про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
14 квітня 2026 рокусправа № 380/3662/26
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Роксолана Петрівна, перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправними дій, -
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) (адреса: АДРЕСА_2 ) (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 (військової частини НОМЕР_1 ) Національної гвардії України, які полягають у застосуванні з 01.01.2019 по 08.08.2024 розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, при нарахуванні ОСОБА_1 грошового забезпечення, а також додаткових видів грошового забезпечення, нарахованих та виплачених у зв'язку із проходженням військової служби;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (військову частину НОМЕР_1 ) Національної гвардії України здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.01.2019 по 08.08.2024 грошового забезпечення, допомоги на оздоровлення за 2019-2024 р., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2019-2024 р., а також додаткових видів грошового забезпечення та виплачених у зв'язку із проходженням військової служби, із застосуванням розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» станом на 01 січня 2020 року v розмірі 2102,00 гривні Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» станом на 01 січня 2021 року у розмірі 2270,00 гривень Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік: станом на 01 січня 2022 року у розмірі 2481,00 гривень відповідно, і одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до п.2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку : доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями поліцейськими та особами рядового і начальницького складу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 № 44.
Ухвалою суду від 09.03.2026 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суду від 30.03.2026 продовжено строк для усунення недоліків.
На адресу суду від позивача надійшла заява про поновлення пропущеного строку. Вказав, що на момент звільнення з військової служби відповідач не надав йому належних документів, зокрема виписок про розмір та склад грошового забезпечення, тому з метою отримання інформації звернувся до військової частини НОМЕР_1 НГУ із заявою. Зазначив, що лише після отримання відповіді на заяву дізнався про фактичний стан розрахунків та порушення його прав. Просить суду поновити строк на звернення до суду.
Відповідно до частин 1, 3 статті 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 2 статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП країни) (у редакції чинній на момент звернення позивача до суду) із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116).
Отже, строк звернення до суду у справах щодо виплати всіх сум, що належать працівникові при звільненні становить три місяці, який обчислюється з дня, коли особа одержала письмове повідомлення про суми, нараховані та виплачені при звільненні.
Відповідно до правової позиції Судової палати Верховного Суду, викладеної в постанові від 21.03.2025 у справі № 460/21394/23, початок перебігу тримісячного строку слід обчислювати з моменту, коли позивач набув достовірної та документально підтвердженої інформації про обсяг і характер виплачених йому сум.
Положеннями частини 1 статті 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи обставини, що викладені позивачем у заяві, та з метою запобігання обмеження прав позивача на доступ до правосуддя, суддя вважає за можливе визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновити позивачеві строк звернення до адміністративного суду на підставі частини 1 статті 121 КАС України.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 160, 161, 172 КАС України.
Згідно з правилами статті 19 КАС України (предметна юрисдикція) та статей 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція) справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (на стадії відкриття провадження) не встановлено.
Відповідно до статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
З урахуванням значення справи для сторін, обраного позивачем способу захисту, категорії та незначної складності справи, обсягу та характеру доказів у справі, кількості сторін та інших учасників справи, суддя дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Суддею встановлено, що в матеріалах позовної заяви відсутні всі докази, необхідні для об'єктивного та всебічного розгляду справи. Таким чином суддя з метою з'ясування достовірності викладених позивачем обставин дійшла висновку про необхідність зобов'язання відповідача надати суду належним чином засвідчені копії доказів нарахування та виплати позивачу грошового забезпечення (основних і додаткових, в тому числі одноразових, видів грошового забезпечення) за спірний період.
Керуючись ст.ст. 12, 19, 22, 25-27, 32, 171, 257, 258, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. изнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та поновити строк звернення до адміністративного суду з позовом.
3. Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
4. Відповідачу надати суду відзив на позовну заяву та належним чином засвідчені копії доказів нарахування та виплати позивачу грошового забезпечення (основних і додаткових, в тому числі одноразових, видів грошового забезпечення) за спірний період протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018 м. Львів вул. Чоловського 2).
Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено ст. 162 КАС України. До такого, зокрема, додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
5. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи заперечення з урахуванням приписів ст. 163, 164 КАС України.
6. Заяви по суті справи повинні бути завчасно подані чи завчасно надіслані до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018 м. Львів вул. Чоловського 2) у встановлені у цій ухвалі строки.
7. Учасники справи можуть отримати інформацію у справі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/, у розділі «Стан розгляду справи».
8. Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ст. 258 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) протягом розумного строку.
9. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
СуддяКачур Роксолана Петрівна