про залишення позовної заяви без руху
17 квітня 2026 рокусправа № 380/7080/26
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Морська Галина Михайлівна розглянувши у м. Львові матеріали позову ОСОБА_1 до Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльність,-
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Львівської міської ради (далі - відповідач), в якому, з урахуванням уточнень, просить:(мовою оригіналу)
"1. Поновити термін на подання позовної заяви до Львівської міської ради про визнання бездіяльності Львівської міської ради, зобов'язання вчинити дії та врахування права на першочергове забезпечення житлом, оскільки я в паперовому вигляді відповіді не отримала, а лише на електронну пошту 31.03.2026 року;
2. Визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради щодо ненадання мені житла, повної та достовірної інформації відповідно до мого інформаційного запиту;
3. Зобов'язати Львівську міську раду розглянути моє питання з урахуванням 50-річного перебування у черзі на житловій комісії, зробити акт обстеження житла за адресою: АДРЕСА_1 ;
4. Зобов'язати прийняти мотивоване рішення щодо забезпечення мене житлом у розумний строк;
5. Зобов'язати врахувати мій статус медичного працівника як підставу для першочергового забезпечення житлом.".
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява не відповідає вимогам КАС України, з огляду на наступне.
Положеннями ст.160 КАС України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
В позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Суддя наголошує, що під змістом позовних вимог розуміється, зокрема, визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити рішення (дії чи бездіяльність) суб'єкта владних повноважень, що порушили її право та вказати спосіб захисту свого порушеного права.
Разом із тим позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання повної та достовірної інформації у відповідь на її інформаційний запит.
Проте, позивачка не зазначає реквізитів такого інформаційного запиту, а відтак не зрозуміло бездіяльність щодо не надання інформації на який саме запит позивачка просить визнати протиправною.
Крім того, серед позовних вимог позивачка просить "Зобов'язати Львівську міську раду розглянути моє питання з урахуванням 50-річного перебування у черзі на житловій комісії, зробити акт обстеження житла за адресою: АДРЕСА_1 ". Однак зі змісту позовних вимог не зрозуміло яке саме питання не розглянув чи мав розглянути відповідач, і за захистом якого позивачка звертається до суду.
Отже, позивачу необхідно сформувати позовні вимоги обравши спосіб захисту свого порушеного права відповідно до положень ст.5 КАС України та вказавши які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень - відповідача у справі порушують охоронювані законом права та інтереси позивача у публічно-правових відносинах.
Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків - десять днів з дня отримання даної ухвали.
Враховуючи викладені обставини, вбачаються підстави для залишення позову без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме:
- надати позовну заяву із обґрунтуванням позовних вимог та сформувати позовні вимоги з урахуванням положень ст.5 КАС України та із зазначенням реквізитів запитів/заяв при розгляді яких, на думку позивача, було порушено її право.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 380/7080/26 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
СуддяМорська Галина Михайлівна