Миколаївської області
Справа №477/2921/25
Провадження №3/477/31/26
23 березня 2026 року місто Миколаїв
Суддя Вітовського районного суду Миколаївської області Семенова Л.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Миколаївській області, про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, такого, що проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 85 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 17 грудня 2025 року близько 17.00 години ОСОБА_1 , знаходячись на річці Інгул поблизу с.Мішково-Погорілове Миколаївського району Миколаївської області, здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову сіткою месиновою.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги підпункту 1 пункту 1, підпункту 4 пункту 4 розділу ІV Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19 вересня 2022 року №700 (далі Правила)
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 4 статті 85 КУпАП
Матеріали справи надійшли до суду 29 грудня 2025 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи судом повідомлявся належно за адресою, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення.
Судове засідання, призначене на 21 січня 2026 року не відбулось у зв'язку зі знеструмленням електромереж Вітовського районного суду Миколаївської області.
Судове засідання 24 лютого 2026 року було відкладене у зв'язку з неявкою особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до статті 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до пункту 7 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Вказаними нормами не передбачено можливості суду визначати ступінь вини та винність особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, в цілому.
Станом на 23 березня 2026 року строки накладення на особу адміністративного стягнення минули, тому, відповідно до пункту 7 статті 247 КУпАП, провадження у справі належить закрити.
Керуючись ст. ст. 38, 284, п. 7 ст. 247 КУпАП, -
Провадження у справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 85 КУпАП закрити.
Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.М.Семенова