Справа № 686/11010/26
Провадження № 1-кп/686/1480/26
16 квітня 2026 року м.Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора про закриття кримінального провадження № 12014240010001021,
встановив:
До Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області надійшло клопотання прокурора Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 про закриття вищеозначеного кримінального провадження, на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України, у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав подане клопотання.
Заслухавши прокурора, дослідивши надані матеріали, суд дійшов висновку про таке.
Хмельницьким РУП ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014240010001021, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.03.2014 р., правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч.3 ст.185 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що 09.03.2014 р., у період часу з 17 год. 00 хв. по 18 год. 30 хв., невстановлена особа, перебуваючи на автостоянці поблизу ТЦ «Епіцентр-К», що по вул. Зарічанській, 11/4, у м.Хмельницькому, з метою викрадення чужого майна, умисно, шляхом сканування сигналізації, проникла до автомобіля марки «ВАЗ-2106», д.н.з. НОМЕР_1 , звідки таємно викрала фотоапарат марки «Соні», вартістю 2000 грн., ТВ-тюнер марки «Стар», вартістю 600 грн., зарядний пристрій до фотоапарату, вартістю 80 грн., гаманець, вартістю 120 грн., в якому знаходилися грошові кошти в сумі 300 грн., що належать ОСОБА_5 , спричинивши останній майнову шкоду на загальну суму 3100 грн.
На даний час проведеними слідчими (розшуковими) діями, особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення, не встановлено.
Відповідно до п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України - кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України, відповідно до ст.12 КК України, є тяжким злочином, для якого, згідно з п.4 ч.1 ст.49 КК України, встановлено строк давності 10 років.
Відповідно до ухвали Верховного суду від 03.06.2021 у справі № 205/10446/20, за змістом ст.284 КПК України, умовами для закриття кримінального провадження за вказаною підставою є наявність визначених законом умов для закриття кримінального провадження та відповідне клопотання прокурора. При цьому, за наявності всіх визначених законом вимог, закриття кримінального провадження є обов'язком суду. Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного суду від 22.03.2021 у справі №326/1101/20.
Кримінальне провадження №12014240010001021 підлягає закриттю, оскільки не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, і з часу його вчинення минуло більше десяти років, що свідчить про закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
В силу положень ст.124 КПК України процесуальні витрати у справі (на залучення експерта) слід віднести на рахунок держави.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні, цивільний позов не заявлявся.
Керуючись ст.ст. 124, 284, 288 КПК України, ст. 49 КК України, суд -
постановив:
Клопотання прокурора задовольнити.
Кримінальне провадження № 12014240010001021 від 09.03.2014 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, закрити на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Процесуальні витрати у справі віднести на рахунок держави.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя