Справа № 572/5603/25
17 квітня 2026 року м. Сарни
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Березень Ю.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , -
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП роз'яснено, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 476308 від 07 жовтня 2025 року ОСОБА_1 07 жовтня 2025 року о 15:45 по вул. Ковельській, 111 в м. Сарни Рівненської області керував транспортним засобом марки «Lifan KP-200», номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується результатами тесту № 635 від 07.10.2025 року, який проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alkotest 7510/0018, чим порушив п. 2.9. а Правил дорожнього руху.
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступного висновку.
До протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 476308 від 07 жовтня 2025 року долучені складені працівниками поліції щодо ОСОБА_1 документи: письмовий акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 07 жовтня 2025 року (15 год. 51 хв.), письмове направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07 жовтня 2025 року (15 год. 54 хв.), найменування закладу охорони здоров'я КНП «Сарненська ЦРЛ»; письмове зобов'язання ОСОБА_1 від 07 жовтня 2025 року про те, що він відсторонений від керування транспортним засобом, довідка про невилучення посвідчення водія та непритягнення особи до адміністративної відповідальності.
В матеріалах справи наявна копія постанови ЕНА № 5885984 від 7 жовтня 2025 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 126 КУпАП (керування транспортним засобом без чинного страхового поліса).
З долучених до протоколу матеріалів технічного запису відеофіксації вбачається, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції без зезначення конкретної причини зупинки.
Згідно ст. 266 КУпАП, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Огляд, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до вимог статті 35 Закону України «Про національну поліцію» поліцейський може зупиняти транспортні засоби якщо водій порушив Правила дорожнього руху; якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу; якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об'єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення; якщо транспортний засіб перебуває в розшуку; якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути; якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод; якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху; якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху; порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв; якщо зупинка транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, здійснюється з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту, якщо є наявна інформація, яка свідчить про те, що водій або пасажир транспортного засобу є особою, яка самовільно залишила місце для утримання військовополонених.
Поліцейський зобов'язаний зупиняти транспортні засоби якщо є інформація, що свідчить про порушення власником транспортного засобу митних правил, виявлені митними органами відповідно до Митного кодексу України, а саме: порушення строків тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту іншого транспортного засобу особистого користування, використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, розкомплектування чи передачу у володіння, користування або розпорядження такого транспортного засобу особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту; якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб, який зареєстрований в іншій країні, не зареєстрований в Україні у встановлені законодавством строки чи перебуває на території України з порушенням строків тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, чи використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, чи переданий у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.
Поліцейський зобов'язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.
Працівником поліції не був виконаний обов'язок детально описати підставу зупинки, визначену ст. 35 Закону України «Про національну поліцію».
Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять фактичних даних чи вчиняв ОСОБА_1 порушення Правил дорожнього руху, чи мали місце інші обставини, які б слугували законною підставою для зупинки працівником поліції транспортного засобу.
Долучена до матеріалів справи копія постанови ЕНА № 5885984 від 07 жовтня 2025 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 126 КУпАП (керування транспортним засобом без чинного страхового поліса) не свідчить про правомірність зупинки, виявлене порушення не являлось причиною зупинки автомобіля.
Оскільки мотоцикл під керуванням ОСОБА_1 був зупинений з порушенням вимог статті 35 Закону України «Про національну поліцію», недопустимими є наступні докази, отримані після зупинки транспортного засобу.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
За встановлених у судовому засіданні обставин в їх сукупності приходжу до висновку, що направлені до суду матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не підтверджують складу адміністративного правопорушення в його діяннях, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП,
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, закрити в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Сарненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Суддя: Ю. В. Березень