Справа № 144/256/26
Провадження № 3/144/115/26
14.04.2026 с-ще Теплик
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Бондарук О.П., з участю секретаря судового засідання Сторожук О.М., прокурора Спіженка О.Б., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_1 та проживаючого по АДРЕСА_2 , голови СФГ Кошмелюка І.А., громадянина України, депутата 8 скликання Соболівської сільської ради Вінницької області, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом 8 скликання Соболівської сільської ради Вінницької області, являючись згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин лише 29.04.2024 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за що передбачено відповідальність ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнав, пояснив, що не знав про строки подачі декларації, у країні триває війна проти російської агресії і він вважав, що строк на подання майнової декларації продовжено.
Прокурор Спіженко О.Б. в судовому засіданні зазначив, що в діях ОСОБА_1 є наявні ознаки адміністративного корупційного правопорушення та просив притягнути його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що відповідно до протоколу 1 сесії Соболівської сільської ради від 24.11.2020, рішення 1 сесії 8 скликання Соболівської сільської ради №1 від 24.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Соболівської сільської ради», ОСОБА_1 набув повноважень депутата 8 скликання Соболівської сільської ради Вінницької області.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені антикорупційним законодавством.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
Судом встановлено відсутність поважних причин у ОСОБА_1 для несвоєчасного подання ним щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, про такий обов'язок йому було відомо.
Винуватість ОСОБА_1 знайшла підтвердження також у досліджених в судовому засіданні доказах, а саме: протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 186 від 11.02.2026 р.; копією Рішення 1 сесії 8 скликання від 24.11.2020 року з додатками; копією декларації ОСОБА_1 ; поясненнями ОСОБА_1 , наданими управлінню стратегічних розслідувань у Вінницькій області; рапортом від 11.02.2026 року.
Обставин, що пом'якшує відповідальність або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , згідно вимог ст. 34, 35 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що останній порушив норми ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, оцінюючи в сукупності дії ОСОБА_1 , наслідки та ставлення останнього до вказаних дій, не визнання ним вини, конкретні обставини вчиненого адміністративного правопорушення, з урахуванням даних, що характеризують особу, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст 33, 36, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 284, 294 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 665 грн 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Теплицький районний суд Вінницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Суддя