Єдиний унікальний номер судової справи 462/2925/26
Номер провадження 2/462/2130/26
про відкриття провадження у справі
(спрощене позовне провадження без виклику сторін)
14 квітня 2026 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Галайко Н. М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 до ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
І. Рух справи
Уповноважений представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Павловська Я. В., 02.04.2026 року (вх. № 8636) звернулася у Залізничний районний суд м. Львова з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, у якій просить суд:
-розірвати шлюб укладений між сторонами, зареєстрований 14.07.2012 року виконавчим комітетом Ільницької сільської ради Турківського району Львівської області, актовий запис № 6, свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_3 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.04.2026 року для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю - Галайко Н. М.
Судом у порядку ч. 8 ст. 187 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) отримано відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 2562018 та 2562021 від 05.04.2026 про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи - позивача та відповідача у справі.
Ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 06.04.2026 року позовну заяву було залишено без руху, у зв'язку з її істотними недоліками.
07.04.2026 року (вх. № 9153) від уповноваженого представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Павловської Я. В. до суду надійшла письмова заява (документ сформований в системі «Електронний суд» 07.04.2026 року) про усунення недоліків позовної заяви з додатками.
ІІ. Щодо прийняття позовної заяви до розгляду
Перевіривши подану заяву про усунення недоліків, дослідивши матеріали цивільної справи та з'ясувавши усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху, суд дійшов висновку, що подана заява відповідає вимогам ЦПК України та може бути прийнята до розгляду.
Суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог щодо форми, змісту та додатків, визначених ст. 95, 175, 177 ЦПК України. Заявлені вимоги, з урахуванням предмета спору, суб'єктного складу сторін та характеру спірних правовідносин, відповідно до положень глави 2 Розділу І ЦПК України віднесені до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної підсудності Залізничного районного суду м. Львова.
Оцінивши подані матеріали у їх сукупності, суд не встановив підстав, передбачених ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у даній цивільній справі.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про наявність правових підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Окремо суд приймає до уваги, що матеріали справи містять докази направлення копії відповідного позову разом з додатками відповідачу на адресу реєстрації 10.02.2026 року.
ІІІ. Щодо форми судового провадження
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд приймає до уваги, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з п. 4 ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є справи про розірвання шлюбу.
Отже з огляду на те, що дана справа є малозначною у силу закону, вона підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 ст. 279 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На момент постановлення даної ухвали клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.
Статтею 11 ЦПК України передбачено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
З огляду на зазначене, предмет спору та характер спірних правовідносин відповідна справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (у письмовому провадженні).
ІV. Щодо вжиття заходів для примирення подружжя
Суд роз'яснює, що згідно з ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України (далі - СК України) суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Частино 1 ст. 111 СК України передбачено, що суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Суд зазначає, що згідно ч. 2 ст. 111 СК України якщо один із подружжя вчинив домашнє насильство, незалежно від стану розгляду порушеного кримінального провадження, цивільної справи або справи про адміністративне правопорушення щодо домашнього насильства, заходи щодо примирення подружжя не вживаються.
Відповідно до ч. 4 ст. 251, ч. 7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи (провадження у справі) і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців, крім випадків, передбачених ч. 2 ст. 111 СК України.
У зв'язку з зазначеним суд пропонує сторонам надати свої письмові пояснення щодо можливості примирення та пропозиції щодо необхідності надання їм судом строку для примирення.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 12, 13, 19, 43, 84, 95, 175, 177, 184-187, 190, 259-261, 274-279 ЦПК України, суд -
постановив:
1. Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Відкрити провадження у цивільній справі за вказаним позовом.
2. Розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
3. Запропонувати сторонам надати суду пояснення щодо:
- можливості примирення;
- пропозиції щодо необхідності надання їм судом строку для примирення.
4. Позивачу - направити копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідачу - направити копію ухвали про відкриття провадження у справі (ст. 190 ЦПК України).
5. Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачу, що:
- відзив має відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. До відзиву мають бути додані всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів, заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
- згідно з ч. 4 ст. 178 ЦПК України відповідач зобов'язаний одночасно з поданням відзиву до суду направити його копію та копії доданих документів іншим учасникам справи;
- у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин справа розглядатиметься судом за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України);
- право подати зустрічний позов у строк для подання відзиву (ч. 1 ст. 193 ЦПК України).
6. Встановити позивачу строк п'ять днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на нього. Відповідь має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України. Копія відповіді має бути одночасно надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк п'ять днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке також має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України. Копія заперечення має бути одночасно надіслана іншим учасникам справи.
7. Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, якщо інше не буде заявлено.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін:
- відповідач може подати у строк для подання відзиву;
- позивач - разом із позовною заявою або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
8. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України: http://zl.lv.court.gov.ua/sud1309/gromadyanam/csz/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя/підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя: Н. М. Галайко