Ухвала від 22.04.2026 по справі 380/7313/26

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

з питань повернення заяви про забезпечення

позову без розгляду

22 квітня 2026 рокусправа №380/7313/26

м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як О.О., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості (Дрогобицький МРЦЗ) про визнання протиправними дій, зобов"язання вчинити дії, -

встановила:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Дрогобицької філії Львівського обласного центру зайнятості (Дрогобицький МРЦЗ) (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною відмову Дрогобицької філії Львівського ОЦЗ у реєстрації ОСОБА_1 як безробітного;

- визнати протиправною бездіяльність Відповідача щодо неперевірки достовірності відомостей реєстру та неврахування фактичних обставин;

- зобов'язати Відповідача зареєструвати ОСОБА_1 як безробітного;

- зобов'язати Відповідача призначити та виплатити допомогу по безробіттю з дати первинного звернення;

- зобов'язати Відповідача надати письмову інформацію про доступні курси за ваучером та умови навчання.

Ухвалою від 21.04.2026 у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судвого збору відмовлено, позовну заяву залишено без руху.

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, у якій просить:

- зобов'язати Дрогобицьку філію Львівського ОЦЗ тимчасоо надати ОСОБА_1 статус безробітного до набрання рішенням законної сили;

- зобов'язати Дрогобицьку філію Львівського ОЦЗ призначити та виплачувати допомогу по безробіттю на весь період розгляду справи.

Суд дослідив подану позивачем заяву про забезпечення позову та виснував, що таку слід повернути без розгляду з огляду на таке.

Відповідно до частин 1, 2 статті 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:

1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або

2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 151 КАС України позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Суд може застосувати кілька заходів забезпечення позову. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.

Частиною 1 статті 152 КАС України визначено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити:

1) найменування суду;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв'язку, адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Частиною 4 статті 152 КАС України встановлено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно з частиною 1 статті 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Відповідно до частини 7 статті 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу або подано особою, яка відповідно до частини 6 статті 18 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

Зі змісту заяви про забезпечення позову суд з'ясував, що у заяві відсутні обов'язкові реквізити відповідача у справі, а саме: повне найменування, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України,її місцезнаходження, номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, також не долучено документа про сплату судового збору.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про застосування процесуальних наслідків, передбачених статтею 154 КАС України, а саме повернення заяви без розгляду.

Керуючись статтями 150-154, 241-243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя, -

постановила:

заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяКарп'як О.О.

Попередній документ
135894502
Наступний документ
135894504
Інформація про рішення:
№ рішення: 135894503
№ справи: 380/7313/26
Дата рішення: 22.04.2026
Дата публікації: 24.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (13.05.2026)
Дата надходження: 17.04.2026
Предмет позову: про визнання протиправними дій