Ухвала від 15.04.2026 по справі 400/3115/26

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

15 квітня 2026 р. № 400/3115/26

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гордієнко Т. О. розглянув позовну заяву

за адміністративним позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаВійськової частини НОМЕР_1 , АДРЕСА_2

проскасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 27.03.2026 суд позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії залишив без руху та надав позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позову шляхом подання суду доказів перебування на лікарняному з 18.08.2022 року до дня написання у вересні 2023 рапорта про звільнення по команді відповідно до Положення про проходження військової служби в ЗСУ, докази направлення рапорта до військової частини, вручення командиру, копію рапорта про звільнення; доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду, вказати обставини, які були б об'єктивно непереборними та не залежали від його волевиявлення, були б пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення у справі процесуальних дій та .

Відповідно до довідки про доставку електронного листа, ухвала суду від 27.03.2026 була надіслана ОСОБА_1 та доставлена в його електронний кабінет 27.03.2026 о 21:14 год.

Станом на 15.04.2026 позивач заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду не подав, доказів перебування на лікарняному з 18.08.2022 року до дня написання у вересні 2023 рапорта про звільнення по команді відповідно до Положення про проходження військової служби в ЗСУ, докази направлення рапорта до військової частини, вручення командиру, копію рапорта про звільнення також не подав.

За приписами пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

За приписами пункту 9 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Тому позовну заяву належить повернути.

Згідно частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.

Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.

Суддя Т. О. Гордієнко

Попередній документ
135701948
Наступний документ
135701950
Інформація про рішення:
№ рішення: 135701949
№ справи: 400/3115/26
Дата рішення: 15.04.2026
Дата публікації: 17.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них; військової служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (15.04.2026)
Дата надходження: 26.03.2026
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ГОРДІЄНКО Т О