Справа № 405/1848/26
провадження № 3/405/315/26
10.04.2026 м. Кропивницький
Подільський районний суд міста Кропивницького у складі: головуючого судді Майданнікова О.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , інформація щодо сімейного стану, утриманців та місця роботи відсутня,
за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
в провадження Подільського районного суду міста Кропивницького з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №620965 від 22.03.2026 з додатками, складений у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.3 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчить довідка про доставку повідомлення у додатку «Viber» (а.с.18), відповідно до заявки на отримання судових повісток за допомогою SMS-повідомлення (а.с.4).
Відповідно до положень ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно з ч.1 ст.276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення.
Частиною 1 ст.257 КУпАП передбачено, що протокол про адміністративне правопорушення надсилається органові (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до протоколу адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №620965 від 22.03.2026 місцем вчинення адміністративного правопорушення є шосе Олександрійське в м. Кропивницький, що відноситься до територіальної підсудності Фортечного районного суду міста Кропивницького.
Таким чином, встановивши непідсудність даної справи Подільському районному суду міста Кропивницького, приходжу до висновку про необхідність повернення справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.3 ст.130 КУпАП до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП для вирішення питання про її направлення до належного суду за підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 276, 278, 283 , суд -
постановив:
матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.3 ст.130 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №620965 від 22.03.2026) повернути до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП для належного оформлення та направлення за підсудністю.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Олексій Іванович Майданніков