Справа № 373/847/26
Провадження № 3/373/271/26
15 квітня 2026 року м. Переяслав
Суддя Переяславського міськрайонного суду Київської області Свояк Д.В. розглянув матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м.Кокчетав, Казахстан, депутата Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області, відповідно до п/п «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 02.04.2024 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив приписи ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що не має пояснень зазначеним діям, подав суду характеристики з місця роботи.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що строк накладення адміністративного стягнення, визначени законом, у цій справі сплив, що ж підставою для закриття провадження у справі.
Відповідно до ч.4 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Судом встановлено, що вчинення правопорушення відбулося 02.04.2024.
При цьому встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2023 рік була подана до Національного агентства з питань запобігання корупції 02.04.2024.
Відповідно до положень ч. 1 ст.4 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.
Пунктом 7-1 ч. 1 ст. 11 цього Закону передбачено повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій суб'єктів декларування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя суб'єктів декларування.
Пунктом 11-2 ч.1 ст.12 цього Закону (у редакції станом на 02.04.2024) передбачено право Національного агентства з питань запобігання корупції складати протоколи про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Національного агентства, застосовувати передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Відповідно до пункту 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП протоколи про правопорушення у тому числі за ч. 2 ст.172-6 КУпАП мають право складати уповноважені на те посадові особи Національного агентства з питань запобігання корупції.
Суд не може погодитись із твердженням посадової особи, яка склала протокол, який розглядається, що фактичним моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата складання зазначеного протоколу.
Відповідно до ч. 2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Тобто, виявленню особи, яка вчинила правопорушення, може передувати момент виявлення ознак правопорушення.
На переконання суду моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день отримання компетентними органами інформації, з якої вбачається наявність ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Ознаки інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення стали відомі компетентному органу - Національному агентству з питань запобігання корупції у день несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2023 рік.
Протокол складено 06.03.2026 та 13.03.2026 він надійшов до суду. Судове засідання призначено на 24.03.2026 та здійснено виклик ОСОБА_1 і прокурора.
У судовому засіданні 24.03.2026 ОСОБА_1 заявив клопотання про надання йому часу надати суду документи, які характеризують його особу, що має бути враховано при призначенні виду та розміру стягнення.
15.04.2026 ОСОБА_1 надав суду документи, що його характеризують.
За викладених обставин, у зв'язку із закінченням як шестимісячного строку з дня виявлення правопорушення, так і дворічного строку з дня його вчинення, на підставі ст.38 КУпАП, суд дійшов висновку, що відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю, оскільки на момент розгляду справи строк накладення адміністративного стягнення закінчився.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження у справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі до Київського апеляційного суду апеляційної скарги через Переяславський міськрайонний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Д. В. Свояк