Ухвала від 22.04.2026 по справі 320/4898/26

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 квітня 2026 року м. Київ № 320/4898/26

Суддя Київського окружного адміністративного суду Перепелиця А.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами ОСОБА_1 до Правління Пенсійного фонду України, Міністерства оборони України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною та нечинною постанови, визнання протиправним та нечинним наказу, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Правління Пенсійного фонду України, Міністерства оборони України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною та нечинною постанови, визнання протиправним та нечинним наказу, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить (орфоргафія, стилістика та пунктуація автра збережені):

- визнати постанову правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 рокуи № 3-1. Зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 «Про затвердження Порядку надання та оформления документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами, внесеними згідно з постановами правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 07.02.2012, № 10-1 від 02.03.2023, № 26-2 від 30.07.2025 ТАКОЮ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ПРАВОВИМ АКТАМ ВИЩОЇ ЮРИДИЧНОЇ СИЛИ (протиправною) в частині положень:

A)

- пункту 2 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

заява про призначення пенсії подається членом сім'ї військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію згідно із Законом, (Законом України «Про пенсійне забезпечения осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» через уповноважений орган (структурний підрозділ),

ЗОКРЕМА, ТАКОЮ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ

статті 48. Закону України «Про пенсійне забезпеченя осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (з подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

Заява про призначення пенсій згідно з цим Законом подається в електронній або паперовій формі до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсій є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

ТА ОДНОЧАСНО ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА

ВИЗНАТИ постанову правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1. Зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 «Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами, внесеними згідно з постановами правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 07.02.2012, № 10-1 від 02.03.2023, № 26-2 від 30.07.2025 в частині положення

пункту 2 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

Заява про призначення пенсії подається членом сім'ї військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію згідно із Законом, (Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» через уповноважений орган (структурний підрозділ),

НЕЧИННОЮ

В ТОМУ АСПЕКТІ, ЩО

Заява про призначения пенсії подається членом сім'ї військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію згідно із Законом, (Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виключно через уповноважений орган (структурний підрозділ),

Б)

- пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628).

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника додаються такі документи:

1) подання про призначення пенсій, підготовлене уповноваженим органом (структурним підрозділом) (якщо пенсія померлому годувальнику органом, що призначає пенсію, не призначалась);

ЗОКРЕМА, ТАКОЮ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ

статті 48. Закону України «Про пенсійне забезпеченя осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХII (3 подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

Заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається в електронній або паперовій формі до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправления.

ТА ОДНОЧАСНО ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА

ВИЗНАТИ постанову правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1. Заресстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №130/13402 «Про затвердження Порядку надання та оформления документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіби із змінами, внесеними згідно з постановами правління Пенсійного фонду України №3-1 від 07.02.2012. № 10-1 від 02.01.2023. № 26-2 від 30.07.2025 в частині положення

пункту 3 Розділу 1 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, пресстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628).

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначения пеней в разі втрати годувальника додаються такі документи:

1) подання про призначення пенсій, підготовлене уповноваженим органом (структурним підрозділом) (якщо пенсія померлому годувальнику органом, що призначає пенсію, не призначалась);

НЕЧИННОЮ

В ТОМУ АСПЕКТІ, ЩО

подання про призначення пенсії, підготовлене уповноваженим органом (структурним підрозділом) (якщо пенсія померлому годувальнику органом, що призначає пенсію, не призначалась);

є обов'язковим документом для призначення територіальним органом пенсійного фонду України пенсії НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ (ТОБТО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ) ПРОПАЛИ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ БОЙОВОГО ЗАВДАННЯ ПО СТРИМУВАННЮ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

B)

- пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника додаються такі документи:

2) витяг з наказу про виключення годувальника зі списків особового складу у зв'язку з визнанням судом безвісно відсутнім (якщо годувальник пропав безвісти у період проходження служби) або його копія,

ЗОКРЕМА, ТАКОЮ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ

а) частині першій статті 4 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставии» від 12 липня 2018 року № 2505-VIII (з подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

1. Особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому цим Законом, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.

б) статті 9 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 12 липня 2018 року № 2505-VIII (з подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

1. За особою, уповноваженою на виконання функцій держави, яка зникла безвісти за особливих обставин, зберігаються місце роботи, займана посада та середній заробіток на підприємстві, в установі, організацій, незалежно від підпорядкування, але не більш як до моменту оголошення такої особи померлою законодавством. порядку, встановленому законодавством.

ТА ОДНОЧАСНО ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА

ВИЗНАТИ НЕЧИННОЮ постанову правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1. Зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 «Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами, внесеними згідно з постановами правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 07.02.2012, № 10-1 від 02.03.2023, № 26-2 від 30.07.2025 в частині положення

пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакціх постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника додаються такі документи:

2) витяг з наказу про виключення годувальника зі списків особового складу у зв'язку з визнанням судом безвісно відсутнім (якщо годувальник пропав безвісти у період проходження служби) або його копія;

В ТОМУ АСПЕКТІ, ЩО

витяг з наказу про виключення годувальника зі списків особового складу у зв'язку з визнанням судом безвісно відсутнім (якщо годувальник пропав безвісти у період проходження служби) або його копія;

є обов'язковим документом для призначення територіальним органом пенсійного фонду України пенсії НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ (ТОБТО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ) ПРОПАЛИ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ БОЙОВОГО ЗАВДАННЯ ПО СТРИМУВАННЮ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

Г)

- пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника додаються такі документи:

3) свідоцтво про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим

ЗОКРЕМА, ТАКОЮ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ

а) частині першій статті 4 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 12 липня 2018 року № 2505-VIII (з подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

1. Особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб,зник них безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому цим Законом, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником зален про факт зникнення особи.

ТА ОДНОЧАСНО ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА

ВИЗНАТИ НЕЧИННОЮ постанову правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1. Заресстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 «Про затвердження Порядку надання та оформления документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, за деяких інших осіб» із змінами, внесеними згідно з постановами правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 07.02.2012, №№ 10-1 від 02.03.2023. № 26-2 від 30.07.2025 в частині положення

-пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника долаються такі документи:

3) свідоцтво про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим

В ТОМУ АСПЕКТІ, ЩО

свідоцтво про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим

є обов'язковим документом для призначення територіальним органом пенсійного фонду України пенсії НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ (ТОБТО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ) ПРОПАЛИ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ БОЙОВОГО ЗАВДАННЯ ПО СТРИМУВАННЮ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

Д)

- пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2021 року №10-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628),

ПРО ТЕ, ЩО

1. До заяви про призначення пенсій в разі втрати годувальника додаються такі документи:

б) документи померлого годувальника, які передбачені підпунктом 4 пункту 2 цього розділу:

(підпунктом 4 пункту 2 цього розділу, тобто підпунктом 4 пукиту 2 Розділу ІІ Порядку до заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628).

встановлено

- До заяви про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності додаються такі документи:

4) грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечения та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (додаток 8 до цього Порядку);

ЗОКРЕМА, ТАКОЮ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ

статті 48. Закону України «Про пенсійне забезпеченя осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (3 подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

Заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається в електронній або паперовій формі до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсій є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсій з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

ТА ОДНОЧАСНО ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА

ВИЗНАТИ НЕЧИННОЮ постанову правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1. Зареєстрованою в Міністерстві юстиції України15 лютого 2007 року за № 135/13402 «Про затвердження Порядку надання та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених військової служби, оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до та деяких інших осіб» із змінами, внесеними згідно з постановами правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 07.02.2012. № 10-1 від 02.01.2023. № 26-2 міл 10:07 2025 в частині положення

пункту 3 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів али призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (2 редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05,04,2023 року за № 572/39628).

ПРО ТЕ, ЩО

3. До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника додаються такі документи:

б) документи померлого годувальника, які передбачені підпунктом 4 пункту 2 цього розділу:

(підпунктом 4 пункту 2 цього розділу, тобто підпунктом 4 пукнту 2. Розділу П Порядку до заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника «Порядку подання та оформления документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року за № 572/39628).

встановлено

До заяви про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності додаються такі документи:

4) грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (додаток 8 до цього Порядку);

В ТОМУ АСПЕКТІ, ЩО

грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечения осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

є документами, які зобов'язаний додати заявник до заяви для призначення територіальним органом пенсійного фонду України пенсії НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ (ТОБТО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ), ПРОПАЛИ БЕЗВІСТИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ БОЙОВОГО ЗАВДАННЯ ПО СТРИМУВАННЮ РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

- визнати наказ Міністерства оборони України віж 07.06.2018 року № 260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям гггзбройних Сил України на деяким іншим особам», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за №745/32197 зі змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства оборони України № 98 від 01.04.2022. № 212 від 01.08.2022. № 44 від 25.01.2023. № 566 від 26.09.2023, № 275 від 30.04.2024, № 339 від 21.05.2024. № 23 від 15.01.2025. № 638 від 28.09.2025

щодо положення пункту 2 розділу І «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям гггзбройних Сил України на деяким іншим особам», відповідно до якого «До одноразових додаткових видів грошового забезпечения належать:

(Абзац пункту 2 розділу 1 в редакції Наказу Міністерства оборони №№ 180 ві 01.06.2020)

винагороди (крім винагороди військовослужбовцим, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанним завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту, винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду)), а також додаткова винагорода та одноразова винагорода на період дії воєнного стану;

(Абзац пункту 2 розділу І в редакції Наказу Міністерства оборони № 180 від 01.06.2020; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 44 від 25.01.2023 застосовується з 01 лютого 2023 року; із змінами, внесеними згідно Наказом Міністерства оборони №№ 275 ??? 30.04.2024. № 339 від 21.05.2024-застосовується з 01 квітня 2024 року)»

в частині положення пункту 2 розділу І «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям позбройних Сил України на деяким іншим особам» про те, що «До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належить:

додаткова винагорода,

яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі 100000 гривень додатковим щомісячним видом грошового забезпечення,

таким, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили (протиправним)

зокрема, таким, що не відповідає

стані 9 Заокну України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудия 1991 року № 2011-ХІІ (з подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

1. Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове тa інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

(Пункт 1 статті 9 доповнено абзацом другим згідно із Законом №№ 5462-VI aid 16.10.2012)

2. До складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

3. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звания, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звания військовослужбовця.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

4. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

та постанові Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану'якою Кабінет Міністрів України не визначив встановлену постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №№ 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» додаткову винагороду у розмірі 100000 гривень одноразовим видом додаткового грошового забезпечення,

тим самим визначивши постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» встановлену постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воспного стану» додаткову винагороду у розмірі 100000 гривень як щомісячний додатковий вид грошового забезпечення, що має постійний характер на період воєнного стану,

ТА ОДНОЧАСНО ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНОГО ПРАВА ВИЗНАТИ НЕЧИННИМ

наказ Міністерства оборони України віж 07.06.2018 року № 260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України на деяким іншим особам», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за №745/32197 зі змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства оборони України № 98 від 01.04.2022, № 212 від 01.08.2022, № 44 від 25.01.2023, № 566 від 26.09.2023, № 275 від 30.04.2024, № 339 від 21.05.2024, № 23 від 15.01.2025, № 638 від 28.09.2025)

щодо положення пункту 2 розділу І «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України иа деяким іншим особам», відповідно до якого

«До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: (Абзац пункту 2 розділу І в редакції Наказу Міністерства оборони № 180 gi? 01.06.2020)

винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту, винагороди за особливості проходження служби (навчання) під час поснного стану (особливого періоду)), а також додаткова винагорода та одноразова винагорода на період дії воєнного стану;

(Абзац пункту 2 розділу І в редакцій Наказу Міністерства оборони № 180 від 01.06.2020; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 44 від 25.01.2023 застосовується з 01 лютого 2023 року; із змінами, внесеними згідно Наказом Міністерства оборони № 275 від 30.04.2024, № 339 від 21.05.2024-застосовується з 01 квітня 2024 року)»

в частині положення пункту 2 розділу І «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України иа деяким іншим особам» про те, що

«До одноразових додаткових видів грошового забезпечения належить: додаткова винагорода,

яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питания деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії восиного стану» у розмірі 100000 гривень додатковим щомісячним видом грошового забезпечення,

- визнати протиправними, тобто такими якими якими порушена

стаття 48. Закону України «Про пенсійне забезпеченя осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (3 подальшими змінами та доповненнями), відповідно до якої

Заява про призначення пенсій згідно з цим Законом подасться в електронній або паперовій формі до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою дата їх відправлення.

дії відповідача Головного Управління Пенсійног фонду України в Харківській області

які полягають у повідомленні листом від 24 грудня 2025 року №46018-50346/Л-02/8-2000/25 начальника Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області Галина Баєва Айнур Лозовій, направлену 10 грудня 2025 року поштою цінним листом з описом вкладення поштовий номер 6100150616987 та зі зворотним повідомленням про вручення поштового відправлення заяву до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про призначення з 10 грудня 2025 року її спільно з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , доньці ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , пенсії у розмірі 70 відсотків від розміру грошового забезпечення станом на 27.08.2025 року ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , померу обслуги 2 кулеметного відділення кулеметного заду 3 механізованого батальону військової частини НОМЕР_1 , то зник безвісти під час виконання бойового завдання по стримуванню російської агресії на позиціях поблизу Покровськ, Покровського району, Донецької області» 27.08.2025 року,

ПРО ТЕ, ЩО

- відновідно до пункту 2 Розділу І «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року №№ 10-1. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04,2023 року за № 572/39628),

Заява про призначення пенсії в разі втрати годувальника подається членом сім'ї військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію згідно із Законом, якому на дату смерті не було призначено пенсію, до органів, що призначають пеней, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Служби судової охорони. Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Наційнальної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Управління державної охорони України (далі уповноважений орган (структурний підрозділ)), за останнім місцем служби.

Документи для призначення пенсії в разі втрати годувальника ОСОБА_3 за годувальника ОСОБА_2 згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб. звільнених з військової служби та деяких інших осіб» до Головного управління не надходили.

- зобов'язати відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, код ВЧИНИТИ ДІЇ,ЯК ПОЛЯГАЮТЬ У ПРИЗНАЧЕННІ ТА ВИПЛАТІ 3 10 ГРУДНЯ 2025 РОКУ її, ОСОБА_1 , спільно з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , доньці ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щомісячну пенсію у сумі Олександром 84390 грн 46 коп, та у розмірі 70 процентів з грошового забезпечения 120557 грн 80 коп. рідного батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , солдата військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 , враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії

що займав посаду номеру обслуги 2 кулеметного відділення кулеметного взводу 3 механізованого батальону військової частини НОМЕР_1 , який був призваний до Збройних Сил України ІНФОРМАЦІЯ_3 та зник безвісти 27.08.2025 року під час виконання бойового завдання по стримуванню російської агресії на позиціях поблизу н.п. Покровськ, Покровського району, Донецької області,

яке у сумі 120557 грн 80 коп. згідно з статтею 7, що має назву «База нарахування Єдиного внеску», Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (з подальшими змінами та доповненями)

є базою для нарахування військовими частинами Міністерства оборони України єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

та яке складає:

- оклад за військовим званням - 530 грн 00 коп.;

- посадовий оклад - 2730 грн 00 коп.;

- надбавка за особливості проходження служби (65%) - 2119 грн 00 коп.;

- премії - 15178 грн 80 коп.;

- встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воснного стану» додаткова винагорода у розмірі - 100000 грн;

Усього для обчислення пенсії з 10 грудня 2025 року

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - 120557 грн 80 коп.

з урахуванням того, що 70 процентів від

(530+2730+2119+15178,80+100000120557 грн 80 коп.) складає 84390 грн 46 коп., виходячи з розрахунку 120557 грн 80 коп/100 x 70=84390 46 коп. грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.02.2026 справу передано до розгляду судді Леонтовичу А. М.

11.02.2026 до суду від позивача надійшла заява про зміну предмету позову.

25.03.2026 до суду від позивача надійшла заява про залишення без розгляду заяви про зміну предмету позову.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.03.2026 (суддя Леонтович А. М.) позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.03.2026 (суддя Леонтович А. М.) визнано необґрунтованим відвід судді Київського окружного адміністративного суду Леонтовича А.М. у справі № 320/4898/26. Матеріали адміністративної справи №320/4898/26 передано до відділу документального забезпечення і контролю (канцелярії) Київського окружного адміністративного суду для визначення складу суду у відповідності до вимог частини 1 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.03.2026 (суддя Лисенко В.І.) відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні заяви про відвід судді Леонтовича А. М.. в адміністративній справі №320/4898/26. Справу №320/4898/26 повернуто раніше визначеному складу суду для розгляду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13.04.2026 (суддя Леонтович А. М.) визнано необґрунтованим відвід судді Київського окружного адміністративного суду Леонтовича А.М. у справі № 320/4898/26. Матеріали адміністративної справи №320/4898/26 передано до відділу документального забезпечення і контролю (канцелярії) Київського окружного адміністративного суду для визначення складу суду у відповідності до вимог частини 1 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.04.2026 (суддя Скрипка І.М.) відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні заяви про відвід судді Леонтовича А. М.. в адміністративній справі №320/4898/26. Справу №320/4898/26 повернуто раніше визначеному складу суду для продовження розгляду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.04.2026 (суддя Леонтович А. М.) заяву про самовідвід судді Леонтовича А.М. задоволено. Матеріали адмімнстративної справи №320/4898/26 за позовом ОСОБА_1 до Правління Пенсійного фонду України, Міністерства оборони України, Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії передано до відділу документального забезпечення і контролю (канцелярії) Київського окружного адміністративного суду для визначення складу суду в порядку, встановленому частиною першою статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.04.2026 справу передано до розгляду судді Перепелиці А.М.

Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 171КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з пунктами четвертим та п'ятим частини п'ятої статті 160 КАС України, встановлено, що в позовній заяві зазначаються:

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У контексті наведеного, позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформовані позовні вимоги.

Суд зазначає, що обов'язок по визначенню (формулюванню) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, оскільки саме для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що містяться в статті 160 КАС України. Суд також зауважує, що цей обов'язок не може бути перекладено на суд, оскільки саме позивач є зацікавленим в ефективному захисті своїх прав та ефективному здійсненні судочинства за його позовною заявою.

Такий висновок викладений Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 22.02.2024 у справі №990/150/23.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною першою статті п'ятої КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.

З вищевикладеного можна сформулювати висновок про те, що формулювання позовних вимог юридично правильного змісту з максимальною чіткістю і зрозумілістю є основним та першочерговим обов'язком позивача при зверненні до суду з позовною заявою, оскільки, судом справа розглядається виходячи з позовних вимог та їх змісту і викладу, що в подальшому, в разі задоволення позову безпосередньо впливає на можливість виконання судового рішення.

Під вимогою розуміється матеріально-правова вимога, тобто предмет позову, який є одночасно способом захисту порушеного права. Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача. Отже, вимоги повинні випливати з тих самих фактичних обставин, на яких вони ґрунтуються. Відтак, дозволяється об'єднувати вимоги, пов'язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують ці вимоги. Предмет і підстава позову сприяють з'ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного цивільного права і обов'язку.

Суд звертає увагу позивача, що структура позовних вимог повинна відповідати їх процесуальному призначенню та забезпечувати можливість суду чітко встановити, який саме спосіб захисту обирає позивач. Передусім, у позовних вимогах має бути визначено відповідача, до якого вони адресовані, із зазначенням суб'єкта владних повноважень або іншої особи, дії чи рішення якої оскаржуються; необхідно конкретизувати сам спосіб судового захисту, який повинен відповідати передбаченим законом формам, зокрема визначеним статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України (визнання протиправним рішення, дії чи бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, утриматися від вчинення дій тощо). Кожна позовна вимога має бути сформульована як окремий, самостійний пункт, що містить чітке формулювання: що саме просить позивач, щодо якого рішення, дії чи бездіяльності, за який період або в яких правовідносинах. У разі поєднання кількох вимог вони повинні бути взаємопов'язаними, що відповідає положенням статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України щодо об'єднання позовних вимог.

Проте, прохальна частина позовної заяви не відповідає вимогам, що містяться в статті 160 КАС України. Так, суд зауважує, що прохальна частина позовної заяви викладена нечітко, не має структурованої форми, що у майбутньому може вплинути на тривалість судового розгляду, висновок суду за результатом вирішення цієї позовної вимоги та/або унеможливити виконання судового рішення, призвести до необхідності звернення до суду з наступними позовами та заяви, тобто за результатами судового розгляду спір не буде вирішений остаточно між сторонами.

Крім того, суд звертає увагу, що особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень визначаються статтею 264 КАС України.

Відповідно до приписів частини четвертої вказаної вище статті, встановлено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Тобто, в даному випадку суд звертає увагу позивача про необхідність чіткого формулювання позовних вимог, оскільки при відкритті провадження, за приписами процесуального законодавства відповідач зобов'язаний опублікувати оголошення про оскарження нормативно-правового акту, що свідчить про необхідність зазначення чітко і зрозуміло позовних вимог.

У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити прохальну частину позовної заяви, з урахуванням вказаних судом зауважень.

Крім того, частиною першої статті 21 КАС України визначено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.

Згідно з частиною першою статті 172 КАС України, в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Згідно із частиною другою статті 172 КАС України, суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:

1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;

2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;

3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

З огляду на зміст позовної заяви вбачається, що в ній позивачем по суті заявлено три окремі позовні вимоги.

З огляду на підстави позову та докази, на які позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, об'єднаних в позовній заяві, вбачається, що позовні вимоги не пов'язані між собою, мають під собою різні підстави та правову природу виникнення, і підтверджуються різними доказами.

Суд зауважує, що об'єднання зазначених вимог в одній позовній заяві фактично є заявленням позивачем в межах одного провадження трьох окремих спорів, які не пов'язані підставою виникнення або поданими доказами.

Таким чином, позивачеві необхідно усунути зазначену невідповідність, визначивши позовні вимоги, які мають єдині підстави їх виникнення, та доказування яких спирається на однакові докази, або ж навести обґрунтовані пояснення, що свідчать про пов'язаність заявлених позовних вимог та доцільність їх розгляду в рамках одного провадження.

Відповідно до статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки можуть бути усунені, у п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду:

- уточненої позовної заяви, з урахуванням вказаних судом зауважень, з обґрунтуванням пов'язаності заявлених позовних вимог та доцільності їх розгляду в рамках одного провадження.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Перепелиця А.М.