Справа № 420/3374/25
22 квітня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27.06.2024 року № 1057229-2411-1518-UA51120090000035170, № 1057228-2411-1518-UA51120090000035170.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що ППР стосуються об'єктів нерухомості, які за своїм функціональним призначенням є сільськогосподарськими будівлями та спорудами, які відповідно до підпункту “ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Позивачка вказує, що є власницею земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а саме: - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 5122580400:01:002:0059 площею 1.51 га, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №223515943 від 10 вересня 2020 року; - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 5122580400:01:002:0058 площею 1.5099 га, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №223514280 від 10 вересня 2020 року; - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 5122580400:01:002:0057 площею 1.51 га, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №223511940 від 10 вересня 2020 року. Вказані земельні ділянки в оренду вона не здає, на цих земельних ділянках протягом 2022-2023 р.р. самостійно вирощувала сільськогосподарські культури. Використання належного позивачці майна для сільськогосподарського виробництва підтверджується довідкою старости с. Писарівка Подільського району Одеської області від 31.01.2025 року. При здійсненні зазначеної сільськогосподарської діяльності ОСОБА_1 використовує належне їй нерухоме майно, щодо якого ГУ ДПС в Одеській області винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення, зокрема, для зберігання вирощеної нею сільськогосподарської продукції, а також для ремонту та зберігання у міжсезоння сільськогосподарської техніки, необхідної для обробки землі.
Ухвалою від 10.02.2025 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
25.02.2025 року до суду від ГУ ДПС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зазначивши, що правовою підставою для застосування до особи пільги зі сплати податку на нерухоме майно у вигляді звільнення від його сплати є одночасна сукупність наступних умов: 1) використання споруди безпосередньо у сільськогосподарській діяльності; 2) особа має бути сільськогосподарським товаровиробником. Відповідно до статті 1 Закону України від 18.01.2001 №2238-III "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 років" сільське господарство (сільськогосподарське виробництво) - вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка пов'язана з біологічними процесами її вирощування, призначеної для споживання в сирому і переробленому вигляді та для використання на нехарчові цілі; сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією. переробкою Отже, сільськогосподарським виробником є фізична або юридична особа, яка здійснює виробництво і самостійну переробку власно-виробленої продукції рослинництва і тваринництва. Це визначення пов'язується лише з виробництвом і переробкою сільськогосподарської продукції незалежно від її подальшої долі (використання у власному господарстві або реалізації). Таким чином, наведене визначення "сільськогосподарський товаровиробник" є результатом поєднання процесів виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції. Беручи до уваги вищевикладене, для цілей застосування податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, звільняються від оподаткування цим податком споруди, які використовуються сільськогосподарським товаровиробником (особою, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією) безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, незалежно від того, власником таких споруд є фізична чи юридична особа.
Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив такі обставини.
Судом встановлено, що відповідно за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 на праві приватної власності належать об'єкти нежитлового нерухомого майна, зокрема:
- будівля «КОРМОЦЕХУ» загальною площею 322.5 кв.метри, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав №397528789 від 02 жовтня 2024 року, реєстраційний номер об'єкта 2153407551225, номер відомостей про речове право 37897921, тип речового права право власності, дата державної реєстрації - 26 серпня 2020 року;
- приміщення «КОРІВНИК», загальною площею 3367.1 кв. метри, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав №3975200063 від 02 жовтня 2024 року, реєстраційний номер об'єкта 1700726951225, номер відомостей про речове право 29046716, тип речового права право власності, дата державної реєстрації - 20 листопада 2018 року.
27 червня 2024 року ГУ ДПС України в Одеській області щодо цього нерухомого майна видані податкові-повідомлення рішення:
- №1057229-2411-1518-UA51120090000035170, яким визначено до сплати суму податкового зобов'язання за платежем: «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості», податковий період 2023 рік, у розмірі 6783,75 грн. щодо об'єкту будівля «КОРМОЦЕХУ» загальною площею 322.5 кв.метри;
- №1057228-2411-1518-UA51120090000035170, яким визначено до сплати суму податкового зобов'язання за платежем: «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості», податковий період - 2023 рік, - у розмірі 45119,14 грн. щодо об'єкту - «КОРІВНИК», загальною плошею 3367.1 кв. метри.
Вважаючи вказані податкові повідомлення-рішення протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовано Податковим кодексом України.
Порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст.266 ПК України.
Пунктом 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 ПК України встановлено, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Згідно із положеннями пп.14.1.129-1 п.14.1 ст.14 ПК України об'єктами нежитлової нерухомості є будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, зокрема, господарські (присадибні) будівлі-допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.
У відповідності до пп.266.2.1 п.266.2 ст.266 ПК України об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Базою ж оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (пп.266.3.1 п.266.3 ст.266 ПК України).
Відповідно до пп.266.3.2 п.266.3 ст.266 ПК України база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Згідно пп.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПК України ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПК України передбачено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України визначено перелік об'єктів нерухомого майна, які не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
При цьому, виходячи із системного тлумачення вищевказаної норми ПК України, необхідно вказати, що законодавець у кожному буквеному пункті (від "а" до "л") передбачив конкретні умови, за наявності яких нерухомість не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Кожен з визначених пп.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПК України буквених підпунктів має прив'язку або до статусу суб'єкта, який володіє такою нерухомістю (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування ("д"), суб'єкти господарювання малого та середнього бізнесу ("е"), сільськогосподарський товаровиробник ("ж"), громадські організації інвалідів та їх підприємства ("з"), релігійні організації ("и"), та/або до виду нерухомості, його стану, місця розташування (непридатна до проживання ("ґ"), будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів ("і"), будівлі промисловості ("є") тощо.
Згідно з пп."ж" пп.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПК України (в редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) не є об'єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17 серпня 2000 року №507 затверджено і введено в дію Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000, який призначений для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб'єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) України. Об'єктами класифікації в ДК 018-2000 є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення.
Відповідно до названого Державного класифікатора будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності (будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо) віднесено до підрозділу “Будівлі нежитлові» (група 127 “Будівлі нежитлові інші» клас 1271 “Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства»).
До будівель, споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності відносяться об'єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1271 “Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства», що включає підкласи: 1271.1 “Будівлі для тваринництва»; 1271.2 “Будівлі для птахівництва»; 1271.3 “Будівлі для зберігання зерна»; 1271.4 “Будівлі силосні та сінажні»; 1271.5 “Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства»; 1271.6 “Будівлі тепличного господарства»; 1271.7 “Будівлі рибного господарства»; 1271.8 “Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва»; 1271.9 “Будівлі сільськогосподарського призначення інші».
Визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу проводиться на підставі документів, що підтверджують право власності, з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення об'єкта нерухомості згідно з ДК 018-2000.
Згідно з ДК 018-2000 до групи (код 127) “Будівлі нежитлові» належить клас (код 1271) “Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства», який включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.
У розрізі спірних правовідносин Верховний Суд у постанові від 21 травня 2024 року у справі № 600/5153/23 сформував правовий висновок про те, що споруда (будівля) не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за наявності сукупності умов:
- власником будівлі (юридична та фізична особа) є сільськогосподарський товаровиробник;
- така нежитлова будівля віднесена до класу “Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000;
- така нежитлова будівля не здається її власником в оренду, лізинг, позичку.
Як встановлено судом, відповідно за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_1 на праві приватної власності належать об'єкти нежитлового нерухомого майна, зокрема:- будівля «КОРМОЦЕХУ» загальною площею 322.5 кв.метри, розташована за адресою: Одеська область, Кодимський (нині Подільський) район, с/рада Писарівська, Комплекс будівель і споруд №1, будинок б/н, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав №397528789 від 02 жовтня 2024 року, реєстраційний номер об'єкта 2153407551225, номер відомостей про речове право 37897921, тип речового права право власності, дата державної реєстрації - 26 серпня 2020 року; - приміщення «КОРІВНИК», загальною площею 3367.1 кв. метри, яке розташоване за адресою: Одеська область, Кодимський (нині Подільський) район, с/рада Писарівська, Комплекс будівель і споруд №1, будинок №3, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав №3975200063 від 02 жовтня 2024 року, реєстраційний номер об'єкта 1700726951225, номер відомостей про речове право 29046716, тип речового права право власності, дата державної реєстрації - 20 листопада 2018 року.
Відповідно до витягів з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про технічні інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва: будівля «Кормоцех» за адресою Одеська область, Подільський район, Кодимська територіальна громада, с. Писарівна (станом на 01.012.2021) , Комплекс будівель і споруд №1 буд б/н та Корівник за адресою : Одеська область, Подільський район, Кодимська територіальна громада, с. Писарівна (станом на 01.012.2021) , Комплекс будівель і споруд №1 буд .3 є будівлями сільськогосподарського призначення.(ас.30-34, 45-19)
Також, згідно витягів з Державного реєстру речових прав від 02.10.2024 року , будівля «Кормоцех» за адресою Одеська область, Подільський район, Кодимська територіальна громада, с. Писарівна (станом на 01.012.2021) , Комплекс будівель і споруд №1 буд б/н та Корівник за адресою : Одеська область, Подільський район, Кодимська територіальна громада, с. Писарівна (станом на 01.012.2021) , Комплекс будівель і споруд №1 буд .3 є будівлями сільськогосподарського призначення.
Отже, належні позивачу об'єкти нерухомості за адресою: Одеська область, Подільський район, Кодимська територіальна громада, с. Писарівна, Комплекс будівель і споруд №1 буд б/н та за адресою : АДРЕСА_2 відносяться до групи “Нежитлові сільськогосподарські будівлі» за кодом 1271.
Загальні підходи до визначення поняття сільськогосподарського виробника сформульовані у постановах Верховного Суду від 01.04.2021 р. у справі № 820/6752/16, від 17.02.2021 р. у справі № 820/3707/17, від 24.04.2020 р. у справі № 540/2206/19, від 10.04.2020 р. у справі №823/1751/17.
У цих постановах Верховний Суд зазначив, що відповідно до підпункту 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 ПК України сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.
Тобто, визначення сільськогосподарський товаровиробник, яке міститься у підпункті 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 ПК України, застосовується для цілей глави розділу ХІV цього Кодексу - Спрощена система оподаткування, облік та звітність, тоді як в даному випадку йдеться про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (розділ ХІІ Податок на майно).
Визначення поняття сільськогосподарський товаровиробник також міститься у ст.1 Закону України "Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 років" від 18.01.2001 р. № 2238-III, під яким мається на увазі фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.
Більше того, законодавець з метою визначення осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вжив також поняття виробники сільськогосподарської продукції.
Так, згідно з абз.2 ст.1 Закону України "Про сільськогосподарський перепис" виробники сільськогосподарської продукції - це юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи-підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави вважати, що поняття сільськогосподарський товаровиробник не суперечить його визначенню у пп.14.1.235 п.14.1 ст.14 ПК України, яке, до того ж, має чітко обмежену сферу застосування. Як наслідок, для інших випадків мають бути застосовані субсидіарно норми інших законів відповідно до положень п.5.3 ст. 5 ПК України.
Зазначене дає підстави для висновку, що в розумінні пп."ж" пп.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПК України право на пільгу зі сплати податку мають особи (як юридичні, так і фізичні), які безпосередньо займаються сільськогосподарською діяльністю, тобто, зайняті у процесі виробництва, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її подальшої реалізації.
Даний висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 23.09.2021 р. у справі № 140/2700/19.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 є засновником Фермерського господарства «ЕКСКЛЮЗИ» та здійснює господарську діяльність за основним видом КВЕД 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
Відповідно до Довідки №13110-15/188 від 31.01.2025 року виданої виконавчим комітетом Кодимської міської ради Подільського району Одеської області про те, що ОСОБА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , належні на праві приватної власності об'єкти нежитлового нерухомого майна, а саме: будівля «Кормоцеху», Комплекс будівель і споруд №1, ферма №2, загальною площею 322.5кв.м., розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
будівля Корівник, загальною площею 3367.1 кв.м., розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Дані приміщення розташовані на території Писарівського старостинського округу Кодимської міської ради Подільського району Одеської області та використовувалися ОСОБА_1 для сільськогосподарського виробництва у 2023-2024 роках, у тому числі для зберігання власно вирощеної нею сільськогосподарської продукції, а також для ремонту та зберігання належної сільськогосподарської техніки.
Відтак, ОСОБА_1 належне їй нерухоме майно використовувала у спірний період нарахування грошових зобов'язань для виробництвом сільськогосподарської продукції, її вирощування, збирання, а також для ремонту та зберігання у міжсезоння сільськогосподарської техніки, необхідної для обробки землі.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що об'єкти нерухомості, на які позивачу нараховано податок, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до п.п. ж) пп.266.2.2. п.266.2.ст.266 ПК України.
Решта доводів і заперечень учасників справи висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують, а тому не беруться судом до уваги.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 27.06.2024 року №1057229-2411-1518-UA51120090000035170, №1057228-2411-1518-UA51120090000035170 - є протиправними та підлягають скасуванню.
Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 є обґрунтованим та підлягає повному задоволенню.
При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань слід стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 2422,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, 139, 241-246, 262, 293 КАС України, суд,
Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС в Одеській області (адреса: вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166) - задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати винесені Головним управлінням ДПС в Одеській області податкові повідомлення-рішення: №1057229-2411-1518- НОМЕР_2 від 27 червня 2024 року, яким ОСОБА_1 визначено до сплати суму податкового зобов'язання за платежем: «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості», податковий період 2023 рік, у розмірі 6783,75 грн. щодо об'єкту будівля «КОРМОЦЕХУ» загальною площею 322,5 кв.м; №1057228-2411-1518-UA51120090000035170 від 27 червня 2024 року, яким ОСОБА_1 визначено до сплати суму податкового зобов'язання за платежем: «податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості», податковий період 2023 рік, у розмірі 45119,14 грн. щодо об'єкту «КОРІВНИК», загальною площею 3367,1 кв.м.
Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Андрухів