Ухвала від 15.04.2026 по справі 420/7361/25

Справа № 420/7361/25

УХВАЛА

15 квітня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Радчука А.А., розглянувши у письмовому провадженні Звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25 (від 30.03.2026 року),

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа №420/7361/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року позовну заяву задоволено частково.

Суд вирішив: Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо розгляду заяви ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку у відповідності до довідки Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 №20/1905 від 05.12.2022 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 розглянути заяву ОСОБА_1 щодо внесення у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку у відповідності до довідки Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 №20/1905 від 05.12.2022 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 , з урахуванням висновків суду.

19.06.2025 року зазначене рішення суду набрало законної сили.

19.06.2025 року Одеським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву ОСОБА_1 щодо внесення у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку у відповідності до довідки Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 №20/1905 від 05.12.2022 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 , з урахуванням висновків суду.

21.08.2025 року представником позивача за допомогою системи “Електронний суд» подано заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.

Ухвалою суду від 15.09.2025 року задоволено заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), подану через представника, про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду. Суд ухвалив: Встановити судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року по справі № 420/7361/25. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 подати протягом тридцяти днів з дати отримання копії цієї ухвали Звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року по справі № 420/7361/25.

29.10.2025 року за допомогою системи «Електронний суд» представником ІНФОРМАЦІЯ_2 подано заяву з проханням продовжити строк для подання звіту про виконання рішення суду від 19.05.2025 р. у справі №420/7361/25.

Ухвалою суду від 27.11.2025 року заяву ІНФОРМАЦІЯ_2 про продовження строку для подання звіту про виконання судового рішення задоволено. Продовжено ІНФОРМАЦІЯ_2 строк на подання Звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року по справі № 420/7361/25 та зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_4 подати протягом тридцяти днів з дати отримання копії цієї ухвали Звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року по справі № 420/7361/25.

30.03.2026 року до суду надійшов Звіт (вх. №34827/26 від 30.03.2026) про виконання рішення суду, у якому повідомлено про повне виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25. У Звіті зазначено, що 27.03.2026 року заява ОСОБА_1 щодо внесення у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку у відповідності до довідки Військово-лікарської комісії №20/1905 від 05.12.2022 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного розглянута. За результатом розгляду позивача було виключено з військового обліку.

Враховуючи зазначене, відповідач просив продовжити ІНФОРМАЦІЯ_2 строк для подання звіту про виконання рішення суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25 та прийняти вказаний звіт.

Також 30.03.2026 року ІНФОРМАЦІЯ_4 подано заяву, у якій заявник просив не застосовувати заходи судового контролю у вигляді штрафу до начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , зважаючи на відсутність суб'єктивної вини та наявність технічних перешкод.

Вказана заява обгрунтована тим, що представник відповідача є ІНФОРМАЦІЯ_5 , який з 12.11.2025 року перебував на стаціонарному лікуванні в інституті Філатова, а з 25.11.2025 року - у відпустці для лікування 30 днів. Крім того, заявником зазначено, що в ІНФОРМАЦІЯ_6 не працював електронний кабінет в системі електронний суд (у зв'язку зі зміною електронних ключів) до 10.02.2026 року включно.

Згідно з ч. 1 ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно поданого звіту, заявник не просив здійснювати розгляд заяви за його участі.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши у письмовому провадженні звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду у справі №420/7361/25, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України та ст. 382 КАС України, контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З цих підстав судом встановлено судовий контроль за виконанням рішення та зобов'язано відповідача подати звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 382-2 КАС України, звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

Відповідно до ч. 1 ст. 382-3 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Як передбачено ч. 2 ст. 382-3 КАС України, суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

За приписами ч.ч. 3-4 ст. 382-3 КАС України, у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.

Згідно з ч. 10 ст. 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.

Згідно з ч. 11 ст. 382-3 КАС України, якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

30.03.2026 року ІНФОРМАЦІЯ_6 поданий Звіт про виконання судового рішення у справі №420/7361/25 відповідно до ухвал суду від 15.09.2025 року та 27.11.2025 року.

Отже, звіт поданий з порушенням строку, встановленого судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Дослідивши клопотання представника відповідача про причини ускладнення надання звіту, а також докази на підтвердження цього (копії виписного епікризу та довідки ВЛК), суд визнає поважними причини, які унеможливили його вчасне подання, та вважає за можливе поновити строк для подання звіту про виконання рішення суду. Відтак, відсутні підстави для накладення штрафу на керівника ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Дослідивши зміст звіту ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30.03.2026 року разом з поданими документами, судом встановлено, що заява ОСОБА_1 щодо внесення у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку у відповідності до довідки Військово-лікарської комісії №20/1905 від 05.12.2022 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного була розглянута 27.03.2026 року. Листом від 27.03.2026 року за вих №2916 ОСОБА_1 повідомлено, що 27.03.2026 року було внесено у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку у відповідності до довідки Військово-лікарської комісії №20/1905 від 05.12.2022 р. та тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.

На підтвердження зазначеного до суду наданий витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , у якому містяться відомості про непридатність останнього до військової служби з виключенням з військового обліку. Службові відмітки: Виключено з військового обліку за рішенням суду Одеського окружного адміністративного суду справа від 19.05.2025 (№420/7361/25).

Враховуючи подані відповідачем докази, рішення суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25 виконано у повному обсязі.

За таких обставин, суд приймає поданий 30.03.2026 року Звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25.

Керуючись ст.ст. 77, 90, 121, 248, 256, 370, 382, 383 КАС України,

УХВАЛИВ:

Поновити ІНФОРМАЦІЯ_1 строк для подання звіту про виконання рішення суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25.

Прийняти Звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення суду від 19.05.2025 року у справі №420/7361/25 (від 30.03.2026 року).

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя А.А. Радчук