Рішення від 20.04.2026 по справі 420/42721/25

Справа № 420/42721/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

за участю секретаря Загрійчук О.В.

сторін:

позивача ОСОБА_1

представника позивача Михайлова О.М.

представника відповідача не з'явився

представника відповідача не з'явився

представника відповідача не з'явився

представника третьої особи не з'явився

представника третьої особи Концевої В.С.

представника третьої особи Цвяка А.С.

представника третьої особи не з'явився

розглянувши за правилами загального позовного провадження (у судовому засіданні по суті) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , Головне управління Національної поліції в Одеській області, ІНФОРМАЦІЯ_5 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , Головне управління Національної поліції в Одеській області, ІНФОРМАЦІЯ_5 , в якому позивач просить:

бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з невнесення вірних даних, інформації/відомостей в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача та з позивача довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 (актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А»), - вірно внести. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_9 », «Звання: -», «ВОС: 901074»), - видалити) - визнати протиправною;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_10 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) внести вірні дані, інформацію/відомості в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача та з позивача довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 (Актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А»), - вірно внести. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: 01.03.2006», «Звання: -», «ВОС: 901074») - видалити;

бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) з невнесення вірних даних, інформації/відомостей в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача та з позивача довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 (Актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А»), - вірно не вніс. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_9 », «Звання: -», «ВОС: 901074»), - не видалив. Національну поліцію про відсутність підстав для позивача адміністративного затримання та доставлення позивача, щодо якого надсилалося звернення відповідно до вимог абз. 3 п. 56 Порядку, затвердженого постановою КМ України від 30.12.2022 №1487 не повідомив; про залишення звернення щодо доставлення позивача до ТЦК та СП, без виконання відповідно до абз. 5 п. 5 р. ІІ інструкції, затвердженої наказом МВС України від 10.02.2025 №80 не адресував. Відповідно, запис: «Вас розшукує ТЦК. Порушення правил військового обліку» - не видалив) - визнати протиправною;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) внести вірні дані, інформацію/відомості в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача та з позивача довідки ВЛК від 09.02.2023 №445, тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 - (Актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А») - вірно внести. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_9 », «Звання: -», «ВОС: 901074») - видалити. Неактуальні/недостовірні дані «Вас розшукує ТЦК. Порушення правил свійського обліку» - видалити;

бездіяльність Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, який достеменно знає, що ІНФОРМАЦІЯ_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) повноважень за положенням, затверджене поставною КМ України від 23.02.2022 №154 повноважень щодо розшуку позивача не має, повісток за військово-обліковим, мобілізаційним законодавством та/або КУпАП позивачу не скеровував, за приміткою до ст. 210 КУпАП обвинувачення формальні, поверхові та висновок - порушення правил військового обліку, без фактичного притягнення до відповідальності у нерозривному зв'язку із даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів є передчасний - дані, інформацію/відомості «Вас розшукує ТЦК. Порушення правил свійського обліку» з системи ІПНП не видалив (не виключив) - визнати протиправною;

зобов'язати Одеське районне управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області (41411524), який достеменно знає, що ІНФОРМАЦІЯ_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) повноважень за положенням, затверджене поставною КМ України від 23.02.2022 №154 повноважень щодо розшуку позивача не має, повісток за військово-обліковим, мобілізаційним законодавством та/або КУпАП позивачу не скеровував, за приміткою до ст. 210 КУпАП обвинувачення формальні, поверхові та висновок - порушення правил військового обліку, без фактичного притягнення до відповідальності у нерозривному зв'язку із даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів є передчасний - дані, інформацію/відомості «Вас розшукує ТЦК. Порушення правил військового обліку» з системи ІПНП видалити (виключити).

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 07.07.2022 позивач особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_11 ( НОМЕР_1 ) та пройшов ВЛК, що підтверджується довідкою ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасовим посвідченням НОМЕР_2 від 07.07.2022.

У цей день його взяли на військовий облік (реквізит 13), визнали непридатним до військової служби за ст. 61-Б наказу МОУ №402-2008 (реквізит 7), про необхідність повторного медичного пересвідчення не окреслили (реквізит 9) та в особливих відмітках окреслили: «Не підлягає призову на військову службу під час мобілізації на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», - підтверджується письмово особистими печаткою та підписом голови ВЛК, особистим підписом секретаря ВЛК, відтиском круглої гербової печатки ІНФОРМАЦІЯ_11 ( НОМЕР_1 ) на довідці ВЛК від 09.02.2023 №445 у сукупності із чотирма відтисками круглої гербової печатки ІНФОРМАЦІЯ_11 (НОМЕР_1), відтиском особистого штампа начальника цього ОВУ (полковник ОСОБА_2 ) та двічі графічним зображенням особистого підпису начальника цього ОВУ (полковник ОСОБА_2 ) на тимчасовому посвідченні НОМЕР_2 від 07.07.2022.

З 07.07.2022 до тепер особистої участі у справах за порушення ст. ст. 210, 210-1 КУпАП не брав, будь-яких повісток у порядку військово-облікового, мобілізаційного законодавства або КУпАП не отримував, ОВУ заяв про визнання правопорушення не скерував та протоколів/постанов у порядку ст. ст. 210, 210-1 КУпАП не підписував, відповідно до відповідальності не притягався, що підтверджується загальновідомою - доступною інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (правопорушення: дані в цьому реєстрі відсутні) та розширеними даними з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 26.04.2025 00:04.

08.07.2024 дані уточнив вчасно ( АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , НОМЕР_9, ІНФОРМАЦІЯ_12 ), що підтверджується військово-обліковим документом в електронній формі від 28.09.2025 15:51.

23.02.2023 отримав статус ВПО та отримав довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 24.09.2024.

29.09.2025 16:10 у застосунок «Резерв+» отримав повідомлення: «ТЦК та СП 25.09.2025 звернувся до Нацполіції, щоб доставити вас для складання протоколу. Причина: не стали на військовий облік за місцем перебування як ВПО. Порушення правил військового обліку».

Однак, до 28.09.2025 15:51 статус - порушення правил військового обліку не мав, що підтверджується військово-обліковим документом в електронній формі від 28.09.2025 15:51.

ІНФОРМАЦІЯ_13 ( НОМЕР_1 ) перейменований у ІНФОРМАЦІЯ_14 ( НОМЕР_1 ) в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів з моїх довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 в обов'язкові реквізити актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: 07.07.2022», «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А») - вірно не вніс.

Повістку за військово-обліковим, мобілізаційним законодавством та/або за КУпАП мені не адресував, заяву про визнання правопорушення від мене не отримував, протоколів/постанов у порядку ст. ст. 210, 210-1 КУпАП за моєю участю не складав.

Повідомлення службової особи ОВУ у застосунок Резерв+ про Вас розшукує ТЦК та СП звернувся до Нацполіції від 25.09.2025, у військово-обліковому документі в електронній формі окреслення про статус - порушення правил військового обліку, має ознаки формального, поверхового, передчасного, та спростовується положення, затверджене постановою КМ України від 23.02.2022 №154 у нерозривному зв'язку із моїм військово-обліковим документом в електронній формі від 28.09.2025 15:51.

08.10.2025 у письмовій та електронній формах позивач звернувся у порядку п. 4 Порядку, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 №559, із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_15 та ІНФОРМАЦІЯ_16 , в якій просив:

1. В Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів з моїх довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 в обов'язкові реквізити:

1. Актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол № 31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А») - вірно внести.

2. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_9 », «Звання: -», «ВОС: 901074») - видалити.

3. Повідомити Національну поліцію про відсутність підстав для мене адміністративного затримання та мене доставлення, щодо якого надсилалося звернення відповідно до вимог абз. 3 п. 56 Порядку, затвердженого постановою КМ України від 30.12.2022 №1487. У повідомлені окреслити мої прізвище, власне ім'я та по батькові, адресу зареєстрованого місця проживання, дату народження, інші дані (за Вашим розсудом), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи.

11.10.2025 від ОВУ отримав відповідь: «Не змогли виправити дані. Ваш запит відхилили. Причина: ТЦК та СП не вдалося його опрацювати. Ви можете подати запит ще раз».

15.10.2025 удруге через застосунок Резерв+ звернувся до ТЦК та СП.

15.10.2025 у застосунок Резерв+ отримав повідомлення: «Обробили ваш запит. Оновіть документ для перегляду змін».

16.10.2025 згенерував ВОД в електронній формі, що змін не містив.

Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_14 ( НОМЕР_1 ) допустив щодо мене протиправну бездіяльність та в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів з моїх довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 в обов'язкові реквізити: Актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А») - вірно не вніс. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_9 », «Звання: -», «ВОС: 901074») - не видалив.

ІНФОРМАЦІЯ_17 (НОМЕР_10) допустив щодо мене протиправну бездіяльність та в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів з моїх довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 в обов'язкові реквізити: Актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_7 », «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А») - вірно не вніс. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: ІНФОРМАЦІЯ_9 », «Звання: солдат», «ВОС: 901074») - не видалив.

Одеське районне управління поліції №1 ГУНП в Одеській області достеменно знаючи, що ІНФОРМАЦІЯ_17 повноважень за положенням, затверджене поставною КМ України від 23.02.2022 №154 повноважень щодо мене розшуку не має, повісток за військово-обліковим, мобілізаційним законодавством та/або КУпАП мені не скеровував, за приміткою до ст. 210 КУпАП обвинувачення формальні, поверхові та висновок - порушення правил військового обліку, без фактичного притягнення до відповідальності у нерозривному зв'язку із даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів є передчасний - дані, інформацію/відомості «Вас розшукує ТЦК. Порушення правил свійського обліку» з системи ІПНП не видалив (не виключив)».

Процесуальні дії

Ухвалою суду від 30.12.2025 відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) з викликом сторін. Судове засідання призначено на 29.01.2026.

02.01.2026 за вхід.№ЕС/904/26 надійшли пояснення третьої особи ( ІНФОРМАЦІЯ_5 (Військова частина НОМЕР_4 )), в яких зазначено, що Позивач направив скаргу Відповідачам та третім особам по цій справі в тому числі до військової частини НОМЕР_4 .

Скарга стосувалась обліку Позивача як військовозобов'язаного, порушень правил військового обліку, які існують на думку Позивача, та внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Військова частина НОМЕР_4 направила Скаргу до ІНФОРМАЦІЯ_18 для перевірки відомостей, зазначених у Скарзі та вжиття дій за результатами розгляду Скарги в межах компетенції. Про вищевикладене Військова частина повідомила Позивача листом від 27.10.2025 №808/19468.

ІНФОРМАЦІЯ_3 направив Позивачу відповідь на Скаргу листом від 27.10.2025 №943/20500, про що також повідомив Військову частину.

Таким чином, Військова частина діяла відповідно до законодавства України.

12.01.2026 за вхід.№ЕС/4408/26 надійшли пояснення третьої особи (ГУНП в Одеській області) в яких наголошено, що Головним управлінням Національної поліції в Одеській області з'ясовано всі матеріали справи, та встановлено, що за відповіддю УІАП від 09 січня 2026 року №7609-2026 стосовно громадянина ОСОБА_1 за обліками інформаційної підсистеми «Розшук» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» відсутні відомості щодо перебування останнього у державному розшуку станом на 09.01.2026.

Однак, позивач 29.09.2025 облікований за категорією «особа, яка вчинила правопорушення, передбачені статтями 210,210-1 КУпАП», на підставі звернення ІНФОРМАЦІЯ_19 від 25.09.2025 №Е3669812, яке зареєстроване в автоматичному режимі 29.09.2025 за №33016 у відділі поліції №1 (м.Одеса) Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Виключення ОСОБА_1 з бази інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми «Розшук» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», як такого, що порушив правила військового обліку та розшукується ТЦК, не є доречною, з огляду на те що внесення відомостей щодо осіб, які вчинили правопорушення передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП не є компетенцією ГУНП в Одеській області.

Зазначені звернення та інформація про особу, надходять до органів (підрозділів) поліції з підрозділів ТЦК та СП та вносяться до ІКС ІПНП в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС.

Підрозділи ГУНП в Одеській області позбавлені можливості вносити, корегувати або видаляти інформацію щодо осіб, які перебувають на обліку за вчинення адміністративних правопорушень за ст. ст. 210, 210-1КУпАП, якщо інформація стосовно них була завантажена в автоматичному режимі.

12.01.2026 за вхід.№ЕС/4512/26 надійшли пояснення третьої особи ( ІНФОРМАЦІЯ_20 ), в яких представником стверджується наступне.

Щодо дій ІНФОРМАЦІЯ_16

Станом на день подання цих пояснень у Реєстрі міститься, зокрема, наступна інформація про позивача:

- позивач рахується на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_21 ;

- взятий він був на військовий облік був 20.01.2021;

- тип картотеки: «Підлягають призову на військову службу під час мобілізації»;

- є порушником військового обліку з 25.09.2025;

- висновок ВЛК: 01.03.2006 визнаний непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час по гр. ІІ ст. 71б;

- у порядку інформаційної взаємодії з іншими реєстрами (базами даних) 15.05.2025 до Реєстру надійшла інформація, що позивач є ВПО та фактично проживає у м. Одеса;

- 25.09.2025 ІНФОРМАЦІЯ_17 за допомогою Реєстру було сформовано повідомлення до органів поліції про здійснення адміністративного доставлення позивача з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 210 КУпАП.

Щодо дій ІНФОРМАЦІЯ_15

07.07.2022 ІНФОРМАЦІЯ_13 (нині - ІНФОРМАЦІЯ_14 ) взяв позивача на військовий облік (тобто, пізніше, ніж ІНФОРМАЦІЯ_17 - у 2021 році) та видав йому цього ж дня тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_5 , в якому міститься відмітка про взяття на військовий облік.

Тим самим ІНФОРМАЦІЯ_11 позивача було направлено на медичний огляд ВЛК та видано довідку ВЛК від 09.02.2023 №445.

З яких причин ІНФОРМАЦІЯ_13 (нині - ІНФОРМАЦІЯ_14 ) не вніс відповідну інформацію до Реєстру - невідомо.

В силу приписів ч. 4 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у період проведення мобілізації та/або протягом дії воєнного стану військовозобов'язані, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік ВПО стати на військовий облік у ТЦК та СП за місцем перебування на обліку ВПО.

Крім того, військовий облік усіх військовозобов'язаних ведеться за місцем їх проживання (ч. 3 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

За матеріалами позову позивач проживає у м. Одесі. Відтак, усі питання щодо військового обліку позивача мають вирішуватись ІНФОРМАЦІЯ_22 , а не у м. Херсоні.

Оскільки ІНФОРМАЦІЯ_23 (нині - ІНФОРМАЦІЯ_14 ) не було внесено відповідної інформації до Реєстру, для ІНФОРМАЦІЯ_16 факт проживання у м. Одеса при перебуванні на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_21 , став обґрунтованою підставою вважати, що позивач не став військовий облік за новим місцем проживання. Тобто, позивач вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 210 КУпАП. Оскільки у цій справі складення протоколу є обов'язковим, але було неможливе через зміну місця проживання позивача, ІНФОРМАЦІЯ_17 обґрунтовано звернувся на підставі ст. 259 КУпАП до органів поліції про доставлення позивача для складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення.

Так, за умови належного взяття позивача на військовий облік у АДРЕСА_2 , у Реєстрі автоматично з'явилася б відповідна інформація та, відповідно, позивач був би знятий з військового обліку у ІНФОРМАЦІЯ_21 і у останнього не було б ні причин, ані підстав ініціювати притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Ухвалою суду від 26.01.2026 заяву представника ІНФОРМАЦІЯ_24 про розгляд справи в режимі відеоконференції за допомогою системи «EasyСon» за вхід. №ЕС/6971/26 від 19.01.2026 року задоволено. Призначено розгляд справи №420/42721/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в онлайн системі відеоконференцзв'язку «EASYCON». Призначено підготовче засідання на 29 січня 2026 року.

Ухвалою суду від 29.01.2026 у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 про витребування доказів відмовлено.

Ухвалою суду від 29.01.2026 зупинено провадження у справі до 03.03.2026.

16.02.2026 року за вхід.№ЕС/16731/26 надійшов відзив на позов ІНФОРМАЦІЯ_15 , в якому наголошено на необґрунтованості вимог позивача, оскільки згідно з даними системи Оберіг ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_25 знаходиться на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_21 . Таким чином, вимоги позивача зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_14 внести відомості до Реєстру відносно позивача, який знаходиться на обліку в іншому РТЦК, є безпідставними.

Позивач надав довідку військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_11 від 09.02.2023 року №445 згідно з якою, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , визнано непридатним до військової служби за результатом проходження медичного огляду у 07.07.2022 році згідно з графою 2 статті 61-б Наказу МОУ №402/08.

Приписами абзацу 2 підпункту «б» пункту 20.3 глави 20 Наказу МОУ №402 передбачено 3 види постанов про непридатність до військової служби, які приймаються під час воєнного стану:

«Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку»,

«Непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців»,

«Непридатний до військової служби за контрактом».

Довідка військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_11 від 09.02.2023 року №445 не містить точного формулювання, як передбачено приписами абзацу 2 підпункту «б» пункту 20.3 глави 20 Наказу МОУ №402, що робить її незрозумілою

Судове засідання, призначене 03.03.2026, відкладено на 25.03.2026, питання про поновлення провадження у справі не розглядалось.

Ухвалою суду від 25.03.2026, занесеною до протоколу судового засідання, провадження у справі поновлено.

Ухвалою суду від 25.03.2026 у задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 за вхід.№ЕС/2319/26 від 04.03.2026 про витребування доказів відмовлено.

У судовому засіданні 25.03.2026 оголошено перерву до 02.04.2026.

У судовому засіданні 02.04.2026 оголошено вступне слово представником позивача, представниками ІНФОРМАЦІЯ_24 , ГУНП в Одеській області та військової частини НОМЕР_4 . У судовому засіданні оголошено перерву до 15.04.2026.

У судовому засіданні 15.04.2026 оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

09.02.2023 року ІНФОРМАЦІЯ_23 видано Довідку військово-лікарської комісії №445 про те, що ОСОБА_1 , 1983 року народження, проведено медичний огляд ВЛК 07.07.2022 року.

На підставі статті 61Б графи ІІ Розкладу хвороб ТДВ «непридатний до військової служби», протокол №31 від 07.07.2022 року.

Довідка підписана головою ВЛК ОСОБА_3 та секретарем ВЛК ОСОБА_4 .

07.07.2022 року ІНФОРМАЦІЯ_23 ОСОБА_1 видано тимчасове посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_2 .

У графі 12 «Особливі відмітки» зазначено: «не підлягає призову на військову службу під час мобілізації на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

У графі 13 «Відмітки про військовий облік» зазначено: «взято на військовий облік 07.07.2022».

Графа 14 «виключений з військового обліку» - не заповнена. Печатка і підпис посадової особи відсутні.

24.09.2024 ОСОБА_1 отримано Довідку від 23.02.2023 №5106-7501542474 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У довідці зазначено фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_3

26.04.2025 позивачем сформовано електронний військово-обліковий документ за допомогою застосунку «РЕЗЕРВ+», в якому зазначена наступна інформація:

Категорія обліку - військовозобов'язаний

Підстава зняття/виключення - не заповнено

ТЦК та СП - ІНФОРМАЦІЯ_8

Дата взяття на облік - 20.01.2021

Адреса проживання: АДРЕСА_4

Дата уточнення даних - 08.07.2024.

29.09.2025 о 16:10 позивачем оновлено військово-обліковий документ, в якому відображено: «ТЦК та СП 25.09.2025 звернувся до Нацполіції, щоб доставити вас для складання протоколу. Причина: не стали на військовий облік за місцем перебування як ВПО».

08.10.2025 позивач звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , Головного управління Національної поліції в Одеській області, ІНФОРМАЦІЯ_27 (військова частина НОМЕР_4 ), Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України в якій просив:

«ІНФОРМАЦІЯ_41 (НОМЕР_1) й ІНФОРМАЦІЯ_17 прошу:

1. В Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів з моїх 1 Довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 в обов'язкові реквізити

1.1. Актуальні/достовірні дані (« ІНФОРМАЦІЯ_28 : ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВАК: 07.07.2022», «Звання: солдат», «ВОС: 956647-1»), - вірно внести.

1.2. Неактуальні/недостовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_8 », «Постанова ВЛК: Непридатний в мирний час, обмежено придатний в воєнний час», «Дата ВЛК: 01.03.2006», «Звання: -», «ВОС: 901074»), - видалити.

1.3. Імперативні правила ч. 3 ст. 13, ч. 3 ст. 14 Закону України віл 16.03.2017 №1951-VIII у сукупності та нерозривному зв?язку із п 4 порядку, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 №559 повно виконати та Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуалізувати.

2. Повідомити Національну поліцію про відсутність підстав для мене адміністративного затримання та мене доставлення, щодо якого надсилалося звернення відповідно до вимог абз. 3 п. 56 Порядку, затвердженого постановою КМ України від 30.12.2022 №1487. У повідомлені окреслити мої прізвище, власне ім'я та по батькові, адресу зареєстрованого місця проживання, дату народження, інші дані (за Вашим розсудом), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи.

Повідомити підрозділ поліції про залишення звернення щодо доставлення мене до ТЦК та СП, без виконання відповідно до абз. 5 п. 5 р. І інструкції, затвердженої наказом МВС України від 10.02.2025 №80.

3. Службово перевірити обставини службовою особою ОВУ щодо мене несанкціонованого в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів внесення до моїх офіційних документів в електронній формі завідомо неправдивих відомостей та такою особою вчинення діяння, що містять ознаки злочину за ч. 1 ст. 362, ч. 1 ст. 366 та ч. 5 ст. 426-1 КК. Докази та обставини злочину не приховувати та до компетентного органу звернутися.

4. Про результати розгляду цього звернення на електронну адресу пошти повідомити мене ( ІНФОРМАЦІЯ_12 ) та мого захисника/представника адвоката МИХАЙЛОВА Олександра Миколайовича ( ІНФОРМАЦІЯ_29 ,

ІНФОРМАЦІЯ_30 ( НОМЕР_6 ) й ІНФОРМАЦІЯ_20 ( НОМЕР_3 ) прошу:

1. За період часу з 07.07.22 та до тепер, надати інформацію про фактично здійснений контроль щодо повноти, відповідності та своєчасності внесення ІНФОРМАЦІЯ_14 (НОМЕР_1) та/або ІНФОРМАЦІЯ_17 достовірних даних в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно мене (Додаток 1) у порядку абз. абз. 2-3 ч. 6 ст. 5 Закон України від 16.03.2017 №1951-VIII, п. 3, 7-10 положення, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154.

2. Про результати розгляду цього звернення на електронну адресу пошти повідомити мене ( ІНФОРМАЦІЯ_12 ) та мого захисника/представника адвоката МИХАЙЛОВА Олександра Миколайовича ( ІНФОРМАЦІЯ_29 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ).

ІНФОРМАЦІЯ_42 (НОМЕР_11) прошу:

1. Надати інформацію про фактичну реалізовану координацію та спрямовування ІНФОРМАЦІЯ_32 ( НОМЕР_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_33 ( НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_16 у частині дотримання законодавства України відносно внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, одержані від ІНФОРМАЦІЯ_15 (НОМЕР_1) та мене та фактичною реалізацією електронної інформаційної взаємодії - обміну відомостями у порядку ч. 9 ст. 5, ч. 3 ст. 13, ч. 3 ст. 14 Закону України від 16.03.2017 №1951-VIIІ щодо мене (Додаток 1.).

2. Про результати розгляду цього звернення на електронну адресу пошти повідомити мене ( ІНФОРМАЦІЯ_12 ) та мого захисника/представника адвоката МИХАЙЛОВА Олександра Миколайовича ( ІНФОРМАЦІЯ_29 ,

ІНФОРМАЦІЯ_5 (в/ч НОМЕР_4 ( НОМЕР_7 ) прошу:

1. Виявити причини, передумови і обставини правопорушень, вчинені щодо мене у ІНФОРМАЦІЯ_34 (НОМЕР_1) та ІНФОРМАЦІЯ_21 (абз. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 07.03.2002 №3099-ІІІ).

2. Запобігти вчиненню і припинити інші правопорушення у Збройних Силах України (абз. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України від 07.03.2002 №3099-ІІІ). Відновити та підтримати порядок і дисципліну у цих ОВУ.

3. Реалізувати імперативні права, визначені п. п. 12)-17), 28) ч. 1 ст. 7 Закону України від 07.03.2002 №3099-ІІІ та виконати функції, окреслені п. 1)-5), 7), 20) ч. 1 ст. 8 Закону України від 07.03.2002 №3099-ІІІ.

4. Про результати розгляду цього звернення на електронну адресу пошти повідомити мене ( ІНФОРМАЦІЯ_12 ) та мого захисника/представника адвоката МИХАЙЛОВА Олександра Миколайовича ( ІНФОРМАЦІЯ_29 , ІНФОРМАЦІЯ_31 )

ОДЕСЬКУ СПЕЦІАЛІЗОВАНУ ПРОКУРАТУРУ У СФЕРІ ОБОРОНИ ПІВДЕННОГО РЕГІОНУ (38296363), СПЕЦІАЛІЗОВАНА ПРОКУРАТУРА У СФЕРІ ОБОРОНИ ПІВДЕННОГО РЕГІОНУ (38296363) прошу:

1. Реалізувати повноваження у порядку ст. 214 КПК України.

2. Про результати розгляду цього звернення на електронну адресу пошти повідомити мене ІНФОРМАЦІЯ_12 ) та мого захисника/представника адвоката МИХАЙЛОВА Олександра Миколайовича ( ІНФОРМАЦІЯ_29 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ).

ГОЛОВНОЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ (40108740), МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ (00032684) прошу:

1. З інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» про мене адміністративного затримання та мене доставлення, щодо якого надсилалося звернення відповідно до вимог абз. 3 п. 56 Порядку, затвердженого постановою КМ України від 30.12.2022 №1487 через відсутність підстав видалити.

2. Про результати розгляду цього звернення на електронну адресу пошти повідомити мене ІНФОРМАЦІЯ_12 ) та мого захисника/представника адвоката МИХАЙЛОВА Олександра Миколайовича ( ІНФОРМАЦІЯ_29 , ІНФОРМАЦІЯ_31 )».

Відповідь на заяву від 08.10.2025 ІНФОРМАЦІЯ_14 та ІНФОРМАЦІЯ_17 не надана.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України. Громадяни проходять військову службу відповідно до закону.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ), введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб.

На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487.

Відповідно до пункту 79 Порядку районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки:

- організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;

- здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством;

- проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;

- організовують оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;

- організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; - забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників, військовозобов'язаних та резервістів військово-облікових документів.

З аналізу вищенаведених норм слідує, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки забезпечують виконання військового обов'язку громадянами України, організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, здійснюють взяття, зняття та виключення з військового обліку в установленому порядку.

Відповідно до пункту 22 Порядку взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Про взяття призовників і військовозобов'язаних на військовий облік, зняття та виключення з нього в їх військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки.

Відповідно до п. 2 Положення №154 від 23.02.2022 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_15 та ІНФОРМАЦІЯ_16 було надіслано заяву від 08.10.2025 про внесення вірних даних, інформації/відомостей в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо позивача відповідно до довідки ВЛК від 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 від 07.07.2022 (актуальні/достовірні дані («ТЦК та СП: ІНФОРМАЦІЯ_6 », «Постанова ВЛК: протокол №31 (непридатний до військової служби)», «Дата ВЛК: 07.07.2022», «Звання: солдат», «ВОС: 956647-А»).

До заяви позивачем було додано: Додаток: 1. Копії довідки ВЛК віл 09.02.2023 №445 та тимчасового посвідчення НОМЕР_2 ; 2. Розширені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 26.04.2025 00:04 на 7 арк.; 3. Копія військово-облікового документа в електронній формі від 28.09.2025 15:51 на 1 арк.; 4. Копія довідки про взяття на облік внутрішньо перемішеної особи від 23.02.2023 №5106-7501542474 на 2 арк.; 5) Копія повідомлення у застосунок Резерв+ від 29.09.2025 16:10 на 1 арк.

Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначає Закон України 16.03.2017 №1951-VIII (далі - Закон №1951-VIII).

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

З положень ст. 2 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», випливає, що одним з основних завдань Реєстру є ведення військового обліку громадян України.

Статтею 16 вказаного Закону, внесено зміни до Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме частину першу статті 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 p., №38, ст. 324; 2015 p., №22, ст. 151) викладено в такій редакції: « 1.Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки».

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» передбачає, що основними засадами ведення Реєстру є обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Частина 2 статті 3 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» встановлює, що оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється з використанням засобів Реєстру.

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» держателем Реєстру є ІНФОРМАЦІЯ_42, розпорядниками Реєстру є Генеральний штаб Збройних Сил України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Міністерства оборони України. Адміністратором Реєстру є Держатель Реєстру.

Відповідно до частини 5 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є:

-уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру;

-оперативні командування;

-територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя;

-Центральне управління Служби безпеки України;

-відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України;

-відповідний підрозділ розвідувального органу Міністерства оборони України.

Частина 6 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» передбачає що органи адміністрування Реєстру:

1) здійснюють аналітичну обробку даних;

2) забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту, відповідність та своєчасність внесення інформації, наданої державними органами, контролюють виконання рішень Держателя та розпорядника Реєстру. Орган адміністрування Реєстру має доступ до статистичних відомостей Реєстру;

3) забезпечують зберігання та резервування бази даних Реєстру, контроль за її цілісністю, дотриманням вимог законодавства та Порядку ведення Реєстру, затвердженого Кабінетом Міністрів України;

4) організовують підготовку та підвищення кваліфікації персоналу підпорядкованого органу адміністрування.

Відповідно до частини 8 статті 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України та розвідувального органу Міністерства оборони України.

Тобто, сам Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» визначає та покладає певні права та обов'язки на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

До того ж, як і Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» так і Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджений Наказом Міністерства оборони України 28 березня 2022 року №94 покладає обов'язок на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вносити до Реєстру передбачених Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Так, відповідно до пункту 4 розділу І Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів зазначено, що основними засадами ведення Реєстру є обов'язковість внесення до Реєстру передбачених Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Умови взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього встановлені у статті 37 Закону №2232-ХІІ.

Відповідно до частини 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

2) припинили громадянство України;

3) визнані непридатними до військової служби;

4) досягли граничного віку перебування в запасі.

5) були кандидатами для прийняття на військову службу за контрактом відповідно до частини десятої статті 20 цього Закону, але не були прийняті на військову службу за контрактом;

6) звільнені з військової служби за контрактом відповідно до підпунктів "й" або "к" пункту 3 частини п'ятої статті 26 цього Закону.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Разом із тим, з матеріалів справи встановлено, що відповідач відповіді на заяву позивача від 08.10.2025 про внесення відомостей до Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів не надав, рішення за наслідком розгляду цієї заяви не прийняв.

Суд зазначає, що у даних правовідносинах суб'єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.

Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною другою статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до вимог частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Таким чином, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд, враховуючи встановлені вище фактичні обставини справи, відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_15 та ІНФОРМАЦІЯ_16 щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 08.10.2025 про внесення відомостей до Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів про виключення його з військового обліку.

Щодо заявленої позивачем вимоги зобов'язального характеру, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 70 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я" військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також при закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, за потреби - інших органів або військових формувань сектору безпеки і оборони, визначених частиною другою статті 12 Закону України «Про національну безпеку України».

В той же час, проходження позивачем ВЛК та винесення відповідної постанови ВЛК передбачено Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим наказом МОУ №402.

Пунктом 20.3 Положення №402 (в редакції, яка діяла з 16.04.2021 до 25.08.2023) встановлено, що при медичному огляді військовослужбовців та інших контингентів ВЛК приймаються постанови, зокрема, такого змісту:

б) "Непридатний":

до військової служби з виключенням з військового обліку;

до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час (На воєнний час приймається постанова: "Обмежено придатний до військової служби");

до військової служби за контрактом.

Як вбачається з довідки позивача від 09.02.2023 №445, ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби.

Формулювання, вказане у довідці, не відповідає пункту 20.3 Положення №402 (в редакції, яка діяла з 16.04.2021 до 25.08.2023), тобто станом на час проходження позивачем ВЛК - 07.07.2022року.

Крім того, суд зазначає, що у довідці №445 вказано про проходження ВЛК - 07.07.2022, а довідка датована - 09.02.2023 (через 7 місяців).

Також, як встановлено судом, графа 14 Тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_2 від 07.07.2022 «виключений з військового обліку» - не заповнена. Печатка і підпис посадової особи відсутні.

Реальність (справжність та правдивість) конкретної обставини фактичної дійсності не може бути сприйнята доведеною виключно через неспростування одним із учасників справи (навіть суб'єктом владних повноважень) декларативно проголошеного, але не доказаного твердження іншого учасника справи, позаяк протилежне явно та очевидно прямо суперечить меті правосуддя - з'ясування об'єктивної істини у справі.

Правильність саме такого тлумачення змісту частини 1 статті 77 та частини 2 статті 77 КАС України підтверджується правовим висновком постанови Великої Палати Верховного Суду від 25.06.2020 по справі №520/2261/19, що визначений у статті 77 КАС України обов'язок відповідача - суб'єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї ж статті обов'язку Позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Згідно з ч. 8 ст. 1 Закону №2232 положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджується Кабінетом Міністрів України.

Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154 (далі Положення №154).

Відповідно до п. 1 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.

Згідно з п. 2 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням.

Покладення на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки завдань, не передбачених законодавством, не допускається.

Пунктом 3 Положення №154 визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки очолюють керівники, які організовують діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються оперативному командуванню, в зоні відповідальності якого вони перебувають згідно з військово-адміністративним поділом території України.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.

Відповідно до абз. 1 п. 4 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки виконують покладені на них завдання у взаємодії з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також з органами військового управління, з'єднаннями, військовими частинами, установами, організаціями, вищими військовими навчальними закладами та військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти Збройних Сил та інших військових формувань, Держспецзв'язку, правоохоронними та розвідувальними органами, державними органами спеціального призначення з правоохоронними функціями, громадськими об'єднаннями (організаціями).

Пунктом 7 Положення №154 визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

Положення про районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджуються керівниками відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

Завдання та функції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки визначені п. 8 Положення №154.

Відповідно до п. 8 Положення №154 завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Згідно з п. 9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, з-поміж іншого, ведуть військовий облік військовозобов'язаних; оформлюють та видають військово-облікові документи, військовозобов'язаним.

Так, п. 3.1 Рішення Конституційного Суду України (справа №1-25/2010) від 29 червня 2010 року) зазначено, що одним з елементів верховенства права є принцип правової визначеності, у якому стверджується, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями.

Тобто, обмеження будь-якого права повинне базуватися на критеріях, які дадуть змогу особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки.

Стаття 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (в редакції від 23.04.2022, яка діяла до 01.10.2022, тобто станом на 07.07.2022) було визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.

У разі декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на підставі відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника).

Вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є обов'язковими для позивача.

Разом із тим, суд зазначає, що оскільки заява позивача про виключення позивача з військового обліку від 08.10.2025 року не була розглянута відповідачами по суті, останнім не було прийнято відповідного мотивованого рішення за результатом її розгляду, позовні вимоги в частині зобов'язання внести відомості задоволенню не підлягають.

Суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання відповідачів ( ІНФОРМАЦІЯ_14 та ІНФОРМАЦІЯ_17 ) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про виключення з військового обліку від 08.10.2025 з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні.

Крім викладено суд також зазначає, що представником позивача 02.04.2026 подано заяву, в якій він просив:

Вирішити, чи мали місце обставини (факти):

Час, дата та відомості про особу процесуального опонента, яка щодо позивача здійснила запис (в електронній формі), у разі якщо відомості про призовника, військовозобов'язаного, резервіста вносяться до Реєстру вперше, автоматично формується окремий номер запису в Реєстрі (ч. 2 ст. 14 Закону України від 16.03.2017 № 1951-VIII).

Час, дата та відомості про особу процесуального опонента, яка щодо позивача здійснює запис (в електронній формі) у порядку Закону України від 16.03.2017 № 1951-VII I та положення, затвердженого постановою КМ України від 23.02.2022 №154.

ПІБ, посада відповідальної особи процесуального опонента, яка у застосунок Резерв+ моєму клієнту адресувала повідомлення: «Обробили ваш запит. Ваші дані успішно виправлено. Оновіть документ, щоб вони відобразились».

Про фактичне місце перебування особової справи клієнта (абз. 2 п. 20 порядку, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 №559).

ПІБ, посада відповідальної особи процесуального опонента за адресування клієнта особової справи (абз. 2 п. 20 порядку, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 №559) від одного органу військового управління до іншого органу військового управління.

Дату, ПІБ, посада відповідальної особи ІНФОРМАЦІЯ_16 (НОМЕР_10), яка адресувала особову справи клієнта до ІНФОРМАЦІЯ_15 (НОМЕР_1).

Дату, ПІБ, посада відповідальної особи ІНФОРМАЦІЯ_15 (НОМЕР_1), яка адресувала особову справи клієнта до ІНФОРМАЦІЯ_16 (НОМЕР_10).

ПІБ, посада відповідальної особи процесуального опонента за знищення особової справи клієнта (абз. 2 п. 20 порядку, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 №559).

Час, дату та відомості про особу, яка знищила особову справу клієнта (абз. 2 п. 20 порядку, затвердженого постановою КМ України від 16.05.2024 № 559), у разі знищення.

ПІБ, посада відповідальної особи ІНФОРМАЦІЯ_35 (НОМЕР_6) та ІНФОРМАЦІЯ_24 (НОМЕР_3), які у порядку ч. ч. 6, 7 ст. 5, ч. ч. 1, 3 ст. 10, ч. 3 ст. 14 Закону України від 16.03.2017 №1951-VIII та п. п. 9, 10 положення, затвердженого постановою КМ України від 23.02.2022 №154 реалізує повноваження щодо достовірності даних Реєстру відносно мого клієнта, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру відносно мого клієнта, безпеку персональних даних мого клієнта, відповідно до цього Закону та Положення.

Про дату, ПІБ, посаду відповідальної особи ІНФОРМАЦІЯ_11 (НОМЕР_1), (теперішній ІНФОРМАЦІЯ_14 (НОМЕР_1), яка від ІНФОРМАЦІЯ_16 (НОМЕР_10) отримала особову справи клієнта та взяла на військовий облік військовозобов'язаних (теперішній ІНФОРМАЦІЯ_14 (НОМЕР_1) від 07.07.2022 (тимчасове посвідчення військовозобов'язаного НОМЕР_2 від 07.07.2022).

Про дату та номер документа визнання недійсним тимчасове посвідчення військовозобов'язаного НОМЕР_2 від 07.07.2022, у разі визнання такого посвідчення недійсним.

Ініціювання/проведення процесуальними опонентами службової перевірки обставин відповідальною особою процесуального опонента фактичного не виправлення позивача даних у Реєстрі, задля попередження повторного, додаткового звернення до суду про захист порушеного права.

Визначаючись щодо необхідності надання правової оцінки та встановлення обставин, зазначених позивачем, при розгляді даної справи, суд зазначає наступне.

У рішенні від 14.12.2011 року № 19-рп/2011 Конституційний суд України роз'яснив, що положення ч.2 ст. 55 Конституції України необхідно розуміти так, що конституційне право на оскарження в суді будь-яких рішень, дій чи бездіяльності всіх органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб гарантовано кожному; реалізація цього права забезпечується у відповідному виді судочинства і в порядку, визначеному процесуальним законом. Таким чином, конституційне право особи на звернення до суду кореспондується з її обов'язком дотримуватися встановлених процесуальним законом механізмів (процедур).

Отже, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було обґрунтованим. Таке порушення прав має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Разом з цим, приписами КАС України встановлено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Суд зазначає, що власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права.

При цьому, позовна заява не містить обгрунтовання позовних вимог, а позовні вимоги - конкретної вимоги щодо зазначених представником позивача обставин.

Суд розглядає справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до КАС України, у межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини, інших суб'єктів у сфері правових відносин, про захист яких вони просять. Суд не може вийти за межі позовних вимог та в порушення принципу диспозитивності самостійно обирати правову підставу та предмет позову (постанови Верховного Суду від 6 березня 2019 року у справі №571/1306/16-ц, від 29 травня 2019 року у справі № 2-3632/11, від 15 липня 2019 року у справі №235/499/17, від 17 липня 2019 року у справі №523/3612/16- ц, від 24 липня 2019 року у справі №760/23795/14-ц, від 25 вересня 2019 року у справі №642/6518/16-ц, від 30 жовтня 2019 року у справі №390/131/18, від 06 листопада 2019 року у справах №464/4574/15-ц, №756/17180/14-ц, від 13 листопада 2019 року у справі №697/2368/15-ц, від 04 грудня 2019 року у справі № 635/8395/15-ц, від 01 квітня 2020 року у справі №686/24003/18, від 01 липня 2020 року у справі №287/575/16-ц, від 19 серпня 2020 року у справі №287/587/16-ц).

Таким чином, принцип стабільності є визначальним щодо можливості виходу за межі позовних вимог. Наведене означає, що принцип диспозитивності покладає на суд обов'язок вирішувати лише ті питання, за вирішенням яких позивач звернувся до суду. Суд вирішує лише ті вимоги по суті спору, про вирішення яких клопочуть сторони, і за загальним правилом, не повинен виходити за межі цих вимог. Тобто суд зв'язаний предметом і обсягом заявлених вимог (постанова Верховного Суду від 19 лютого 2019 року у справі № 824/399/17-а).

До початку розгляду судом справи по суті позивач має право у спосіб подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову (постанова Верховного Суду від 13 лютого 2018 року у справі №264/4263/16-ц).

Право особи звернутися до суду з самостійно визначеними позовними вимогами узгоджується з обов'язком суду здійснити розгляд справи в межах таких вимог (постанова Верховного Суду від 24 вересня 2019 року у справі №819/1420/15).

Така ж правова позиція викладена і у постанові Верхового Суду від 14 липня 2022 року по справі №340/2428/20.

Відповідно до ст. 6 Конституції України, державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Отже, повноваження кожного органу законодавчої, виконавчої та судової влади не є безмежними, а визначаються Конституцією та законами України.

Сукупність повноважень суду щодо розгляду та вирішення справ позначається спеціальним терміном «юрисдикція». У ч. 3 ст. 124 Конституції визначено, що юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

Суд має повноваження розглядати та вирішувати справу (має юрисдикцію), якщо має місце юридичний спір. Відповідно, відсутність юридичного спору свідчить про те, що суд не має повноважень вирішувати справу (ВС від 30.11.2022 справа №753/7476/16).

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що встановлення обставин, зазначених представником позивача у заяві від 02.04.2026, не є предметом даної судової справи.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Так, з урахуванням вказаної норми КАС України на користь позивача належить стягнути 968,96 грн. та 968,96 грн. судових витрат солідарно з ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , сплачених згідно платіжної інструкції №2.447398415.1 від 14.12.2025 року.

Керуючись ст. ст. 2-9, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 293-297 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, треті особи: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , Головне управління Національної поліції в Одеській області, ІНФОРМАЦІЯ_5 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 08.10.2025 року про внесення актуальних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_10 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.10.2025 року про внесення актуальних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та надати вмотивовану відповідь по суті поставлених у ній вимог.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 08.10.2025 року про внесення актуальних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.10.2025 року про внесення актуальних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та надати вмотивовану відповідь по суті поставлених у ній вимог.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_8 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) судові витрати за сплату судового збору у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).

Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_8 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса: АДРЕСА_6 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) судові витрати за сплату судового збору у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_8 , ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_12 )

ІНФОРМАЦІЯ_10 (адреса: АДРЕСА_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_36 )

ІНФОРМАЦІЯ_8 (адреса: АДРЕСА_6 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_37 )

Одеське районне управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області (адреса: 65080, м. Одеса, Одеська область, вул. Академіка Філатова, буд. 15-а, ЄДРПОУ 41411524, ел. пошта: 006@od.police.gov.ua)

ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса: АДРЕСА_7 , ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_38 )

ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса: АДРЕСА_8 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_39 )

Головне управління Національної поліції в Одеській області (адреса: 65080, Одеська область, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 15-а, ЄДРПОУ 40108740, ел. пошта: chchgunp@od.police.gov.ua)

ІНФОРМАЦІЯ_5 (в/ч НОМЕР_4 ) (адреса: АДРЕСА_9 , ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_40 )

Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА