Справа № 461/2744/26
Провадження № 1-кс/461/2220/26
Іменем України
15.04.2026 слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до інформації, що становить охоронювану законом таємницю -
Слідчий відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора відділу нагляду за додержанням законів при розслідуванні злочинів проти життя управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до даних, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », зокрема інформацію про усі з'єднання за період часу із 11.12.2024 по 11.12.2025, здійснені абонентами мобільного зв'язку НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та із використанням терміналів мобільного зв'язку імеі № НОМЕР_3 , імеі № НОМЕР_4 , імеі № НОМЕР_5 , на цифровому носії та/або на аркуші (-ах) паперу (у вигляді довідки - за відсутності з'єднань) та з можливістю їх вилучення, з наступними відомостями: адреса розташування базової станції; тип з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); дата, час та тривалість з'єднання; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, ІМЕІ); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв'язку (абонент Б); з'єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди - відомості про абонента; інформація щодо руху коштів.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що 11.12.2025 о 04.00 год., невстановлена особа, використовуючи безпілотний літаючий апарат із вибуховим пристроєм, здійснила замах на вбивство вчинене способом небезпечним для життя багатьох осіб, шляхом підриву вибухового пристрою у даху будинку АДРЕСА_1 із зміщенням в кімнату будинку. В будинку в цей час перебували ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Слідчий вказує, що на даний час виникла необхідність у перевірці зв'язків, кола друзів, знайомих ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка користується номером мобільного телефону НОМЕР_1 , імеі № НОМЕР_3 , імеі № НОМЕР_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 , імеі № НОМЕР_5 , у зв'язку з чим виникла необхідність в отримані інформації в операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Відтак з метою всебічного, повного та неупередженого проведення досудового розслідування даного кримінального провадження, слідчий просить клопотання задоволити.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза їх зміни чи знищення.
Слідчий у судове засідання не з'явився, однак у клопотанні просив розгляд справи проводити без його участі.
Відповідно до ст.107 КПК України фіксування судового процесу не здійснювалося у зв'язку з неявкою всіх учасників справи.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно п.7 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025141430000905 від 11.12.2025, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 15, п.5 ч.2 ст.115, ч.1 ст.263 КК України.
Органом досудового розслідуванням встановлено, що 11.12.2025 о 04.00 год., невстановлена особа, використовуючи безпілотний літаючий апарат із вибуховим пристроєм, здійснила замах на вбивство вчинене способом небезпечним для життя багатьох осіб, шляхом підриву вибухового пристрою у даху будинку АДРЕСА_1 із зміщенням в кімнату будинку. В будинку в цей час перебували ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Окрім цього, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що на даний час виникла необхідність у перевірці зв'язків, кола друзів, знайомих ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка користується номером мобільного телефону НОМЕР_1 , імеі № НОМЕР_3 , імеі № НОМЕР_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 , імеі № НОМЕР_5 .
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного. Слідчий довів, що інформація, до якої необхідно отримати тимчасовий доступ, має значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що:
- зазначена інформація перебуває або може перебувати у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »;
- що інформація, у зв'язку з якою подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
- вище перелічена інформація містить охоронювану законом таємницю, може використовуватись як докази, та іншими способами неможливо довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Стороною обвинувачення доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах та неможливість іншими способами довести обставини (встановити особу), які передбачається довести (встановити) за допомогою цих речей.
Слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази, слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв'язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про тимчасовий доступ.
Враховуючи те, що оператори мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » володіють інформацією про мобільний зв'язок, яка може бути використана як доказ у кримінальному провадженні №12025141430000905, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого задоволити та надати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації з можливістю ознайомлення та її вилучення.
Керуючись ст.ст.159, 162-165, 372, 376 КПК України, слідчий суддя -
клопотання слідчого відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 - задоволити.
Надати слідчому відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_9 , слідчому відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_10 , старшому слідчому криміналісту відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_12 , слідчому криміналісту відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_13 , слідчому відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_14 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_15 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_16 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації про усі з'єднання за період часу із 11.12.2024 по 11.12.2025, здійснені абонентами мобільного зв'язку НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та із використанням терміналів мобільного зв'язку імеі № НОМЕР_3 , імеі № НОМЕР_4 , імеі № НОМЕР_5 , із зазначенням відомостей про: адресу розташування базової станції; тип з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); дату, час та тривалість з'єднання; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картки, ІМЕІ); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв'язку (абонент Б); з'єднання нульової тривалості; за наявності контрактної угоди - відомості про абонента; інформація щодо руху коштів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , з можливістю їх вилученя у письмовому чи електронному вигляді.
Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення, тобто до 15.06.2026.
Роз'яснити наслідки невиконання ухвали, передбачені ст.166 КПК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1