Україна
Донецький окружний адміністративний суд
20 квітня 2026 року Справа№200/926/26
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В. розглянувши в порядку спрощеного провадження в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Донецька область, м. Слов'янськ, пл.Соборна, 3, 84122, ЄДРПОУ 13486010), третя особа Новогродівська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області (Покровський р-н, Донецька обл., місто Новогродівка, вулиця Європейська, будинок 46, 85483, ЄДРПОУ 45075364) визнати протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Донецька область, м. Слов'янськ, пл.Соборна, 3, 84122, ЄДРПОУ 13486010), третя особа Новогродівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області (Покровський р-н, Донецька обл., місто Новогродівка, вулиця Європейська, будинок 46, 85483, ЄДРПОУ 45075364).
В обґрунтування позову зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Покровськ, Донецької області, внаслідок ворожого обстрілу загинув чоловік позивача ОСОБА_2 , який за життя обіймав посаду заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації.
Керуючись положеннями Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» 04.01.2026 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги з відповідними додатками.
Відповідачем в задоволенні заяви було відмовлено з посиланням на те, що чинним законодавством посади у військових адміністраціях населених пунктів не віднесені до посад державної служби або посадових осіб місцевого самоврядування. Зокрема ОСОБА_2 , на момент нещасного випадку 01.02.2025 займаючи посаду заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації з 20.07.2023, не складав Присягу державного службовця, не мав рангу, категорії державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
Посилаючись на п.2 ч.4 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» позивач наголошує, що працівники військово-цивільних адміністрацій населених пунктів є посадовими особами місцевого самоврядування, вважає свої права порушеними та просить суд:
визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, викладену у листі від 08 січня 2026 року у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ, на підставі заяви від 04 січня 2026 року та доданих до неї документів.
Ухвалою суду від 16.02.2026 року прийнято до розгляду позовну і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
02.03.2026 року відповідачем було надано відзив по справі, згідно змісту якого Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області проти позовних вимог заперечувало у повному обсязі, вважало позовні вимоги необґрунтованими через те, що померлий за життя не був віднесений до посад державної служби або посадових осіб місцевого самоврядування.
Крім цього відповідач наголошує, що Новогродівська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області не визначена як об'єкт критичної інфраструктури.
На підставі визначеного відповідач вважає позов безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню.
04.03.2026 року позивачем надано відповідь на відзив, згідно змісту якої позовні вимоги підтримано.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що позивач, відповідно до свідоцтва про шлюб НОМЕР_2 , виданого Покровським міським відділом ДРАЦС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) є дружиною ОСОБА_3 , який за життя обіймав посаду заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації та загинув ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок ворожого обстрілу, про що 02.02.2025 за вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025052410000144 за ч. 2 ст. 438 КК України.
За фактом загибелі ОСОБА_3 комісією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці проведено спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, та складено акт за формою Н-1/П від 17.02.2025, відповідно до висновків якого, нещасний випадок зі смертельним наслідком, який стався 01 лютого 2025 року о 16 год. 30хв. з заступником начальника Новогродівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області ОСОБА_3 , 1969 року народження, визнано пов'язаним з виробництвом.
04.01.2026 року ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України з відповідними додатками.
За результатами звернення Відповідач у листі від 08.01.2026 року повідомив про відмову в призначені одноразової грошової допомоги як члену сім'ї загиблого працівника посадової особи місцевого самоврядування. В обґрунтування відмови Відповідач вказав, що відповідно до листа Новогродівської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області від 16.05.2025 року № 00-57/812-01-1-1411 згідно Закону України «Про правовий режим воєнного стану», військові адміністрації населених пунктів є тимчасовим державним органом, утвореним на відповідній території на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування. Чинним законодавством посади у військових адміністраціях населених пунктів не віднесені до посад державної служби або посадових осіб місцевого самоврядування. Зокрема ОСОБА_2 , на момент нещасного випадку 01.02.2025 займаючи посаду заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації з 20.07.2023, не складав Присягу державного службовця, не мав рангу, категорії державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Закон України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» (надалі - Закон №2980-IX) спрямований на підтримку деяких категорій осіб, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а у разі загибелі (смерті) зазначених осіб - на підтримку членів їхніх сімей.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону №2980-IX, право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
Згідно з ч.2 ст.1 Закону №2980-IX, у разі загибелі (смерті) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується членам їхніх сімей.
Приписами п.2 ч.3 ст.1 Закону №2980-IX передбачено, що до членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, належать: один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.2 Закону №2980-IX, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю, на яку має право особа згідно із цим Законом, встановлюється у таких розмірах: у разі загибелі (смерті) - 1 мільйон гривень.
Згідно з ч.ч.1, 6 ст.3 Закону №2980-IX, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується за рішенням органу, визначеного Кабінетом Міністрів України.
Визначений Кабінетом Міністрів України орган безоплатно в порядку електронної взаємодії отримує необхідну інформацію від державних органів, які є власниками (розпорядниками, держателями, володільцями, адміністраторами тощо) інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, у тому числі з Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру судових рішень, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів тощо, про осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги.
Порядок отримання інформації з реєстрів та інформаційних баз даних визначається розпорядником персональних даних, що містяться у відповідних реєстрах або базах даних.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Статтею 4 Закону №2980-IX передбачено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю особі, а у разі її загибелі (смерті) - членам її сім'ї, не здійснюються:
1) якщо загибель (смерть), поранення, каліцтво, контузія, захворювання, які призвели до інвалідності, є наслідком: вчинення особою кримінального або адміністративного правопорушення; алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення до самогубства, встановленого судом);
2) у разі подання завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю.
Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю не призначається особі, яка умисно позбавила життя чи вчинила замах на особу (осіб), яка (які) має (мають) відповідно до цього Закону право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, або притягалася до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення щодо загиблої (померлої) особи за рішенням суду, яке набрало законної сили.
У призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги може бути відмовлено або її виплата припинена чи призупинена особі, щодо якої рішенням суду, яке набрало законної сили, встановлено факт ухиляння від виконання обов'язку щодо утримання загиблої (померлої) особи за її життя.
27.12.2023 Кабінет Міністрів України постановою №1396 затвердив Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (надалі - Порядок №1396), який визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі - одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю), передбаченої Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» (далі - Закон).
Відповідно до 10 Порядку №1396, призначення і виплата одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю здійснюється на підставі таких документів та відомостей, у тому числі:
- заяви кожної особи, яка має право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, або законного представника про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю (за малолітніх або неповнолітніх осіб заяву подає один із батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник, за недієздатну особу або особу, цивільна дієздатність якої обмежена, - опікун або піклувальник відповідно);
- копії особистого розпорядження (у разі наявності), засвідченої командиром/керівником підрозділу/керівником органу, в якому особа, зазначена в частині першій статті 1 Закону, служила/працювала, або нотаріусом;
- копії паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України)/копії паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземців та осіб без громадянства), відомості про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
- копії документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
- акта (копію нотаріально засвідченого акта) розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася) згідно з додатком 11 до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №37, або акта (копію нотаріально засвідченого акта) спеціального розслідування нещасного випадку, що стався, за формою Н-1 згідно з додатком 11-1 до зазначеного Порядку (у разі їх наявності);
- реквізитів рахунка в установі банку, відкритого на ім'я отримувача, а в разі виплати на користь малолітньої та/або неповнолітньої дитини - відкритого на ім'я одного з батьків, опікуна, піклувальника або іншого законного представника;
- копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для дітей загиблого (померлого);
- копії свідоцтва про смерть (для членів сім'ї загиблого (померлого);
- довідки судово-медичної експертизи про причину смерті;
Заява подається отримувачем особисто або його законним представником.
Заяви, подані отримувачами до різних уповноважених органів, передаються разом з документами, передбаченими цим пунктом, уповноваженому органу, яким розглядалася (розглядається) заява, подана першою.
Згідно з п.11 Порядку №1396, після отримання заяви з документами працівник уповноваженого органу здійснює заходи з ідентифікації отримувача шляхом отримання з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 10 цього Порядку, перевіряє зміст і належне оформлення документів, відповідність викладених у них відомостей про отримувача, сканує документи, які надано в оригіналі, та повертає їх отримувачу.
Судом встановлено, що оскаржена відмова у призначенні одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, обґрунтована тим, що померлий за життя не був віднесений до посад державної служби або посадових осіб місцевого самоврядування.
Разом з цим, як вже було зазначено вище, ОСОБА_2 за життя обіймав посаду заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації.
Ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає поняття посадової особи місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
В п.2 ч.4 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» вказано, що працівники військово-цивільних адміністрацій населених пунктів (крім військовослужбовців військових формувань, утворених відповідно до законів України, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах без виключення зі списків особового складу), які здійснюють посадові обов'язки, безпосередньо пов'язані з виконанням цими військово-цивільними адміністраціями повноважень органів місцевого самоврядування, є посадовими особами місцевого самоврядування, на яких поширюється дія Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Також, відповідно до ст.2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
До того ж суд звертає увагу і на те, що відповідно до пункту 3 частини першої статті 1 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" від 06.09.2012 №5207-VI вважається непрямою дискримінацією - ситуація, за якої внаслідок реалізації чи застосування формально нейтральних правових норм, критеріїв оцінки, правил, вимог чи практики для особи та/або групи осіб за їх певними ознаками виникають менш сприятливі умови або становище порівняно з іншими особами та/або групами осіб, крім випадків, коли їх реалізація чи застосування має правомірну, об'єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.
Таким чином, ОСОБА_2 працюючи на посаді заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації виконував покладені на нього обов'язки та отримував заробітну плату з місцевого бюджету, що відповідає поняттю посадової особи місцевого самоврядування.
Інших підстав обґрунтування відмови в призначенні одноразової грошової допомоги за шкоду життю в листі від 08.01.2026 року не зазначено.
Щодо позиції відповідача з приводу того, що Новогродівська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області не відноситься до об'єктів критичної інфраструктури.
Як вже було зазначено вище, відповідно до ч.1 ст.1 Закону №2980-IX, право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
Згідно з ч.2 ст.1 Закону №2980-IX, у разі загибелі (смерті) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується членам їхніх сімей.
В розумінні зазначених положень члени сім*ї загиблого мають право на отримання одноразової грошової допомоги так як ОСОБА_2 був посадовою особою місцевого самоврядування, яка загинула внаслідок нещасного випадку (поранення), пов'язаного з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій, а не як працівник об'єкта критичної інфраструктури.
Таким чином зазначена позиція відповідача підлягає відхиленню.
Резюмуючи неведене суд приходить до висновку про визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, викладеної у листі від 08 січня 2026 року у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ.
Обираючи належний спосіб захисту порушених прав позивача суд зазначає наступне.
Відповідно ч. 4 ст. 77 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно змісту рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 вересня 2025 року по справі №160/19641/25 (режим доступу: https://reyestr.court.gov.ua/Review/130108526), судом встановлено, що «позивач, відповідно до свідоцтва про народження … є сином ОСОБА_2 , який за життя обіймав посаду заступника начальника Новогродівської міської військової адміністрації та загинув ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок ворожого обстрілу, про що 02.02.2025 за вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025052410000144 за ч. 2 ст. 438 КК України.
08.05.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, із заявою №58475 про призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України з відповідними додатками.».
Станом на момент прийняття рішення за даною справою, рішення суду по справі №160/19641/25 законної сили не набуло.
Також, як вже було зазначено вище, відповідно до 10 Порядку №1396, заяви, подані отримувачами до різних уповноважених органів, передаються разом з документами, передбаченими цим пунктом, уповноваженому органу, яким розглядалася (розглядається) заява, подана першою.
На підставі наведеного суд вважає, що належним та достатнім способом захисту прав позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно з урахуванням висновків суду розглянути заяву ОСОБА_1 від 04 січня 2026 року та додані до такої заяви документи про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ.
Відповідно до частини другої статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про задоволення позовних вимог частково.
Відповідно до частин 1, 3, 8 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1064, 96грн.
Так як позовні вимоги задоволено частково, стягненню з відповідача на користь позивача підлягає сума судового збору в розмірі 532, 48грн.
Керуючись ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Донецька область, м. Слов'янськ, пл.Соборна, 3, 84122, ЄДРПОУ 13486010), третя особа Новогродівська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області (Покровський р-н, Донецька обл., місто Новогродівка, вулиця Європейська, будинок 46, 85483, ЄДРПОУ 45075364) визнати протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, викладену у листі від 08 січня 2026 року у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно з урахуванням висновків суду розглянути заяву ОСОБА_1 від 04 січня 2026 року та додані до такої заяви документи про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбаченої Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ.
В іншій частині позову, - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Донецька область, м. Слов'янськ, пл.Соборна, 3, 84122, ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) суму судового збору у розмірі 532 грн. 48 коп.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В. Стойка