Постанова від 16.04.2026 по справі 161/6707/26

Справа № 161/6707/26

Провадження № 3/161/2034/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 16 квітня 2026 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:

головуючого судді Присяжнюк Л.М.,

за участю:

секретаря судового засідання Ващук В.В.,

прокурора - Добрянського М.З.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Воротнів Луцького району Волинської області, жительки АДРЕСА_1 , не працюючої,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

якій у відповідності зі ст. 268 КпАП України роз'яснені її права,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №169 від 23.03.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи провідним консультантом відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА, відповідно до п.п. «и», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно (10.02.2025) подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), при кінцевому терміні її подання до 31.01.2024. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №168 від 23.03.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , згідно з наказом начальника відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА №16-ос від 11.08.2023 «Про звільнення ОСОБА_1 », було звільнено з займаної посади провідного консультанта відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, 14.08.2023, з переведенням до КП «Волинський обласний інформаійно-аналітичний центр медичної статистики», несвоєчасно 20.05.2025 без поважних причин подала до Реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме декларацію «при звільненні», при кінцевому терміні її подання до 31.01.2024. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №170 від 23.03.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , згідно з наказом начальника відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА №16-ос від 11.08.2023 «Про звільнення ОСОБА_1 », було звільнено з займаної посади провідного консультанта відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, 14.08.2023, з переведенням до КП «Волинський обласний інформаійно-аналітичний центр медичної статистики», будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно (20.04.2025) подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)), при кінцевому терміні її подання до 31.01.2024. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Зазначеними діями ОСОБА_1 інкримінуються адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі статті 36 КУпАП, у зв'язку з надходженням трьох протоколів про адміністративні правопорушення стосовно однієї особи, дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень визнала повністю, щиро розкаялася. Пояснила, що забула подати декларації у зв'язку з сімейними та особистими обставинами.

Прокурор Добрянський М.З. в судовому засіданні вказав на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що є підставою для притягнення її до відповідальності. Щодо об'єднання справ відносно ОСОБА_1 не заперечував. Подав висновок, в якому зазначив про наявність доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих їй правопорушень, просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов до таких висновків.

За несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Цей склад є формальним і не передбачає настання негативних наслідків, спрямований на забезпечення дотримання представниками влади вимог щодо фінансового контролю за їх матеріальним станом.

З матеріалів справи встановлено, що відповідно до наказу начальника відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА №4-ос від 21.01.2022 «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 з 01.02.2022 було призначено на посаду провідним консультантом відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА.

Наказом начальника відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА №16-ос від 11.08.2023 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 було звільнено з займаної посади провідного консультанта відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, 14.08.2023, з переведенням до КП «Волинський обласний інформаійно-аналітичний центр медичної статистики».

Згідно з додатком 2 до Порядку взаємодії сектору з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації за службами управління персоналом апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації у сфері запобігання корупції, ОСОБА_1 була ознайомлена з попередженням про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень від 09.02.2022, що стверджується її особистим підписом.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді провідного консультанта відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА, на неї поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». За таких обставин ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 10.02.2025.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»: «Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями».

Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, п.п. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Проте, відповідно до Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесені зміни до п. 2-7 розділу XIII «Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (набрав чинності 12.10.2023), яким передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 20.05.2025 подала декларацію «при звільненні», та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)), які мали бути подані ОСОБА_1 не пізніше 31.01.2024.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами: протоколами №168, № 169, №170 від 23.03.2026 про адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією в яких вказані дата та місце вчинення правопорушень; інформацією Волинської ОДА; послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 ; копіями декларацій поданими ОСОБА_1 ; попередженням про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень; іншими матеріалами справи.

Перелічені докази не викликають жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі, а її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності пов'язаної із корупцією не притягалася, її майновий стан, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладене таке стягнення сплачується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 665,60 грн.

Керуючись статтями 23,33, 36, 40-1, 172-6, 221, 283, 284, 303, 304 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали у відношенні ОСОБА_1 під номерами 161/6718/26, 3/161/2035/26; 161/6707/26, 3/161/2034/26, 161/6719/26, 3/161/2036/26 об'єднати в єдине провадження та присвоїти номер справи 161/6707/26, провадження 3/161/2034/26.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї, відповідно до ст.36 КУпАП, адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Відповідно до частини 1 статті 307, частини 2 статті 308 КУпАП у разі несплати штрафу пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови - пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Людмила ПРИСЯЖНЮК