Яготинський районний суд Київської області
Cправа №: 382/679/26
3/382/347/26
21 квітня 2026 року Суддя Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП: невідомий
За ч.1 ст.130, ч.2 ст.126, ч.1 ст.126, ч.1 ст.121-3, ч.1 ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
за участю представника матері - Волошин Н.В.
До Яготинського районного суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №615204 від 15.03.2026 року та матеріали до нього про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, в якому зазначено, що 15.03.2026 року о 01 годині 20 хвилин в с. Лозовий Яр гр. ОСОБА_2 , керував автомобілем ВАЗ 21043 д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення, порушення мови, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу спеціального технічного приладу газоаналізатора Драгер 6810. Під відеозапис службових бодікамер, результат огляду 0,23 проміле, чим порушив п.2.9.а. ПДР Водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Крім того на адресу суду надійшов адміністративний протокол серії ААД №950151 від 15.03.2026 року та матеріали до нього про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.126 КУпАП, в якому зазначено, що 15.03.2026 року о 01 годині 20 хвилин в с. Лозовий Яр гр. ОСОБА_2 , керував автомобілем ВАЗ 21043 д.н.з. НОМЕР_1 , при цьому не мав права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1.а ПДР України Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Крім того на адресу суду надійшов адміністративний протокол серії ААД №950135 від 15.03.2026 року та матеріали до нього про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.126 КУпАП, в якому зазначено, що 15.03.2026 року о 01 годині 20 хвилин в с. Лозовий Яр гр. ОСОБА_2 , керував автомобілем ВАЗ 21043 д.н.з. НОМЕР_1 не маючи поліса обов'язкового страхування цивільно-правова відповідальність власників належних транспортних засобі, чим порушив п.2.1.ґ Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: чинний страховий поліс (страховий сертифікат «Зелена картка») про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Крім того на адресу суду надійшов адміністративний протокол серії ААД №950152 від 15.03.2026 року та матеріали до нього про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.121-3 КУпАП, в якому зазначено, що 15.03.2026 року о 01 годині 20 хвилин в с. Лозовий Яр гр. ОСОБА_2 , керував автомобілем ВАЗ 21043 д.н.з. НОМЕР_1 , у томну пору доби з номерним знаком який був неосвітлений, чим порушив вимоги п.2.9.в.ПДР Водієві забороняється: керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знаку або з номерним знаком, що: неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.
Крім того на адресу суду надійшов адміністративний протокол серії ЕПР1 № 615213 від 15.03.2026 року та матеріали до нього про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.122-2 КУпАП, в якому зазначено, що 15.03.2026 року о 01 годині 20 хвилин в с. Лозовий Яр гр. ОСОБА_2 , керував автомобілем ВАЗ 21043 д.н.з. НОМЕР_1 не виконав вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яку поліцейський здійснив шляхом увімкнення проблискового маяка синього і червоного кольору, чим порушив вимоги п.2.4. ПДР На вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог.
Постановою судді Яготинського районного суду Київської області Кисіль О. А. від 26.03.2026 року п'ять матеріалів про адміністративні правопорушення справа №382/679/26 провадження 3/382/347/26, справа №382/680/26 провадження 3/382/348/26, справа №382/682/26 провадження 3/382/349/26, справа №382/683/26 провадження 3/382/350/26, справа №382/684/26 провадження 3/382/351/26 об'єднано в одну та об'єднаній справі присвоєно №382/679/26 провадження 3/382/347/26.
Оглянувши та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
ОСОБА_1 у присутності матері ОСОБА_3 в судовому засіданні вину визнав.
Про надходження на розгляд суду вказаної справи було повідомлено прокурора Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області. Прокурор не скористався правом на участь у розгляді справи. Участь прокурора у вказаній категорії справ не є обов'язковою відповідно до ст. 250 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Відсутність прокурора при розгляді справи не перешкоджає її розгляду по суті та не є підставою для закриття провадження в справі через відсутність події і складу адміністративного правопорушення відповідно до ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Крім того, відповідно до норм Кодексу України про адміністративні правопорушення відсутність прокурора при розгляді справи не є підставою для відмови судом щодо встановлення обставин та наявності/відсутності складу адміністративного правопорушення в діях/бездіяльності особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно із п. 2.9 а Правил дорожнього руху водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин, а також передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у вказаному стані, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу.
Згідно із фабулою ч.1 ст.122-2 КУпАП відповідальність за вказаною нормою наступає у разі невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Відповідно до п. 8.9. вимога про зупинку транспортного засобу подається працівником міліції: а) жезлом або рукою, що вказує на цей транспортний засіб; б) за допомогою увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору та (або) спеціального звукового сигналу; в) за допомогою гучномовного пристрою; г) за допомогою спеціального табло, на якому зазначається вимога про зупинку транспортного засобу. Водій повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки.
Диспозиція частини 1 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки.
Диспозиція частини 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Диспозиція ч. 1 ст. 121-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил використання номерних знаків транспортних засобів.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №615204, серії ААД №950151, серії ААД №950135, серії ААД №950152, серії ЕПР1 № 615213 від 15.03.2026 року та копіями, тестування на алкоголь з приладу Драгер 6810, направлення на огляд на водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, довідкою від Бориспільського РУП ВП №2 що під час складання протоколу гр. ОСОБА_1 пред'явив паспорт громадянина України на своє ім'я, довідкою про належність транспортного засобу ВАЗ 21043 д.н.з. НОМЕР_1 є ОСОБА_4 , довідкою про не отримання посвідчення водія на право керування транспортними засобами, довідкою про відсутність повторності вчинення адміністративного правопорушення, компакт-диск з відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, де зафіксовано подію, у зв'язку з якою відносно ОСОБА_1 складено протоколи про адміністративні правопорушення.
Інших доказів та доводів, які б спростовували вищевказані дані та обставини про вчинені адміністративні правопорушення, при розгляді справи не встановлено.
За таких обставин, вважаю, що в діях неповнолітнього ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч.2 ст.126, ч.1 ст.126, ч.1 ст.121-3, ч.1 ст. 122-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності. При накладенні адміністративного стягнення з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, який вину визнав та притягується до адміністративної відповідальності вважаю, що стягнення у вигляді штрафу відповідає вимогам ст. ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення і є домірним скоєному.
Згідно зі ст. 12 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 КУпАП, у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44,51,89,121-127,130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті156, статтями 173,173-2,173-4,174,183-1,185,190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Тобто, вказана норма закріплює право суду, а не обов'язок, застосувати до неповнолітнього заходи впливу передбачені ст. 24-1 КУпАП.
Відтак неповнолітнього ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у відповідності до ст. 36 КУпАП України, в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, ступінь його вини, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, оскільки саме таке стягнення буде відповідати рівню суспільної небезпеки вчинених правопорушень, а також, буде достатнім для запобігання вчиненню ним нових правопорушень в майбутньому і необхідним для досягнення мети адміністративного стягнення.
У разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, згідно ч. 1 ст.40-1КУпАП сплачується судовий збір, який становить 665,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, ч.1 ст.130, ч.2 ст.126, ч.1 ст.126, ч.1 ст.121-3, ч.1 ст. 122-2, 245, 280, 283-285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130, ч.2 ст.126, ч.1 ст.126, ч.1 ст.121-3, ч.1 ст. 122-2 КУпАП та піддати стягненню:
за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік ;
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 126 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 425 грн.
- за правопорушення передбачене ч. 2 ст. 126 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 3400 грн.
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 121-3 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1190 грн.
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 122-2 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 153 грн.
Відповідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, стягнувши з нього 17000 (сімнадцять) гривень, (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./м.Київ/21081300, код ЄДРПОУ: 37955989, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA 488999980313030149000010001, код класифікації бюджету 21081300 з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).
Стягувачем за цією постановою є державний орган Головне управління Національної поліції в Київській області.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665,60 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ- 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN) UA 908999980313111256000026001, код класифікації бюджету 22030106). Стягувачем є Державна судова адміністрація України
Роз'яснити, що у разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 294 КУпАП і може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду
Строк пред'явлення до виконання даної постанови три місяці з дня набрання постановою законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення.
Суддя Кисіль О. А.