Справа № 755/7536/20
Провадження №: 1-в/755/123/26
"15" квітня 2026 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 25.06.2021 року Дніпровським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, звільненого з місць позбавлення волі 22.12.2023 року умовно-достроково на невідбуту частину покарання 1 рік 3 місяці 22 дні,
встановив:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
Зі змісту подання вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення 22.12.2023 року з місць позбавлення волі зарекомендував себе з негативної сторони, у зв'язку з чим притягувався до відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень.
Так, 18.02.2026 року відділом дізнання Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві відносно ОСОБА_4 відкрито кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12026105040000145, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Крім того, 24.02.2026 року відділом дізнання Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві відносно ОСОБА_4 відкрито кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12026105040000171, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 337 КК України.
ОСОБА_4 були винесені попередження про припинення антигромадської поведінки та встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду.
Дане свідчить про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, у зв'язку з чим просить суд встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік із рядом обмежень.
У судове засідання інспектор Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 не з'явився, подав заяву, де просив розглянути подання без його участі, подання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, подав заяву, де просив розглянути подання без його участі, щодо задоволення подання не заперечував.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції та встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду, є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах «ґ», «д» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Встановлено, що 25.06.2021 Дніпровським районним судом м. Києва ухвалено вирок, яким ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 185 КК України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки.
Згідно ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 08.12.2023 року ОСОБА_4 було звільнено від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, призначеного вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 25.06.2021, умовно-достроково на невідбутий строк один рік три місці двадцять два дні.
Відповідно до копії довідки про звільнення серії ЧРК № 10804 ОСОБА_4 був звільнений з ДУ «Старобабанівська виправна колонія (№ 92)» 30.01.2021 року на підставі ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 08.12.2023 року.
20.02.2026 року ст. ДОП Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_7 винесено попередження ОСОБА_4 у зв'язку із вчиненням ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, з яким засуджений був ознайомлений під підпис 20.02.2026 року.
24.02.2026 року у відношенні ОСОБА_4 повторно винесено попередження у зв'язку із вчиненням ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 337 КК України. З попередженням ОСОБА_4 був ознайомлений 24.02.2026 року.
Згідно статті 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, зважаючи на встановлені обставини справи та наданні на обґрунтування подання документи, беручи до уваги, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі відповідних висновків не зробив, на шлях виправлення ставати не бажає, суд вважає, що наявні підстави для задоволення подання органу Національної поліції та встановлення щодо ОСОБА_4 адміністративного нагляду, із встановленням обмежень, передбачених статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369-372, 532 КПК України суд, -
постановив:
Подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши до нього наступні обмеження:
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію по нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві в перший, другий, третій та четвертий четвер щомісяця в період часу з 09:00 до 17:00 години (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану);
- заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану);
- заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив;
- заборонити залишати місце свого проживання в період часу з 22:00 до 06:00 години наступного дня (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану).
Копію постанови надіслати для виконання начальнику Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_8