Рішення від 16.04.2026 по справі 910/5942/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16.04.2026Справа № 910/5942/25

Господарський суд міста Києва у складі судді Ягічевої Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали господарської справи

за позовом Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД»

про стягнення 373 929,12 грн

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД» про стягнення грошових коштів за скид стічних вод без умов на скид стічних вод у розмірі 373 929,12 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач в порушення Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва №1879, у період з 09.10.2022 по 31.12.2023 у приміщенні за адресою: м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9 здійснював скид стічних вод без отримання Умов на скид стічних вод. З огляду на викладене, позивачем, на підставі пункту 4.12 договору здійснено нарахування відповідачу плати за скид стічних вод без Умов на скид у чотирикратному розмірі тарифу на послугу з водовідведення за період їх відсутності в розмірі 373 929,12 грн, які відповідач не сплатив.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.05.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №910/5942/25. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідачем 27.05.2025 в системі «Електронний суд» сформовано відзив на позов, в якому проти позову заперечено, посилаючись на те, що 07.04.2022 на веб-сайті ПАТ «АК «Київводоканал» за посиланням https://vodokanal.kiev.ua/news/ було розміщено оголошення наступного змісту: «До уваги абонентів, у яких закінчився термін дії Умов на скид стічних вод у систему каналізації міста Києва у 2022 році. Термін виконання незакритих приписів згідно з актом обстеження автоматично продовжується на період воєнного стану в Україні та на місяць після його закінчення». Умови на скид автоматично подовжуються на період воєнного стану в Україні та місяць після його закінчення. Відповідач, керуючись вказаним оголошенням на офіційному сайті Позивача вважав, що наявні Умови на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва Реєстраційний №3023 від 20.10.2021 автоматично подовжуються на період воєнного стану в Україні. Зазначивши, що відповідно до наданого Позивачем до позовної заяви Витягу з Розрахункового листа контрагента (ТОВ «АСТРУМ ХОЛД») за період з вересня 2022 року по березень 2025 року у Відповідача наявна переплата за Договором на суму 12 306,94 грн та не обліковується заборгованість у розмірі 373 929,12 грн.

Крім того, відповідачем до відзиву на позовну заяву додано письмове опитування, в якому у порядку ст. 90 ГПК України поставлено позивачу запитання.

Розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД» про зобов'язання надати відповіді на поставленні питання, суд відзначає наступне.

Частиною 1-4 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що Учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи або у додатку до неї не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи.

Учасник справи, якому поставлено питання іншим учасником справи, зобов'язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті.

На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.

Відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніше як за п'ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - за п'ять днів до першого судового засідання.

Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.

Якщо поставлене запитання пов'язане з наданням доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом із заявою свідка надає такі докази.

Учасник справи має право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання: 1) з підстав, визначених статтями 67, 68 цього Кодексу; 2) якщо поставлене запитання не стосується обставин, що мають значення для справи; 3) якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань (ч. 5 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України).

За приписами ч. 6 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, за наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов'язати учасника справи надати відповідь.

Дослідивши поставлені Товариством з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД» запитання позивачу суд зазначає, що відповіді на вказані питання фактично надані позивачем у відповіді на відзив, поясненнях, що не потребує окремого викладення позивачем відповідей на запитання відповідача.

За таких обставин, клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД» про зобов'язання Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал» надати відповіді на поставленні питання задоволенню не підлягає.

30.05.2025 позивач через систему «Електронний суд» подав відповідь на відзив, зазначивши, що Абонентом не було виконано обов'язок щодо своєчасного подовження в установленому порядку умов на скид стічних вод, внаслідок чого в проміжок часу з 09.10.2022 по 31.12.2023, ним здійснено скид стічних вод без умов на скид з об'єкта, розташованого за адресою: вул. Миколи Амосова, 9 у м. Києві, що є порушенням п. 8.1. Правил №1879.

03.06.2025 та 30.06.2025 від відповідача до суду надійшли додаткові письмові пояснення.

03.07.2025 позивач подав до суду додаткові пояснення, в яких просив суд позовні вимоги до ТОВ «АСТРУМ ХОЛД» задовольнити в повному обсязі.

Відповідачем 07.07.2025 в системі «Електронний суд» сформовано письмові пояснення. У яких ТОВ «Аструм Холд» просило суд залишити додаткові пояснення Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» від 03.07.2025 без розгляду та відмовити повністю у позові Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аструм Холд» про стягнення коштів за скид стічних вод без умов на скид стічних вод у сумі 373 929,12 грн.

15.07.2025 позивач через систему «Електронний суд» подав додаткові пояснення.

25.07.2025 до суду від відповідача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи рішення АМКУ від 24 червня 2025 року №6-р/тк та №7-р/тк.

Позивач в підсистемі «Електронний суд» 31.07.2025 сформував заперечення на клопотання.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.08.2025 зупинено провадження у справі № 910/5942/25 до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 910/9390/25 за позовом Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 24.06.2025 №6-р/тк у справі №318/60/101-рп/к.23.

Позивач, 01.04.2026 в системі «Електронний суд» сформував клопотання про поновлення провадження у справі.

02.04.2026 через систему «Електронний суд» відповідач подав клопотання про відкладення вирішення питання про поновлення провадження у справі №910/5942/25 до надання Позивачем належним чином завіреної копії повного тексту рішення Господарського суду міста Києва від 10.12.2025 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 03.03.2026 у справі № 910/9390/25.

Позивач, 06.04.2026 подав до суду заперечення на клопотання.

09.04.2026 через систему «Електронний суд» відповідач подав клопотання про витребування у Позивача належним чином завіреної копії повного тексту рішення Господарського суду міста Києва від 10.12.2025 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 03.03.2026 у справі № 910/9390/25.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.04.2026 поновлено провадження у справі № 910/5942/25. Клопотання відповідача про витребування додаткових матеріалів задоволено. Витребувано у Позивача належним чином завірену копію рішення Господарського суду міста Києва від 10.12.2025 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 03.03.2026 у справі № 910/9390/25.

15.04.2026 Позивач на виконання вимог суду, викладених в ухвалі від 09.04.2026 подав клопотання про долучення до матеріалів справи належним чином завірені копії рішення Господарського суду міста Києва від 10.12.2025 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 03.03.2026 у справі № 910/9390/25.

Згідно частини першої статті 248 Господарського процесуального кодексу України Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі, крім випадку, передбаченого частиною другою цієї статті.

У частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

01 грудня 2021 року між Приватним акціонерним товариством «Акціонерна компанія «Київводоканал» (далі - Позивач, ПрАТ «АК «Київводоканал» або Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД» (далі - ТОВ «АСТРУМ ХОЛД», Споживач, Абонент або Відповідач) було укладено договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення № 26129/5-02.

За цим договором Виконавець зобов'язується надавати Споживачу послуги з постачання питної води та приймання від нього стічних вод у систему централізованого водовідведення м. Києва за адресами об'єктів водоспоживання, зазначеними у дислокації об'єктів централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (яка є невід'ємною частиною цього договору) та на підставі пред'явлених Споживачем вимог до скиду стічних вод у систему централізованого водовідведення м. Києва (надалі - Вимоги до скиду стічних вод), а Споживач зобов'язується здійснювати своєчасну оплату наданих йому Виконавцем послуг на умовах цього договору та дотримуватися порядку користування питною водою з комунальних водопроводів і приймання стічних вод, що встановлені Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 (в подальшому - Правила користування). Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, шо справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення. затверджених наказом Міністерства реї зонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316 (в подальшому Правила приймання стічних вод). Правилами приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 № 1879 (в подальшому - Місцеві правила приймання), а також дотримуватися норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим договором.

Згідно п.1.2 за договором встановлюється цілодобовий режим водопостачання та приймання стоків. Виконавцем може бути змінений режим водопостачання та водовідведення, відповідно до діючого законодавства України, а також у випадку прийняття органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади відповідних нормативних документів, які визначатимуть інший режим надання послуг (встановлення графіків подачі води та/або приймання стоків тощо), без внесення змін до цього договору.

За умовою п.1.3. договору обсяг води, що підлягає постачанню та прийняттю в систему каналізації надається Споживачем у вигляді нормативного розрахунку (погодинного, добового, помісячного, річного обсягу постачання послуг), який затверджується Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів та узгоджується з Виконавцем і є невід'ємною частиною договору або Технічних умов на водопостачання, виданих та погоджених Виконавцем. Загальний обсяг поставлених за цим договором послуг визначається загальною кількістю наданих Споживачу протягом дії договору кубічних метрів води та прийнятих у міську каналізацію стічних вод - є договірним обсягом та використовується в розрахунках.

Пунктом 1.5 договору встановлено, що споживач забезпечує наявність та своєчасне подовження Вимог до скиду стічних вод згідно із вимогами чинного законодавства (за виключенням передбачених законодавством випадків, коли споживачу не потрібно отримувати Вимоги до скиду стічних вод), а також забезпечує скид стічних вод з дотриманням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Згідно з п.2.1.1 договору кількість поставленої Споживачу води визначається за показаннями засобу обліку, зареєстрованого у Виконавця, окрім випадків, передбачених Правилами користування. У випадку наявності у Споживача декількох об'єктів водоспоживання, облік спожитої ним води здійснюється з урахуванням показань всіх засобів обліку, зареєстрованих за Споживачем. Обсяг наданої води для поливу та на інші власні потреби Споживача, незалежно від його організаційно-правової форми визначається за показаннями засобів обліку. В разі технічної неможливості встановлення засобу обліку кількість води, поставленої для поливу та інших власних погреб Споживача, може визначатися за узгодженим з Виконавцем розрахунком на підставі наданих Споживачем інформації та документів, якими визначена площа поливу та обсяги води на відповідні власні потреби.

У п.2.1.2 договору визначено, що Споживач щомісяця в період з 25 по 30 число поточного місяця знімає та передає Виконавцю послуг показання засобів обліку води через електронний особистий кабінет за електронною адресою: https://legals.vodokanal.kiev.ua (далі - Сервіс). Передані через електронний особистий кабінет показання з приладів обліку підтверджують обсяг отриманих Споживачем послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення та є підставою для проведення Виконавцем нарахувань Споживачу за спожиті послуги централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення і виставлення рахунків.

Згідно п.2.1.4 договору для Споживача із стабільним об'ємом водоспоживання (до 30 м.куб. із незначним коливанням) зняття показань засобів обліку може здійснюватися Виконавцем поквартально, при цьому останній направляє Споживачу щомісячно розрахункові документи на оплату наданих послуг, виходячи із його середньодобового споживання води. Показання засобу обліку за відповідний період можуть бути прийняті до розрахунків Виконавцем від Споживача в письмовому вигляді або в інший спосіб. В разі, якщо Споживач не забезпечить присутності свого представника для зняття показань, дані, що зняті Виконавцем, є підставою для виставлення розрахункових документів на оплату наданих послуг.

За умовами п.п.2.1.5.-2.1.10. якщо вести облік води за показаннями засобу обліку неможливо з причин, що не залежать від Споживача та зафіксовані в установленому порядку (зняття засобу обліку Виконавцем, пошкодження скла, корозія циферблата, припинення нормальної роботи засобу обліку через несправності, що виникли в його механізмі, тощо), кількість використаної води за термін відсутності засобу обліку (але не більше 2-х місяців) визначається за середньодобовою витратою за попередні два розрахункові місяці. У разі тривалості роботи засобу обліку менше 2-х місяців кількість води визначається за середньодобовою витратою за період роботи засобу обліку не менше 15 діб. Після закінчення зазначеного терміну, якщо вести облік води неможливо з вини Виконавця, подальше визначення обсягів водоспоживання здійснюється за нормами споживання, а при їх відсутності, згідно нормативного розрахунку (погодинного, добового, помісячного, річного обсягу постачання послуг), який узгоджується з Виконавцем і є невід'ємною частиною договору.

Обсяг наданих Споживачу послуг з водовідведення визначається на рівні обсягів спожитих ним послуг з водопостачання (в тому числі постачання гарячої води), згідно з показаннями засобів обліку води, зареєстрованих у Виконавця або за показаннями засобів обліку стічних вод, зареєстрованих у Виконавця та/або іншими способами визначення об'ємів стоків у відповідності до Правил користування, Правил приймання стічних вод та Місцевих правил приймання.

У разі недопущення Споживачем представника Виконавця до зняття показань засобу (-ів) комерційного обліку Виконавцем протягом трьох місяців приймається середньодобове споживання таким Споживачем відповідної послуги за попередні 12 місяців (якщо попередніх місяців нараховується менш як 12, за фактичний час споживання послуги, але не менш як 15 діб). Облікові дані Споживача щодо кількості та вартості спожитих ним послуг підлягають обов'язковому звірянню у Виконавця.

Споживач щоквартально, не пізніше 10-го числа наступного за звітним кварталом місяця та в інші строки (за письмовою вимогою Виконавця) направляє до останнього письмовий звіт по обсягам наданих послуг (за встановленою Виконавцем формою) та проводить з останнім звіряння обсягів наданих послуг у відповідному обліковому періоді, а також звіряння по проведених розрахунках за надані послуги. Для проведення звіряння Споживач направляє свого представника до Виконавця із необхідними для цього обліковими та бухгалтерськими документами. Звіряння вважається проведеним з моменту отримання Виконавцем підписаного повноважними особами Акту звіряння розрахунків. В разі невиконання Споживачем цього пункту договору, облікові дані Виконавця щодо кількості та вартості наданих послуг та проведених Споживачем розрахунків у відповідних періодах вважаються безумовно погодженими Споживачем.

Усі засоби обліку Споживача в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційної документації. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць з вини Споживача, об'єм води визначається відповідно до п. 3.3 Правил користування до дня установки повіреного засобу обліку.

У разі самовільних дій (знімання засобів обліку, здійснення будь-яких замін їх частин або змінення положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімання пломб, накладених компетентним органом або Виконавцем, порушення цілісності пломб на засобах обліку, а також на їх з'єднувальних частинах) Споживач сплачує витрату води згідно з пунктами 3.3. 3.4 Правил користування.

Цей договір згідно п.7.1. укладається строком на один рік і набуває чинності з моменту його підписання сторонами. Якщо за 20 днів до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про припинення дії договору, договір вважаться продовженим на черговий однорічний строк. Відносини сторін до укладення нового договору регулюються даним договором. Умови цього договору застосовуються до відносин між Виконавцем та Споживачем, ст. 631 Цивільного кодексу України (7.2. договору).

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків згідно з ч. 2 ст. 11 ЦК України є, зокрема, договори та інші правочини.

Частиною 1 ст. 626 ЦК України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ч. 1 ст. 509 ЦК України).

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).

Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України (який був чинний на час спірних правовідносин) суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором (ч. 2 ст. 193 ГК України).

Стаття 610 ЦК України визначає порушенням зобов'язання його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Суд встановив, що сторони уклали договір, який за своєю природою є договором про надання послуг.

Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

Згідно зі ст. 902 ЦК України виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).

Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Згідно зі ст. 16 Конституції України обов'язком держави є забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу.

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини є невід'ємною умовою сталого економічного та соціального розвитку України. З цією метою Україна здійснює на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів (преамбула Закону України «Про охорону навколишнього середовища»).

У ст. 1 Водного кодексу України визначено, що водокористування використання вод (водних об'єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об'єктів); вода стічна вода, яка утворилася в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар'єрної і дренажної води), а також відведена з забудованої території, на якій вона утворилася внаслідок випадання атмосферних опадів.

За змістом ст. 42 Водного кодексу України водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.

Відповідно до п. 3 ст. 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані, зокрема, дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Частиною 1 ст. 70 Водного кодексу України визначено, що скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.

Приписи ст. 11 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» визначають повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, інших державних органів у сфері питної води, питного водопостачання.

Так, за змістом ч. 1 ст. 11 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, належить, зокрема, затвердження порядку розроблення схем оптимізації систем централізованого водопостачання; затвердження правил користування системами централізованого водопостачання.

Водночас відповідно до ст. 13 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері питної води, питного водопостачання належить, зокрема, затвердження та реалізація місцевих програм у сфері питної води, питного водопостачання, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і місцевих програм; встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання (крім тарифів на ці послуги, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) тощо.

Відповідно до пункту 1 розділу І Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316 (далі Правила №316), ці Правила розроблено з метою: захисту здоров'я персоналу систем збирання, відведення стічних вод та очисних споруд; запобігання псуванню обладнання систем водовідведення, очисних і суміжних з ними підприємств; гарантування безперебійної в межах регламентних норм роботи споруд очищення стічних вод та обробки осадів; гарантування, що скиди стічних вод з очисних споруд не спричинять згубного впливу на навколишнє середовище; гарантування, що осад може бути утилізований у безпечний і прийнятний для навколишнього середовища спосіб.

Пунктом 2 розділу І зазначених Правил передбачено, що ці Правила поширюються на суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) (далі виробники), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди.

На підставі цих Правил виконавець розробляє місцеві Правила приймання, в яких враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначають допустимих концентрацій забруднюючих речовин, що можуть скидати до системи централізованого водовідведення. Місцеві правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов'язковими для виконавців та споживачів (п. 4 розділу І Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення).

За змістом п. 3 розділу І Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення вимоги до скиду стічних вод вимоги щодо режиму, кількісного та якісного складу стічних вод, які споживач скидає до системи централізованого водовідведення населеного пункту, склад і зміст, порядок надання яких визначено цими Правилами та місцевими правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення населеного пункту.

Підпунктами 1, 2 п. 2 розділу ІІ Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення установлено, що споживач повинен дотримуватися вимог до скиду стічних вод та установлених кількісних та якісних показників стічних вод на випусках водовідведення споживачів, вимагати від субспоживачів виконання положень цих Правил та вимог місцевих правил приймання; здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які скидаються ними до систем централізованого водовідведення, згідно з графіком відбору проб, погодженим із виконавцем, надавати виконавцю інформацію про обсяги та якісний склад стічних вод, які скидають до систем централізованого водовідведення.

Відповідно до п. 1 Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316 (далі Порядок №316), цей Порядок встановлює єдиний на території України порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення.

Цей Порядок поширюється на суб'єктів господарювання, які надають послуги із централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди (п. 2 Порядку №316).

Відповідно до абз. 2 п. 3 цього Порядку вимоги до скиду стічних вод вимоги щодо режиму, кількісного та якісного складу стічних вод, які споживач скидає до системи централізованого водовідведення населеного пункту, склад і зміст, порядок надання яких визначається Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316 (далі Правила №316), та місцевими правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення.

За змістом п. 1 розділу ІІ цього Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення у разі повної відповідності якості та режиму скиду стічних вод Правилам приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316, місцевим правилам приймання та умовам укладеного договору споживачі сплачують за послуги водовідведення за тарифом, установленим згідно з чинним законодавством для відповідної категорії споживачів. Кількість стічних вод споживачів, які підлягають оплаті, визначають за фактичними обсягами відповідно до пунктів 2, 12 цього розділу або згідно з Правилами користування. Додаткові обсяги стічних вод споживачів (не враховані договором), що надходять до систем централізованого водовідведення або безпосередньо на очисні споруди системи централізованого водовідведення виконавців, оплачуються споживачами у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу на послугу водовідведення.

Розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 №1879 затверджено Правила приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва.

Пунктом 1.2 цих Правил передбачено, що вони поширюються на організації, установи, підприємства усіх форм власності та фізичних осіб підприємців, що скидають всі види стічних вод у міську систему каналізації (крім балансоутримувачів житлового фонду та об'єктів соціально-культурного призначення, які не скидають стічні води технологічного та/або непобутового походження, або у яких немає орендарів чи інших суб'єктів, що скидають стічні води технологічного та/або непобутового походження).

Пунктом 1.5 Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва визначено, що вони встановлюють вимоги до абонентів, які скидають стічні води до міської каналізації, регламентують взаємні права та обов'язки абонентів і водоканалу, порядок визначення величини плати за скидання стічних вод у міську каналізацію, порядок контролю за виконанням цих Правил, відповідальність та засоби впливу за їх порушення.

За змістом п. 2.1, 2.2 Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва водоканал зобов'язаний здійснювати контроль за якістю стічних вод, що надходять від абонента в систему каналізації м. Києва, а також режимом та обсягом скидання. Водоканал має право надавати абонентам Умови на скид згідно з цими правилами.

Пунктом 2.4 Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва передбачено, зокрема, що абоненти зобов'язані отримати Умови на скид та укласти договір з водоканалом відповідно до ст. 19, 20 Закону України «Про питну воду та водопостачання» (далі Умови на скид, Умови).

Згідно з п. 3.3.1 Правил №1879 абоненти зобов'язані отримати у Водоканалі Умови на скид згідно з додатком 2.

Пунктом 3.3.2 Правил №1879 передбачено, що для отримання Умов на скид абонент повинен звернутись до водоканалу для їх оформлення та надати документи, передбачені вказаним пунктом.

Відповідно до п. 3.3.3 Правил №1879 водоканал у місячний строк з моменту отримання необхідних документів розглядає їх і видає Умови на скид.

Згідно з пунктом 3.3.4 Правил №1879 Умови на скид видаються на один рік.

З матеріалів справи вбачається, що ПрАТ «АК «Київводоканал» 20.10.2021 за реєстраційним №3023 видало ТОВ «АСТРУМ ХОЛД» умови на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва по об'єкту м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9 зі строком дії до 08.10.2022.

Якщо абонентом заявлено про відсутність змін у його водовідведенні, Умови на скид на наступний рік подовжуються. Абонент повинен звернутися до водоканалу з письмовим запитом про подовження Умов на скид за один місяць до закінчення строку їх дії (п. 3.3.5 Правил №1879).

Пунктом 8.1 Правил №1879 встановлено, що абонент не має права скидати стічні води без одержання Умов на скид. За скидання стічних вод без Умов на скид або після закінчення строку їх дії абонент сплачує в п'ятикратному розмірі тариф на послугу з водовідведення за весь період їх відсутності.

Згідно з п. 4.1 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів та Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України плата за скид стічних вод підприємств у системи каналізації населених пунктів вноситься підприємствами згідно з розрахунками водоканалів та виставленими ними рахунками на розрахункові рахунки водоканалів у порядку та в терміни, передбачені договором.

Відповідно до п. 7.10 Правил №1879 при виявленні факту порушення вимог Правил абоненти сплачують у п'ятикратному розмірі тарифу за послуги водовідведення у випадках, визначених у абзацах 3-8 пункту 8.6 розділу 8 цих Правил.

Пунктом 8.1 Правил №1879 передбачено відповідальність абонента за скидання стічних вод без Умов на скид або після закінчення строку їх дії в п'ятикратному розмірі тарифу на послугу з водовідведення за весь період їх відсутності.

За приписами п. 8.6 Правил №1879 при порушенні цих Правил та Правил користування водоканал має право розглядати весь обсяг стічних вод (за розрахунковий період) як такий, що перевищує договірний, і плата за його скидання встановлюється в п'ятикратному розмірі тарифу за водовідведення у разі:

а) відсутності у абонента Умов на скид чи закінчення строку їх дії;

б) відмови або затримання з боку абонента укладання з водоканалом договору на послуги водопостачання та водовідведення (при відсутності технічної можливості відключення від міської мережі та після письмового попередження абонента);

в) затримки з оформленням перепустки представнику контролюючих служб на територію абонента або неможливості відібрати пробу стічних вод у визначеному КК абонента протягом 30 і більше хвилин з моменту прибуття для виконання службових обов'язків);

г) відмови абонента виділити представника для відбору проби;

д) відмови абонента від виконання пункту 8.9 цих Правил.

Суд встановив, що у матеріалах справи відсутні докази отримання Товариством Умов на скид за адресою: м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9.

Суд відзначає, що Верховний Суд у постанові від 25.04.2025 у справі №910/8094/24 виснував, що плата за скид стічних вод без Умов на скид не є оперативно-господарською санкцією, як це помилково вважає скаржник, не враховуючи при цьому обставини спірних правовідносин, які склалися між сторонами спору. Скаржник необґрунтовано ототожнює грошове зобов'язання відповідача з оплати за скид стічних вод без Умов на скид з оперативно-господарською санкцією, яка застосовується як захід оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушення зобов'язання, що використовується самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку. Проте, за встановленими обставинами в цій справі, немає підстав вважати, що нарахування плати за скид стічних вод без Умов на скид є таким, що сприятиме припиненню або попередженню повторення порушення зобов'язання (що є характерною ознакою та метою застосування оперативно-господарської санкції). Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду у складі суддів об'єднаної палати Касаційного господарського суду від 18.01.2019 у справі №920/730/16.

Оперативно-господарські санкції можуть полягати в односторонній відмові від господарського зобов'язання (повністю або частково) або в односторонній зміні його умов. Оперативно-господарські санкції застосовуються відповідною особою стороною зобов'язання в односторонньому порядку, а їх перелік та порядок вжиття визначаються виключно положеннями договору, укладеного між сторонами. Мета застосування зазначених санкцій припинення або запобігання повторенню порушень зобов'язання шляхом оперативного впливу на правопорушника. Оперативно-господарські санкції застосовуються виключно за рішенням управненої сторони й спрямовані на корегування подальшої поведінки порушника господарського зобов'язання в майбутньому. Одностороннє визначення однією стороною господарського зобов'язання розміру боргу іншої сторони зазначеному не відповідає. Подібні висновки викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 14.01.2020 у справі №910/17955/17.

Матеріали справи свідчать, що у період з 09.10.2022 по 31.12.2023 за адресою: м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9 відповідач здійснював скид стічних вод без умов на скид у порушення договірних зобов'язань та Правил №1879.

Втім, Споживач за умовою п.3.3.13. договору зобов'язався своєчасно подовжувати у встановленому порядку Вимоги до скиду стічних вод, утримувати в належному технічному та санітарному стані мережі та обладнання. Щомісячно, в період з 25 по 30 число поточного місяця, передавати Виконавцю інформацію про показання засобів обліку у вигляді Акту про спожиті послуги з водопостачання та/або водовідведення у спосіб передбачений цим Договором (п.3.3.14).

Тому в цьому випадку позивач довів недотримання відповідачем вимог нормативних документів у сфері водовідведення щодо отримання Умов на скид, зокрема, Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, а відповідач не спростував здійснення скиду стічних вод без Умов на скид за наведеною адресою в період із 09.10.2022 по 31.12.2023.

У зв'язку зі скидом стічних вод Відповідачем без умов на скид стічних вод Департаментом екологічного нагляду ПрАТ «АК «Київводоканал» нараховано Відповідачу плату у розмірі 373 929,12 грн. за скид стічних вод без Умов на скид за адресою: м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9, у період з 09.10.2022 по 31.12.2023.

Оскільки Відповідачем не виконано вимоги Правил № 1879, Позивачем направлено на адресу ТОВ «АСТРУМ ХОЛД» лист-попередження від 09.01.2024 з розрахунком №15/ВУ-6/142-11-2023 від 09.01.2024 на загальну суму 373 929,12 грн, які були вручені Відповідачу 23.02.2024, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Разом із тим, відповідач вимоги позивача не виконав, оплату вказаних сум не здійснив, що стало підставою для звернення ПрАТ «АК «Київводоканал» до суду з даним позовом.

Доказів вжиття ТОВ «АСТРУМ ХОЛД» всіх залежних від нього заходів для належного виконання зобов'язань з отримання Умов на скид, матеріали справи не містять.

Пунктом 4.12 укладеного сторонами договору встановлено, що у разі порушення Споживачем п.п.1.1. 1.5. цього договору, останній сплачує Виконавцю плату за скид стічних вод без чинних Вимог до скиду стічних вод, яка нараховується у п'ятикратному розмірі тарифу за водовідведення, відповідно до вимог чинного законодавства.

Як вбачається з витягу з розрахункового листа ТОВ «АСТРУМ ХОЛД», нарахування плати за скид стічних вод без Умов позивач здійснив у чотирикратному розмірі тарифу, оскільки однократний розмір тарифу за скид стічних вод вже був застосований ним при проведенні основних нарахувань за надані послуги з водопостачання та водовідведення, які виставлені відповідачу до сплати та ним оплачені.

Таким чином, оскільки відповідач доказів належної сплати виставлених позивачем рахунків не надав, позовні вимоги про стягнення з ТОВ «АСТРУМ ХОЛД» плати за скид стічних вод без Умов на скид в сумі 373 929,12 грн є правомірними.

Заперечуючи проти позову, відповідач зазначив, що 07.04.2022 на веб-сайті ПАТ «АК «Київводоканал» за посиланням https://vodokanal.kiev.ua/news/ було розміщено оголошення наступного змісту: «До уваги абонентів, у яких закінчився термін дії Умов на скид стічних вод у систему каналізації міста Києва у 2022 році. Умови на скид автоматично подовжуються на період воєнного стану в Україні та місяць після його закінчення. Термін виконання незакритих приписів згідно з актом обстеження автоматично продовжується на період воєнного стану в Україні та на місяць після його закінчення». З огляду на зазначене, продовжував здійснювати свою господарську діяльність відповідно до наявних Умов на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва Реєстраційний №3023 від 20.10.2021.

Згідно пояснень позивача, розміщення вказаного оголошення було зумовлено тим, що у період перебування частини території Київської області під тимчасовою окупацією та ведення бойових дій на ній, у споживачів, у яких в цей період закінчувався строк дії умов на скид, об'єктивно не було можливості продовжити строк дії таких умов.

Наказом Мінреінтеграції України № 75 від 25.04.2022 затвердило Перелік громад, що розташовані в районах проведення бойових дій або які є тимчасово окупованими, яким було виключено місто Київ з даного переліку.

В подальшому, наказом Мінреінтеграції України №309 від 22 грудня 2022 року наказ від 25.04.2022 № 75 скасовано та затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, в якому в частині території міста Києва датою припинення можливості бойових дій вказано 30.04.2022. Таким чином, починаючи з 30.04.2022 стало можливим здійснення господарської діяльності у місті Києві.

З огляду на викладене, для своєчасного продовження терміну дії умов на скид стічних вод згідно з Правилами № 1879 Відповідач повинен був звернутися до Позивача із листом за місяць до закінчення термін дії умов на скид стічних вод, тобто до тобто до 11.11.2022.

Оскільки на дату, до якої Відповідачу необхідно було звернутися для продовження терміну дії умов на скид місто Київ не входило до переліку територій, на яких ведуться бойові дії, відповідного оголошення з боку Позивача на сайті уже не розміщувалося, а відповідних змін до Правил № 1879 не вносилося, як наслідок, у Відповідача існував обов'язок продовжувати термін дії умов на скид стічних вод у визначеному порядку.

Суд зазначає, що отриманням Умов є обов'язком відповідача, а також однією з обов'язкових умов для прийняття позивачем стічних вод абонента до міської каналізації, тобто Правила №1879 містять імперативну норму, яка прямо забороняє здійснення скиду стічних вод у систему каналізацій міста Києва за відсутності Умов на скид, а також визначає засоби впливу за їх порушення.

Втім, відповідач в порушення імперативних норм Правил №1879 у період з 09.10.2022 по 31.12.2023 у приміщенні за адресою: м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9 здійснював скид стічних вод без Умов, внаслідок чого йому нараховано плату за скид стічних вод без Умов на скид.

Отже, в межах вирішення названого спору, судом встановлено факт порушення відповідачем умов укладеного договору про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі, тому Суд не надає оцінки доводам Товариства з посиланням на рішення у справі №910/9390/25 та враховує правило ч. 4 ст. 165 ГПК України, згідно з яким якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.

Також суд відзначає, що рішення Тимчасової адміністративної колегії АМКУ від 24.06.2025 №6-р/тк у справі №318/60/101-рп/к.23 не скасовує Правила № 1879 на минуле або не визначає порядок їх застосування до споживачів води у минулі періоди.

З огляду на наведене, матеріали справи підтверджують факт порушення відповідачем умов укладеного договору про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі, а також Правил №1879, що виявилося у скиді стічних вод без наявності умов на скид, а тому вимога позивача про стягнення з відповідача грошових коштів за скид стічних вод без умов на скид стічних вод у розмірі 373 929,12 грн. підлягає задоволенню.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до статей 76-79 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За приписами ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів учасників справи та їх відображення у судовому рішенні, суд спирається на висновки, що зробив Європейський суд з прав людини від 18.07.2006 у справі «Проніна проти України», в якому Європейський суд з прав людини зазначив, що п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.

З огляду на вищевикладене та встановлені фактичні обставини справи, суд дає вичерпну відповідь на всі питання, що входять до предмета доказування у даній справі та виникають при кваліфікації спірних відносин як у матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах. При цьому суд наголошує, що усі інші доводи та міркування сторін, окрім зазначених у мотивувальній частині рішення, взяті судом до уваги, однак не спростовують висновків суду та не суперечать дійсним обставинам справи і положенням законодавства.

З урахуванням вищевикладеного, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Судові витрати відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 74, 76, 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 254 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АСТРУМ ХОЛД» (03038, м. Київ, вул. Миколи Амосова, 9, код ЄДРПОУ 40202426) на користь Приватного акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал» (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, будинок 1-А, код ЄДРПОУ 03327664) грошові кошти за скид стічних вод без умов на скид стічних вод у розмірі 373 929 (триста сімдесят три тисячі дев'ятсот двадцять дев'ять) грн. 12 коп. та 4 487 (чотири тисячі чотириста вісімдесят сім) грн. 16 коп. - витрат по сплаті судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене у строки та порядку, встановленому розділом ІV ГПК України.

Повний текст рішення складено та підписано 16.04.2026.

Суддя Наталія ЯГІЧЕВА