17.04.2026 Провадження по справі № 2/940/480/26
Справа № 376/3464/24
Іменем України
17 квітня 2026 року Тетіївський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Косович Т.П.
при секретарі Козуб І.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Тетієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 250000 гривень заборгованості за договором позики від 01.03.2024 року, посилаючись на невиконання відповідачем свого зобов'язання.
В підготовче засідання позивач ОСОБА_1 та його представник адвокат Порхун О.П. не прибули, представник позивача надала до суду заяву про закриття провадження у справі в зв'язку з відмовою позивача від позову.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовче засідання не прибув.
Розглянувши подану заяву та матеріали позову, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності з ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до п. 4. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без винесення судового рішення у зв'язку із виявленням після відкриття провадження обставин, з якими закон пов'язує неможливість судового розгляду справи.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме із заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Порхун О.П. від 17.04.2026 року, позивач ОСОБА_1 від позовних вимог до ОСОБА_2 про стягнення боргу відмовився. Підстав для неприйняття відмови від позову судом не встановлено, оскільки дане рішення позивача не порушує права сторін, це є правом позивача, яким він скористався на власний розсуд.
При цьому, суд відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України попереджає про наслідки відмови від позову - у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Керуючись ст.ст. 200, 255, 256, 354 ЦПК України, суд
ухвалив:
Прийняти відмову ОСОБА_1 від позову до ОСОБА_2 про стягнення боргу.
Провадження у справі № 376/3464/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п?ятнадцяти днів з дня її проголошення
Суддя: Т.П.Косович