№ 207/1435/26
№ 3/207/328/26
21 квітня 2026 року суддя Південного районного суду міста Кам'янського Погребняк Т.Ю., розглянувши матеріал за протоколом серії ВАД №957543 від 13.03.2026 року, що надійшов з ВП № 2 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
13 березня 2026 року за адресою: м. Кам'янське, вул. Пузирьова буд. 7Б, ОСОБА_2 здійснювала торгівлю тютюнових виробів у кіоску без марок акцизного податку, чим порушувала ст. 226 Податкового кодексу України.
ОСОБА_2 до суду з приводу розгляду протоколу не з?явилась, про дату та час розгляду справи була сповіщена належним чином, поважні причини неявки суду не повідомила.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що справу необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вважаю адміністративне провадження за ч.1 ст. 156 КУпАП відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки працівниками поліції не надано будь яких достатніх, належних та допустимих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_2 працює на ФОП, або особу, яка проводила будь-яку господарську діяльність, чи особою, яка подала повідомлення про початок здійснення господарської діяльності. Також в матеріалах справи відсутні підтверджуючі докази, що ОСОБА_2 була офіційно оформлена на посаду продавця та здійснювала продаж тютюнових виробів, тобто відсутня процедура контрольної закупки. Працівниками поліції не допитано особу, яка проводить господарську діяльність у торгівельному магазині за адресою АДРЕСА_2 . Не доведено і той факт, що ОСОБА_2 перебувала в трудових відносинах з власником магазину та взагалі здійснювала торгівлю електронних сигарет. А наявність в магазині тютюнових виробів не доводить зазначеного факту.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин адміністративне провадження за ч.1 ст. 156 КУпАП відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч.1 ст. 156, п.1 ст. 247, п.3 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вилучені під час здійснення провадження в справі про адміністративне правопорушення 2 (дві) пачки сигарет «Прима», яка згідно квитанції № 2719 про отримання на зберіганння речових доказів, вилучених (отриманих) стороною обвинувачення під час здійснення кримінального провадження було передано на зберігання до ВП № 2 Кам'янського РУП - повернути за належністю.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Південний районний суд міста Кам'янського особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її представником, захисником, шляхом подачі в 10 денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Суддя Т.Ю. Погребняк