС-код 56XQ00014CCOP00J, та даного споживача було закріплено в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» ТОВ «ГК «Нафтогаз України», у період з 01.11.2024 по 30.12.2024. Обсяг природного газу, використаний даним споживачем у вказаний період та внесений в алокацію ТОВ «ГК «Нафтогаз України», становить:
- з 01.11.2024 по 30.11.2024 - 6,07900 тис. м.куб;
- з 01.12.2024 по 30.12.2024 - 7,61700тис. м.куб.
В матеріалах справи наявна копія Акту №20046 приймання-передачі природного газу від 30.11.2024 на суму 195 090,56 грн складеного ТОВ «ГК «Нафтогаз України» та направленого на зареєстровану адресу ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» за фактом постачання природного газу постачальником «останньої надії» за період з 01.11.2024 по 30.11.2024, а також складено та направлено рахунок на оплату (природний газ) №37835 від 11.12.2024 на суму 195 090,56 грн.
Також у матеріалах справи наявна копія Акту №22357 приймання-передачі природного газу від 31.12.2024 на суму 250 590,70 грн, складеного ТОВ «ГК «Нафтогаз України» та направленого на зареєстровану адресу ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» за фактом постачання природного газу постачальником «останньої надії» за період з 01.12.2024 по 30.12.2024, а також складено та направлено рахунок на оплату (природний газ) №2077 від 10.01.2025 на суму 250 590,70 грн.
5. Позиція суду щодо встановлених обставин справи.
Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій, які порушують це право.
Положеннями ст. 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, та встановлено перелік способів захисту цивільних прав та інтересів.
Згідно з частинами 1, 3 ст. 12 Закону України «Про ринок природного газу», постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором.
Постачання природного газу постачальником останньої надії здійснюється на підставі типового договору, що затверджується Регулятором.
Типовий договір постачання природного газу постачальником останньої надії може містити окремі умови для різних категорій споживачів. При цьому в межах кожної категорії споживачів договір постачання природного газу постачальником останньої надії є публічним.
Укладений між сторонами публічний Типовий договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов'язань, а саме майново-господарських зобов'язань згідно зі ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України та відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з визначенням, наведеним в ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Частиною 1 ст. 628 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч. 1, 2, 3, 5 ст.633 Цивільного кодексу України, публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).
Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору (ч.1 ст.634 Цивільного кодексу України).
Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
ТОВ «ГК «Нафтогаз України» згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.09.2023 № 793-р було визначено постачальником «останньої надії» без проведення конкурсу на період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування.
Відповідно до пункту 1 розділу VI Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2496, постачальник останньої надії, яким є ТОВ «ГК «Нафтогаз України», здійснює постачання природного газу споживачам на умовах договору постачання природного газу, який має відповідати Типовому договору постачання природного газу постачальником останньої надії, затвердженому постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2501, який є публічним, а його умови - однаковими для всіх споживачів.
Договір постачання природного газу постачальником «останньої надії» не потребує двостороннього підписання.
Відповідно до положень пункту 2 глави 5 розділу IV Кодексу ГТС, оператори газорозподільних систем, оператор газотранспортної системи (щодо прямих споживачів) протягом трьох діб зобов'язані надати постачальнику останньої надії через інформаційну платформу інформацію щодо споживачів, які були зареєстровані в Реєстрі споживачів постачальника останньої надії, за формою оператора газотранспортної системи, погодженою Регулятором.
Згідно з абз.1 п.2 глави 5 розділу IV Кодексу ГТС, з моменту реєстрації споживача за постачальником в інформаційній платформі постачальник набуває статусу діючого постачальника для такого споживача (крім майбутніх періодів постачання, які заброньовані за іншими постачальниками в інформаційній платформі, постачання природного газу постачальником останньої надії та випадків, передбачених пунктом 6 цієї глави) та вважається, що з цього моменту зазначений постачальник забронював за собою цього споживача на наступні розрахункові періоди та є відповідальним за обсяги споживання природного газу цим споживачем.
Абз.10 п.2 глави 5 розділу IV Кодексу ГТС передбачено, що реєстрація побутового споживача, споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, або оператора газорозподільної системи здійснюється автоматично в Реєстрі споживачів постачальника останньої надії на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи за умови відсутності на інформаційній платформі інформації про відключення або ініціювання діючим постачальником відключення його об'єкта в таких випадках:
- відсутність підтвердженої номінації та реномінації діючого постачальника побутового споживача, споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, постачальника, який здійснює постачання газу оператору газорозподільної системи для покриття об'ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільній системі, або оператора газорозподільної системи, який здійснює закупівлю природного газу для покриття об'ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільній системі на підставі договору (договорів) купівлі-продажу природного газу в оптового продавця, для газової доби D до 02:00 UTC (04:00 за київським часом) години для зимового періоду в газову добу (D-1) та 01:00 UTC (04:00 за київським часом) години для літнього періоду в газову добу (D-1) на точку виходу до газорозподільної системи, крім випадків ініціювання постачальником останньої надії відключення по об'єкту такого споживача. У такому випадку постачання здійснюється з дня, наступного за днем включення до Реєстру споживачів постачальника останньої надії;
- відсутність за три дні до кінцевої дати постачання природного газу поточним постачальником побутового споживача або споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, в Реєстрі іншого постачальника. У такому випадку постачання здійснюється з дня, наступного за кінцевим днем постачання попереднім постачальником.
Як було встановлено судом, у зв'язку з відсутністю підтвердженої номінації та реномінації за період з 01.11.2024 по 31.12.2024 споживача природного газу ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» (ЕІС-код 56XQ00014CCOP00J) було закріплено в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» ТОВ «ГК «Нафтогаз України», у період з 01.11.2024 по 30.12.2024. Обсяг природного газу, використаний даним споживачем у вказаний період та внесений в алокацію ТОВ «ГК «Нафтогаз України», становить:
- з 01.11.2024 по 30.11.2024 - 6,07900 тис. м.куб;
- з 01.12.2024 по 30.12.2024 - 7,61700тис. м.куб.
Вказане підтверджується наявними в матеріалах справи документами, а саме:
- листом оператора ГТС - ТОВ «Оператор ГТС України» від 03.06.2025 №ТОВВИХ-25-8791;
- інформацією щодо остаточної алокації відборів споживача з ЕІС-кодом 56XQ00014CCOP00J;
- довідкою форми 10, виданою ТОВ «Газорозподільні мережі України».
За змістом ст. 1 Закону України «Про ринок природного газу» споживачем вважається фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (п. 37 ч. 1). В цей же час, побутовим споживачем є фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (п. 23 ч. 1).
З наведеного вбачається, що чинне законодавство України до побутових споживачів природного газу відносить лише фізичних осіб, які використовують газ для власних побутових потреб. Натомість, фізичні особи-підприємці або юридичні особи вважаються непобутовими споживачами. Враховуючи правовий статус відповідача, зокрема те, що він є юридичною особою, в силу положень пункту 23 частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок природного газу" він не належить до побутових споживачів.
Водночас суд вважає, що при вирішенні питання щодо вартості газу, поставленого позивачем, як постачальником "останньої надії", необхідно керуватися не лише суб'єктним статусом відповідача, але й особливостями цього статусу і законодавчими випадками встановлення ціни природного газу для ОСББ з урахуванням цих особливостей.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, а також особливості статусу цих об'єднань визначено Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
За змістом ст. 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (надалі - об'єднання) - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Статтею 4 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об'єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об'єднання визначається цим Законом та іншими законами України. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання. Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.
Управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління (ч.1 ст. 12 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники зобов'язані разом з іншим забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна.
Згідно з ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», витрати на управління багатоквартирним будинком включають, зокрема, витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна.
Аналіз наведених положень законодавства дає підстави дійти висновку, що ОСББ має особливий статус, відмінний від інших юридичних осіб, оскільки створюється та функціонує як непідприємницьке товариство згідно окремого спеціалізованого Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», має статус неприбутковості, та не є суб'єктом господарювання. Об'єднання не є фізичною особою чи фізичною особою-підприємцем, а як юридична особа воно не має свого власного споживання. Природний газ, що постачається в багатоквартирний будинок використовується задля функціонування спільного майна співвласників (зокрема, роботи індивідуального теплового пункту, котелень, тощо) та для задоволення побутових (спільно-побутових) потреб співвласників (теплопостачання, гарячого водопостачання і інше).
У постанові від 27.05.2025 у справі №916/2778/24 Верховний Суд дійшов висновку, що відповідач, як юридична особа, що створена шляхом об'єднання власників квартир, зокрема фізичних осіб, які у розумінні Закону України "Про ринок природного газу" є побутовими споживачами, споживаючи природний газ для вироблення теплової енергії виключно для забезпечення потреб таких осіб, є колективним побутовим споживачем.
Близька за змістом правова позиція щодо правового визначення юридичної особи, що створена шляхом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, за аналогією закону застосовано Верховним Судом у постановах від 30.11.2022 у справі №916/3837/21, від 22.01.2025 у справі №916/1071/24, від 27.05.2025 у справі №916/2778/24, від 05.06.2025 у справі №914/1568/24, від 16.10.2025 у справі №914/2380/24, тощо.
Таким чином суд доходить висновку, що у даній справі ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» у відносинах з ТОВ «ГК «Нафтогаз України» виступає колективним побутовим споживачем природного газу, який купує природний газ для забезпечення потреб співвласників багатоквартирного будинку, у зв'язку з чим вказує, що для визначення вартості спожитих відповідачем обсягів природного газу в період з 01.11.2024 по 31.12.2024, необхідно застосовувати тариф для побутових споживачів.
Відповідно до постанови від 25.10.2021 №1102 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. №809 і від 9 грудня 2020 р. №1236" (набрала чинності 26.10.2021) Кабінет Міністрів України постановив, зокрема, установити, з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року граничну ціну на природний газ за договорами постачання між побутовими споживачами та постачальником "останньої надії" - на рівні 7,96 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).
Зі змісту постанови Кабінету Міністрів України від 25.10.2021 №1102 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. №809 і від 9 грудня 2020 р. №1236" вбачається, що пункт 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №809, доповнено, зокрема, тим, що переможець конкурсу погоджується, що для побутових споживачів постачання природного газу з 1 жовтня по 30 листопада 2021 р. здійснюється постачальником "останньої надії" за ціною, що не може перевищувати 7,96 гривні за 1 куб. метр з урахуванням податку на додану вартість.
Відповідно до відомостей з вебсайту ТОВ «ГК «Нафтогаз України» протягом періоду листопад - грудень 2024 ціна природного газу для побутових споживачів з ПДВ становить 7,95689 грн за кубічний метр газу (з урахуванням послуги з транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи).
Таким чином, враховуючи обсяги спожитого відповідачем природного газу за листопад 2024 (6,07900 тис. м.куб) та за грудень 2024 (7,61700 тис. м.куб.), суд зазначає що за листопад 2024 з відповідача підлягає стягненню 48 369,93 грн (6,07900 тис.куб.м. х 1000 = 6079 куб.м; 6079 куб.м. х 7,95689 грн = 48 369,93 грн) та грудень 2024 підлягає стягненню 60 607,63 грн (7,61700 тис.куб.м. х 1000 = 7617 куб.м; 7617 куб.м. х 7,95689 грн = 60 607,63 грн).
Відтак суд доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог ТОВ «ГК «Нафтогаз України» в частині стягнення з ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» основного боргу в розмірі 108 977,56 грн.
Щодо позовних вимог ТОВ «ГК «Нафтогаз України» про стягнення з ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» 4892,84 грн 3% річних, 49151,79 грн пені, 17389,68 грн інфляційних втрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Згідно з ч. 2 ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Статтею 611 ЦК України встановлено, що одним з наслідків порушення зобов'язання є оплата неустойки (штрафу, пені) - визначеної законом чи договором грошової суми, що боржник зобов'язаний сплатити кредитору у випадку невиконання чи неналежного виконання зобов'язання.
Частиною 2 ст. 549 ЦК України встановлено, що штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).
Згідно з пунктами 4.3-4.4 Типового договору, Постачальник зобов'язаний надати споживачу рахунок на оплату природного газу за даним договором не пізніше 10 числа календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу, в обумовлений постачальником і споживачем спосіб (поштою за замовчуванням, через електронний кабінет споживача тощо - якщо сторонами це окремо обумовлено.
Натомість Споживач зобов'язаний оплатити рахунок, наданий постачальником відповідно до пункту 4.3 договору, до закінчення календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу.
Відтак прострочення ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» виконання обов'язку з оплати вартості спожитого у листопаді 2024 природного газу починається з 01.01.2025, та у грудні 2024 з 01.02.2025.
Згідно умов п. 4.5. Типового договору встановлено, що в разі порушення Споживачем, що не є побутовим, строків оплати за цим договором він сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пені, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення.
У разі порушення побутовим Споживачем строків оплати за цим Договором він сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.
Так за прострочення виконання обов'язку з оплати вартості спожитого природного газу у листопаді 2024, позивач протягом періоду з 01.01.2025 по 31.05.2025, враховуючи розмір облікової ставки НБУ, здійснив нарахування пені в розмірі 24 078,99 грн та за прострочення виконання обов'язку з оплати вартості спожитого у грудні 2024 природного газу протягом періоду з 01.02.2025 по 31.05.2025, враховуючи розмір облікової ставки НБУ, нарахував пеню в розмірі 25 072,80 грн.
Між тим оскільки пеня - це похідне зобов'язання, яке залежить від основного, а основне зобов'язання нараховувалося відповідачу, як побутовому споживачу, то для визначення розміру пені необхідно брати до уваги умови абз. 2 п. 4.5 Типового договору, якими передбачено пеню для побутового споживача в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення, а також враховувати розмір основного боргу що був визначений враховуючи тариф для побутових споживачів.
Крім того суд зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 №206 (як в редакції від 30.12.2023, так і в редакції від 06.06.2025) визначено, що в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням (у тому числі населенням, що проживає у будинках, де створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні (житлові) кооперативи або яким послуги надаються управителем чи іншою уповноваженою співвласниками особою за колективним договором) в територіальних громадах, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії (територіях можливих бойових дій, активних бойових дій, активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) або тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій (в редакції від 30.12.2023 - Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій) (до дати припинення можливості бойових дій, завершення бойових дій, завершення тимчасової окупації), або якщо нерухоме майно споживача було пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій за умови інформування про такі випадки відповідного виконавця комунальної послуги (для послуги розподілу природного газу з урахуванням вимог Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 15 травня 2015 р. №285).
Верховний Суд у постанові від 16.10.2025 у справі №914/2380/24 дійшов висновку, що відповідач (ОСББ) згідно з нормами чинного законодавства є юридичною особою, яка утворена шляхом об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, з метою сприяння в отриманні співвласниками багатоквартирного будинку, зокрема, комунальних послуг, які включають в себе і постачання та розподіл природного газу (теплової енергії). При цьому така теплова енергія постачається у багатоквартирний будинок (будинки) виключно для задоволення побутових (спільно-побутових) потреб співвласників будинків. Відповідач, як юридична особа, що створена шляхом об'єднання власників квартир, зокрема фізичних осіб, які у розумінні Закону України "Про ринок природного газу" є побутовими споживачами, споживаючи природний газ для вироблення теплової енергії виключно для забезпечення потреб таких осіб, є колективним побутовим споживачем. Положення постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 №206 прямо не забороняють нарахування ОСББ, які є юридичними особами, неустойки, 3% річних та інфляційних втрат. Проте Суд звертає увагу, що ОСББ є неприбутковою організацією, створеною мешканцями будинку (населенням) для забезпечення таких мешканців комунальними послугами та оплата таких комунальних платежів здійснюється за рахунок мешканців та за тарифами для населення. З урахуванням викладеного Верховний Суд погодився з висновком суду апеляційної інстанції про застосування постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 №206 до спірних правовідносин.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається, зокрема, інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Дата початку і дата завершення тимчасової окупації територій, передбачених пунктом 3 частини першої статті 3 цього Закону, визначаються у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку (ч. 3 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).
06.12.2022 Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», п. 1 якою передбачено, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі - перелік), затверджується Міністерством розвитку громад та територій за формою згідно з додатком за погодженням з Міністерством оборони з урахуванням пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій від 28.02.2025 №376 (зі змінами) затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
12.08.2025 набрав чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій від 15.07.2025 № 1151 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», відповідно до якого Чорноморська міська територіальна громада Одеської області, на території якої зареєстровано ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91», віднесена до території можливих бойових дій з 26.05.2025.
Враховуючи вищевикладені положення чинного законодавства, господарський суд доходить висновку, що заборону на нарахування та стягнення неустойки та інших платежів для Чорноморської міської територіальної громади Одеської області слід застосовувати з 26.05.2025.
Враховуючи віднесення Чорноморської міської територіальної громади Одеської області до території можливих бойових дій з 26.05.2025, господарський суд, керуючись висновками Верховного Суду у постанові від 16.10.2025 у справі №914/2380/24 щодо можливості застосування постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 №206, під час вирішення питання про стягнення пені, неустойки та збитків від інфляції, доходить висновку про наявність у ТОВ «ГК «Нафтогаз України» права на їх нарахування лише протягом періоду з 01.01.2025 до 25.05.2025.
Таким чином суд, враховуючи правомірний період нарахування пені, суму основного боргу та розмір пені саме 0,01 відсотка від суми боргу за кожен день прострочення, здійснив власний розрахунок за наступною формулою:
Сума санкції = С x Z x Д : 365 : 100, де
С - сума заборгованості,
Z - розмір пені зазначений в договорі,
Д - кількість днів прострочення.
Відтак пеня нарахована на суму боргу за листопад 2024 становить суму - 1,92 грн (48 369,93 x 0.01 % x 145 : 365 : 100, період прострочення грошового зобов'язання: з 01.01.2025 по 25.05.2025 - 145 календарних днів) та на суму боргу за грудень 2024 пеня становить 1,89 грн (60 607,63 x 0.01 % x 114 : 365 : 100, прострочення грошового зобов'язання: 01/02/2025 до 25/05/2025).
Таким чином пеня яка правомірно могла бути нарахована ТОВ «ГК «Нафтогаз України» за несвоєчасне виконання ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» обов'язку зі сплати вартості спожитого природного газу протягом періоду листопад - грудень 2024, становить суму 3,81 грн.
Також суд не погоджується із розрахунком інфляційних втрат та 3 % річних виконаних позивачем, відтак враховуючи правомірний період нарахування та суму основного боргу, суд здійснив власний розрахунок інфляційних втрат та 3 % річних, який є наступним:
Розрахунок інфляційних втрат здійснюється за формулою:
ІІС = ( ІІ1 : 100 ) x ( ІІ2 : 100 ) x ( ІІ3: 100 ) x ... ( ІІZ : 100 )ІІ1 - індекс інфляції за перший місяць прострочення,......ІІZ - індекс інфляції за останній місяць прострочення.
Інфляційні втрати нараховані на суму боргу за листопад 2024 за період з 01.05.2025 до 25.05.2025:
IIc (101,20 (січень 2025): 100) x (100,80 (лютий 2025) : 100) (101,50 (березень 2025) : 100) (100,70 (квітень 2025) : 100) (101,30 (травень 2025) : 100) = 1.05619961
48 369,93 x 1.05619961 - 48 369,93 = 2 718,37 грн;
Інфляційні втрати нараховані на суму боргу за грудень 2024 за період з 01.01.2025 до 25.05.2025:
IIc (100,80 (лютий 2025) : 100) (101,50 (березень 2025) : 100) (100,70 (квітень 2025) : 100) (101,30 (травень 2025) : 100) = 1.04367550
60 607,63 x 1.04367550 - 60 607,63 = 2 647,07 грн.
Таким чином загальний розмір інфляційних втрат становить суму 5 365,44 грн.
Розрахунок 3% річних здійснюється за формулою:
Сума санкції = С x 3 x Д : 365 : 100, де
С - сума заборгованості,
Д - кількість днів прострочення.
3 % річних нарахованих на суму боргу за листопад 2024 становлять суму - 576,46 грн (48 369,93 x 3 % x 145 : 365 : 100, період прострочення грошового зобов'язання з 01.01.2025 до 25.05.2025).
3 % річних нарахованих на суму боргу за грудень 2024 становлять суму - 567,89 грн (60 607,63 x 3 % x 114 : 365 : 100, період прострочення грошового зобов'язання з 01.02.2025 до 25.05.2025).
Відповідно до вимог частини 1 статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із частиною 1 статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У відповідності до статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до статті 78 ГПК України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Приписи статті 79 ГПК України встановлюють, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З урахуванням встановлених обставин, суд доходить висновку що позовні вимоги ТОВ «ГК «Нафтогаз України» до ОСББ «ПЕРЕМОГИ 91» про стягнення боргу з оплати вартості спожитого в листопаді-грудні 2024 природного газу за договором постачання природного газу постачальником «останньої надії» та нарахованих на дану суму пеню, 3 % річних та інфляційних втрат підлягають частковому задоволенню, а саме в частині стягнення 108 977,56 грн основного боргу, 3,81 грн пені, 5 365,44 грн інфляційних втрат та 1 144,35 грн 3 % річних, оскільки саме в цій частині позовні вимоги позивача є обґрунтованими, такими що відповідають фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, а також не спростовані відповідачем.
Натомість решта позовних вимог є необґрунтованою та безпідставною, у зв'язку з чим в частині позову було відмовлено.
Приймаючи до уваги часткове задоволення позовних вимог, відповідно до ст.129 ГПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір пропорційно розміру задоволених вимог, а саме в розмірі 1385,89 грн.
Керуючись ст.ст. 126, 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 ГПК України, суд
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ,,ПЕРЕМОГИ 91» (68091, Одеська область, місто Чорноморськ, селище міського типу Олександрівка, вулиця Перемоги, будинок 91; код ЄДРПОУ 40444889) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1, код ЄДРПОУ 40121452) основний борг у розмірі 108 977/сто вісім тисяч дев'ятсот сімдесят сім/грн 56 коп., інфляційні втрати в розмірі 5 365/п'ять тисяч триста шістдесят п'ять/грн 44 коп., 3 % річних у розмірі 1 144/одна тисяча сто сорок чотири/грн 35 коп., пеню в розмірі 3/три/грн 81 коп., а також витрати зі сплати судового збору в розмірі 1385/одна тисяча триста вісімдесят п'ять/грн 89 коп.
3.В решті позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та підлягає оскарженню до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.
Повне рішення складено 23 квітня 2026 р.
Суддя Ю.М. Невінгловська