ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
про розгляд справи у закритому судовому засіданні
м. Київ
13.04.2026справа № 910/1796/26
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., за участю секретаря судового засідання Роздобудько В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
клопотання Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45; ідентифікаційний код 00032767; далі - АМК)
про розгляд у закритому судовому засіданні
справи №910/1796/26
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжинірингбуд ЛТД» (просп. Григоренко, буд. 5-А, м. Київ, 02068; ідентифікаційний код 41593221)
до АМК
про визнання недійсними пунктів 1, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 12 рішення від 23.12.2025 №44-р/тк та зобов'язання вчинити певні дії,
за участю представників:
позивача - Савенко О.І. (ордер від 09.04.2026 серія АА №1698641);
відповідача - Пащенка М.В. (відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань),
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інжинірингбуд ЛТД» (далі - Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України (далі - АМК) про:
- визнання недійсними пунктів 1, 2, 4, 5, 7 і 8 рішення тимчасової адміністративної колегії АМК від 23.12.2025 №44-р/тк «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» зі справи №35/60/52-рп/к.25 (далі - рішення №44-р/тк) в частині, що стосується Товариства;
- зобов'язання АМК виключити зі зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів за 2025 рік, які оприлюднені на офіційному веб-порталі АМК 24.12.2025 за посиланням (https://amcu.gov.ua/naprYami/oskarzhennya-publichnih-zakimivel/zvedeni-vidomosti-shchodo-sDotvorennya-rezultativ-torgiv/zvedeni-vidomosti-shchodo-spotvorennia-rezultativ-torhiv-za-2025-rik), інформацію про вчинення Товариством порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів), та накладення штрафу, які оприлюднені на офіційному веб-порталі АМК.
Позовні вимоги мотивовано тим, що рішення №44-р/тк в частині, що стосується позивача, є неправомірним, оскільки приймаючи вказане рішення АМК: неправильно застосував норми матеріального права; не довів обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи; порушив норми процесуального права, що призвело до прийняття неправильного рішення; висновки АМК у рішенні №44-р/тк не відповідають обставинам справи №35/60/52-рп/к.25.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 26.02.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
17.03.2026 АМК подав суду копії матеріалів антимонопольної справи №35/60/52-рп/к.25 (на 1 диску) та відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог з огляду на те, що: у прийнятті оскаржуваного рішення відповідач діяв у межах своїх повноважень, у порядок та спосіб, встановлений Законом України «Про захист економічної конкуренції» (далі - Закон); висновки, викладені у рішенні №44-р/тк, відповідають фактичним обставинам справи №35/60/52-рп/к.25 та є обґрунтованими; АМК надало належну оцінку обставинам справи №35/60/52-рп/к.25 та прийняло законне та обґрунтоване рішення №44-р/тк про встановлення порушення законодавства захист економічної конкуренції та про притягнення позивача як порушника до визначеної Законом відповідальності.
У підготовче засідання 13.04.2025 з'явилися представники сторін.
Представник відповідача у підготовчому засіданні 13.04.2025 просив суд розгляд справи №910/1796/26 здійснювати у закритому судовому засіданні та документи, подані АМК суду разом з відзивом, вказане клопотання подано АМК разом з відзивом на позов.
Відповідно до статті 221 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» інформація з обмеженим доступом, одержана Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями у процесі здійснення своїх повноважень, використовується ними виключно з метою забезпечення виконання завдань, визначених законодавством про захист економічної конкуренції, і не підлягає розголошенню та оприлюдненню, крім випадків надання інформації органам слідства та суду відповідно до закону.
Згідно з частинами першою та другою статті 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Конфіденційною є інформація про фізичну особу, інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, а також інформація, визнана такою на підставі закону. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до частини першої статті 36 Господарського кодексу України відомості, пов'язані з виробництвом, технологією, управлінням, фінансовою та іншою діяльністю суб'єкта господарювання, що не є державною таємницею, розголошення яких може завдати шкоди інтересам суб'єкта господарювання, можуть бути визнані його комерційною таємницею. Склад і обсяг відомостей, що становлять комерційну таємницю, спосіб їх захисту визначаються суб'єктом господарювання відповідно до закону.
Частиною першою статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, крім випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
Відповідно частини п'ятої статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду виключно у випадках, визначених законом.
Згідно з частинними восьмою та дев'ятою статті 8 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину.
Відповідно до частини сімнадцятої статті 8 ГПК України якщо судовий розгляд проводився в закритому судовому засіданні, прилюдно оголошується лише вступна та резолютивна частини рішення, якщо такі частини не містять інформації, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій проводилися в закритому судовому засіданні. Якщо вступна та (або) резолютивна частини рішення містять таку інформацію, їх оголошення здійснюється в закритому судовому засіданні.
Враховуючи доводи представника відповідача стосовно необхідності розгляду даної справи у закритому судовому засіданні, Господарський суд міста Києва вбачає за можливе задовольнити клопотання відповідача про розгляд справи №910/1796/26 у закритому засіданні.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 8, 234 та 235 ГПК України, Господарський суд міста Києва
Розгляд справи №910/1796/26 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжинірингбуд ЛТД» (просп. Григоренко, буд. 5-А, м. Київ, 02068; ідентифікаційний код 41593221) до Антимонопольного комітету України (вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 45, м. Київ, 03035; ідентифікаційний код 00032767) про визнання недійсними пунктів 1, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 12 рішення від 23.12.2025 №44-р/тк та зобов'язання вчинити певні дії здійснювати у закритому судовому засіданні.
Ухвала набрала законної сили 13.04.2026 та оскарженню не підлягає.
Суддя Оксана Марченко