Ухвала від 21.04.2026 по справі 2/32/07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

21 квітня 2026 року Справа № 2/32/07

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,

за участю секретаря судового засідання Дюльгер І.М.

представники учасників справи не з'явилися

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 2/32/07

про банкрутство Відкритого акціонерного товариства “Новобузький комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952083);

кредитори:

1) Державне підприємство “Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу»;

2) Державне агентство резерву України;

3) Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях;

банкрут: Відкрите акціонерне товариство “Новобузький комбінат хлібопродуктів»;

встановив:

У провадженні Господарського суду Миколаївської області розглядається справа № 2/32/07 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства “Новобузький комбінат хлібопродуктів».

Постановою від 16.07.2007 визнано товариство банкрутом та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру; ухвалою від 25.10.2016 ліквідатором банкрута призначено Прохорова В.С.

Наразі у справі здійснюється ліквідаційна процедура відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ).

25.03.2026 суд відсторонив арбітражного керуючого Прохорова Володимира Сергійовича від виконання повноважень ліквідатора та зобов'язав комітет кредиторів банкрута надати суду кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором.

Ухвала від 25.03.2026 доставлена всім учасникам справи до електронних кабінетів системи «Електронний суд», що підтверджується наявними у справі довідками про доставку.

Станом на 21.04.2026 до суду не надійшло пропозиції комітету кредиторів щодо кандидатури арбітражного керуючого .

У судове засідання представники учасників справи не з'явилися, причин неявки та причин невиконання вимог ухвали суду від 25.03.2026 не повідомили.

Явка учасників справи в судове засідання судом не визнавалась обов'язковою.

Зважаючи на обізнаність сторін про час та місце розгляду справи, а також про питання визначене на розгляд суду, суд вважає можливим розглядати справу у даному судовому засіданні, зокрема розглянути питання щодо визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Постановою від 16.07.2007 на підставі приписів Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» Відкрите акціонерне товариство “Новобузький комбінат хлібопродуктів» визнано банкрутом та відкрито нього ліквідаційну процедуру.

Ухвалою від 25.10.2016 ліквідатором банкрута призначено Прохорова В.С.

25.03.2026 суд відсторонив арбітражного керуючого Прохорова Володимира Сергійовича від виконання повноважень ліквідатора кредиторів Відкритого акціонерного товариства “Новобузький комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952083) та зобов'язав комітет кредиторів завчасно до судового засідання надати суду кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором банкрута та згоду арбітражного керуючого на таке призначення.

Станом на 21.04.2026 до суду не надійшло пропозиції комітету кредиторів щодо кандидатури арбітражного керуючого, так само жоден з арбітражних керуючих не подав заяви про участь у даній справі.

Водночас, виходячи з аналізу приписів Кодексу України з процедур банкрутства, така стадія провадження у справі про банкрутство як ліквідаційна процедура безпосередньо пов'язана з особою ліквідатора, на якого покладаються численні обов'язки у такій процедурі.

З огляду на викладене, з урахуванням принципу процесуальної економії, суд, з метою визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором вважає за необхідне здійснити відповідний запит до автоматизованої системи.

За приписами п. 4.1. розділу ІV затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016 № 8 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, автоматизований відбір кандидатів на призначення арбітражних керуючих у справах про банкрутство здійснюється автоматизованою системою з дотриманням Закону та цього Положення у всіх випадках призначення вперше арбітражного керуючого та може за ініціативою суду застосовуватись у разі необхідності заміни арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство.

Ураховуючи наведені обставини, суд вважає за необхідне відкласти судове засідання для визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у даній справі.

Керуючись ст. 2, 28, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Здійснити електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі № 2/32/07 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства “Новобузький комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 00952083) з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

2. Розгляд справи (питання щодо призначення ліквідатора) відкласти на 05 травня 2026 року о 15:00.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Миколаївської області за адресою: м. Миколаїв, вул. О.Вадатурського, 14.

3. Копії даної ухвали направити учасникам у справі про банкрутство на адреси, зазначені у вступній частині ухвали, Одеському міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.М. Давченко

Попередній документ
135887788
Наступний документ
135887790
Інформація про рішення:
№ рішення: 135887789
№ справи: 2/32/07
Дата рішення: 21.04.2026
Дата публікації: 23.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Миколаївської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про банкрутство; Банкрутство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (05.05.2026)
Дата надходження: 22.01.2007
Предмет позову: банкрутство
Розклад засідань:
07.07.2021 11:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
01.07.2025 12:00 Господарський суд Миколаївської області
03.11.2025 13:30 Господарський суд Миколаївської області
09.12.2025 11:45 Господарський суд Миколаївської області
10.02.2026 11:15 Господарський суд Миколаївської області
25.03.2026 14:45 Господарський суд Миколаївської області
21.04.2026 13:45 Господарський суд Миколаївської області
05.05.2026 15:00 Господарський суд Миколаївської області
20.05.2026 14:00 Господарський суд Миколаївської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛАВРИНЕНКО Л В
суддя-доповідач:
ДАВЧЕНКО Т М
ДАВЧЕНКО Т М
ЛАВРИНЕНКО Л В
арбітражний керуючий:
Арбітражний керуючий Прохоров Володимир Сергійович
відповідач (боржник):
ВАТ "Новобузький комбінат хлібопродуктів"
Відкрите акціонерне товариство "Новобузький комбінат хлібопродуктів"
за участю:
Південна товарна біржа
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса)
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса)
заявник:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
заявник апеляційної інстанції:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
кредитор:
Державне агенство резерву України
Державне агентство резерву України
Державне підприємство "Агенство з реструктуризації заборгованності підприємств агропромислового комплексу"
Держкомітет України з державного матеріального резерву
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
позивач (заявник):
ДП "Агентство з реструктуризації заборгованості підприємств агропромислового комплексу"
суддя-учасник колегії:
АЛЕНІН О Ю
МИШКІНА М А