Рішення від 16.04.2026 по справі 320/33970/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2026 року м. Київ справа №320/33970/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Приватного підприємства «СІВЕР-НАФТА»

до1) Головного управління ДПС у Київській області, 2) Державної податкової служби України

провизнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог

До Київського окружного адміністративного суду звернулося Приватне підприємство «СІВЕР-НАФТА» (далі - ПП «СІВЕР-НАФТА»/позивач) з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Київській області (далі - ГУ ДПС у Київській області /відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - ДПС/відповідач 2), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії ГУ ДПС у Київській області, з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12271095/44710471, №12271113/44710471, №122711145/44710471, №12271094/44710471, №12271088/44710471, №12271089/44710471, №12271090/44710471, №12271120/44710471, №12271118/44710471, №12271087/44710471, №12271121/44710471, №12271122/44710471, №12271092/44710471, №12271093/44710471, №12271091/44710471 від 26.12.2024 року та №12289185/44710471 від 30.12.2024 року про відмову у реєстрації податкових накладних №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, №190 від 08 січня 2024 року, в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, №190 від 08 січня 2024 року днем їх подання ПП «СІВЕР-НАФТА» на реєстрацію.

ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що оскаржувані рішення прийняті відповідачем-1 з порушенням норм чинного законодавства України, оскільки на вимогу податкового органу після зупинення реєстрації податкових накладних №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, №190 від 08 січня 2024 року, платником податків надано всі необхідні пояснення та документи щодо підтвердження реальності здійснених операцій. Однак, останні не були взяті контролюючим органом до уваги, натомість податковий орган як на підставу для відмови у реєстрації податкових накладних №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, №190 від 08 січня 2024 року вказав на надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства.

Головне управління ДПС у Київській області та ДПС подали до суду спільний відзив, в якому просили в задоволенні позовних вимог відмовити повністю з мотивів ненадання позивачем всіх документів, які б підтвердили реальність господарської операції відповідно до її специфіки. Вказані факти, на переконання відповідачів свідчать про обґрунтованість висновків контролюючого органу, викладених у оскаржуваних рішеннях та їх правомірність.

ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.07.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

23.07.2025 відповідачем 1 та відповідачем 2 подано до суду спільний відзив на позовну заяву. Розгляд справи просили здійснювати в судовому засіданні з викликом осіб.

23.07.2025 відповідачем 1 подано до суду клопотання про залишення позовної заяви без руху.

11.11.2025 відповідачем 1 подано до суду клопотання про залишення позовної заяви без руху.

Щодо клопотання відповідачів про проведення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін, суд зазначає наступне.

За частинами першою-третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

У свою чергу, відповідно до частин першої, другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Як передбачено частиною четвертою статті 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частин п'ятої, сьомої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Разом з тим, відповідно до частини шостої статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Суд зазначає, що відповідно до положень КАС України кожен з учасників справи має право ознайомлюватися з матеріалами справи, зокрема, і з аргументами іншої сторони та реагувати на них відповідно до вимог КАС України, надавати пояснення, наводити свої доводи та міркування.

Водночас суд звертає увагу і на ту обставину, що представником відповідачів до суду поданий відзив на позов та додатки до нього, а заявлене представником клопотання не містить будь-якої інформації стосовно предмета спору, яка може бути надана сторонами лише у судовому засіданні за участі їх представників та не може бути надана із заявами по суті справи.

Суд звертає увагу на те, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін) жодним чином не нівелює обов'язок суду всебічно та у повному обсязі дослідити всі обставини справи, надавши їм належну правову оцінку.

Враховуючи предмет спору, характер спірних правовідносин, кількість учасників та категорію справи, а також беручи до уваги ту обставину, що дана справа не входить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, суд дійшов висновку про незначну складність цієї справи та можливість її розгляду у порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін).

Таким чином, враховуючи викладене та з огляду на відсутність належних обґрунтувань на підтвердження заявленого клопотання відповідачів про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд вважає таке необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Щодо клопотання відповідач 1 про залишення позовної заяви без руху, суд зазначає наступне.

В обґрунтування даного клопотання відповідач 1 зазначає, що оскаржуване рішення від 26.12.2024 № 122711145/44710471 комісією не приймалось. До того ж Позивач не надає доказів прийняття відповідного рішення (його копію) до позовної заяви. Також зазначає, що в ЄРПН відсутні дані про надходження на реєстрацію податкової накладної № 190 від 08.01.2024, яку позивач просить зареєструвати. До того ж додатком до позовної заяви, як доказ що підтверджує викладені в позові обставини, позивач не надає податкову накладну № 190 від 08.01.2024. Отже, на думку відповідача 1, в позовній заяві ПП «СІВЕР-НАФТА» не викладено обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не обґрунтовує порушення свої прав свобод та інтересів. Враховуючи вищевикладене, позивачу слід уточнити позовні вимоги у справі, які б відповідали вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову). Предметом позову є безпосередньо матеріально-правова вимога позивача до відповідача, щодо якої особа звертається до суду за захистом своїх прав чи інтересів.

Іншими словами зміст позовних вимог - це максимально чітко і зрозуміло сформовані визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу у прохальній частині позову.

Статтею 4 КАС України визначено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду.

Згідно з частиною першою статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Реалізуючи передбачене статтею 55 Конституції України, статтею 5 КАС України право на судовий захист, звертаючись до суду, особа вказує в позові власне суб'єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.

Процесуальне законодавство встановлює вимоги до змісту позовної заяви. Від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи. Законодавство не вимагає матеріально-правового обґрунтування вимог, однак обґрунтування позову не правовими фактами

Основними елементами, що визначають сутність будь-якого позову (індивідуалізуючи ознаки позову) є предмет і підстава.

Предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої він просить постановити судове рішення. Вона опосередковується спірними правовідносинами - суб'єктивним правом і обов'язком відповідача.

Підставу позову складають обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Такі обставини складають юридичні факти, які тягнуть за собою певні правові наслідки. Фактична підстава позову - це юридичні факти, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача до відповідача. Правова підстава позову - це посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується позовна вимога.

Звертаючись до суду, позивач самостійно визначає у позовній заяві, яке його право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред'явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. У свою чергу, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах.

Оцінка предмета заявленого позову як наслідок наявності підстав для захисту порушеного права позивача, про яке ним зазначається в позовній заяві, здійснюється судом, на розгляд якого передано спір, крізь призму оцінки спірних правовідносин та обставин (юридичних фактів), якими позивач обґрунтовує заявлені вимоги.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 22.02.2024 у справі №990/150/23.

Таким чином, суд не наділений повноваженнями визначати спосіб захисту порушеного права на стадії відкриття провадження, оскільки саме позивач наділений правом на звернення та обов'язком визначення способу захисту.

При цьому, суд звертає увагу, що відсутність порушеного або оспорюваного права позивача є підставою для ухвалення рішення про відмову у задоволенні позову, незалежно від інших встановлених судом обставин.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 12.06.2018 у справі № 826/4406/16 та від 29.06.2021 у справі №1.380.2019.000578.

За вказаних обстави, суд відмовляє відповідачу 1 у задоволенні заявленого клопотання про залишення позовної заяви без руху.

Щодо клопотання відповідач 1 про залишення позовної заяви без руху, суд зазначає наступне.

В обґрунтування даного клопотання відповідач 1 зазначає наступне. Підставою позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що підтверджують позов, зокрема, факти матеріально-правового характеру, що визначаються нормами матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, їх виникнення, зміну, припинення. Так, в даній справі підстави позову (обставини прийняття ГУ ДПС у Київській області спірних рішень) є різними, зокрема, спірні рішення прийнято контролюючим органом на підставі дев'яти різних пакетів документів, поданих позивачем для реєстрації податкових накладних, які складені по господарських операціях з різними юридичними особами. Тобто, предметом даної позовної заяви є об'єднані вимоги, які мають самостійні обсяги доказування та підтверджуються різними доказами. Згідно з ч.1 ст.172 КАС України, в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Оскільки позивачем у поданому до суду позові об'єднано вимоги, які не пов'язані між собою поданими доказами, заявлені вимоги про скасування рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, складених по господарських операціях з різними юридичними особами, не є основними або похідними відносно одна одної, то сумісний розгляд об'єднаних позивачем вимог значно ускладнить та сприятиме затягуванню учасниками справи вирішення спору по суті.

Згідно із частинами першою, другою статті 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою. Якщо справа щодо пов'язаних вимог територіально підсудна різним місцевим адміністративним судам, то її розглядає один з цих судів за вибором позивача.

Приписам цієї процесуальної норми кореспондують правила частини першої статті 172 КАС України про те, що в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Із системного аналізу наведених норм слідує, що чинним процесуальним законодавством передбачена неможливість об'єднання позивачами в одне провадження позовних вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства та за правилами виключної підсудності різним судам.

Інших правил стосовно об'єднання та роз'єднання позовів норми КАС України не містить.

З матеріалів справи встановлено, що позовні вимоги позивача стосуються визнання протиправними та скасування рішень Комісії ГУ ДПС у Київській області, з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12271095/44710471, №12271113/44710471, №122711145/44710471, №12271094/44710471, №12271088/44710471, №12271089/44710471, №12271090/44710471, №12271120/44710471, №12271118/44710471, №12271087/44710471, №12271121/44710471, №12271122/44710471, №12271092/44710471, №12271093/44710471, №12271091/44710471 від 26.12.2024 року та №12289185/44710471 від 30.12.2024 року про відмову у реєстрації податкових накладних №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, №190 від 08 січня 2024 року, в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З аналізу оскаржуваних рішень вбачається, що заявлені позивачем вимоги пов'язані між собою підставою виникнення, оскільки підставою для блокування реєстрації вищезазначених податкових накладних по всім контрагентам є п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, а саме у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначених в поданих для реєстрації ПН/РК.

Отже, у даному випадку позивачем заявлені позовні вимоги, які підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, до одних і тих самих відповідачів, а саме до Головного управління ДПС у Київській області щодо скасування рішень, та як наслідок до Державної податкової служби України щодо вчинення дій стосовно реєстрації податкових накладних.

Таким чином, суд дійшов висновку, що зі змісту позовних вимог не вбачається підстав, передбачених частинами 4 та 5статті 172 КАС України, а саме щодо порушення позивачем правил об'єднання позовних вимог та необхідності залишення позовної заяви позивача з даних підстав без руху.

12.11.2025 відповідачем 1 подано до суду додаткові пояснення.

Інших заяв чи клопотань по суті справи учасниками справи до суду не подано.

Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно частини другої статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

З урахуванням викладеного, керуючись положеннями частини другої статті 262 КАС України наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.

ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши подані сторонами документи, з'ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням доказів, судом встановлені наступні обставини.

ПП «СІВЕР-НАФТА» (код ЄДРПОУ 44710471, місцезнаходження юридичної особи: 03151, м. Київ, вул. Ушинського, буд. 40, прим. 302) зареєстровано як юридичну особу 04.11.2022.

ПП «СІВЕР-НАФТА» на податковому обліку в органах Державної податкової служби та є платником податку на додану вартість.

Основним видом діяльності ПП «СІВЕР-НАФТА» за КВЕД є: 46.11 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Інші види діяльності: 47.30 Роздрібна торгівля пальним.

ПП «СІВЕР-НАФТА» для здійснення своєї діяльності отримало наступні ліцензії:

- на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі, реєстраційний номер: 990614202201646 від 13.12.2022р. (термін дії: з 22.11.2022р. до 22.11.2027р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області;

- на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, реєстраційний номер: 990514202300016 від 23.03.2023р. (термін дії: з 23.03.2023р. до 23 03 2028р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області;

- на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, реєстраційний номер: 990514202300015 від 23.03.2023р. (термін дії: з 23.03.2023р. до 23.03.2028р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області;

- на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі, реєстраційний номер: 990514202300029 від 16.06.2023р. (термін дії: з 16.06.2023р. до 16.06.2028р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області;

- на право зберігання пального, реєстраційний номер: 25030414202300142 від 16.06.2023р. (термін дії: з 16.06.2023р. до 16.06.2028р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області;

- на право зберігання пального, реєстраційний номер: 25130414202300101 від 12.05.2023р. (термін дії: з 23.03.2023р. до 23.03.2028р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області;

- на право зберігання пального, реєстраційний номер: 25260414202300100 від 10.04.2023р. (термін дії: з 23.03.2023р. до 23.03.2028р.), видану Головним управлінням ДПС в Чернігівській області.

З метою належного здійснення господарської діяльності ПП «СІВЕР-НАФТА» орендує частину нежитлових приміщень - офіс, площею 12,4 кв.м. за адресою місто Бровари вул. Київська, буд. 261-А, прим. 76, офіс 1, на підставі Договору оренди №07/09/214 від 01.11.2023 року.

Відомості про вище зазначені об'єкт оподаткування відображені у формі № 20-ОПП, яка подана до контролюючого органу.

ПП «СІВЕР-НАФТА» уклало договори поставок паливно-мастильних матеріалів з ключовими контрагентами, а саме: ТОВ «Агрокім», ПП «Агропрогрес», ФГ «Ольга Аллін», ТОВ «Гранд Альт», СВК «Пам'яті Декабристів», ТОВ «Агрофірма «Лосинівська», ТОВ «Носівка Агролідер», ПСП «Слобожанщина Агро», ТОВ «Текссил» предметом яких є поставка дизельного пального, бензину, газу скрапленого.

Так, 01.02.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ПП «АГРОПРОГРЕС» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 177 (далі - Договір поставки № 177), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором. Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "Товар"). Асортимент. кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру товару, визначаються у Специфікації, яка є Додатком до цього Договору (надалі іменується "Специфікація"), яка є невід'ємною частиною цього Договору.

Відповідно до п. 2.2. Договору № 177 Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями), що зазначається Сторонами у Специфікації до цього Договору.

Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно до Специфікації та видаткової накладної (п. 2.3 Договору № 177).

Партія Товару вважається переданою Покупцеві з моменту підписання видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, підписаної представниками Покупця і Постачальника (п. 2.3.1 Договору № 177).

Згідно п. 3.1, 3.2 Договору № 177 загальна орієнтовна вартість Договору складає 93 457 943, 92 грн. (Дев'яносто три мільйона чотириста п'ятдесят сім тисяч дев'ятсот сорок три гривні 92 копійок) ПДВ 6 542 056, 08 грн. (Шість мільйонів п'ятсот сорок дві тисячі п'ятдесят шість гривень 08 копійок), всього з ПДВ 100 000 000.00 грн. (Сто мільйонів гривень). Загальна фактична вартість Договору визначається на підставі цін узгоджених Сторонами в Специфікаціях до цього Договору та становить суму всіх Специфікацій, за якими був поставлений Товар. Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами у Специфікації, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі.

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0000056 від 04.01.2024 на суму 517 753, 32 грн., де ПДВ - 86 292, 22 грн. та видаткову накладну № РН-0000193 від 10.01.2024 на суму 1 440 000, 00 грн., де ПДВ - 240 000, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкові накладні № 44 від 01.01.2024 та № 189 від 10.01.2024 та відправило їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкових накладних № 44 від 01.01.2024 та № 189 від 10.01.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

06.01.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ТОВ «ТЕКССИЛ» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 31Г (далі - Договір поставки № 31Г), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "ПММ"). Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру ПММ, визначаються у специфікації, яка є Додатком № 1 до цього Договору (надалі іменується "специфікація"). Право власності на ПММ, вказані у специфікації, виникає у Покупця з моменту' отримання ПММ Покупцем відповідно до умов цього Договору. Ризик випадкового знищення (псування) ПММ до моменту їх отримання Покупцем несе Постачальник.

Відповідно до п. 2.1. Договору № 31Г поставка Товару здійснюється засобами Постачальника, на протязі двох днів з моменту отримання специфікації від Покупця або у інший термін, обумовлений між Постачальником та Покупцем.

Відповідно до п. 2.2. Договору № 31Г Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями). Постачальник і Покупець, попередньо погоджують найменування й кількість товару в партії, що підлягає відвантаженню. Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно видаткової накладної.

Партія Товару вважається погодженою до передачі Покупцеві з моменту підписання та надання Покупцеві, видаткової накладної, та товарно-транспортної накладної (п. 2.3 Договору № 31Г).

Загальна вартість договору визначається сторонами у Додатках до даного Договору, та обраховується/складається з сукупної вартості поставок (окремих партій) здійснених в період його дії (п. 3.1 Договору № 31Г).

Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі. Розрахунки між Сторонами здійснюються в Українській національній валюті - гривнях. Вид розрахунків - безготівковий. Форма розрахунків - платіжним дорученням. Оплата Товару здійснюється Покупцем з відстрочкою платежу, згідно з якою Покупець зобов'язаний на протязі 10 календарних днів з моменту отримання, оплатити отриману партію Товару (п.п.3.2-3.4 Договору № 31Г).

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0000001 від 01.01.2024 на суму 98 592, 00 грн., де ПДВ - 16 432, 00 грн. та видаткову накладну № РН-0000137 від 08.01.2024 на суму 72 000, 00 грн., де ПДВ - 12 000, 00 грн. та видаткову накладну № РН-0002924 від 19.01.2024 на суму 82 236, 00 грн., де ПДВ - 13 706, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкові накладні № 1 від 01.01.2024, від 08.01.202024 № 90 та № 159 від 19.01.2024 та відправило їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкових накладних № 1 від 01.01.2024, від 08.01.202024 № 90 та № 159 від 19.01.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

06.01.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ТОВ «ГРАНД АЛЬТ» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 25Г (далі - Договір поставки № 25Г), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "ПММ"). Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру ПММ, визначаються у специфікації, яка є Додатком N° 1 до цього Договору (надалі іменується "специфікація"). Право власності на ПММ, вказані у специфікації, виникає у Покупця з моменту отримання ПММ Покупцем відповідно до умов цього Договору. Ризик випадкового знищення (псування) ПММ до моменту їх отримання Покупцем несе Постачальник.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору поставки № 25Г поставка Товару здійснюється засобами Постачальника, на протязі двох днів з моменту отримання специфікації від Покупця або у інший термін, обумовлений між Постачальником та Покупцем.

Згідно п. 2.2. Договору поставки № 25Г Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями). Постачальник і Покупець, попередньо погоджують найменування й кількість товару в партії, що підлягає відвантаженню. Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно видаткової накладної.

Партія Товару вважається погодженою до передачі Покупцеві з моменту підписання та надання Покупцеві, видаткової накладної, та товарно-транспортної накладної (п.2.3 Договору поставки № 25Г).

Згідно п. 3.1 - 3.4 Договору поставки № 25Г загальна вартість договору визначається сторонами у Додатках до даного Договору, та обраховується/складається з сукупної вартості поставок (окремих партій) здійснених в період його дії. Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі. Розрахунки між Сторонами здійснюються в Українській національній валюті - гривнях. Вид розрахунків - безготівковий. Форма розрахунків - платіжним дорученням. Оплата Товару здійснюється Покупцем з відстрочкою платежу, згідно з якою Покупець зобов'язаний на протязі 10 календарних днів з моменту отримання, оплатити отриману партію Товару.

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0000002 від 01.01.2024 на суму 73 944, 00 грн., де ПДВ - 12 324, 00 грн., видаткову накладну № РН-0000138 від 08.01.2024 на суму 48 000, 00 грн., де ПДВ - 8 000, 00 грн., видаткову накладну № РН-0002923 від 19.01.2024 на суму 46 992, 00 грн., де ПДВ - 7 832, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкові накладні № 2 від 01.01.2024, № 91 від 08.01.2024 та № 158 від 19.01.2024 та відправило їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкових накладних № 2 від 01.01.2024, № 91 від 08.01.2024 та № 158 від 19.01.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

03.07.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ТОВ «АгроКім» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 534 (далі - Договір поставки № 534), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "Товар"). Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру товару визначаються у Специфікації, яка є Додатком до цього Договору (надалі іменується "Специфікація"), яка є невід'ємною частиною цього Договору. Право власності на Товар, вказаний у Специфікації, виникає у Покупця з моменту отримання Товару Покупцем відповідно до умов цього Договору. Ризик випадкового знищення (псування) Товару до моменту його отримання Покупцем несе Постачальник.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору поставки № 534 поставка Товару здійснюється засобами та за рахунок Постачальника, на протязі двох днів з моменту отримання заявки від Покупця або у інший термін, обумовлений між Постачальником та Покупцем.

Згідно п. 2.2 Договору поставки № 534 Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями). Постачальник і Покупець, попередньо погоджують найменування й кількість товару в партії, що підлягає відвантаженню. Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно видаткової накладної.

Партія Товару вважається переданою Покупцеві з моменту підписання видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, підписаної представниками Покупця і Постачальника (п.2.3 Договору поставки № 534).

Загальна орієнтовна вартість Договору складає 93 457 943,92 грн., ПДВ 6 542 056,08 грн, всього з ПДВ 100 000 000,00 гри. (Сто мільйонів гривень). Загальна фактична вартість Договору визначається на підставі цін, узгоджених Сторонами в Специфікаціях до цього Договору та становить суму всіх Специфікацій, за якими був поставлений Товар (п. 3.1 Договору поставки № 534).

Згідно п. 3.2 -3.4 Договору поставки № 534 ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами у Специфікації, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі. Розрахунки між Сторонами здійснюються в Українській національній валюті - гривнях. Форма розрахунків - безготівкова, платіжним дорученням. Оплата Товару здійснюється Покупцем з відстрочкою платежу, згідно з якою Покупець зобов'язаний на протязі 10 календарних днів з моменту отримання, оплатити отриману партію Товару.

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0000217 від 11.01.2024 на суму 1373040, 00 грн., де ПДВ - 228840, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкову накладну № 147 від 11.01.2024 та відправило її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 147 від 11.01.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

12.01.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та СВК «ПАМЯТІ ДЕКАБРИСТІВ» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 61Г (далі - Договір поставки № 61Г), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник зобов'язується поставити. а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "ПММ ) і Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру ПММ, визначаються специфікації, яка є Додатком № 1 до цього Договору (надалі іменується "специфікація"). Право власності на ПММ, вказані у специфікації, виникає у Покупця з моменту отримання ПММ Покупцем відповідно до умов цього Договору. Ризик випадкового знищення (псування) ПММ до моменту їх отримання Покупцем несе Постачальник.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору поставки № 61Г поставка Товару здійснюється засобами та за рахунок Постачальника, на протязі двох днів з моменту отримання заявки від Покупця або у інший термін, обумовлений між Постачальником та Покупцем.

Згідно п. 2.2 Договору поставки № 61Г Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями). Постачальник і Покупець, попередньо погоджують найменування й кількість товару в партії, що підлягає відвантаженню. Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно видаткової накладної.

Партія Товару вважається погодженою до передачі Покупцеві з моменту підписання та надання Покупцеві, видаткової накладної, та товарно-транспортної накладної (п.2.3 Договору поставки № 61Г).

Відповідно п. 3.1 Договору поставки № 61Г загальна вартість договору визначається сторонами у Додатках до даного Договору, та обраховується/складається з сукупної вартості поставок (окремих партій) здійснених в період його дії. Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі. Розрахунки між Сторонами здійснюються в Українській національній валюті - гривнях. Вид розрахунків - безготівковий. Форма розрахунків - платіжним дорученням. Оплата Товару здійснюється Покупцем з відстрочкою платежу, згідно з якою Покупець зобов'язаний на протязі 10 календарних днів з моменту отримання, оплатити отриману партію Товару.

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0001502 від 26.02.2024 на суму 444360, 00 грн., де ПДВ - 74060, 00 грн., видаткову накладну № РН-0001395 від 22.02.2024 на суму 675935, 52 грн., де ПДВ - 112655, 92 грн

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкові накладні № 207 від 22.02.2024, № 240 від 26.02.2024 та відправило їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкових накладних № 207 від 22.02.2024, № 240 від 26.02.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

19.04.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ТОВ «Носійка Агролідер» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 354 (далі - Договір поставки № 354), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "ПММ"). Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру ПММ, визначаються у специфікації, яка є Додатком № 1 до цього Договору (надалі іменується "специфікація"). Право власності на ПММ. вказані у специфікації, виникає у Покупця з моменту отримання ПММ Покупцем відповідно до умов цього Договору. Ризик випадкового знищення (псування ПММ до моменту їх отримання Покупцем несе Постачальник.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору поставки № 354 поставка Товару здійснюється засобами та за рахунок Постачальника, на протязі двох днів з моменту отримання заявки від Покупця або у інший термін, обумовлений між Постачальником та Покупцем.

Згідно п. 2.2 Договору поставки № 354 Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями). Постачальник і Покупець, попередньо погоджують найменування й кількість товару в партії, що підлягає відвантаженню. Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно видаткової накладної.

Партія Товару вважається погодженою до передачі Покупцеві з моменту підписання та надання Покупцеві, видаткової накладної, та товарно-транспортної накладної (п.2.3 Договору поставки № 354).

Відповідно п. 3.1 Договору поставки № 354 загальна вартість договору визначається сторонами у Додатках до даного Договору, та обраховується/складається з сукупної вартості поставок (окремих партій) здійснених в період його дії. Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі. Розрахунки між Сторонами здійснюються в Українській національній валюті - гривнях. Вид розрахунків - безготівковий. Форма розрахунків - платіжним дорученням. Оплата Товару здійснюється Покупцем з відстрочкою платежу, згідно з якою Покупець зобов'язаний на протязі 10 календарних днів з моменту отримання, оплатити отриману партію Товару.

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0001563 від 28.02.2024 на суму 130020, 00 грн., де ПДВ - 21 670, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкову накладну № 289 від 28.02.2024 та відправило її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 289 від 28.02.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01.02.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ПСП «СЛОБОЖАНЩИНА АГРО» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 181 (далі - Договір поставки № 181), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором. Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "Товар"). Асортимент. кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру товару, визначаються у Специфікації, яка є Додатком до цього Договору (надалі іменується "Специфікація"), яка є невід'ємною частиною цього Договору.

Відповідно до п. 2.2. Договору № 177 Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями), що зазначається Сторонами у Специфікації до цього Договору.

Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно до Специфікації та видаткової накладної (п. 2.3 Договору № 181).

Партія Товару вважається переданою Покупцеві з моменту підписання видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, підписаної представниками Покупця і Постачальника (п. 2.3.1 Договору № 181).

Згідно п. 3.1, 3.2 Договору № 177 загальна орієнтовна вартість Договору складає 93 457 943, 92 грн. (Дев'яносто три мільйона чотириста п'ятдесят сім тисяч дев'ятсот сорок три гривні 92 копійок). ПДВ 6 542 056, 08 грн. (Шість мільйонів п'ятсот сорок дві тисячі п'ятдесят шість гривень 08 копійок), всього з ПДВ 100 000 000.00 грн. (Сто мільйонів гривень). Загальна фактична вартість Договору визначається на підставі цін. узгоджених Сторонами в Специфікаціях до цього Договору та становить суму всіх Специфікацій, за якими був поставлений Товар. Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами у Специфікації, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі.

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0000208 від 10.01.2024 на суму 799680, 00 грн., де ПДВ - 133280, 00 грн., видаткову накладну № РН-0000213 від 10.01.2024 на суму 403680, 00 грн., де ПДВ - 67280, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкові накладні № 144 від 10.01.2024, № 145 від 10.01.2024 та відправило їх на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкових накладних № 144 від 10.01.2024, № 145 від 10.01.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

06.04.2023 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ТОВ «Агрофірма «Лосинівська» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 327Г (далі - Договір поставки № 327Г), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Постачальник зобов'язується поставити, а Покупець зобов'язується прийняти й оплатити поставлені паливно-мастильні матеріали, в тому числі масла автомобільні (надалі іменуються "ПММ"). Асортимент, кількість (обсяг), ціна за відповідну одиницю виміру ПММ, визначаються у специфікації, яка є Додатком № 1 до цього Договору (надалі іменується "специфікація"). Право власності на ПММ, вказані у специфікації, виникає у Покупця з моменту' отримання ПММ Покупцем відповідно до умов цього Договору. Ризик випадкового знищення (псування) ПММ до моменту їх отримання Покупцем несе Постачальник.

Відповідно до п. 2.1. Договору № 327Г поставка Товару здійснюється засобами Постачальника, на протязі двох днів з моменту отримання специфікації від Покупця або у інший термін, обумовлений між Постачальником та Покупцем.

Відповідно до п. 2.2. Договору № 327Г Товар постачається Покупцю частинами (товарними партіями). Постачальник і Покупець, попередньо погоджують найменування й кількість товару в партії, що підлягає відвантаженню. Кількість та ціна поставленого Товару (окремої партії) визначається відповідно видаткової накладної.

Партія Товару вважається погодженою до передачі Покупцеві з моменту підписання та надання Покупцеві, видаткової накладної, та товарно-транспортної накладної (п. 2.3 Договору № № 327Г).

Загальна вартість договору визначається сторонами у Додатках до даного Договору, та обраховується/складається з сукупної вартості поставок (окремих партій) здійснених в період його дії (п. 3.1 Договору № № 327Г).

Ціна, кількість та асортимент кожної окремої партії Товару попередньо узгоджується Сторонами, з наступним її відображенням (закріпленням) у рахунку-фактурі. Розрахунки між Сторонами здійснюються в Українській національній валюті - гривнях. Вид розрахунків - безготівковий. Форма розрахунків - платіжним дорученням. Оплата Товару здійснюється Покупцем з відстрочкою платежу, згідно з якою Покупець зобов'язаний на протязі 10 календарних днів з моменту отримання, оплатити отриману партію Товару (п.п.3.2-3.4 Договору № 327Г).

В рамках виконання даного Договору складено видаткову накладну № РН-0012201 від 29.12.2023 на суму 49320, 00, 00 грн., де ПДВ - 8220, 00 грн.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» склало податкову накладну № 531 від 29.12.2023 та відправило її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 531 від 29.12.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також, 02.11.2024 між ПП «СІВЕР-НАФТА» (Постачальник) та ФГ «Ольга Аллін» (Покупець) укладено Договір поставки паливно-мастильних матеріалів № 754Г.

Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 ПКУ ПП «СІВЕР-НАФТА» за результатами господарської діяльності з ФГ «Ольга Аллін» склало податкову накладну № 288 від 28.02.2024 та відправило її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, з якої вбачається, що реєстрація податкової накладної зупинена. Згідно даної квитанції: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної № 288 від 28.02.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПК складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (Додаток 1 порядку). Додатково повідомляємо: показник «D»=.0263%», «Рпоточ»=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ПП «СІВЕР-НАФТА» було направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків, реєстрацію яких зупинено.

Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Київській області було прийнято рішення:

- від 26.12.2024 № 12271122/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 144;

- від 26.12.2024 № 12271093/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 19.04.2024 № 159;

- від 26.12.2024 № 12271120/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 22.02.2024 № 207;

- від 26.12.2024 № 12271092/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 01.01.2024 № 1;

- від 26.12.2024 № 12271088/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 01.01.2024 № 2;

- від 26.12.2024 № 12271113/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 04.01.2024 № 44;

- від 26.12.2024 № 12271090/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 08.01.2024 № 91;

- від 26.12.2024 № 12271121/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 145;

- від 26.12.2024 № 12271095/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 11.01.2024 № 147;

- від 26.12.2024 № 12271089/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 19.04.2024 № 158;

- від 26.12.2024 № 12271114/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 189;

- від 26.12.2024 № 12271118/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 26.02.2024 № 240;

- від 26.12.2024 № 12271094/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 28.02.2024 № 288;

- від 26.12.2024 № 12271087/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 28.02.2024 № 289;

- від 26.12.2024 № 12271091/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 08.01.2024 № 90;

- від 30.12.2024 № 12289185/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 29.12.2023 № 531.

Підставою прийняття рішень від 26.12.2024 зазначено: надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. В графі «Додаткова інформація» зазначено «Первинні документи. Крім того, платнику встановлено відповідність п. 8 критеріїв ризиковості платника податку згідно з Додатком 1 до Порядку зупинення.»

Підставою прийняття рішень від 30.12.2024 зазначено: надання платником податку копій документів, складених з порушенням законодавства. В графі «Додаткова інформація» зазначено «Встановлення відповідність ПП «СІВЕР-НАФТА» критеріям ризиковості платника податку, рішення від 21.06.2024 № 27346, відсутність необхідних умов та або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах відображених у податковій накладній розрахунку коригування (відсутні відомості про об'єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об'єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності, накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень). Відповідно до поданої до контролюючих органів звітності, постачання товарів (послуг) платнику(ам) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про ВІДПОВІДНІСТЬ критеріям ризиковості платника податку; придбання товарів.

Вважаючи такі відмови протиправними позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

V. Оцінка суду.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює ПК України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

За приписами пункту 201.7 статті 201 цього ж Кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з абзацом першим пункту 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, які є додатком 1 до Порядку № 1165, перебачено, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

За змістом пунктів 6, 10, 11 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до абзацу другого пункту 25, абзацу першого пункту 26 Порядку №1165 Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 (далі - Порядок № 520).

Пунктами 2-5, 11 Порядку № 520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до абзацу одинадцятого статті 1, статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХIV первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.

З огляду на приписи пункту 187.1 статті 187 та пункту 201.7 статті 201 ПК України обов'язок подання податкової накладної на реєстрацію у платника податків виникає після кожного отримання коштів, в тому числі, як попередньої оплати (аванс) або після кожної поставки товару незалежно від наявності інших первинних документів, що позивачем виконано шляхом подання всіх спірних податкових накладних для їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних за правилом першої події.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач надавав контролюючому органу первинні документи, які, на його думку, підтверджують та розкривають суть, внутрішню сторону господарської операції, на виконання яких складено спірні податкові накладні.

Судом встановлено, що у квитанції про зупинення реєстрації спірної податкової накладної контролюючий орган не зазначив, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Натомість платником податків надано до податкового органу первинні документи на підтвердження реальності господарської операції.

Зупинення реєстрації податкової накладної без переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної не надало позивачу можливості надати достатній обсяг підтверджуючих документів відразу.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Суд наголошує на тому, що вживання податковим органом загального посилання на пункт 8 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 21.05.2019 у справі № 0940/1240/18, від 10.04.2020 у справі № 819/330/18, від 18.06.2020 у справі № 824/245/19-а, від 14.12.2022 у справі № 560/11825/21.

Верховний Суд у постанові від 05.01.2021 у справі № 640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Верховний Суд у справі № 360/2460/20 за наслідками аналізу положень Порядку № 520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, за загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Прийняття протиправного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної зупинення реєстрації податкової накладної є передумовою прийняття відповідного рішення Комісії.

Вказана правова позиція неодноразово викладена у постановах Верховного Суду у постановах від 23.10.2018 (справа № 822/1817/18), від 04.12.2018 (справа № 821/1173/17), від 25.06.2019 (справа № 1940/1950/18), від 02.02.2021 (справа № 805/3956/18-а), від 16.09.2022 (справа № 380/7736/21), від 14.12.2022 (справа № 560/11825/21), від 04.01.2023 (справа № 240/12428/19).

Водночас, оскаржуване рішення містить лише загальну фразу про те, що причиною його прийняття є «надання платником податку копій документів, складених/оформлених з порушенням законодавства».

Натомість позивачем подано до контролюючого органу пояснення та відповідні документи для підтвердження реальності здійснення господарської операції, за результатом якої були сформовані спірні ПН, однак в оскаржуваних рішеннях контролюючий орган не зазначає та ніяким чином не обґрунтовує, які додаткові пояснення та копії документів не були надані чи були надані лише частково.

Контролюючим органом не надано доказів фіктивності вищевказаної господарської операції, хоча підставою для зупинення податкових накладних є наявність об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено у такій податковій накладній та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість виконання свого податкового обов'язку.

Таким чином, контролюючим органом не надано жодних доказів, які слугували б підставою для прийняття оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, як і не надано доказів, які б вказували на наявність ознак відповідності позивача Критеріям ризиковості платника податку.

Суд зазначає, що включення комісією контролюючого органу особи до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, є передумовою зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідність критеріям ризиковості має бути спростована платником податків поданням на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Лише ненадання платником податку відповідних письмових пояснень і запитуваних копій документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, є підставою для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування (постанова Верховного Суду від 12 листопада 2020 року у справі № 240/3906/19). Водночас, як було встановлено судом, позивач надав усі необхідні пояснення та запитувані копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних.

Отже, суд дійшов висновку, що надіслані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів повністю відображають зміст господарської операції позивача із його контрагентом та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкової накладної.

У цьому контексті суд зазначає, що факт зупинення реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних не спростовує факту здійснення платником податків господарської операції, що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Разом із тим суд наголошує, що в цій справі не надається оцінка реальності здійснення господарської операції, на підставі якої позивач склав податкову накладну, оскільки це питання має досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Вказаний висновок підтверджується постановою Верховного Суду від 07 грудня 2022 року у справі № 500/2237/20, згідно з якою, приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. Предметом розгляду у цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.

Також, Верховний Суд у постанові від 16.02.2023 у справі № 380/7648/22, звертає увагу на те, що при розгляді таких спорів судами, крім іншого, має бути встановлено настання обставин, якими обумовлено обов'язок платника податків скласти податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН. Слід зазначити, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій платника податку на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України. Отож предметом розгляду у цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом.

За вказаних обставин судом не беруться до уваги посилання відповідача 1 на відсутність в видаткових накладних відомостей щодо посади і прізвища відповідальної особи, що отримала товар, що унеможливлює ідентифікувати особу яка брала участь у здійсненні господарської операції. Також не береться до уваги посилання відповідача 1 на відкритті кримінальні провадження, фігурантами в яких є контрагенти позивача. Так, само не є належним доказом правовірності зупинення видаткових накладних посилання на ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 13.09.2023 року у справі №757/40691/23-к, якою накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках, що відкриті у Чернігівському обласному управлінні публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України (МФО 353553, код ЄДРПОУ 09353504, адреса: м. Чернігів, проспект Миру, 19), які використовуються наступними юридичними особами, а саме: ПП «АРС СЕРВІС 22»; ПП «ЧЕРНІГІВНАФТОПРОДУКТ»; ПП «ТТ-Нафта»; ПП «Сівер-Нафта»; ПП «ЛПГ ТРЕЙДІНГ»; ТОВ «МС-2018»; ТОВ "ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "АГРОНАФТОПРОДУКТ". При цьому, ухвала про накладення арешту на грошові кошти не може вважатися доказом невідповідності первинних документів бухгалтерському обліку, оскільки не містить установлених судом обставин щодо розбіжностей між такими документами та обліковими даними і має виключно забезпечувальний характер.

Враховуючи сукупність викладених обставин, суд доходить висновку про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Київській області, що приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: від 26.12.2024 № 12271122/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 144; від 26.12.2024 № 12271093/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 19.04.2024 № 159; від 26.12.2024 № 12271120/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 22.02.2024 № 207; від 26.12.2024 № 12271092/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 01.01.2024 № 1; від 26.12.2024 № 12271088/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 01.01.2024 № 2; від 26.12.2024 № 12271113/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 04.01.2024 № 44; від 26.12.2024 № 12271090/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 08.01.2024 № 91; від 26.12.2024 № 12271121/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 145; від 26.12.2024 № 12271095/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 11.01.2024 № 147; від 26.12.2024 № 12271089/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 19.04.2024 № 158; від 26.12.2024 № 12271114/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 189; від 26.12.2024 № 12271118/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 26.02.2024 № 240; від 26.12.2024 № 12271094/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 28.02.2024 № 288; від 26.12.2024 № 12271087/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 28.02.2024 № 289; від 26.12.2024 № 12271091/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 08.01.2024 № 90; від 30.12.2024 № 12289185/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 29.12.2023 № 531.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, №190 від 08 січня 2024 року днем їх подання ПП «СІВЕР-НАФТА» на реєстрацію, суд зазначає таке.

Згідно з пунктом 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням. (пункт 20 Порядку № 1246).

У рішенні від 31.07.2003 року у справі «Дорани проти Ірландії» Європейським судом з прав людини зазначено, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.

Водночас, у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Салах Шейх проти Нідерландів» зазначено, що ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними. При вирішенні справи "Каіч та інші проти Хорватії" (рішення від 17 липня 2008 року) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту але без його практичного застосування. Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

У відповідності з пунктів 2, 10 частини 2 статті 245 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт чи окремі його положення, а також прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

В даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, № 90 від 08 січня 2024 днем їх подання ПП «СІВЕР-НАФТА» на реєстрацію, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Визначений вказаний належний спосіб захисту встановленого судом порушеного права позивача, є гарантією, що спір між сторонами буде остаточно вирішений та належним чином будуть поновлені права позивача, що узгоджується із висновками Верховного Суду вкладеними у постановах від 03.11.2021 у справі №360/2460/20, від 27.10.2022 у справі № 360/3253/20, від 25.11.2022 у справі №320/3484/21.

При вирішенні даної справи, суд зазначає, що позивачем при формуванні позовних вимог було допущено описку в номері податкової накладної від 08.01.2024, складеної по взаємовідносинах з ТОВ «ТЕКССИЛ», а саме замість №90, зазначено № 190. Матеріалами справи встановлено, що дана податкова накладна видана на підставі видаткової накладної № РН-0000137 від 08.01.2024 на суму 72 000, 00 грн., де ПДВ - 12 000, 00 грн. Таким чином, вірним номером податкової накладної від 08.01.2024 є саме № 90 від 08.01.2024, що також відповідає рішенню комісії Головного управління ДПС у Київській області, що приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 26.12.2024 № 12271091/44710471.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову повністю.

VI. Судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що при зверненні до суду із цим позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 38 758, 40 грн.

З огляду на задоволення позову та враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для стягнення на користь позивача судового збору, сплаченого за подання позовної заяви у розмірі 38 758,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 1 Головного управління Державної податкової служби ДПС у Київській області, оскільки саме спірне рішення відповідача 1 призвело до виникнення спірних правовідносин.

Керуючись статтями 132, 139, 143, 242-246, 255, 260-263, 287, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Київській області, що приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: від 26.12.2024 № 12271122/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 144; від 26.12.2024 № 12271093/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 19.04.2024 № 159; від 26.12.2024 № 12271120/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 22.02.2024 № 207; від 26.12.2024 № 12271092/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 01.01.2024 № 1; від 26.12.2024 № 12271088/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 01.01.2024 № 2; від 26.12.2024 № 12271113/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 04.01.2024 № 44; від 26.12.2024 № 12271090/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 08.01.2024 № 91; від 26.12.2024 № 12271121/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 145; від 26.12.2024 № 12271095/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 11.01.2024 № 147; від 26.12.2024 № 12271089/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 19.04.2024 № 158; від 26.12.2024 № 12271114/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 10.01.2024 № 189; від 26.12.2024 № 12271118/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 26.02.2024 № 240; від 26.12.2024 № 12271094/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 28.02.2024 № 288; від 26.12.2024 № 12271087/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 28.02.2024 № 289; від 26.12.2024 № 12271091/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 08.01.2024 № 90; від 30.12.2024 № 12289185/44710471, яким відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної ПП «СІВЕР-НАФТА» від 29.12.2023 № 531.

3. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №147 від 11 січня 2024 року, №44 від 04 січня 2024 року, №189 від 10 січня 2024 року, №288 від 28 лютого 2024 року, №2 від 01 січня 2024 року, №158 від 19 квітня 2024 року, №91 від 08 січня 2024 року №207 від 22 лютого 2024 року, №240 від 26 лютого 2024 року, №531 від 29 грудня 2023 року, №289 від 28 лютого 2024 року, №145 від 10 січня 2024, №144 від 10 січня 2024 року, №1 від 01 січня 2024 року, №159 від 19 квітня 2024 року, № 90 від 08 січня 2024 днем їх подання ПП «СІВЕР-НАФТА» на реєстрацію.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області (03151, м. Київ, вул. Святослава Хороброго, буд. 5, код ЄДРПОУ 44096797) на користь Приватного підприємства «СІВЕР-НАФТА» (03151, м. Київ, вул. Ушинського, буд. 40, прим. 302, код ЄДРПОУ: 44710471) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 38 758 (тридцять вісім тисяч сімсот п'ятдесят вісім) грн 40 копійок.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жук Р.В.