Справа № 727/5467/26
Провадження № 3/727/983/26
21 квітня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Одовічен Я.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КпАП України.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 13.04.2026 року серії ЕПР1 №639978, 13.04.2026 року о 18 год. 40 хв. в м.Чернівці по вул.Небесної Сотні, 2, водій ОСОБА_1 керувала транспортним засобом «БМВ Х5» д.н.з. НОМЕР_1 із ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в найближчому закладі охорони здоров'я у встановленому законодавством порядку відмовилася.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.2.5 Правил Дорожнього руху України і тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КпАП України.
20.04.20269 року від ОСОБА_1 надійшла заява про направлення адміністративної справи за ч.1 ст.130 КпАП України відносно неї до Сторожинецького районного суду Чернівецької області за місцем свого проживання: Чернівецька область, Чернівецький район, селище Красноїльськ.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.276 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Частинами 1, 2 статті 276 КпАП України передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення місцем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є вул.Небесної Сотні в м.Чернівці що відноситься до територіальної підсудності Шевченківського районного суду м.Чернівці.
Розгляд справ за ч. 1 ст.130 КпАП України, відповідно до ст. 276 КпАП України, не передбачає альтернативної підсудності. Тому, зазначена справа підсудна Шевченківському районному суду м.Чернівці та не підлягає направленню на розгляд до Сторожинецького районного суду Чернівецької області.
Керуючись ст.ст. 276, 278, 280 КпАП України, суд,-
У задоволенні заяви ОСОБА_2 про направлення справи про адміністративне правопорушення відносно неї за підсудністю - відмовити.
Суддя Одовічен Я.В.