Постанова від 27.03.2026 по справі 761/6271/26

Справа № 761/6271/26

Провадження № 3/761/1989/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Хардіна О.П., за участі прокурора Дяченка В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, зареєстрованогї за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Так, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду державного виконавця Солом?янського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 29.04.2024 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 04.07.2025 о 09:26 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУПАП.

Уважають своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад вказаного адміністративного правопорушення, оскільки вона несвоєчасно 04.07.2025 о 09:26 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік (після звільнення), тому просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованого правопорушення визнала, просила врахувати, що умислу на порушення строку подачі декларації не мала.

Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи - протокол про адміністративне корупційне правопорушення від 19.02.2026 року, інші долучені матеріали, дійшов висновку про таке.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП утворює несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 11.08.2023 N? 3050-к «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 з 15.08.2023 призначено на посаду державного виконавця Солом?янського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Наказом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) «Про присвоення рангу державного службовця ОСОБА_1 » ОСОБА_1 з 15.10.2023 присвоєно 9 (дев?ятий) ранг державного службовця в межах категорії «В. посад державної служби.

Присягу державного службовця ОСОБА_1 прийняла 15.08.2023. Згідно з посадовою інструкцією державного виконавця Солом?янського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), зазначена посада належить до категорії «В» посад державної служби.

Статтею 8 Закону України «Про державну службу» встановлено, що державний службовець зобов?язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

15.08.2023 ОСОБА_1 була попереджена про вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», про що власноруч поставила підпис, підтвердивши факт такого ознайомлення.

Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб?єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.

Наказом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 25.04.2024 N? 1439-к «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 29.04.2024 звільнено з посади державного виконавця Солом?янського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), за угодою сторін.

Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"'" пункту 2 частини першої статті 3, зобов?язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 N? 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за N? 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Отже, ОСОБА_1 , 29.04.2024 припинивши діяльність пов?язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування була зобов?язана подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2025 року.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала Декларацію (ідентифікатор документа - b6ба8859-82ed-4999-abc4-be687d6бесac), лише 04.07.2025 о 09:26, а отже не своєчасно.

За частиною першою статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняла ОСОБА_1 за період з 01.01.2025 по 04.07.2025, остання розпочала вчиняти дії направлені на заповнення/перегляд розділів документа - b66a8859-82ed-4999-abc4-be687dббесас, лише 03.07.2025. Дата реєстрації у Реєстрі - 19.01.2024.

У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомила, що до 29.04.2024 працювала у Солом?янському відділі державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), де обіймала посаду державного виконавця та була особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а отже - суб?єктом декларування відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 зазначила, що 29.05.2024, у зв?язку з припиненням виконання функцій держави, подала до Єдиного державного реєстру декларацій декларацію при звільненні. Також їй було відомо про обов?язок подати щорічну декларацію після звільнення за 2024 рік у строк до 01 квітня 2025 року.

Разом з тим ОСОБА_1 пояснила, що у зв?язку з зосередженням на інших життєвих обставинах та через власну неуважність вона не подала - встановлений законом строк декларацію після звільнення. Лише у липні 2025 року після отримання повідомлення від Національного агентства з питань запобігання корупції про необхідність подання щорічної декларації за 2024 рік (після звільнення) вона зібрала необхідну інформацію та 04.07.2025 подала відповідну декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій.

При цьому ОСОБА_1 зазначила, що об?єктивні обставини, які б унеможливлювали своєчасне подання декларації (зокрема технічні збої в роботі Реєстру, стан здоров?я чи інші поважні причини), були відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно 04.07.2025 о 09:26 несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік (після звільнення).

У той же час суддею враховується наведені ОСОБА_1 доводи в суді, що зазначене правопорушення не потягло суттєвої шкоди або інших серйозних негативних для держави та суспільства наслідків, оскільки ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, являється студенткою.

Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Надаючи оцінку дослідженим фактам та обставинам у їх сукупності та взаємному зв'язку, суддя дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч.2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження суддя виносить постанову про закриття справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 22, 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м. Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Суддя О.П. Хардіна