Справа № 420/42789/25
14 квітня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області (вул. Прохорівська, 6, м.Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 38643633) про визнання протиправної бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області в якому позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, що полягає у неврахуванні індексації грошового забезпечення при обчисленні ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України;
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, що полягає у неврахуванні індексації грошового забезпечення при обчисленні ОСОБА_1 виплат, передбачених пунктом 7 розділу XV Інструкції «Про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 квітня 2015 року № 475, а саме: премії у розмірі 150 % посадового окладу за період з 01 лютого 2022 року по день виключення зі списків особового складу; надбавки за вислугу років у розмірі 45 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням (станом на 03 березня 2022 року календарна вислуга років становила 20 років 01 місяць 18 днів); надбавки за кваліфікацію першого класу у розмірі 5 %; одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту у розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби (вислуга років для виплати вихідної допомоги станом на 03 березня 2022 року становила 22 роки 06 місяців 11 днів, з яких 02 роки 04 місяці 23 дні - період навчання у цивільному закладі вищої освіти); грошової компенсації за 30 календарних днів невикористаної щорічної основної відпустки за 2022 рік;
зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України, з урахуванням індексації грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення в обсязі, визначеному довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року;
зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 виплат, передбачених пунктом 7 розділу XV Інструкції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 квітня 2015 року № 475, з урахуванням індексації грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення в обсязі, визначеному довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року, зокрема: премії у розмірі 150 % посадового окладу; надбавки за вислугу років; надбавки за кваліфікацію першого класу; одноразової грошової допомоги при звільненні; грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до Відповідача 20.11.2025 із заявою про проведення перерахунку одноразової грошової допомоги при звільнені та донарахування належних сум грошового забезпечення. Відповідач листом від 12.12.2025 року №60.01.1-9522.60.13 було відмовлено у проведенні перерахунку виплаченої одноразової грошової допомоги, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому просить відмовити у задоволенні позову зазначає, що грошове забезпечення та одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України від 20.07.2018 року № 623: "12. Особам рядового і начальницького складу, які в разі звільнення зі служби цивільного захисту мають право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту, до їх місячного грошового забезпечення, з якого нараховується ця грошова допомога, включаються: для осіб рядового і начальницького складу, що звільняються з посад, на які вони були призначені, оклад за штатною посадою, оклад за спеціальним званням і додаткові види грошового забезпечення постійного характеру (надбавки, доплати, премії), що були встановлені наказом органу управління (підрозділу) на день звільнення. " Відповідно відповідач вважає, що правових підстав для включення індексації грошового забезпечення до розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні у Головного управління немає. Крім того, перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні вже був предметом спору у справі № 420/17980/25. На підставі зазначеного, відповідач вважає, що оскільки перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні є предметом спору одночасно у двох адміністративних справах, позовні вимоги по даній справі задоволенню не підлягають. Крім того, відповідач вказує, що наказ МВС № 475 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 623 від 20.07.2018. Також відповідач вважає хибним посилання позивача на ст. 129 Кодексу цивільного захисту, оскільки зазначена норма не регулює виплати грошового забезпечення.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне: ОСОБА_1 проходив службу у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області.
На звернення представника позивача, відповідач листом від 12.12.2025 року за №60 01.1-9522/60 13 надав відповідь в якій зазначено, що Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24.09.2025 року по справі №420/20950/25 не стосується перерахунку грошового забезпечення. Відповідно видана довідка на ваше ім'я до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про грошове забезпечення станом на 01.01.2022 року для перерахунку пенсії не має відношення до грошового забезпечення, яке вам нараховувалося.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади індексації грошових доходів населення визначені Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282-XII від 03.07.1991 (далі - Закон № 1282-XII у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин).
Стаття 1 Закону № 1282-XII визначає, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначено Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.
У цій редакції Порядок № 1078 визначав правила розрахунку індексу споживчих цін та механізм визначення розміру індексації грошових доходів населення (в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб) і застосовувався до грошового забезпечення позивача в спірний період.
Відносини щодо грошового забезпечення та відпусток осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту врегульовані, зокрема: Кодексом цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI; Інструкцією про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.04.2015 № 475, зареєстрованою в Мін'юсті 15.05.2015 за № 544/26989.
Частиною 2 ст. 129 КЦЗУ передбачено, що особам рядового і начальницького складу цивільного захисту надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового і матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Тривалість щорічної основної відпустки для осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які мають вислугу років (у календарному вимірі), обчислену в порядку, передбаченому для призначення пенсій особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту до 10 років, становить 30 календарних днів, від 10 до 15 років - 35 календарних днів, від 15 до 20 років - 40 календарних днів, 20 і більше років - 45 календарних днів.
Інструкція № 475 визначає, зокрема: склад грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, одноразові додаткові види); порядок виплати грошової допомоги на оздоровлення (у розмірі місячного грошового забезпечення); порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні - 50 % місячного грошового забезпечення за кожен повний календарний рік служби (розд. XV); порядок обчислення грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, при якій до розрахунку береться грошове забезпечення, яке особа отримувала на день звільнення (п. 5 розд. XV).
Суд вказує на те, що, хоча Інструкція № 475 прямо не згадує індексацію серед складових грошового забезпечення, питання індексації врегульовано Законом № 1282-XII та Порядком № 1078, які мають вищу юридичну силу.
Верховний Суд, надаючи оцінку положенням Закону № 1282-XII та Порядку № 1078 у відповідних редакціях, сформував сталу практику щодо правової природи індексації грошового забезпечення.
Зокрема, у: постанові від 30.04.2021 у справі № 620/561/20; постанові від 21.12.2021 у справі № 820/3423/18; постанові від 30.11.2023 у справі № 380/21619/21 Верховний Суд дійшов правового висновку, що індексація грошового забезпечення: має систематичний (щомісячний) характер; є обов'язковим елементом грошового забезпечення (заробітної плати) у відповідному місяці; підлягає врахуванню при обчисленні виплат, розмір яких визначається з місячного грошового забезпечення, зокрема грошової допомоги на оздоровлення, одноразової грошової допомоги при звільненні та компенсації за невикористані дні відпустки.
Так, щодо грошової допомоги на оздоровлення позивачу то суд виходить із такого: відповідно до ч. 2 ст. 129 КЦЗУ, грошова допомога на оздоровлення виплачується у розмірі місячного грошового забезпечення.
Водночас, як встановлено судом, при обчисленні місячного грошового забезпечення, з якого визначався розмір грошової допомоги на оздоровлення позивачу, відповідач не врахував індексацію грошового забезпечення.
З урахуванням Закону № 1282-XII, Порядку № 1078 та наведених вище правових позицій Верховного Суду, суд дійшов висновку, що на момент нарахування грошової допомоги на оздоровлення позивачу відповідач був зобов'язаний включити індексацію грошового забезпечення до складу місячного грошового забезпечення, з якого обчислювався розмір такої допомоги.
Із приводу одноразової грошової допомоги при звільненні позивача, то суд вказує на таке: розділ XV Інструкції № 475 встановлює, що особам рядового і начальницького складу, звільненим з органу управління (підрозділу), виплата грошового забезпечення проводиться: тим, хто обіймав на день звільнення посади, - до дня здачі справ включно, при цьому на здавання справ надається не більше 10 днів із дня отримання органом управління (підрозділом) наказу про звільнення; слухачам і курсантам навчальних закладів цивільного захисту - до дня виключення із списків перемінного складу навчальних закладів ДСНС України включно; тим, хто на день звільнення перебував у розпорядженні, - до дня здачі справ включно (з урахуванням пунктів 1 та 2 розділу ХІІ цієї Інструкції). На здавання справ надається не більше 5 днів з дня отримання органу управління (підрозділу) наказу про звільнення.
Особам рядового і начальницького складу, які на день отримання органом управління (підрозділом) наказу про звільнення перебувають на лікуванні, грошове забезпечення виплачується до дня повернення на місце служби включно, але не більше ніж за чотири місяці з дня отримання органом управління (підрозділом) наказу про звільнення, а особам, які були в черговій відпустці, - до дня закінчення відпустки включно. При цьому особам рядового і начальницького складу, які не здали справи до вибуття на лікування чи у відпустку, грошове забезпечення виплачується також за час здавання справ (не більше 10 днів).
Особам рядового і начальницького складу, звільненим із служби цивільного захисту за віком, станом здоров'я та у зв'язку із скороченням штатів, які щорічну основну відпустку за поточний рік тривалістю, передбаченою частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту, не використали, виплачується грошова компенсація за невикористані дні щорічної основної відпустки.
Особам рядового і начальницького складу, звільненим зі служби цивільного захисту (крім звільнених за віком, станом здоров'я та у зв'язку із скороченням штатів), які щорічну основну відпустку за поточний рік не використали, виплачується грошова компенсація за невикористані дні щорічної основної відпустки, яка надається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення, за кожний повний місяць служби.
При виплаті грошової компенсації за невикористану у році звільнення зі служби цивільного захисту відпустку до розрахунку береться грошове забезпечення особи рядового чи начальницького складу, яке вона отримувала на день звільнення.
У разі звільнення особи рядового чи начальницького складу зі служби цивільного захисту до закінчення календарного року, за який вона уже використала щорічну основну відпустку (крім звільнених за віком, станом здоров'я та у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів), проводиться відрахування із грошового забезпечення за дні відпустки, що були використані в рахунок тієї частини календарного року, яка залишилася після звільнення особи рядового чи начальницького складу.
Розрахунок суми грошового забезпечення, яка підлягає відрахуванню з грошового забезпечення, здійснюється, виходячи з грошового забезпечення, яке отримала особа рядового чи начальницького складу за дні щорічної основної відпустки, пропорційно дням, що були використані в рахунок тієї частини календарного року, яка залишилася після її звільнення.
Особам рядового і начальницького складу, які звільняються із служби цивільного захисту за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Особам рядового і начальницького складу, які звільняються зі служби цивільного захисту за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням відповідного органу управління (підрозділу), за наявності вислуги 10 років і більше виплачується одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Особам рядового і начальницького складу, які звільняються із служби цивільного захисту через сімейні обставини або з інших поважних причин згідно з Переліком сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення громадян з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2013 року № 413, та мають вислугу 10 років і більше, виплачується одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
Особам рядового і начальницького складу, звільненим зі служби цивільного захисту у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту особою рядового і начальницького складу, у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, набранням законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення, пов'язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», або службовою невідповідністю, грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту не виплачується.
Особам рядового і начальницького складу, які звільняються із служби цивільного захисту повторно, одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту виплачується за період їх календарної служби з дня останнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої служби, за винятком тих осіб, що при попередньому звільненні не набули право на отримання такої допомоги.
Особам рядового і начальницького складу, які в разі звільнення зі служби цивільного захисту мають право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту, до їх місячного грошового забезпечення, з якого нараховується ця грошова допомога, включаються: для осіб рядового і начальницького складу, що звільняються з посад, на які вони були призначені, - оклад за штатною посадою, оклад за спеціальним званням і додаткові види грошового забезпечення постійного характеру (надбавки, доплати, премії); для осіб рядового і начальницького складу, які на день звільнення зі служби перебували у розпорядженні відповідних начальників органів управління (підрозділів), - посадовий оклад за останньою штатною посадою, оклад за спеціальним званням, встановлений на день звільнення зі служби, додаткові види грошового забезпечення постійного характеру (надбавки, доплати, премії), що отримували особи рядового і начальницького складу за останніми штатними посадами відповідно до чинного законодавства.
До вислуги років особам рядового і начальницького складу для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби цивільного захисту в разі звільнення зараховуються періоди, визначені у статті 17 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та главах 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».
Особам рядового і начальницького складу, які отримують посадові оклади у підвищених розмірах, одноразова грошова допомога при звільненні зі служби цивільного захисту виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів.
Водночас, судом встановлено, що при визначенні розміру одноразової грошової допомоги при звільненні позивача індексація грошового забезпечення також не була врахована.
Верховний Суд у постановах від 30.04.2021 у справі № 620/561/20, від 21.12.2021 у справі № 820/3423/18 та від 30.11.2023 у справі № 380/21619/21 дійшов висновку, що індексація грошового забезпечення має бути врахована при визначенні розміру одноразової грошової допомоги при звільненні, яка обчислюється з місячного грошового забезпечення.
Отже відповідач був зобов'язаний включити індексацію до складу місячного грошового забезпечення, з якого обчислювався розмір одноразової грошової допомоги при звільненні позивача.
Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України, одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення в обсязі, визначеному довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року, суд встановив, що довідка про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 року, на яку посилається позивач, видана відповідачем для подання до органів Пенсійного фонду України з метою перерахунку пенсії.
Вказана довідка складена відповідно до вимог законодавства, що регулює пенсійне забезпечення, та визначає розмір грошового забезпечення виключно для цілей обчислення пенсії.
Разом з тим, порядок обчислення грошової допомоги на оздоровлення визначається спеціальними нормами, зокрема частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України, та не передбачає застосування довідок, виданих для цілей пенсійного забезпечення так само і порядок обчислення одноразової грошової допомоги при звільненні, який визначається положеннями пункту 7 розділу XV Інструкції «Про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 квітня 2015 року № 475
Таким чином, посилання позивача на зазначену довідку як на підставу для визначення розміру виплат є безпідставним.
Інші аргументи сторін не спростовують висновків суду за результатами розгляду справи, які зазначені вище.
Щодо інших доводів сторін, суд також зазначає, що у рішення ЄСПЛ по справі «Ґарсія Руіз проти Іспанії», заява № 30544/96, п. 26, ECHR 1999-1, Суд зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід.
Згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін.
Одночасно, щодо способу захисту обраного позивачем, то суд зазначає таке.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За таких обставин і правових підстав, суд вважає за необхідне забезпечити ефективний захист прав позивача шляхом:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, що полягає у неврахуванні індексації грошового забезпечення при обчисленні ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України;
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, що полягає у неврахуванні індексації грошового забезпечення при обчисленні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні;
зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України, з урахуванням індексації грошового забезпечення;
зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням індексації грошового забезпечення.
З огляду на вищевикладене, суд вважає необхідним відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, суд прийшов до переконання про те, що адміністративний позов слід задовольнити частково.
У відповідності до ст. 139 КАС України розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору у відповідності до ст. 5 Закону України “Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 14, 22, 139, 243, 246, 249, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області (вул. Прохорівська, 6, м.Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 38643633) про визнання протиправної бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, що полягає у неврахуванні індексації грошового забезпечення при обчисленні ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, що полягає у неврахуванні індексації грошового забезпечення при обчисленні ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні.
Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої частиною другою статті 129 Кодексу цивільного захисту України, з урахуванням індексації грошового забезпечення.
Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні з урахуванням індексації грошового забезпечення.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Беручи до уваги інтенсивність роботи та об'єктивні умови її здійснення, зокрема перебої електропостачання і тривалість повітряних тривог, текст рішення складено та підписано суддею 14.04.2026 року.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.К. Василяка