Херсонський окружний адміністративний суд
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
19 січня 2011 р.Справа № 2а- 7197/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі судді Горшков В.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця,
встановив:
Позивач звернувся із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та зобов'язання відповідача вчинити дії спрямовані на державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, передбачені п. 9 ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців".
Провадження в частині позовних вимог щодо зобов'язання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 вчинити дії спрямовані на державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, передбачені п. 9 ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" необхідно закрити з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Пунктом 5 ч. 4 ст. 50 КАС України встановлено, що громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Повноваження органів державної податкової служби визначені у ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 24.12.1993р. № 3813-ХІІ, пунктом 17 частини першої якого передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатись у передбачених законом випадках до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Ні Законом України "Про державну податкову службу в Україні", ні Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" не передбачено право податкових органів звертатись до суду із позовами про зобов'язання фізичної особи-підприємця вчиняти дії спрямовані на державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, передбачені п. 9 ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців".
За таких обставин, державна податкова інспекція у м. Херсоні не має повноважень на звернення до суду із такими позовними вимогами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України,
ухвалив:
Закрити провадження щодо частини позовних вимог про зобов'язання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 вчинити дії спрямовані на державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, передбачені п. 9 ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" у справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суду, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.