17 квітня 2026 рокусправа № 380/4593/26
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовський Р.М. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ''ПАРКБУДТЕХ'' ( вул. Бузкова, 13, ЄДРПОУ 42896040) до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів ( 01001, місто Київ, вулиця Бориса Грінченка, будинок 1, ЄДРПОУ 41037901) про визнання протиправним та скасування рішення, -
встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ''ПАРКБУДТЕХ'' до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, у якій просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про відміну закупівлі/лоту або визнання таким, що не відбувся (ідентифікатор UA-2025-10-10-007896-a), оформленого протоколом №246 від 11.02.2026.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Протоколом Уповноваженої особи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів з питань конкурсного відбору управителів активами з застосуванням електронної системи № 233 від 24 грудня 2025 року визнано ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' переможцем процедури закупівлі, унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2025-10-10-007896-a. Протокол оприлюднено 26.12.2025 року. 11.02.2026 на електронному майданчику АРМА опубліковано Протокол №246 відміни закупівлі/лоту або визнання таким, що не відбувся UA-2025- 10-10-007896-a, відповідно до якого вирішено Затвердити рішення про відміну закупівлі/лоту або визнання таким, що не відбувся, та опублікувати на веб-порталі Уповноваженого органу. Підстава відміни закупівлі/лоту або визнання таким, що не відбувся: відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Обґрунтування відміни закупівлі/лоту або визнання таким, що не відбувся: виникла необхідність відмінити процедуру закупівлі на підставі абзаців третього, четвертого, п'ятого та шостого пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону № 4503-IX» та підпункту 1 пункту 50 Особливостей у зв'язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг відповідно до норм Закону № 772-VIII (у редакції, чинній до 29.01.2026 включно), оскільки з 30.01.2026 набрали чинності норми Закону № 4503- IX, якими змінено правове регулювання управління активами, що унеможливлює завершення розпочатої процедури закупівлі. Стверджує, що кожне рішення тендерного комітету чи уповноваженої особи, якщо вона проводить тендер, у разі його відміни або визнання його таким, що не відбувся, має бути документально обґрунтоване та підтверджене відповідними документами, оскільки учасники в силу статті 18 Закону № 922-VIII мають право його оскаржити. Зазначена підстава для відміни торгів - відсутність подальшої потреби, - вимагає від замовника мати в наявності рішення, накази для підтвердження відсутності фінансової можливості або ж необхідності в товарі саме в тому вигляді, технічними характеристиками тощо, який планували придбати. Рішення про відсутність подальшої потреби в закупівлі замовнику потрібно обов'язково документально підтвердити. АРМА не було надано жодного належного доказу, який би свідчив про відсутність подальшої потреби у закупівлі, свідчить про недоведеність відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг. ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' вважає недобросовісними та такими, що порушують принцип юридичної визначеності дії АРМА з огляду на покликання норми Закону № 4503-IX, які набрали чинності 30.01.2026. Позивач зазначає, що договір управління активами (майном) мав бути укладений 15.01.2026. Підстав та обґрунтованої необхідності для продовження укладення договору до 60 днів у відповідача не було. Жодних обставин та перешкод для укладення договору у визначений 20 денний строк, у АРМА не існувало. ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' справедливо, як переможець закупівлі очікував від АРМА передбачуваних та юридично визначених дій, які відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» щодо укладення договору. Однак, Відповідач свавільно затягнув процес укладення договору, що свідчить про протиправну поведінку останнього, порушення принципів правової передбачуваності та стабільності. АРМА продовжуючи термін укладення договору до 60 днів та не прийнявши пропозицію Позивача укладення такого на 15 січня 2026 року, завідомо переніс сплив строку на його укладення до 24 лютого 2026 року, усвідомлюючи, що з 30.01.2026 набирають чинності норми Закону № 4503- IX, якими змінено правове регулювання управління активами. Просив позов задовольнити.
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (надалі - Національне агентство, АРМА, Відповідач) у своїх запереченнях вказує, що рішенням Уповноваженої особи АРМА, оформленого протоколом № 233 від 24.12.2025, ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' визнано переможцем процедури закупівлі UA-2025-10-10-007896-a відповідно до Закону з урахуванням Особливостей. Повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «ПАРКБУДТЕХ» оприлюднено системою 24.12.2025. АРМА на електронну пошту Позивача скеровано лист щодо укладення Договору управління активами (майном) № 2015/6.1-33-25/6.9 від 30.12.2025 разом із проєктом Договору управління. У відповідь позивач повідомив АРМА листом від 31.12.2025 № 94 та у зв'язку з перебуванням директора у відпустці запропонував продовжити строк для укладення здійснити укладення Договору управління активами (майном) 15.01.2026. АРМА листом від 16.01.2026 № 87/6.1-33-26/6.9 повідомлено ТОВ «ПАРКБУДТЕХ», що протоколом Уповноваженої особи АРМА від 08.01.2026 № 240 продовжено строк для укладення договору управління активами (майном) до 60 днів. Таким чином, станом на 11.02.2026 процедура закупівлі № UA-2025-10-10- 007896-a перебувала на етапі «пропозиції розглянуті». Враховуючи внесення змін до Закону № 772-VIII, на підставі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо посилення інституційної спроможності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та вдосконалення механізмів управління активами» від 18.06.2025 № 4503-IX (далі - Закон № 4503-IX) абзацами третім- шостим пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про внесення змін до Закону № 4503-IX» передбачено, що: «Конкурси щодо відбору управителів активами визнаються такими, що не відбулися, а підписані договори управління активами підлягають достроковому розірванню у разі, якщо на день введення в дію положень статей 21-3, 21-4 і 21¬5 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»: конкурс щодо відбору управителя активами оголошено, але не визначено його переможця; договір управління активами з переможцем такого конкурсу не підписано сторонами; договір управління активами з переможцем такого конкурсу підписано сторонами, але початок дії договору обумовлений настанням відкладальної обставини, яка не настала». Абзацом сьомим пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503-IX визначено, що: «У випадках, передбачених абзацами третім - шостим вищезазначеного пункту, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, протягом 10 робочих днів з дня введення в дію положень статей 21-3, 21-4 і 21-5 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» відміняє оголошений конкурс щодо відбору управителів активами, достроково розриває підписаний договір управління активами (у разі його підписання) та забезпечує оголошення відбору управителя активом у порядку, визначеному статтею 21-3 або 21-4 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», або здійснює заходи, передбачені статтею 21-1 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»». Оскільки за процедурою закупівлі № UA-2025-10-10-007896-a оголошено конкурс з відбору управителя активами, але договір управління активами з переможцем конкурсу не підписано сторонами до 30.01.2026, то на підставі абзацу четвертого пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503- IX така процедура визнається такою, що не відбулася. У зв'язку з цим, на виконання вимог пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503-IX рішенням Уповноваженої особи АРМА, оформленого протоколом № 246 від 11.02.2026, відкриті торги за процедурою закупівлі № UA-2025-10-10-007896-a визнано такими, що не відбулися, та відмінено. Просив у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою судді від 18.03.2026 прийнято до провадження адміністративну справу №380/6432/25 та вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
На веб-порталі «PROZORRO» Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів 10.10.2025 оголошено процедуру закупівлі (відкриті торги з особливостями) з оголошеним предметом закупівлі «Послуги з управління активами відповідно до ст. 21 Закону № 772-VIII, а саме: 100% корпоративних прав ТзОВ «БЕТОНБУД» (код за ЄДРПОУ 32181428), нерухомого майна у кількості 3 найменувань та рухомого майна у кількості 30 найменувань; бетонний вузол 2 LIEBHERR-MISCHTECHNIK GMBH Туре-ВЕТОМІХ, за адресою: Львівська вул., м. Львів, вул. Шевченка Тараса, буд. 327; бетонний вузол З WEMA WDM-2 ОМ. за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Шевченка Тараса, буд. 327; майно, що перебуває на балансі ТзОВ «Бетонбуд»: вага вагонна; ангар для сипучих матеріалів; мобільна металоконструкція; огорожа; платформа для перегрузки цементу; система водопостачання; система електропостачання, за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Шевченка Тараса, буд. 327; мобільний металозмішувальний (в ході огляду встановлено, що вузол бетонозмішувальний) вузол AMMANN ELBA СВТ-60, за адресою : Львівська обл., за адресою: м. Львів, вул. Городоцька 367/2, за ДК 021:2015 99999999-9 (ID оголошення: UA-2025-10-10-007896-a).
Розкриття Пропозицій відбулось 24.10.2025.
Тендерна пропозиція Учасника ТОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' за результатами аукціону визначено найбільш економічно вигідною відповідно до Особливостей.
Протоколом Уповноваженої особи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів з питань конкурсного відбору управителів активами з застосуванням електронної системи № 233 від 24 грудня 2025 року визнано Товариство з обмеженою відповідальністю ''ПАРКБУДТЕХ'', код ЄДРПОУ 42896040, переможцем процедури закупівлі, унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2025-10-10-007896-a.
Протокол оприлюднено 26.12.2025 року.
Відповідач на електронну пошту Позивача скерував листа щодо укладення Договору управління активами (майном) № 2015/6.1-33-25/6.9 від 30.12.2025 разом із проєктом Договору управління.
У відповідь ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' повідомлено відповідача листом від 31.12.2025 № 94, що прийнято усі умови погодженого АРМА проєкту Договору управління активами (майном) та підтверджує намір на його укладення та було запропоновано у зв'язку з перебуванням директора у відпустці продовжити строк для укладення Договору управління активами (майном) 15.01.2026.
У відповідь відповідач листом від 16.01.2026 № 87/6.1-33-26/6.9 повідомив ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'', що протоколом Уповноваженої особи АРМА від 08.01.2026 №240 продовжено строк для укладення договору управління активами (майном) до 60 днів.
Таким чином, станом на 11.02.2026 процедура закупівлі № UA-2025-10-10- 007896-a перебувала на етапі «пропозиції розглянуті».
Оскільки за процедурою закупівлі № UA-2025-10-10-007896-a оголошено конкурс з відбору управителя активами, але договір управління активами з переможцем конкурсу не підписано сторонами до 30.01.2026, то на підставі абзацу четвертого пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503- IX така процедура визнається такою, що не відбулася.
Рішенням Уповноваженої особи АРМА, оформленого протоколом №246 від 11.02.2026, відкриті торги за процедурою закупівлі №UA-2025-10-10-007896-a визнано такими, що не відбулися, та відмінено.
Не погоджуючись із рішенням Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про відміну закупівлі/лоту або визнання таким, що не відбувся (ідентифікатор UA-2025-10-10-007896-a), оформленого протоколом №246 від 11.02.2026, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.
При вирішенні спору по суті, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступним.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Правові та організаційні засади функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами визначено Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (надалі - Закон №772-VIII) та Положенням про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 613.
Згідно з ч.1 ст. 21 Закону №772-VIII управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади врегульовані Законом України "Про публічні закупівлі" від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (надалі - Закон № 922-VIII).
Статтею 5 Закону № 922-VIII визначено принципи здійснення закупівель: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Згідно з частиною першою статті 32 Закону № 922-VIII замовник відміняє тендер у разі: 1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг; 2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути.
Відповідно до частин 3-7 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №922 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня йото припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі - Особливості №1178).
Згідно з пунктом 1 Особливостей №1178 ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
Відповідно до пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону №922, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.
Суд встановив, що відповідно до Закону №922, з урахуванням положень Особливостей №1178 на веб-порталі «PROZORRO» АРМА 10.10.2025 оголосило процедуру закупівлі (відкриті торги з особливостями) з оголошеним предметом закупівлі «Послуги з управління активами відповідно до ст. 21 Закону № 772-VIII, а саме: 100% корпоративних прав ТзОВ «БЕТОНБУД» (код за ЄДРПОУ 32181428), нерухомого майна у кількості 3 найменувань та рухомого майна у кількості 30 найменувань; бетонний вузол 2 LIEBHERR-MISCHTECHNIK GMBH Туре-ВЕТОМІХ, за адресою: Львівська вул., м. Львів, вул. Шевченка Тараса, буд. 327; бетонний вузол З WEMA WDM-2 ОМ. за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Шевченка Тараса, буд. 327; майно, що перебуває на балансі ТзОВ «Бетонбуд»: вага вагонна; ангар для сипучих матеріалів; мобільна металоконструкція; огорожа; платформа для перегрузки цементу; система водопостачання; система електропостачання, за адресою: Львівська обл., м. Львів, вул. Шевченка Тараса, буд. 327; мобільний металозмішувальний (в ході огляду встановлено, що вузол бетонозмішувальний) вузол AMMANN ELBA СВТ-60, за адресою : Львівська обл., за адресою: м. Львів, вул. Городоцька 367/2, за ДК 021:2015 99999999-9 (ID оголошення: UA-2025-10-10-007896-a).
Розкриття Пропозицій відбулось 24.10.2025.
Згідно з пунктом 39 Особливостей №1178 за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця процедури закупівлі та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до Закону з урахуванням Особливостей.
Рішенням Уповноваженої особи АРМА, оформленого протоколом №233 від 24.12.2025, ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' визнано переможцем процедури закупівлі UA-2025-10-10-007896-a.
Повідомлення про намір укласти договір з ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' оприлюднено системою 24.12.2025.
АРМА на електронну пошту Позивача скеровано лист щодо укладення Договору управління активами (майном) № 2015/6.1-33-25/6.9 від 30.12.2025 разом із проєктом Договору управління.
Відповідно до п. 6. ст. 33 Закону №922 замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.
У зв'язку з перебуванням директора ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' у відпустці (на прохання позивача --лист від 31.12.2025 № 94) протоколом Уповноваженої особи АРМА від 08.01.2026 №240 продовжено строк для укладення договору управління активами (майном) до 60 днів.
Абзацами третім- шостим пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про внесення змін до Закону № 4503-IX» передбачено, що: «Конкурси щодо відбору управителів активами визнаються такими, що не відбулися, а підписані договори управління активами підлягають достроковому розірванню у разі, якщо на день введення в дію положень статей 21-3, 21-4 і 21¬5 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»:
конкурс щодо відбору управителя активами оголошено, але не визначено його переможця; договір управління активами з переможцем такого конкурсу не підписано сторонами; договір управління активами з переможцем такого конкурсу підписано сторонами, але початок дії договору обумовлений настанням відкладальної обставини, яка не настала».
Абзацом сьомим пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503-IX визначено, що: «У випадках, передбачених абзацами третім - шостим вищезазначеного пункту, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, протягом 10 робочих днів з дня введення в дію положень статей 21-3, 21-4 і 21-5 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» відміняє оголошений конкурс щодо відбору управителів активами, достроково розриває підписаний договір управління активами (у разі його підписання) та забезпечує оголошення відбору управителя активом у порядку, визначеному статтею 21-3 або 21-4 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», або здійснює заходи, передбачені статтею 21-1 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»».
Відповідно до підпункту 1 пункту 9 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503-IX, цей Закон набирає чинності та вводиться в дію з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 19 розділу I цього Закону, який вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Враховуючи те, що Закон № 4503-IX опубліковано у виданні «Голос України» від 29.07.2025 № 147, то пункт 19 розділу I Закону № 4503-IX набрав чинності та введений в дію з 30.01.2026.
У вказаному випадку процедура закупівлі № UA-2025-10-10- 007896-a перебувала на етапі «пропозиції розглянуті».
Оскільки за процедурою закупівлі № UA-2025-10-10-007896-a договір управління активами з переможцем конкурсу не підписано сторонами до 30.01.2026, тому відповідно до абзацу четвертого пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503- IX така процедура визнається такою, що не відбулася.
Відповідно до пункту 50 Особливостей, замовник відміняє відкриті торги у разі: 1) відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг; 2) неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень; 3) скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг; 4) коли здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили; 5) подання для участі у відкритих торгах, передбачених абзацом другим пункту 25 цих особливостей, менше двох тендерних пропозицій.
Не заслуговує на увагу твердження позивача про те, що у вказаному випадку договір управління активами (майном) мав бути укладений 15.01.2026; підстав та обґрунтованої необхідності для продовження укладення договору до 60 днів у відповідача не було; жодних обставин та перешкод для укладення договору у визначений 20 денний строк, у АРМА не існувало.
Суд зазначає, що позивач сам у листі 31.12.2025 просив АРМА продовжити строк для укладення договору до 25 днів.
Відповідно до п. 6. ст. 33 Закону №922 протоколом Уповноваженої особи АРМА від 08.01.2026 №240 продовжено строк для укладення договору управління активами (майном) до 60 днів.
В матеріалах справи відсутні заперечення чи незгода позивача з протоколом Уповноваженої особи АРМА від 08.01.2026 №240 про продовження строку для укладення договору управління активами (майном) до 60 днів.
Отже необґрунтованим є твердження ТзОВ ''ПАРКБУДТЕХ'' про те, що Відповідач свавільно затягнув процес укладення договору та що це свідчить про протиправну поведінку останнього, порушення принципів правової передбачуваності та стабільності.
Враховуючи вимоги чинного законодавства, у відповідача виникла необхідність відмінити процедуру закупівлі на підставі абзаців третього, четвертого, п'ятого та шостого пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону № 4503-IX» та підпункту 1 пункту 50 Особливостей у зв'язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг відповідно до норм Закону № 772-VIII (у редакції, чинній до 29.01.2026 включно), оскільки з 30.01.2026 набрали чинності норми Закону № 4503-IX, якими змінено правове регулювання управління активами, що унеможливлює завершення розпочатої процедури закупівлі.
На виконання вимог пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4503-IX рішенням Уповноваженої особи АРМА, оформленого протоколом № 246 від 11.02.2026, відкриті торги за процедурою закупівлі № UA-2025-10-10-007896-a визнано такими, що не відбулися, та відмінено.
Суд погоджується з твердженням відповідача про те, що Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів діяло в межах повноважень, встановлених Законом № 772-VIII, Законом № 4503-IX, Законом №922 та Особливостями №1178.
Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем були дотримані.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, а тому позов не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295 КАС України суд,
вирішив:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяБрильовський Роман Михайлович