Справа № 585/1338/26
Номер провадження 3/585/398/26
14 квітня 2026 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Цвєлодуб Ганна Олександрівна, за участю прокурора Роменської окружної прокуратури Вівденко Ю.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , захисника - Цимбала В.І., секретаря с/з Салій О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ромни матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, яка надійшла з Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженця м.Ромни, Сумської обл., українця, громадянина України, одруженого, працюючого командиром відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (ПАТ «Укрнафта») з пожежно-рятувального загону ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів, зареєстрованого: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого: АДРЕСА_2 , не є особою, звільненою від сплати судового збору , -
за ч.4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду командира відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (ПАТ «Укрнафта») з пожежно-рятувального загону ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 7 частини 1 статті 46 даного Закону, подав завідомо недостовірні відомості до щорічної декларації особи, уповноважено на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, які відрізняються від достовірних на суму 560 250 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав, при цьому надав пояснення про те, що дійсно на початку 2024 р. на аукціоні у США він придбав автомобіль «Джип Компас» приблизно за 12 тис. доларів, у лютому 2024 р. поставив його на облік у сервісному центрі на своє ім'я, надалі за власні кошти провів ремонт автомобіля, а у жовтні 2024 р., за допомогою посередника, продав цей автомобіль, вартість прожаду йому була невідома. Він звертався до сервісного центру для отримання документів про вартість автомобіля, але йому було відмовлено. До подання декларації отримав від ДПІ довідку про дохід за 2024 р., у якій не було відображено у якості доходу суму за продаж автомобіля, а тому він про це не зазначав. Вважає, що він отримав дохід значно менший, аніж 560 250 гривень, оскільки він за власні кошти придбав автомобіль та відремонтував його, його реальний дохід становить різницю між вартістю продажу авто та вартістю його придбання та ремонту, це приблизно 60-70 тис. грн.
Захисник у судовому засіданні вказав, що при складанні протоколу стороною обвинувачення було хибно кваліфіковано дії ОСОБА_1 за ч.4 ст. 172-6 КУпАП, так як йому не було відомо суму реального доходу, який він отримав від купівлі-продажу аватомобіля та такі його дії підпадають під ознаки ч.1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації.
Суд, заслухавши ОСОБА_1 та його захисника, висновок прокурора щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності у виді штрафу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Встановлено, що присягу працівника органів і підрозділів цивільного захисту ОСОБА_1 прийняв 03.11.2009, про що свідчить його особистий підпис.
Відповідно до витягу з наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 23.06.2021 № 116, ОСОБА_1 призначено на посаду командира відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (Публічного акціонерного товариства «Укрнафта») (с. Анастасівка Роменського району) 3 пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охррони об'єктів з 25.06.2021.
Відповідно до витягу із наказу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області від 01.08.2023 № 301-ОС, командиру відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (Публічного акціонерного товариства «Укрнафта») (с. Анастасівка Роменського району) 3 пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів ОСОБА_1 присвоєне спеціальне звання - головний майстер-сержант служби цивільного захисту.
Відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону відносяться особи начальницького складу служби цивільного захисту.
Відповідно до Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 593 до молодшого начальницького складу відносяться особи начальницького складу, яким присвоєні спеціальні звання, в тому числі і головний майстер-сержант служби цивільного захисту.
Пунктом 104-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.05.2023 року № 468 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо вдосконалення питань проходження служби цивільного захисту та грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», установлюються такі співвідношення між спеціальними званнями служби цивільного захисту молодшого начальницького складу: головний майстер-сержант служби цивільного захисту, - прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту.
Тобто, ОСОБА_1 відноситься до молодшого начальницького складу служби цивільного захисту.
Відповідно до п. 6 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюється дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 відноситься до осіб начальницького складу служби цивільного захисту та є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Приміткою ст. 172-6 КУпАП визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 31 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, особи рядового і начальницького складу зобов'язані у тому числі додержуватися вимог антикорупційного законодавства.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, - що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим. Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 65-1 даного Закону, за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування зобов'язані подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Наказу 23.07.2021 № 448/21 Національного агентства з питань запобігання корупції затверджений «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 за № 986/36608.
Декларація подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних, засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону, України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Із викладеного, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання, корупції», командир відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (Публічного акціонерного товариства «Укрнафта») (с. Анастасівка. Роменського району) 3 пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів ОСОБА_1 , є суб'єктом відповідальності зі вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад указаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.
Системний аналіз норм КУпАП визначає, завдання, яке полягає у встановленні винних і забезпеченні правильного застосування законодавства з тим, щоб до кожного правопорушника були застосовані справедливі заходи адміністративного примусу.
Таким чином, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону (дозволено робити тільки те, що дозволено законом статті 6 Конституції України).
Відповідно до статті 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з недодержанням установлених правил, у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
В статті 19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, до Сумського управління ДВБ НПУ з Національного агентства з питань запобігання корупції надійшов Обґрунтований висновок, затверджений заступником Голови НАЗК 20.02.2026 щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією за, результатами повної перевірки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (унікальний ідентифікатор документа 363058d16-4163-4b76-а13d-ес219се9dес4), поданої суб'єктом декларування ОСОБА_1 , командиром відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (Публічного акціонерного товариства «Укрнафта») (с. Анастасівка Роменського району) 3 пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів, 28.02.2025.
Відповідно до розділів III «Описова частина» та IV «Висновки» Обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, затвердженого 20.02.2026 за результатами повної перевірки щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (унікальний ідентифікатор документа 363058d16-4163-4b76-а13d-ес219се9dес4), поданої суб'єктом декларування ОСОБА_1 , командиром відділення 12 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів (Публічного акціонерного товариства «Укрнафта») (с. Анастасівка Роменського району) 3 пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів, встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації вказав недостовірні відомості, зазначені в декларації, які відрізняються від достовірних на загальну суму 560 250 гривень, чим не дотримав вимог п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції». У діях суб'єкта декларування ОСОБА_1 встановлено ,ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП. Відповідно до ст.. 255 КУпАП обґрунтований висновок разом із матеріалами повної перевірки декларації, підлягають направленню до Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
За результатами повної перевірки встановлено, що при складанні та поданні декларації ОСОБА_1 зазначив такі недостовірні відомості:
1. У розділі 6 «Транспортні засоби» декларації ОСОБА_1 зазначив відомості, які не підлягають відображенню - автомобіль JEEP СОМРАSS 2.4, 2018 р.в. VIN-код: НОМЕР_2 , чим недотримав вимоги ч. 3 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», оскільки цей автомобіль був відчужений суб'єктом декларування. 26.10.2024 на користь ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу № 7959/24/002785;
2. У розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації ОСОБА_1 не зазначив відомостей про отриманий ним у звітному періоді дохід від ОСОБА_2 в результаті продажу автомобіля JEEP СОМРАSS 2.4, 2018 р.в. VIN-код: НОМЕР_2 , у розмірі 560 250 гривні, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Відповідно до Форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Національного агентства, від 23.07.2021 № 449/21, на початку заповнення декларації суб'єкт декларування ознайомлюється з Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про ознайомлення проставляється відповідна відмітка.
Після заповнення всіх розділів декларації суб'єкт декларування ознайомлюється з внесеними до неї відомостями та проставляє відповідну позначку про підтвердження правильності даних, після чого подає декларацію шляхом накладення електронного цифрового підпису.
Перед підписанням декларації суб'єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.
Згідно з ч. 4 ст. 45 Закону (в редакції, чинній на дату подання декларації) упродовж 30 днів після подання декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію.
Суб'єкт декларування при поданні декларації підтвердив достовірність вказаних відомостей, при цьому не скориставшись правом подати виправлену декларацію.
При вирішенні питання стосовно визначення неточних або недостовірних відомостей Національне агентство керується положеннями п. 2 розділу І Порядку та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України, на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 21.02.2025 (на дату подання декларації) становив 3028,00 гривень.
За результатами повної перевірки декларації щодо з'ясування, достовірності задекларованих відомостей встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації зазначив відомості, які відрізняються від достовірних на суму 560 250 гривень, що перевищує 150 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.
При визначенні наявності підстав для притягнення суб'єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, Національне агентство керується терміном «прожитковий мінімум для працездатної особи» у розмірі, який діяв станом на 28.02.2025:(на дату подання декларації).
За результатами повної перевірки декларації встановлено, що зазначені суб'єктом декларування у декларації відомості відрізняються від достовірних на загальну суму 560 250 гривень, що становить розмір від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є ознаками правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За подання, завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповн9вадкеної на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, адміністративна відповідальність, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.
ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб'єкт декларування, зобов'язаний їх дотримуватись.
Так, ОСОБА_1 при проходженні служби в Державній службі України з надзвичайних ситуацій ознайомлювався та власноручно підписував зобов'язання, пам'ятки, рекомендації для персоналу (кадрів) органів та підрозділів цивільного захисту, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Також встановлено, що ОСОБА_1 10.03.2026 подав виправлену щорічну декларацію особи, уповноваженої на. виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (унікальний ідентифікатор документа 363058d16-4163-4b76-а13d-ес219се9dес4).
Таким чином, командир відділення 12 державної пожежно- рятувальної частини з охорони об'єкті (Публічного акціонерного товариства «Укрнафта») (с. Анастасівка Роменського району) 3 пожежно- рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області з охорони об'єктів ОСОБА_1 , який як суб'єкт декларування подав завідомо недостовірні відомості у щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (унікальний ідентифікатор документа 363058d16-4163-4b76-а13d-ес219се9dес4), які відрізняються від достовірних на загальну суму 560 250 гривень, чим не дотримався вимог п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При цьому доводи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ( ОСОБА_1 ), та його захисника у судовому засіданні не віднайшли свого підтвердження та висновків суду про винуватість особи не спростовують, оскільки саме на особу, яка подає відповідну декларацію, Законом покладається обов'язок ретельної та сумлінної перевірки інформації та даних про майно, дохід тощо, які він декларує, при цьому ОСОБА_1 не подавалась і декларація про зміни у майновому стані протягом 2024 року, хоча майновий стан особи змінювався двічі протягом року (придбання транспортного засобу та його подальший продаж), що не може свідчити про виконання особою обов'язку щодо належного декларування майна та відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення, або ознак складу правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, на чому наполягала сторона захисту.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
У зв'язку із зазначеним суд, враховуючи дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його вік, сімейний та матеріальний стан, приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 КУпАП в межах санкції статті Закону, за яким визнає його винним.
На підставі викладеного, керуючись ст.36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законому України «Про запобігання корупції», суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172 -6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 1 000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 665 гривень 60 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що на підставі ч. 1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно до ч. 4 ст. 307 КУпАП, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Відповідно до ч.2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, органом державної виконавчої служби з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначений у даній постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно до ч. 4 ст. 307 КУпАП, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Роменського міськрайонного суду Сумської області протягом 10 днів дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подано протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці з моменту набрання постановою законної сили.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г.О.ЦВЄЛОДУБ